» »

Odgovornost za stranske učinke cepljenja

Odgovornost za stranske učinke cepljenja

««
2 / 10
»»

feryz ::

Ker bodo še vedno ogroženi. Celo še bolj. Tako se vsaj redno testirajo. Mogoče še pravočasno odkrijejo bolezen. Presejalni test še temu reče.

IL_DIAVOLO ::

Ne ga biksat, starci se morajo cepit. Testirat se itak ne znajo, ce se na dopust grejo z busom.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Slopek ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne ga biksat, starci se morajo cepit. Testirat se itak ne znajo, ce se na dopust grejo z busom.

A to resno?
Jaz ne bi cepiva nikomur vsiljeval. Vsak naj se odloči sam. Zase vem, da če bi bil 80, pa samostojen, se sploh ne bi cepil. Bo kar bo.
Pa nikoli ne bi dal svojemu očetu nekaj, kar sam ne bi vzel.

multivac ::

Glugy je izjavil:

Sam sem imel hude stranske učinke od cepljenja pa mi niti na misel ne pride da bi koga tožil. Potrpiš greš dalje. Pač sem neki dobrga zase naredu pa predvsem za druge z cepljenjem. Vredno trpljenja z 38,5C vročine glavobola in težke hoje. Če bom za covid zbolel bom imel blažjo obliko bolezni pa manjšo možnost za potrebo po hospitalizaciji. Prav tako bo manj verjetno da koga okužim in s tem ščitim tud otale. Zmanjšam tud pritiske na zdravstvo da se lahko bolj posveti necovidnim zdravstvenim zadevam.

Kaj a v današnjih cajtih kolektivno dobro vam nč več ne pomen? Sam še "me me me" ostaja al kaj?


Mene nikol ni blo strah zase..če bi se šlo sam zase se ne bi cepil. Ampak ajd sej v življenju še kej druzga mislt k pa sam na svojo rit.


Žal. Zlagali so se ti.

To cepivo ne zaščiti nobenega drugega razen morda tebe.
Hispitalizacije pa kot zgleda ne bodo bistveno manjše, najbrž še večje.
Tvoje žrtvovanje za družbo je bilo zaman.

Vsekakor pa ne grem na nobeno cepivo, ki bi mi povzročilo težko hojo.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

Slopek ::

Ja glej, MOGOČE bo pa imel lažji potek bolezni. ;)

multivac ::

Že. Ampak mož se počuti heroja, ker je baje pomagal družbi.

Nič ne izgleda da bi to bilo res. Morda je sebi kaj malega pomagal na kratki rok, na dolgi rok pa loterija.
V bistvu vedno več znanstvenikov, tudi uradnih, pravi da ta cepiva potencialno inkubirajo nove, nevarnejše različice virusa.

Torej cepljenje je škodovanje družbi.

Čist osebno pa kot rečeno, ne bi vzel nobenega farmacevtskega pripravka, ki bi mi onemogočil hojo, zato da bo lahko tovariš Pfizer (zmist=logitech) kaj prej prišel vn iz kleti. Naj se zaplesni tam dol.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

Slopek ::

Poznam ogromno cepljenih, ki jim je iz takih ali drugačnih razlogov žal, da so se tako odločili.
Še zdaleč pa se nihče od njih nima zaradi tega za junaka. Kot rečeno, prej za bedaka. Sami sebe, namreč.
Saj Claptonu je tudi žal, ampak nema kajanja posle jebanja.

PacificBlue ::

Jaz se ne počutim ogrožen zaradi covid-19, pa ne vidim potrebe po cepljenju. Tudi zakaj bi raskiral dan, dva in bi se slabše počutil.
Moti me recimo pristop vlade in vsa nabrana šlamparija, ki so jo sproducirali. Tudi kasnejši podatki za cepiva, ki so kapljali. Z načinom, ki se ga grejo je postal tudi odnos ljudi nezaupljiv.
Večina cepljenih se je tako se šla cepit zaradi dostopa in prehoda mej(z cmokom v grlu).
Vem, da nekaterim to stvari precej olajša, predvsem službeno, pa bi si še kaj hujšega v žilo dali, da bi imeli mir.
Je pa zanimivo, kako je covid-19 postal priložnost za uvajanje digitalizacije praktično na vseh področjih.
Sicer pa imamo veliko nevarnih bolezni na spisku, covid-19 je pač eden izmed mnogih.
Zaradi tega še ne bo konec sveta.

mirator ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne ga biksat, starci se morajo cepit. Testirat se itak ne znajo, ce se na dopust grejo z busom.

A tebi še nihče ni povedal, da boš nekoč, če kaj ne pride vmes, tudi ti starec.

multivac ::

PacificBlue je izjavil:

Jaz se ne počutim ogrožen zaradi covid-19, pa ne vidim potrebe po cepljenju. Tudi zakaj bi raskiral dan, dva in bi se slabše počutil.
Moti me recimo pristop vlade in vsa nabrana šlamparija, ki so jo sproducirali. Tudi kasnejši podatki za cepiva, ki so kapljali. Z načinom, ki se ga grejo je postal tudi odnos ljudi nezaupljiv.
Večina cepljenih se je tako se šla cepit zaradi dostopa in prehoda mej(z cmokom v grlu).
Vem, da nekaterim to stvari precej olajša, predvsem službeno, pa bi si še kaj hujšega v žilo dali, da bi imeli mir.
Je pa zanimivo, kako je covid-19 postal priložnost za uvajanje digitalizacije praktično na vseh področjih.
Sicer pa imamo veliko nevarnih bolezni na spisku, covid-19 je pač eden izmed mnogih.
Zaradi tega še ne bo konec sveta.



