» »

ABA liga 2021/22

ABA liga 2021/22

««
3 / 12
»»

Voss ::

Goody je izjavil:

Pa so polne tribune pri tehle mediocre američanih? Pa še bolj prazne bodo, ko se bodo porazi nadaljevali, igrali bodo pa eni in isti. Niso, me pa veseli, da vama je v veselje vsako leto gledati nove podpovprečne tujce in naše mlade na klopi ali na posodi. Da o Golemcu, ki ob dveh podaljških da samo par minut Dimcu, lesenemu Carmichaelu, ki dela napako za napako pa nameni spodobno minutažo (pa ne prvič), sploh ne bi. Edina dva tujca, ki igrasta spodobno in kolikor toliko konstantno sta Pullen in Ejim (pa tudi tale je zadnje tekme kar slab). Vsi ostali so pa podpovprečni z občasnim prebliskom na kakšni tekmi.

P.s.: ja je žalostno, da moram pri Olimpiji zagovarjati več minut za Dimca, ker so teli američani vsi po vrsti še bolj leseni.


Ja več jih je že kot jih je bilo prejšnja leta. Sploh glede na to, da smo trenutno v tej Covid krizi + PCT pogoj. In stokrat raje gledam Carmichaela kot pa Bubnića.

Carmichael je bil lani eden najboljših centrov v ligi ABA in je zelo dobro igral za Igokeo. Keen je bil prvi strelec VTB lige. Torej kvaliteto več kot očitno premoreta, se pa očitno ne znajdeta v sistemu.

Pa meni sploh ni všeč sestava ekipe, ker bi tudi sam raje namesto Carmichaela videl drugačnega tipa centra, pa namesto Hodžića bi raje gledal Glasa, namesto Keena nekega pravega organizatorja. Ampak tu gre za fail pri sestavi ekipe (krivda na trenerju in ŠD) ne pa na igralcih.

Groot ::

@Goody ker vidim da neke pametne debate od tebe ne bo, bom pripomnil samo še to da toliko gledalcev kot je bilo v zadnjem mesecu na tekmah COL ekipa ni videla že vsaj nekje 5-6 let, če ne več. Tako da ne bi več o tem kaj si kdo želi hodit gledat. Kot je lepo omenil @Voss, za svoje želje imaš Ilirijo, pa je tam razen sorodnikov redko kdo na tekmah.

Se tudi s strinjam s komentarjem @Vossa, tudi sam bi raje videl par drugih igralcev v ekipi. Pod košem sem res upal da bo letos Mathiag odigral, pa se žal ni izšlo. Auguste je sicer na začetku izgledal odlično, pa ga je potem iz nekega razloga zmanjkalo. Kot že vsi čivkajo, manjka nek pravi organizator, ki bo hkrati leader, pa morda malce drugačen tip centra kot trenutni.

Goody ::

Lol cepca, ker nočem gledat odsluženih amerov to pač zate ni prava debata. Amere za par razredov boljše lahko gledam v nba. Pa ne sprenevedaj se z Ilirijo, daj v Ilirijo Olimpijine slovence in Pullena bi bla pa druga pesem. Če ti onaniraš na tretjerazredne amere, ki se menjajo vsako leto, pa alibi trenerja, ki bo vedno rotiral najdražje igralce no matter what, to res ni moj problem.

Kurzweil ::

Evo, danes na sporedu:

18:00
FMP - SC DERBY

20:00
SPLIT - KRKA


* - tole bi bila za Krko res zlata vredna zmaga, škoda, da so imeli v zadnjem obdobju toliko težav s poškodbami in gripo. Jaz bom gledal prenost na Arena Sport, kdor pa ga nima, pa bo prenos tudi na RTV Slovenija.

Voss ::

Goody je izjavil:

Lol cepca, ker nočem gledat odsluženih amerov to pač zate ni prava debata. Amere za par razredov boljše lahko gledam v nba. Pa ne sprenevedaj se z Ilirijo, daj v Ilirijo Olimpijine slovence in Pullena bi bla pa druga pesem. Če ti onaniraš na tretjerazredne amere, ki se menjajo vsako leto, pa alibi trenerja, ki bo vedno rotiral najdražje igralce no matter what, to res ni moj problem.


Ful si car res. Zdej sva cepca, ker se ne strinjaš z nama in naju žališ? Pomoje si bil v Stožcah lih 2x v lajfu, ko te je medijski hype prepričal.

Keen je odslužen Američan? Pullen je odslužen Američan? Auguste je odslužen Američan?

Pa lepo sva napisala oba z Grootom, da se ne strinjava z izbiro vseh igralcev, pa kar nekaj bluziš. Pol sva pa midva cepca. Mislim brezveze, nimaš nobenih pametnih argumentov potem pa žalit začneš.