Saj to je štos.
Večina cepljencev se je šla cepit zgolj in samo zaradi lažjega prestopa mej oz. omejitev, ni ga junaka, ki bi me prepričal, da elita noče take ljudi depopulirat.
Resno...imamo baje največjo pandemijo v zadnjih 100 letih...folk pa se gre cepit zato, da lahko gre na morje?
Kako to ni najnižja točka, ki jo je človeštvo doseglo?
Čeljust mi padla na nogo in zlomila prst ob tem spoznanju.

Te pa moram popravit. Covid je ena manj nevarnih bolezni, še posebej ko upoštevaš dejstvo, da je ena najlažje ozdravljivih z zdravili. Še gripo ni tako enostavno pozdravit. Za covid pa imamo 5 različnih obstoječih in preverjenih zdravil.
Na neki točki so v neki indijski regiji talali ivermectin kot sladkorne tablete. Kje so sedaj masovni pomori iz indije zaradi 40 let starega zdravila?
Jih ni, ker zdravilo poznamo že 40 let in so ga dajali v dozah katere poznamo.

Samo mi tu na zahodu imamo bodisi cesto, bodisi ventilator, bodisi cepivo.
Kako je to mogoče?
A ni prav nobenemu sumljivo?
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

Cifix63 ::

UganiKdo je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Pomoje da ne, ker je cepljenje "prostovoljno", drugo bi bilo, če bi bilo obvezno, pa še takrat vprašanje.
Tako da vsak, ki se cepi sodeluje v testnem eksperimentu.


ne nabijaj, če drugje kot na FB nisi sposoben najt infomacij.

Osvisno je za kakšne stranke učinke gre.

Za hude stranske učinke praviloma odgovarja za škodo država. Zdravljenje gre v breme zdravstvenega zavarovanja.

Če škoda nastane zaradi strokovne napake potem je, skladno z civilnim pravom, za škodo odgovoren delodajalec zdravstvenega delavca, ki je napako storil.

Če gre za neustrezno kakovost zdravila pa proizvajalec.


https://www.logicno.com/politika/nova-e...

ajdov2 ::

Glugy je izjavil:

Sam sem imel hude stranske učinke od cepljenja pa mi niti na misel ne pride da bi koga tožil. Potrpiš greš dalje. Pač sem neki dobrga zase naredu pa predvsem za druge z cepljenjem. Vredno trpljenja z 38,5C vročine glavobola in težke hoje. Če bom za covid zbolel bom imel blažjo obliko bolezni pa manjšo možnost za potrebo po hospitalizaciji. Prav tako bo manj verjetno da koga okužim in s tem ščitim tud otale. Zmanjšam tud pritiske na zdravstvo da se lahko bolj posveti necovidnim zdravstvenim zadevam.

Kaj a v današnjih cajtih kolektivno dobro vam nč več ne pomen? Sam še "me me me" ostaja al kaj?


Mene nikol ni blo strah zase..če bi se šlo sam zase se ne bi cepil. Ampak ajd sej v življenju še kej druzga mislt k pa sam na svojo rit.

Ko se pogovarjamo o odškodninah za stranske učinke cepljenja načeloma nimamo v mislih dneva ali dveh vročine, glavobola, ..

Govorimo o potencialnih hujših zapletih zaradi cepljenja - krvni strdki, miokarditis, težave z živčevjem, poškodbe ramena, ade,...

maMile ::

Se po dolgih letih oglašam na forumu...
Zato naj bo malo v opravičilo ta daljši post :)

Mogoče je bilo že kje podano.

Obstaja uradna evropska evidenca (EudraVigilance) potencialnih stranskih učinkov tako za cepiva kot zdravila:
https://www.adrreports.eu/en/search_sub...
(pod črko C najdemo cepiva za COVID)

Komentar stroke v Sloveniji je, da se te številke zlorablja in napačno interpretira.
Razumem, da čisto vse kar je tam omenjeno, ne moremo enoznačno pripisati temu ali onemu zdavilu / cepivu.
Tu bi stroka rada poudarila tolmačenje, da pač ljudje (zlasti starejši) umirajo vsak dan (tako ali drugače; cepljeni in necepljeni). Mogoče se je nekdo ravno cepil in bi tako ali tako umrl v naslednjih dneh. To je čisto možno. Prav tako se lahko pojavi drug zaplet (ne ravno smrt), ki časovno na videz sovpada s cepljenjem, a v resnici cepljenje ni vzrok. Morda.

Ampak enake 'konzervativne vatle' bi pričakoval tudi pri covid smrtih, kjer se je (morda se še) zelo radodarno in hitro pisalo pod covid smrt.
Sam iz prve roke poznam takšen primer, ko je bil starejši človek v 'zadnjem stadiju' pripeljan v bolnico (brez covida). Tam so ga testirali praktično vsak dan in na koncu je bil res pozitiven. In tudi umrl je kmalu (kar bi praktično zagotovo tudi sicer). Svojce so skoraj prosili, če se lahko starček zavede pod covid smrt. Medicinski brat je celo malce navivno priznal, da dobijo za vsakega covid bolnika subvencijo.
Še za nekaj primerov sem slišal iz druge roke in tudi sicer je že nakako javna tajna, da se je delalo tako. Sedaj naj bi se sicer ločevalo 'smrt s covidom' in 'smrt zaradi covida', ampak ne poznam podrobnosti.
Vsakdo, ki je umrl še po 28 dneh, se je štel pod 'covid kvoto'.

Skratka, če bi evidence iz EudraViligance baze držale in upoštevamo, da se v resnici ne more vse komplikacije pripisati cepivu ter da je cepljenih toliko in toliko milijonov ljudi, potem ok.
Cost/benefit bi šel nekako skozi.
Ker pa te številke temeljijo na poročanju posameznih držav, sem prepričan, da so prave številke bistveno višje.
Na omenjeni strani je možen pogled po državah in vidimo, da iz Slovenije (in še katere države) ni prav veliko prijav. Sedaj ali smo toliko bolj zdravi, imamo boljša cepiva, ali pa morda ne poročamo vseh potencialnih primerov zapletov po cepljenju.

Ponovno iz lastnih izkušenj žal menim, da velja to zadnje.
Uradno bi morali res poročati o vseh možnih zapletih, četudi morda niso direktna posledica cepiva. Edino na podlagi ogromne mase informacij, se lahko delajo nadalje študije, ki bodisi zavržejo, bodisi potrdijo možnost pogostosti zapletov.

Poznam nekaj primerov (za nekaj pa sem slišal od ljudi pri katerih ne vidim razloga, da bi lagali) zlasti o smrti starejših ljudi, ki so umrli od nekaj dni po cepljenju do tedna ali dveh.
Primer je soseda, ki je umrla šesti dan po drugi dozi.
Res, da je bila stara okoli 80 let. Sicer je bila polna energije in bi ji lahko zavidal marsikateri veliko mlajši.
Svojci so povedali, da je po cepljenju šla k frizerju, kjer je sploh prvič v življenju omedlela. Tudi na splošno se je počutila zelo slabo in utrujeno. 6. dan je ponoči za vedno zaspala - odpoved srca.
Odveč je povedati, da so svojci prepričani, da je velika verjetnost, da je 'zaplet' povezan s cepivom. Uradno ni nikjer zavedeno, da bi bilo to povezano s cepljenjem. Morda res ni, a časovna korelacija bi morala prižgati vse alarme.

Potem sodelavčev tast. Preko 70 let, naj bi bil za svoja leta zelo 'fit'. Umrl drugi dan po cepljenju - kap. Lahko, da cepljenje nima veze, ampak časovna korelacija je tokrat še bolj vpijoča in bi po mojem mnenju moralo biti nekje zavedeno, da je možna povezava. Morda bi druge države to poročale. Uradno tudi ta primer ni nikjer zaveden, da bi bila povezava s cepljenjem.

In takšnih primerov (predvsem za starejše ljudi) sem slišel še nekaj. Lahko je odgovor, da so to čenče 'baba rekla, baba kazala'. Sam ne mislim tako. Je preveč teh primerov in ne vidim razlogov, da bi se vsi okoli mene lagali. Morda je res kaj pretirano, velika večina pa so pač dejstva.


Kar se pogovarjam s sodelavci in znanci, ki so cepljeni, jih povprašam ali so imeli kakšne čudne zaplete.
Večinoma je odogovor, da nič posebnega. Je pa vmes tudi miokarditis za katerega sicer pravijo, da ni nič posebnega. Morda. Zagotovo pa je posebno, ker (vsaj po pripovedovanju tega študenta) to ni bilo nikjer zavedeno kot posledica cepljenja. Čeprav se je pojavilo neposredno po cepljenju!?

Nekateri so imeli reakcijo, ki je morda v okviru pričakovanj - nekaj dni ležanja z vročino, do primerov, ko jih je resno položilo za več kot en teden (tresavica, slinjenje, vročina konstatno nad 40 stopinj, hlajenje v kadi...). Ni mi znano, da bi kogarkoli od teh uradno zavedli pod kakršnekoli komplikacijo zaradi cepljenja.

Seveda slišim tudi nasprotno, da je 28 letnik 2 tedna preboleval covid, pri čemer se mu je bledlo in ni vedel ali je buden ali spi. Ali je stoji, ali leži...

Ali pa primer prijateljevega očeta, ki je sicer že sredi sedemdesetih, v dobri kondicji, a ga je covid položil za več kot pol leta in je sedaj praktično invalid (zaradi dolgega ležanja in je prišlo do okvare mišic, živcev).
Se zavedam, da ni nič samo črno ali belo.

Dejansko sem pri vseh teh pogovorih slišal le za en ali dva primera, ko so mi omenili, da je oseba umrla zaradi covida. Žrtev naj bi bilo sicer okoli 4400. Ogromna večina iz DSO, kjer je sprva kosilo kot za stavo. Je pa tam, roko na srce, marsikdo v fazi odhajanja in je iz bil iz tega stališča lahka žrtev, ko se je poleg vseh tegob prikradel še covid.