Glede gledalcev pa ajde, daj cifre koliko jih je bilo pod Petrolom in koliko pod Cedevito. Ajde akcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Goody ::

A si ti alter ego od Groota? Odgovarjal sem njemu. Preberi si prvi njegov stavek v zadnjem postu, potem pa sodi kdo je začel žaliti. Glede tega kdo je bil večkrat v Stožicah...mogoče sta bila skupaj z Grootom večkrat, bi pa skoraj stavil da pa v Tivoliju nista bila. Za razliko od tebe, sam gledam tekme in ne statistiko. Po prikazanem v Oli letos (razen redkih prebliskov) tako Keen kot Auguste nista tujca (ki naj bi bili vsaj precej boljši od domačih) primerna za ekipo za vrh aba ali evrocupa. Glede števila gledalcev pa kar sama poiščita, saj je to vajina teza in ne moja, sem v prvem postu napisal kaj JAZ raje gledam. Aja, Pullena sem pa tudi sam pohvalil, edini tujec, ki dela razliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Groot ::

Kurzweil je izjavil:

Evo, danes na sporedu:

18:00
FMP - SC DERBY

20:00
SPLIT - KRKA


* - tole bi bila za Krko res zlata vredna zmaga, škoda, da so imeli v zadnjem obdobju toliko težav s poškodbami in gripo. Jaz bom gledal prenost na Arena Sport, kdor pa ga nima, pa bo prenos tudi na RTV Slovenija.


Ja res škoda za težave Krke v zadnjem času. Pred tem so igrali res všečno košarko. Tole danes pa sam vidim kot nekje 50-50. Če bi bila Krka kompletna, bi jih celo videl kot favorite. Ampak ob vseh težavah ne vem če bosta Stipčević in Kosi dovolj. Upajmo na zmago vseeno seveda.

Goody je izjavil:

A si ti alter ego od Groota? Odgovarjal sem njemu. Preberi si prvi njegov stavek v zadnjem postu, potem pa sodi kdo je začel žaliti. Glede tega kdo je bil večkrat v Stožicah...mogoče sta bila skupaj z Grootom večkrat, bi pa skoraj stavil da pa v Tivoliju nista bila. Za razliko od tebe, sam gledam tekme in ne statistiko. Po prikazanem v Oli letos (razen redkih prebliskov) tako Keen kot Auguste nista tujca (ki naj bi bili vsaj precej boljši od domačih) primerna za ekipo za vrh aba ali evrocupa. Glede števila gledalcev pa kar sama poiščita, saj je to vajina teza in ne moja, sem v prvem postu napisal kaj JAZ raje gledam. Aja, Pullena sem pa tudi sam pohvalil, edini tujec, ki dela razliko.


Da me ne bo kdo kdaj obtoževal, tole je moj edini profil, ki sem ga kadarkoli imel na S-T. Mi je žal da v tem da dva delita enako mnenje, ki je kotra tvojemu, vidiš zaroto ali nekaj.

Kar se tiče pa Tivolija, sem ga videl zagotovo precej precej bližje od tebe, ker sem v tistih dobrih časih Olimpije delal preko študenta za klub na promociji. Tako da toliko o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Goody ::

Zmeni se z tvojim alterjem..si je on nalepko cepec polastil, čeprav sem jo namenil samo tebi..

Aja, pa nič čudnega pol da nimaš pojma, si verjetno bolj malo tekem videl ko si zunaj karte prodajal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Voss ::

Goody je izjavil:

A si ti alter ego od Groota? Odgovarjal sem njemu. Preberi si prvi njegov stavek v zadnjem postu, potem pa sodi kdo je začel žaliti. Glede tega kdo je bil večkrat v Stožicah...mogoče sta bila skupaj z Grootom večkrat, bi pa skoraj stavil da pa v Tivoliju nista bila. Za razliko od tebe, sam gledam tekme in ne statistiko. Po prikazanem v Oli letos (razen redkih prebliskov) tako Keen kot Auguste nista tujca (ki naj bi bili vsaj precej boljši od domačih) primerna za ekipo za vrh aba ali evrocupa. Glede števila gledalcev pa kar sama poiščita, saj je to vajina teza in ne moja, sem v prvem postu napisal kaj JAZ raje gledam. Aja, Pullena sem pa tudi sam pohvalil, edini tujec, ki dela razliko.


Napisal si "cepca". Dvojina. Očitno še brati ne znaš za seboj. Ne bom pa meril kurca sedaj kdo je bil kolikokrat na tekmi - razen, če imaš doma sezonske in posamične karte za dokazovat? Pač glede na to kako si pametoval glede gledalcev, sem sklepal, da nisi videl ene tekme znotraj Tivolija ali Stožic v obodobju Petrola. Razen morda takrat ko te je medijski hype in ekipa Gašperja Okorna privabila. Ker pač tisto je bil totalen užas in včasih celo 100 duš. V DP se je dogajalo celo, da nas je bilo na kakšni tekmi celih 50. Ful ste podpirali takrat domačo ekipo ja :D

Zach Auguste je igral zelo dobro v dresu Galatasaraya pred odhodom v PAO. Lahko pa mi zdele našteješ enega domačega centra, ki je kadarkoli igral na tem nivoju. Boš zdaj rekel, da sta Ciani in Habot pripravljena na EuroCup nivo? Torej po kakšni logiki Zach Auguste ni dodana vrednost kot tujec? Na tej točki bi potem edino Omića raje videl namesto Carmichaela, še raje pa Jonesa, da bi imeli nevarnost za tri pike z razdalje.