Sam sem že pred 'covid' obdobjem imel izkušnje iz prve roke, kjer so se zdravniki otepali vsakršne povezave z zdravili ali cepljenjem, čeprav je bila reakcija praktično takojšnja po prejemu.
Primer pri svojem otroku, ko je dobil na pediatrični kliniki veliko dozo medrola. Pojavila se je koprivnica in se širila kot da bi gorel časopis. Sestra mi je dejala, da je to od hrane, ker smo res imeli svojo hrano (ki jo sicer je vsak dan doma) in ne tisto kar so ponudili oni - njihove obroke sem pojedel jaz in po mojem skromnem mnenju to ni primerna hrana za oslabljene ljudi (ampak cenovni pritiski delajo svoje).
Ko sem vztrajal, da ni pojedel nič takšnega kot sicer, je poklicala mladega zdravnika, ki mi je seveda povedal isto. To me je dejansko razburilo in sem v svojem razočaranju tudi povzdignil glas.
Tam sem verjetno obveljal za težaka, ki pametuje zdravnikom. Nakar vidim, da je koprivnica navedena pod stranskimi učinki na deklaraciji!!!
Seveda oni tega niso prijavljali, saj gre za malenkost oziroma v tem primeru je bil vzrok tako ali tako 'domača hrana'.

Prijateljica je imela primer, kjer je takoj po cepljenju svojega otroka ta začel zelo otekati po celem telesu. Glava je bila zabuhla, da se ji je skoraj zmešalo.
Uradno je bil odgovor, da je bila to alergija na njeno mleko in je tako tudi zavedeno!!! Seveda ga je dojila prej in potem, a takrat začuda ni zatekel.

Na podlagi tega se mi seveda zdi fraza 'zaupam v znanost' neumesna. Gre za zaupanje in transparentnost.
Ne vem ali se samo slovenski zdravniki (verjento ne vsi) radi otepajo prijavljanja stranskih učinkov? Ali je to zaradi dodatne birokracije, ali jih tako že nekako pripravljajo pri procesu izobražeavnja, ali pa imajo samo tako veliko vero v cepiva/zravila, da se jim zdi nemogoče, da bi bila ta kriva za karkoli neželjenega. K temu morda pripomore tudi kakšna radodarna ekskurzija farmacevtskih gigantov, kjer verjetno stranskih učinkov ne poudarjajo prav na veliko.

Glede korupcije raje ne razmišljam, čeprav je zagotovo tudi kje prisotna. Verjetno višje greš, slabše je.

Skratka, če k vsej tej covid noriji dodam še ostalo kolateralno škodo (izostanek rednih preventivnih pregledov, šolanje na domu, otroci iz nefunkcionalnih družin, kjer je bilo preživljanje časa pekel, odnos do vseh nas, ko smo cel čas sedeli samo na kavču in gledali TV, vse afere vojnih dobičkarjev, covid dodatki...) potem se po mojem mnenju cost/benefit izrazito pomika na drugo stran in ni več logične razlage.

Kar naenkrat državo neznansko skrbi za dobrobit vsakega slehernika. Koliko je področij, kjer se leta ni nič naredilo ne prej ne sedaj.
Da ne omenjam na svetovni ravni koliko je žrtev zaradi onesnaženega zraka, vode, stresa, nezdravega načina življenja nasploh. Številke gredo v desetine miljone in neznansko prekašajo covid smrti pa če so še tako ohlapni kriteriji kaj je covid smrt.

Podnebne spremembe bodo v roku 10, 20 leti neprimerno večji problem in tam ne bo pomagal noben lockdown. Seveda ozkoglednost trenutnih elit to ne zanima oziroma je preveč abstraktno in na kratki rok samo zbija popularnost. Seveda tu ni odgovorna samo politika, ampak vsak izmed nas.

Naj bo dovolj. To je moje mnenje, ki sem si ga izoblikoval na podlagi izkušenj, tehtanja tako plusov kot minusov ter iskrenega iskanja informacij. Tako iz prve roke ljudi, znanstvenih člankov, forumov...
Moje menje je, da če že, bi morali vzrajati pri cepljenju starejših (pa še to sem glede na povedano malce skeptičen). Vsa siljenja v cepljenje otrok, srednješolcev pa mi niso razumna. Sploh sedaj, ko se ve, da lahko tudi cepljeni obolevajo oziroma širijo virus na rizične skupine (sicer manj časa, sicer pa enako intenzivno kot necepljeni).

Zanimiv mi je bil tudi pogovor z dr. Alešem Štrancarjem:
https://radioprvi.rtvslo.si/2021/05/raz...

Sicer zagovornik vendar tudi skeptik glede trenutne kvalitete cepiv. Vsa ta stroka se mi zdi, da 'za sveto' verjame poročanim stranskim učinkom. In preko uradnih številk je cost/benefit v tem primeru res sprejemljiv. A kaj, ko je to področje ena velika siva cona in možnost za manipulacije. Primeri, ki jih poznam verjamem, da še zdaleč niso edini. In v tem primeru bi morale biti številke zagotovo drugačne.

Massacra ::

UganiKdo je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Pomoje da ne, ker je cepljenje "prostovoljno", drugo bi bilo, če bi bilo obvezno, pa še takrat vprašanje.
Tako da vsak, ki se cepi sodeluje v testnem eksperimentu.


ne nabijaj, če drugje kot na FB nisi sposoben najt infomacij.