Keen je bil prvi strelec lige VTB. Naštej mi enega domačega igralca, ki bil bil šutersko na njegovem nivoju in na tem položaju. Samo enega. Pa seveda dosegljivega, da mi neboš sedaj Prepelića kle not vrgel, ki sedi na milijonski plači.

"Primerna za ekipo za vrh aba ali evrocupa."

Pa ti veš kakšen proračun ima Cedevita Olimpija in kakšnega Crvena Zvezda in Partizan? Pa Valencia, Virtus in Lokomotiv Kuban v Evropi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Groot ::

Ah @Voss pusti človeka, saj vidiš da nima nobenih pametnih argumentov. Brezveze nadaljevati, da se še ta tema uniči tako kot večina na ST.

Goody ::

No fantek, še nepismen si. Še enkrat si preberi cel prvi stavek. Lahko bi za tiste funkcionalno nepismene napisal "Lol, glej cepca", je pa tako kot sem, napisano ravmo tako prav. In ne, ne gre z dvojino. Vprašaj mamico.

In koji kurac ima pol smisel nakup Augusta, ki je pred leti menda igral dobro in Keena, če tako nimajo nobenih šans za vrh lige. Se boste trkali po prsih z šestim mestom v Aba, ki bo dosežen z Blažičem, Muričem in plejado tujcev, brez enega samega mladega, da bi ga razvili čuden fetiš imasta vidva...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

Goody ::

Aja, pa glede Keena. Glas bi bil oooornk cenej, naredil bi pa vsaj toliko. Je pa res , da verjetno ne bi hotel priti k Golemcu, za katerega vsi že vedo, da je alibi trener. Če si si izpogajal visoko plačo boš pač igral, drugače ne. V Primorski je pač moral igrati tudi z kakšnim mladim, ker drugih ni imel.

Voss ::

Goody je izjavil:

No fantek, še nepismen si. Še enkrat si preberi cel prvi stavek. Lahko bi za tiste funkcionalno nepismene napisal "Lol, glej cepca", je pa tako kot sem, napisano ravmo tako prav. In ne, ne gre z dvojino. Vprašaj mamico.

In koji kurac ima pol smisel nakup Augusta, ki je pred leti menda igral dobro in Keena, če tako nimajo nobenih šans za vrh lige. Se boste trkali po prsih z šestim mestom v Aba, ki bo dosežen z Blažičem, Muričem in plejado tujcev, brez enega samega mladega, da bi ga razvili čuden fetiš imasta vidva...


Ti sploh nisi navijač Olimpije vidim. "Se boste trkali po prsih". Sploh jim ne privoščiš uspehov. Kakšen luzer.

Zgradiš ekipo z denarjem, ki ti je na voljo ane? Saj Partizan je lani tudi vložil 2x toliko kot Cedevita Olimpija, pa so končali za nami na 7. mestu.

Glede Augusta: On je odlično igral za Galatasaray v sezoni 18-19 in 19-20 in si s tem prislužil nastop v Evroligi s PAOtom. Tam je pa pač konkurenca toliko močnejša + močnejše tekmovanje, da smo si ga lahko privoščili. Jaz nevem kako ti to ni logično.

Goody je izjavil:

Aja, pa glede Keena. Glas bi bil oooornk cenej, naredil bi pa vsaj toliko. Je pa res , da verjetno ne bi hotel priti k Golemcu, za katerega vsi že vedo, da je alibi trener. Če si si izpogajal visoko plačo boš pač igral, drugače ne. V Primorski je pač moral igrati tudi z kakšnim mladim, ker drugih ni imel.


Glas ni želel zaradi Golemca. Pač jaz sem takoj za menjavo trenerja. Ampak, kaj ga boš zdajle sred sezone v rit zbrcu? S kom ga boš pa zamenjal? Ajde s predlogi na dan.

----------

Kaj ti sploh hočeš? 12 domačih igralcev od tega ene osem mladih? Ja prav glej Ilirijo, jaz ne mislim gledati Cedevite Olimpije v ABA 2 ligi, tako kot velika večina gledalcev ne.

Groot je izjavil:

Ah @Voss pusti človeka, saj vidiš da nima nobenih pametnih argumentov. Brezveze nadaljevati, da se še ta tema uniči tako kot večina na ST.


Imaš prav. Tip sploh ne ve kaj želi povedati ali kaj hoče in se vmes zapleta z nekimi čudnimi mislimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Goody ::

Zdej ne vem ali naj ti narišem al kaj. Ravno v tem je finta - zgradiš ekipo z denarjem, ki ti je na voljo. Če nimas toliko da si konkurenčen za vrh, zgradiš takšno, da bo zanimiva drugače. Mlado (razvoj je vedno zanimiv), bolj domačo (vidva sta izjema ampak verjemi da je bolj domača ekipa za marsikoga bolj zanimiva. Nisem osamljen v pogledu, da se mi ne gleda amerov, ki se vsako leto preselijo v drug klub v evropi). Poglej FMP recimo, ki je lepo stresel te amere sredi Ljubljane.