Osvisno je za kakšne stranke učinke gre.

Za hude stranske učinke praviloma odgovarja za škodo država. Zdravljenje gre v breme zdravstvenega zavarovanja.

Če škoda nastane zaradi strokovne napake potem je, skladno z civilnim pravom, za škodo odgovoren delodajalec zdravstvenega delavca, ki je napako storil.

Če gre za neustrezno kakovost zdravila pa proizvajalec.


Proizvajalec trenutno, če tudi je dobavil "škart robo", ne nosi nobene odgovornosti.

Odgovornost je prevzela "EU" oz. vsaka sopodpisnica država! (odgovornost je zapisana v poglavju "Posebnih določil oz. pogojev".

Massacra ::

maMile -> glede korupcije raje ne razmišljam, čeprav je zagotovo tudi kje prisotna. Verjetno višje greš, slabše je...

maMile -> in v tem primeru bi morale biti številke zagotovo drugačn.e

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

UganiKdo ::

Massacra je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Pomoje da ne, ker je cepljenje "prostovoljno", drugo bi bilo, če bi bilo obvezno, pa še takrat vprašanje.
Tako da vsak, ki se cepi sodeluje v testnem eksperimentu.


ne nabijaj, če drugje kot na FB nisi sposoben najt infomacij.

Osvisno je za kakšne stranke učinke gre.

Za hude stranske učinke praviloma odgovarja za škodo država. Zdravljenje gre v breme zdravstvenega zavarovanja.

Če škoda nastane zaradi strokovne napake potem je, skladno z civilnim pravom, za škodo odgovoren delodajalec zdravstvenega delavca, ki je napako storil.

Če gre za neustrezno kakovost zdravila pa proizvajalec.


Proizvajalec trenutno, če tudi je dobavil "škart robo", ne nosi nobene odgovornosti.

Odgovornost je prevzela "EU" oz. vsaka sopodpisnica država! (odgovornost je zapisana v poglavju "Posebnih določil oz. pogojev".


še en revež, ki misli, da so cepiva izumili od kar poznamo covid.

Sam iz prve roke poznam takšen primer, ko je bil starejši človek v 'zadnjem stadiju' pripeljan v bolnico (brez covida). Tam so ga testirali praktično vsak dan in na koncu je bil res pozitiven. In tudi umrl je kmalu (kar bi praktično zagotovo tudi sicer). Svojce so skoraj prosili, če se lahko starček zavede pod covid smrt. Medicinski brat je celo malce navivno priznal, da dobijo za vsakega covid bolnika subvencijo.
Iz prve roke ti povem, da lažeš kot pes teče. Vzrok smrti določi zdravnik. Svojci in medicinski brat imajo s tem toliko kot ti z pametjo, torej nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

HappyPills ::

Če nihce ne umre zaradi covida zakaj tok preseznih smrti? Vreme?

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

feryz ::

Mogoče ne bi bilo slabo, da vlada na prvi jesenski termin uzakoni zimsko definicijo umiranja.
Necepljeni avtomatsko padejo pod korona smrt.
Cepljeni brez pardona umrejo zaradi česa drugega.

Le tako bomo presegli lanske rekorde korona smrti in hkrati oprali dobro ime cepiv.
Razglasitev epidemije in dodatki za javni sektor so zgolj dodatni plus.

HappyPills ::

Dodatke ustvarjate necepljeni.

90% vseh v bolnišnicah v ZDA, Izrael, Islandija, UK ter tudi Slovenija, je necepljenih.


Tudi ti feryz nam s tem ko se ne cepiš si soodgovoren za dodatke ter epidemijo ki prihaja. Zapravljate moj denar ko da ga ni konca.

IL_DIAVOLO ::

mirator je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne ga biksat, starci se morajo cepit. Testirat se itak ne znajo, ce se na dopust grejo z busom.

A tebi še nihče ni povedal, da boš nekoč, če kaj ne pride vmes, tudi ti starec.


Ja, starec ki bo delal v dobro drugih, ne pa da vso prihodnost zjebejo, ker bi se radi par let doma zivotarili. Ker se bojijo strdkov.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

feryz ::

HappyPills je izjavil:

Tudi ti feryz nam s tem ko se ne cepiš si soodgovoren za dodatke ter epidemijo ki prihaja. Zapravljate moj denar ko da ga ni konca.
Zamenjal si me s kustečko.
Jaz se nisem okužil in se niti ne mislim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

maMile ::

UganiKdo je izjavil:


Sam iz prve roke poznam takšen primer, ko je bil starejši človek v 'zadnjem stadiju' pripeljan v bolnico (brez covida). Tam so ga testirali praktično vsak dan in na koncu je bil res pozitiven. In tudi umrl je kmalu (kar bi praktično zagotovo tudi sicer). Svojce so skoraj prosili, če se lahko starček zavede pod covid smrt. Medicinski brat je celo malce navivno priznal, da dobijo za vsakega covid bolnika subvencijo.
Iz prve roke ti povem, da lažeš kot pes teče. Vzrok smrti določi zdravnik. Svojci in medicinski brat imajo s tem toliko kot ti z pametjo, torej nič.


Sem si dejal, da se ne bom spuščal v takšne debate na tem nivoju.
Kažeš svoj nivo v stilu 'spravijo te na njihov nivo in potolčejo na podlagi izkušenj'.