Ps: lahko vama še stokrat napišem, pa se bosta sprenevedala in podtikala. Ajde še enkrat: rad bi gledal Oli z recimo 3 solidnimi tujci, s temi domačimi kot so sedaj in dodatnimi tremi mlajšimi. Pa da bi ti mlajši igrali vsaj nekaj. Takšna ekipa bi bila v najslabšem ene 3-5 mest slabša v aba, bila bi pa doooosti bolj zabavna.

Kurzweil ::

Upajmo, da bo Krka čim bolj kompletna in pripravljena... Damjanović pravi, da so zelo motivirani, da gredo na zmago in da pričakuje konkreten odziv na visok poraz proti Ciboni...

Split pa se je pred tekmo razšel z Trejem McLeanom, ki torej danes ne bo igral...

Danes morebitna zmaga šteje res dvojno...

Kurzweil ::

Po precej izenačeni tekmi med FMPjem in SC Derbyjem je z 104:99 zmagal FMP. Najbolšo tekmo to sezono pri FMPju je odigral Danilo Tasić, ki je 25 točkam dodal še 9 skokov, 5 podaj in 2 ukradeni žogi - index 37!


Na drugi tekmi pa se zaenkrat Krka dobro drži (38:33 za Split), vsaj do polčasa zaenkrat malce bolje kaže Splitu, kjer sem nekako pričakoval precej motiviranega Nejca Bariča, ki do sedaj igra odlično... do polčasa 10 točk, 2 skoka in 4 podaje - index 18.
Na drugi strani pri Krki pa sem pričakoval motiviranega letos odličnega Roka Stipčevića, ki je seveda iz Zadra, tako da ne manjka dodatnega motice, do polčasa 14 točk, 3 skoki, 3 podaje in 2 ukradeni žogi - index 19

Kurzweil ::

SPLIT - KRKA 87:77

Žal se danes ni izšlo, pa se zdi, da bi lahko prišli do zmage. Kot da že ni dovolj težav z boleznijo in poškodbami v novomeškem taboru, se je danes še poškodoval (koleno) tudi Hassan French, ki bi ga danes pohvalil, čemur letos ni bilo ravno pogosto tako... Barič pa danes naravnost odlično - 20 točk, 10 asistenc, 5 skokov, 3 ukradene žoge, index 32 - tekma sezone!

Rok Stipčević je pod prevelikim pritiskom, nima prave menjave.

Kurzweil ::

Danes:

17:00
BORAC - CIBONA

19:00
BUDUČNOST - ZADAR

21:00
CEDEVITA OLIMPIJA - MORNAR

Voss ::

Kurzweil je izjavil:


21:00
CEDEVITA OLIMPIJA - MORNAR


Marcus Keene po vsej verjetno ne bo v kadru. Baje že spakiral torbe.

Groot ::

Voss je izjavil:

Kurzweil je izjavil:


21:00
CEDEVITA OLIMPIJA - MORNAR


Marcus Keene po vsej verjetno ne bo v kadru. Baje že spakiral torbe.


Vir?

Tole je pa kar zanimivo in kljub predstavam tega nisem povsem pričakoval. Je pa vprašljivo kaj bodo sedaj pripeljali za zamenjavo. Upam, da ne bo rešitev v tem, da več organizacije prevzame Pullen. Sicer mu je na zadnji tekmi to deloma dobro uspevalo, ampak vseeno pač ni pravi organizator. Še toliko bolj to velja za Blažiča, za katerega je bila pred sezono tudi neka ideja da bo prevzemal več organizacije, pa se je zelo hitro videlo da to ni zanj.

Kurzweil ::

Voss je izjavil:

Kurzweil je izjavil:


21:00
CEDEVITA OLIMPIJA - MORNAR


Marcus Keene po vsej verjetno ne bo v kadru. Baje že spakiral torbe.


Glede Keena vsi vemo, da je bil prvi strelec VTB lige... torej za ta nivo in budget, odličen šuter. Je pa undersized in če bi kje iskal problem pri njegovi vlogi in igri pri Cedeviti Olimpiji, je to v vodstvu kluba in Golemcu! Kot rečeno Keene je undersized šuter, ki nikakor ne mora biti organizator igre, ta položaj, pa letos Cedeviti Olimpiji verjetno predstavlja največji problem... tudi Pullen sicer ni primarno organizator igre, temveč odličen šuter, se je pa slednji zgleda sposoben tu pa tam tudi prilagoditi situaciji in je zadnje čase tudi dober organizator igre, še posebej je z 9 asistencami bil dober proti Ulmu... dejansko pa je največji kreator pri COL Luka Rupnik, ki pa vemo, da zna imeti dobre tekme, ni pa to igralec na katerem bo stala igra ekipe, ki ima ambiciozne cilje v Eurocupu in ABA ligi... če res gre, potem upam, da bodo tokrat pa našli rasnega organizatorja igre,... je pa kot rečeno, to vsaj po mojem skromnem mnenju napaka kluba, da ga je videla na položaju 1. Če bi se ga prav koristilo, bi znal bit pravi killer v napadu, kot to zna denimo Pullen. Tudi sicer Carmichael, Auguste, Ejim in še kdo potrebujejo dobrega kreatorja, ker so to dejansko zelo dobri igralci v pick and rollu, tu recimo bledi tudi igra Carmichaela v napadu,... posledično so seveda sposobni izpeljati tudi kakšen atraktiven alley-up, ki dvigne tribune, ampak tega je prav zares občasno sposoben samo Rupnik...