Morda ne bi smel zapisati 'iz prve roke', ker gre za izkušnjo dobrih družinskih prijateljev in jim verjamem 100%.
Dejstvo je, da njihov deda prišel tako rekoč v zadnjem stadiju v bolnišnico. Covid negativen!
Po večih testiranjih je bil 'končno' tudi covid test pozitiven. In je tudi zelo kmalu umrl. Vemo, da si lahko pozitiven in še ni hujših simptomov.
Posredovali pa so mi točno takšno izkušnjo kot sem napisal. Sedaj dlakocepiti kdo je pristojen za uradno definicijo smrti in ali je upravičeno ali ne, niti nima smisla. Možno, da tudi ni bilo čisto tako.
Je pa dejstvo, da je pripisati takšno smrt pod 'covid kvoto' zelo delikatno.
Če pa že, pa naj se enako strogo poročajo tudi vsi zapleti po cepljenju, ki morda na prvi pogled niso posledica cepljenja, so pa sumljivi zaradi časovne bližine.

So pa poročali mediji (lahko sicer dvomimo tudi v te trditve), da je bil covid za marsikatero bolnišnico dobra 'poslovna priložnost', ki ji je pomagal pri izboljšanju finančnega stanja.
https://necenzurirano.si/clanek/preisko...
https://necenzurirano.si/clanek/aktualn...


Včeraj sem pozabil dodati še link na en zanimiv intevju s slovensko 'glavco' svetovnega formata dr. Urošem Seljakom.
Od 14 minute dalje zanimive ugotovitve glede pandemije v Italiji:
https://4d.rtvslo.si/arhiv/frekvenca-x/...

UganiKdo ::

seveda se ne boš spuščal v debate, ker lagat je bistveno lažje, če ti ni treba zagovarjat neumnosti, ki jih poveš.

Kje na katermkoli od teh linkov je govora o tem, da svojci presojajo in odločajo o tem kaj je vzrok smrti?

Ravno ti linki samo še dodatno kažejo na to kako podel in slaboumen lažnivec si. Namreč v nobenem od člankov ni niti besede o tem, da bi bolnice dobivale dodatna sredstva za tiste, ki so umrli za covid in bi jim bilo zato v interesu ponarejat vzrok smrti. Plačuje se zdravljenje, ne pa to koliko pacientov bolnici umre.

Morda ne bi smel zapisati 'iz prve roke', ker gre za izkušnjo dobrih družinskih prijateljev in jim verjamem 100%.
Dejstvo je, da njihov deda prišel tako rekoč v zadnjem stadiju v bolnišnico. Covid negativen!
Po večih testiranjih je bil 'končno' tudi covid test pozitiven. In je tudi zelo kmalu umrl. Vemo, da si lahko pozitiven in še ni hujših simptomov.
Posredovali pa so mi točno takšno izkušnjo kot sem napisal. Sedaj dlakocepiti kdo je pristojen za uradno definicijo smrti in ali je upravičeno ali ne, niti nima smisla. Možno, da tudi ni bilo čisto tako.
Je pa dejstvo, da je pripisati takšno smrt pod 'covid kvoto' zelo delikatno.

je bilo očitno da lažeš brez te razlage. In to tudi pove vse o tvoji verodostojnosti in blodnjah. Če izjaviš, da je bolnica pritiskala na svojce, kaj naj bo vzrok smrti, to da ti povem, da si lažnivec ni dlakocepljenje ampak dejstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Smrekar1 ::

permit je izjavil:

Če se cepiš in imaš hude stranske učinke, ali lahko zahtevaš povračilo stroškov (zdravljenja itd.) ali odškodnino (invalidnost, smrt) ter od koga?


Če zboliš za boleznijo, proti kateri bi te to grozljivo cepljenje zaščitilo, ne moreš zahtevati povračila stroškov ali odškodnine v primeru invalidnosti ali smrti.
Trije so danes to izvedeli. Umrli so zaradi Covid-19, zdaj pa svojci ne morejo tožiti virusa zaradi povzročene smrti.

Raptor F16 ::

Sheteentz je izjavil:

Poznate koga, ki bi imel kakšne zares hude stranske učinke od tega famoznega cepljenja proti covidu, ki se ga (cepljenja, kakopak) četrt Slovencev boji bolj kot hudič križa?

No, če berejo take tekste, potem človek razume, da se ga bodo bali



Divodikov monoksid. (Uporablja se za pripravo mešanice pesticidov) :))

feryz je izjavil:


Jaz se nisem okužil in se niti ne mislim.


Lol, kot da je to odvisno od stanja duha.

Ker bebo si ti

Slopek je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne ga biksat, starci se morajo cepit. Testirat se itak ne znajo, ce se na dopust grejo z busom.

A to resno?
Jaz ne bi cepiva nikomur vsiljeval. Vsak naj se odloči sam. Zase vem, da če bi bil 80, pa samostojen, se sploh ne bi cepil. Bo kar bo.
Pa nikoli ne bi dal svojemu očetu nekaj, kar sam ne bi vzel.


Wow ofak so bold. Četudi si totalen idiot in tvoj fotr kljub dementnim 80-im letom premore več razuma mu boš probal odklonit cepljenje in pričakoval naš aplavz. Res genialno.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

Sheteentz je izjavil:

Poznate koga, ki bi imel kakšne zares hude stranske učinke od tega famoznega cepljenja proti covidu, ki se ga (cepljenja, kakopak) četrt Slovencev boji bolj kot hudič križa?


Poznam jih enih par, ki zaradi cepljenja niso umrli zaradi Covid-19. A to šteje?

No, če berejo take tekste, potem človek razume, da se ga bodo bali



Aluminij iz splavljene kravje krvi?

Zadeva ni smiselna tudi če izločiš kateri koli dve besedi iz trditve.

TheBlueOne ::

Raptor F16 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Poznate koga, ki bi imel kakšne zares hude stranske učinke od tega famoznega cepljenja proti covidu, ki se ga (cepljenja, kakopak) četrt Slovencev boji bolj kot hudič križa?

No, če berejo take tekste, potem človek razume, da se ga bodo bali



Divodikov monoksid. (Uporablja se za pripravo mešanice pesticidov) :))


Kaj Divodikov monoksid je oseba, ki je imela reakcijo? Drugace se uporablja za marsikaj. Mi lahko nastejes kje mislis, da je najbolj pogost? Morda brez googlanja, da bo bolj zabavno. :D

feryz ::

Raptor F16 je izjavil:

feryz je izjavil:

Jaz se nisem okužil in se niti ne mislim.


Lol, kot da je to odvisno od stanja duha.

Ker bebo si ti

Ne, odvisno je od genov.

Zdravo življenje ne obstaja.
Obstajajo dobri geni in "slabi" geni, ki jih poizkušajo rešiti zdravstvo in kemična industrija. "Slabi" so v narekovaju, ker gre za več odtenkov. Od slabših do katastrofalnih.

Neon87 ::

Smrekar1 je izjavil:

permit je izjavil:

Če se cepiš in imaš hude stranske učinke, ali lahko zahtevaš povračilo stroškov (zdravljenja itd.) ali odškodnino (invalidnost, smrt) ter od koga?


Če zboliš za boleznijo, proti kateri bi te to grozljivo cepljenje zaščitilo, ne moreš zahtevati povračila stroškov ali odškodnine v primeru invalidnosti ali smrti.
Trije so danes to izvedeli. Umrli so zaradi Covid-19, zdaj pa svojci ne morejo tožiti virusa zaradi povzročene smrti.


Kdo pravi, da so umrli 'ZARADI', mogoče so pa bili samo pozitivni in bi umrli v vsakem primeru.

feryz ::

Pusti smrekarja, on je cepljen in zdaj na veliko širi paniko. Kolikor se da.
Občutek manjvrednosti ni tako nedolžna zadeva.

On je cepljen in lahko toži virus za odškodnino.

PrimoZ_ ::

https://siol.net/novice/svet/papez-cepl...



Papež Frančišek je posnel video, v katerem ljudi spodbuja, naj se cepijo proti covid-19.

V novem videosporočilu je papež Frančišek pohvalil delo raziskovalcev in znanstvenikov, ker jim je uspelo v tako kratkem času izdelati cepivo proti covid-19. "Zahvaljujoč božji milosti in delu mnogih imamo zdaj cepivo, ki nas ščiti proti covid-19," je dejal in dodal, da cepiva "prinašajo upanje za konec pandemije, a le, če bodo dostopna vsem in če bomo sodelovali drug z drugim."


Nič več izgovorov!

Raptor F16 ::

feryz je izjavil:


Zdravo življenje ne obstaja.
Obstajajo dobri geni in "slabi" geni, ki jih poizkušajo rešiti zdravstvo in kemična industrija. "Slabi" so v narekovaju, ker gre za več odtenkov. Od slabših do katastrofalnih.



Torej nimaš problema pokadit šteko čikov, se vsak vikend nacejat z alkoholom, jest tako mastno da je tvoja kri čisti holesterol...

Torej kje problem če se še cepiš ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

IL_DIAVOLO ::

Pravo zdravilo je prava doza strupa.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

dild0idis ::

TheBlueOne je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Poznate koga, ki bi imel kakšne zares hude stranske učinke od tega famoznega cepljenja proti covidu, ki se ga (cepljenja, kakopak) četrt Slovencev boji bolj kot hudič križa?

No, če berejo take tekste, potem človek razume, da se ga bodo bali



Divodikov monoksid. (Uporablja se za pripravo mešanice pesticidov) :))


Kaj Divodikov monoksid je oseba, ki je imela reakcijo? Drugace se uporablja za marsikaj. Mi lahko nastejes kje mislis, da je najbolj pogost? Morda brez googlanja, da bo bolj zabavno. :D


Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

driver_x ::

Nekatera živila vsebujejo klor, ki je za človeka strupen in se je včasih uporabljal kot bojni strup!

Raptor F16 ::

driver_x je izjavil:

Nekatera živila vsebujejo klor, ki je za človeka strupen in se je včasih uporabljal kot bojni strup!


Še župo si z njim soliš.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Slopek ::

Raptor F16 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Poznate koga, ki bi imel kakšne zares hude stranske učinke od tega famoznega cepljenja proti covidu, ki se ga (cepljenja, kakopak) četrt Slovencev boji bolj kot hudič križa?

No, če berejo take tekste, potem človek razume, da se ga bodo bali



Divodikov monoksid. (Uporablja se za pripravo mešanice pesticidov) :))

feryz je izjavil:


Jaz se nisem okužil in se niti ne mislim.