Voss ::

Zamenjava za Keena bo. Do takrat pa verjetno Duščak. Je ornk zavrelo in ni izključeno, da bi znala biti med pavzo še kakšna menjava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Kurzweil ::

Bo kar držalo tole ja, Keene je že bivši, kar je COL objavila tudi na FB in menda tudi na IG, danes pa morajo obvezno tole tekmo dobit. Pullen zaenkrat odlično!

uvodV?? ::

Voss je izjavil:

Zamenjava za Keena bo. Do takrat pa verjetno Duščak. Je ornk zavrelo in ni izključeno, da bi znala biti med pavzo še kakšna menjava.

Kdaj se menja Golemaca? :)

Voss je izjavil:

Zamenjava za Keena bo. Do takrat pa verjetno Duščak. Je ornk zavrelo in ni izključeno, da bi znala biti med pavzo še kakšna menjava.

Upam da vsaj igra naprej z Ilirijo, kjer jim gre kar dobro letos! Ker pri Oli bo tak samo gledal :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: uvodV?? ()

uvodV?? ::

Kurzweil je izjavil:

SPLIT - KRKA 87:77

Žal se danes ni izšlo, pa se zdi, da bi lahko prišli do zmage. Kot da že ni dovolj težav z boleznijo in poškodbami v novomeškem taboru, se je danes še poškodoval (koleno) tudi Hassan French, ki bi ga danes pohvalil, čemur letos ni bilo ravno pogosto tako... Barič pa danes naravnost odlično - 20 točk, 10 asistenc, 5 skokov, 3 ukradene žoge, index 32 - tekma sezone!

Rok Stipčević je pod prevelikim pritiskom, nima prave menjave.

Nikjer nisem zasledil, a je Stavrov poškodovan ali ima gripo? Se mi zdi da jim on precej manjka, se ve kdaj se vrne?

Groot ::

No me zanima kdo bo pa danes pizdil čez Charmichla. Odlična tekma, predvsem v obrambi je praktično zaprl vse skupaj v zadnji četrtini.

Sicer pa na koncu rutinirana zmaga, čeprov rezultat ni realen pokazatelj. Spet neverjetno število izgubljenih žog. Tole bodo morali nujno popravit. Moram priznat da me je od začetka kar skrbelo, ker so vsi izgledali kot da so še na sredini tekmi. Ampak nato pa končno neka lrava reakcija in več energije na koncu.

Jutri pa derbi, končno spet v pravem pomenu, zna biti noro v dvorani.

Kurzweil ::

Včeraj:

BORAC - CIBONA 59:62

Po precej zanimivi tekmi je včeraj na koncu zmagala Cibona, ki je igrala tudi brez Vildoze, tako da ni bilo nič od argentinskega dvoboja med igralcema Vildoza-Lopez. Najboljši pri Borcu je bil Hunter Hale (19 točk, 2 skoka, 2 podaji, 2 ukradeni žogi). Pri Ciboni pa je bil najboljši 20-letni organizator igre Lovro Gnjidić - 19 točk, 5 skokov, 8 podaj in 2 ukradeni žogi.

Se pa resno sprašujem, kaj je letos z velikim potencialom Rokom Prkačinom, ki kar nekako ne najde prave forme, zdi se da vedno bolj pada tudi na začetku sezone odlčni Nathan Reuvers.

BUDUČNOST - ZADAER 84:69

Zdi se, da je Budučnost odigrala ravno toliko, kolikor je bilo potrebno. Pri Črnogorcih je odigral tekmo sezone Jacob Willey, ki je izkoristil minutažo po odsotnosti Willieja Reeda - Willey je dosegel 13 točk in 5 skokov.

Pri Zadru pa je bil najbolj razpoložen Justin Carter, sledil je še Dario Drežnjak, ostali pa so precej razočarali, še posebej Mavra in Vuković, pa tudi Pavle Marčinković

CEDEVITA OLIMPIJA - MORNAR 79:59

Kot ste si verjetno vsi ogledali tekmo, COL se je mučila vse do zadnje četrtine, potem pa so le stisnili v obrambi. Torej igral ni Keene, ki je seveda že tudi uradno bivši, dobri pa Pullen, Auguste, Blažič, Radovanović, Carmichael in Rupnik... če pa bi vrgel kritiko na koga, pa je to Melvin Ejim, ki je včeraj spet storil serijo neumnosti, na koncu tekmo končal z indexom -5, najbolj pa skrbi to, da Ejim niti pri svojih 30 letih, ne zna obdržati glavo hladno, škoda, upajmo samo da ne bo pogorel tudi v formi, ko ga bo COL najbolj potrebovala, kot je bilo temu tako lani, ko je bil še član Budučnosti.

Dodajam še eno zanimivst, Nemanja Gordić je dal vseh 5 točk Mornarja v zadnji četrtini... :))

//////////

Danes:

17:00
IGOKEA - MEGA

19:00
CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN


* - tole tekmo več kot priporočam v ogled!

Če kdo nima Arene Sport Slovenija, imate tule stream!

Masayoshi ::

CZ-PAR antipropaganda košarke zaenkrat. Ja, igra CZ dobro obrambo, ampak kaj vse oboji falijo in koliko napak...

Voss ::

Masayoshi je izjavil:

CZ-PAR antipropaganda košarke zaenkrat. Ja, igra CZ dobro obrambo, ampak kaj vse oboji falijo in koliko napak...


Se hecaš? Oboji si v obrambi lomijo hrbet. Če si kdaj igral basket veš, kako noro težko je tak tempo držat 5 minut kaj šele 20 minut.

Masayoshi ::

Se ne, kot sem rekel igrajo dobro obrambo, ampak grešijo pa tudi oboji na polno. Ko so odprti ne mečejo, grešijo polaganja, napak milijon. Če ti vidiš samo dobro obrambo...ja, verjetno jim zmanjka energije v napadu, ker se tako gonijo v obrambi, ampak tole je negledljivo. Me spominja na Maljkovičev Limoges...

Groot ::

No tole je bil pa derbi kot se zagre. Zvezda z res borbeno obrambo povsem ubila Partizan v napadu. Sicer pa se strinjam, kar nekaj zgrešenih čistih metov na obeh straneh in posledično na trenutke malce raztrgane igre.

Da pogledamo še malce naprej kar se tiče COL. Med tednom v gosteh k Budučnosti v Evrocupu. Žal le težko vidim neke realne možnosti tule, ceorav Budučnost v zadnjih tednih tudi ni prav prepričljiva. Nato pa za vikend gostovanje pri Megi, ki zna biti spet neugodno nevarna tekma.

Bo pa zanimivo tudi kaj se bo v naslednjih dneh pri COL dogajalo v back office.

Kurzweil ::

To je bil dejansko skoraj po 2 letih srbski derbi pred polnimi tribunami in ambientom, ki slednjemu pritiče. Jaz sem pričakoval tekmo, kjer bo malo košev, na eni strani živčnost, prava atmosfera, utrujenost obeh ekip, še posebej Zvezde, ki bo mislim, da v 8 dneh odigrala 5 tekem in pa seveda proper obramba na obeh straneh, to kar dela Radonjić oz. obramba njegove ekipe je res neverjetno in prav to je tisto, kar jih dela v Evroligi za najboljšo obrambno ekipo... ne bom presenečen, če bodo letos celo ujeli tisto 8. mesto, ki še vodi v playoff v tem tekmovanju.

Je pa Partizanu bila odčitana kar prava lekcija in morda so sploh prvič letos dobili oceno vrednosti ekipe v tem trenutku, saj je tole gotovo bila prva oz. največja preizkušnja te sezone - imajo v črno-belem taboru še marsikaj za postorit. Praktično edini, ki je vreden pohvale pri Partizanu je še lani član Golden State Warriorsov, Alen Smailagić. Najbolj pa sta razočarala Punter in Leday. No, proti koncu je nekaj dodal pri PAR še Dallas Moore, sicer pa je bilo precej slabo... Zirbes ni bil ready in je igral malo, Kuzmić je nabral osebne napake, ogromno težav jim je delal Mitrović, ki je sicer štirica. Se zdi, da rabi Partizan še enega proper centra,... sem pa na koncu neglede na vse pričakoval za ščepec bolj tesen rezultat.

Bi pa za zanimivost dodal še nekaj, kar nima povezave z ABA ligo, ampak to preprosto moram napisat. Včeraj je naša ženska reprezentanca igrala tekmo proti Albaniji, na koncu je bil 127:28 za naše, pri čemer Albanke niso v 2. četrtini dosegle niti točke, no tudi v zadnji četrtini so dosegle le 3... :))

Kurzweil ::

Novomeška Krka se je močno okrepila, saj je podpisala pogodbo s košarkarjem, ki je v svoji karieri igral tudi v ligi NBA. Nova okrepitev je Adonis Thomas, ki je nazadnje igral za BC Astana v ligi VTB, kot poroča portal Sportando.


28-letni Thomas je v pretekli sezoni za klub iz Astane povprečno dosegal po 10.9 točk in 4.1 skok. Pred tem je branil barve Banvita, Avellina in Dunkerqa. Košarkar univerze Memphis je bil leta 2013 na naboru lige NBA spregledan, a je našel svoje mesto v ameriški ligi. Bil je tudi član tekme McDonald's All-American leta 2011.

Zaigral je za ekipi Philadelphia 76ers in Orlando Magic, največ uspehov pa beležil v razvojni ligi, kjer je bil uvrščen tudi na All-Star tekmo in All-Star ekipo rednega dela sezone. Na poletnih ligah v preteklih letih je igral za Golden State, Detroit, Toronto in obe omenjeni ekipi.

Vir: Kosarka.info

p.s.