Lol, kot da je to odvisno od stanja duha.

Ker bebo si ti

Slopek je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne ga biksat, starci se morajo cepit. Testirat se itak ne znajo, ce se na dopust grejo z busom.

A to resno?
Jaz ne bi cepiva nikomur vsiljeval. Vsak naj se odloči sam. Zase vem, da če bi bil 80, pa samostojen, se sploh ne bi cepil. Bo kar bo.
Pa nikoli ne bi dal svojemu očetu nekaj, kar sam ne bi vzel.


Wow ofak so bold. Četudi si totalen idiot in tvoj fotr kljub dementnim 80-im letom premore več razuma mu boš probal odklonit cepljenje in pričakoval naš aplavz. Res genialno.

Jaz ne vidim, da sem kje zapisal, da bi komurkoli kaj odklonil(je to sploh pravilna beseda?). Prepovedujem pa tudi ne! Napisal sem, da ne bi nikomur nič vsiljeval.
Je to zate enako? Prosim, da se meniš na nivoju, ali pa se odstrani. Nikar pa ne žali. Ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Raptor F16 ::

Slopek je izjavil:


Je to zate enako? Prosim, da se meniš na nivoju, ali pa se odstrani. Nikar pa ne žali. Ok?


Odstrani se pošast :O
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

ajdov2 ::

Smrekar1 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Poznate koga, ki bi imel kakšne zares hude stranske učinke od tega famoznega cepljenja proti covidu, ki se ga (cepljenja, kakopak) četrt Slovencev boji bolj kot hudič križa?


Poznam jih enih par, ki zaradi cepljenja niso umrli zaradi Covid-19. A to šteje?

Ne, ker ne moreš vedeti, da ravno zaradi cepljenja niso umrli. Tudi med rizičnimi skupinami jih ogromno preboli brez težav.

Slopek ::

Raptor F16 je izjavil:

Slopek je izjavil:


Je to zate enako? Prosim, da se meniš na nivoju, ali pa se odstrani. Nikar pa ne žali. Ok?


Odstrani se pošast :O

Upam, da me cepivo reši takih primerkov. Baj,baj bebo. Sploh ne repliciraj, ker boš streljal v prazno. Dregniti te, je bila napaka. Sorči 8-)

WizzardOfOZ ::

Eno vprašanje:
Pred 4 meseci sem pebolel covid-19. Bil sem 2 tedna v stikih z okuženimi z delta verzijo covida (skrbel sem za bolana starša). Šel sem se testirat, pa sem negativen, tudi simptomov nimam nobenih. Zakaj se moram čez 2 meseca cepit (ko bo minilo pol leta od prebolelosti), če pa covida zaradi prebolelosti očitno ne morem več dobiti?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PrihajaNodi ::

Ker prebolevnost velja samo 6 mesecev.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

WizzardOfOZ ::

Ampak zakaj cepit, če si pa odporen na kovid?

To je tako kot da bi flikal gumo na avtu, ki ni predrta?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Hemi426 ::

Slopek je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Slopek je izjavil:


Je to zate enako? Prosim, da se meniš na nivoju, ali pa se odstrani. Nikar pa ne žali. Ok?


Odstrani se pošast :O

Upam, da me cepivo reši takih primerkov. Baj,baj bebo. Sploh ne repliciraj, ker boš streljal v prazno. Dregniti te, je bila napaka. Sorči 8-)


Pusti Raptorja, tipični fanatični Covidianec, ki se redno poslužuje zmerjanja in žaljenja.
Pusti ga res, ker kot se fanatičnim vernikom ne da dopovedati logike, take se njemu tudi ne da :D

ajdov2 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ampak zakaj cepit, če si pa odporen na kovid?

To je tako kot da bi flikal gumo na avtu, ki ni predrta?

Zato ker so se tako zmenili na sestanku strokovne skupine. Verjetno zato, ker bi radi da se čim več ljudi cepi.

Raptor F16 ::

Slopek je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Slopek je izjavil:


Je to zate enako? Prosim, da se meniš na nivoju, ali pa se odstrani. Nikar pa ne žali. Ok?


Odstrani se pošast :O

Upam, da me cepivo reši takih primerkov. Baj,baj bebo. Sploh ne repliciraj, ker boš streljal v prazno. Dregniti te, je bila napaka. Sorči 8-)

Leva ... Leva ... leva desna ena dva

PrihajaNodi ::

Avstralcem se je odpeljalo. 24.000 otrok zelijo pripeljati na stadion, brez spremstva starsev in pospikati.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Slopek ::

PrihajaNodi je izjavil:

Avstralcem se je odpeljalo. 24.000 otrok zelijo pripeljati na stadion, brez spremstva starsev in pospikati.

To sem gledal včeraj zvečer. Je tako izprijeno, da res ne verjamem, da se bo zgodilo. Ali pač?

PrihajaNodi ::

Tiste ki so okuzeni jih posiljajo v "health" kampa za nedolocen cas. Ne govorimo o bolnih.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
««
2 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Biden je družbena omrežja obtožil "ubijanja ljudi" (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
15222300 (13989) joze67

Koliko doz, za zascito pred delto? (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Problemi človeštva
1722224202 (203287) Conini

Več podobnih tem