198cm - igralni položaj SG/SF...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Kurzweil ::

Marcus Keene že ima nov klub, to je Openjobmetis Varese...

Masayoshi ::

Če vam je igra tele Olimpije všeč potem pa res ne vem kaj naj rečem. Razbija jih Budučnost, ki ji manjka pol igralcev.

Groot ::

Hja tole danes je pa res res bogo. Ok danes Budučnosti res leti vse kar lahko leti noter, ampak vseeno pa pri COL kot da so prišli na čevape v Podgorico. Ne vem res kako se bo tole rešilo. Sicer nisem pristaš nekih hipnih trenerskih menjav, ampak očitno je da Golemac počasi izgublja ideje kaj še narediti. Danes spet neka čudna rotacija kar naenkrat s Ščuko in Dimcem. Pa je Ščuka odigral povsem sprejemljivo, ampak tovrstne rotacije iz danes na pač na top nivoju ne gredo.

Bi sedajle zelo ustrezalo COL če bi bil reprezentančni premor že ta teden. Ampak se žal bojim da bo pred tem padel še kakšen poraz.

Malce zanimivosti oziroma morda tudi za kakšno debato. Ob težavah COL z organizacijo sem se spomnil na Perry-ja in danes malce pogledal njegovo letošnjo statistiko pri Panathinaikosu (malce tudi z neko pobožno željo, da večinoma sedi in bi ga morda zamikala menjava kluba 8-)). Res da Panathinaikosa letos še nisem gledal, ampak izlgeda da se je kar dobro vklopil v ekipo. Ima konstantno minutažo tam nekje 15-20 min. Kaj vse bi dali sedaj pri COL, da bi bil on še vedno v klubu.

Kurzweil ::

@Groot
Ja, tale tekma proti Budučnosti je za pozabo... ja, se tudi meni zdi, da sedaj Golemac že malce plava... zaradi covid ukrepov v Budučnosti ni takšen obisk tekem, kot smo ga vajeni, tako da atmosfera ni bila ravno preceč negostoljubna, najbolj pa bode v oči dejstvo, da je pri Budučnosti manjkalo kar 1/3 ekipe... z Reedom in Atićem na čelu, torej samo 9 igralcev v rotaciji Črnogorcev. Kot rečeno za pozabo.

Ko ravno omenjaš Perryja, meni pa se zdi, da je stopil v rahlo prevelike čevlje... v igri se ne znajde na tem nivoju najbolje, tudi statistično je slab, na prvi tekmi celo index -10... trener sicer z njim vztraja po tistih 20min na tekmo, ampak se bojim, da je samo vprašanje časa, kdaj bodo na njegovem mestu iskali kakšno rešitev... je pa res, da je Panathinakos letos v celoti gledano slab, kar v praksi pomeni, da je 17. izmed 18 ekip v Evroligi, za njim je samo še Žalgiris našega Zdovca in Dragića, ki pa vsaj po mojem mnenju ni krivec za slabe igre... je prišel v razsuto stanje ekipe, igrat gasilca...

/////////////

Sicer pa se je včeraj odigrala že 1. tekma 9. kroga ABA lige...

ZADAR - IGOKEA 64:77

Pri Zadru je bil omembe vreden samo organizator Justin Carter... pri IGO pa je bil najboljši Dalibor Ilić, ki v tem obdobju igra res odlično.

Preostali spored 9. kroga:

Sobota:

17:00
CIBONA - FMP

19:00
KRKA - BORAC


21:00
PARTIZAN - BUDUČNOST

Nedelja:

12:00
MEGA - CEDEVITA OLIMPIJA


17:00
MORNAR - SPLIT

Ponedeljek:

18:00
SC DERBY - CRVENA ZVEZDA

Voss ::

Kurzweil je izjavil:

@Groot
Ja, tale tekma proti Budučnosti je za pozabo... ja, se tudi meni zdi, da sedaj Golemac že malce plava...


Golemac zna biti po tekmi z Mego že bivši (tudi v primeru zmage).

uvodV?? ::

Voss je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

@Groot
Ja, tale tekma proti Budučnosti je za pozabo... ja, se tudi meni zdi, da sedaj Golemac že malce plava...


Golemac zna biti po tekmi z Mego že bivši (tudi v primeru zmage).


Ja tale reprezentančni premor je primeren čas za tole menjavo. Tudi dovolj zgodaj v sezoni smo še. Vprašanje pa je kdo ga bo nasledil?

Kurzweil ::

@Voss
Kar se Golemca tiče... ne bom ga kritiziral, jasno pa je, da tole v Cedeviti Olimpiji ne bo šlo skozi, pa tudi če zmaga Mego, vsi, ki spremljamo košarko nam je verjetno že davno postalo jasno, da ni to izbira s katero bi Cedevita Olimpija naredila korak naprej...

Se pa strinjam s tem, kar je napisal @uvodV??... verjetno ni bolj idealnega trenutka, kot je reprezentančni premor... tudi sicer se mi zdi prav, da bi hipotetično novi trener izbiral tistega organizatorja igre, ki ga sedaj COL išče... vemo, da nikdar ni lahko prevzemat ekipo, ki je nisi sestavil sam... lahko bi dali morebitnemu novemu trenerju vsaj to...

Je pa seveda odvisno koliko je/so Emil Tedeschi & Co. pripravljeni dati za novega trenerja... prost je recimo Duško Ivanović :D ...mi je pa bilo vedno zabavno preteklih 10 let, ko je na raznih mestih tekla debata o morebitnem trenerju Olimpije, tudi reprezentance... ko se je vedno znova pojavljalo ime Tomo Mahorič...

Dejstvo pa je, da so spremembe več kot potrebne... COL je po dobrem začetu sezone, ko so imeli score 2-0... sedaj na 8. mestu izmed 10 ekip v Eurocupu, torej na tistem mestu, ki še kot zadnje pelje naprej... isto v ABA ligi... so trenutno 6., torej tudi tu še na tistem zadnjem mestu, ki vodi v razigravanje za top6... kar pa seveda ni dobro... če bi bilo v tem trenutku konec sezone, bi COL dobila v tem razigravanju Budučnost... seveda s prednostjo terena za Črnogorce...

//////////

Danes:

17:00
CIBONA - FMP

... tole bo zelo zanimiva tekma dveh ekip, ki odlično delata z mladimi... tule dajem rahlo prednost FMPju... bo pa zelo zanimiva tekma. Zna biti precej odločilno, če bo za CIB igral Vildoza... je sicer Lovro Gnjidić minulo kolo naravnost blestel, ampak pri njem pričakovat konstantnost, smo se že navadili da ne gre... kdor igra fantasy bo vedel...

19:00
KRKA - BORAC


... tole je za Krko zelo zelo pomembna tekma... menda bi znal bit pripravljen Andrej Stavrov... ne vem, če bo danes že igral Adonis Thomas, torej zadnja okrepitev Krke... menda je blizu vrnitve Marko Arapović... pa tudi poškodba Frencha ni preveč hude narave, tako da se bojda kmalu vrača... Krki samo želim, da so čim prej vsaj približno kompletni, saj so kot takšni sposobni uvrstitve do sredine lestvice. Krka letos še ni izgubila domače tekme, je pa res, da je po večini prepričljivo izgubila vse gostujoče, kar smo zadnja leta kar vajeni... še kar slabe igra ne gostovanjih, v NM pa vsako leto pade kakšna resnično favorizirana ekipa. Upam na lep obisk in zmago Krke. Borac ima širok roster... dobro branilsko linijo, še posebej pa so nevarni na visokih položajih, kjer nasprotnikom dela veliko težav visoka linija igralcev, ki lahko, če izvzamemo Marinkovića... zadeva iz razdalje in dela spacing celotni ekipi... tu imam v mislih Pecarskega, Lešića,... Borac je gotovo boljša ekipa, kot kaže uvrstitev na lestvici...

21:00
PARTIZAN - BUDUČNOST

... tole pa je seveda derbi kroga v ligi ABA... tu je PAR že tako favorit... vprašanje pa, kdo bo pri Budučnost tokrat nared, če bo spet manjkala 1/3 ekipe, kot proti COL, ko so Črnogorci imeli v rotaciji samo 9 igralcev... potem je vsaka beseda odveč... predvsem če bo manjkal Reed,... pa tudi Atić... bo res velik problem. Bo pa odlična tekma verjetno... Zna biti, da se bo po porazu PAR proti CZ... slednji znesel nad BUD... vemo kakšen je Obradović... sicer pa na drugi strani odično vodi ekipo Budučnosti Aleksandar Džikić, res se vidi, da Budučnost pod njegovim vodstvom igra pametno in preudarno... Aleksandar Džikić bi bil za COL v tem trenutku res zlata vreden...

uvodV?? ::

Glas eden boljših pri Partizanu, tudi Željko mu vedno bolj zaupa. A očitno to ni dovolj za vploklic v reprezentanco :-) Da niso spet neke zamere zadaj...

Masayoshi ::

Tudi sam imam občutek že od prej (je imel Sekulič že pred časom čudne izjave glede njega) da ga Sekulič ne mara... ne glede na zapolnjenost na dvojki, bi ga kot najbolj perspektivnega moral vpoklicati.

Masayoshi ::

Pa Glas ima res jajca. Vrže trojko air ball, pa napad ali dva za tem step back trojko. In to ob Obradoviču kot trenerju. Tudi obrambo igro zelo korektno.

Goody ::

Olimpija katastrofalna igra. Proti mladcem Mege -15 po polovici druge četrtine. Negledljivo, falijo vse, obrambe ni. Edini, ki igra je Blažič pa malo Dimec. Golemac adijo, pa če mene vprašaš tudi vsi tujci razen Pullena.

Kurzweil ::

Golemca lahko po poti domov kar pustijo v Zagrebu... oz. kjer je doma... tole je res že na meji okusnega...

Kot rečeno, več kot idealen čas za novega trenerja, da ima v tej reprezentančni pavzi kakšen dan več za pripravo, pa da tudi sam izbere playa, če že ravno ni preostale ekipe, za katero stojita Golemac in Bečirović...

Voss ::

Golemac bo zagotovo bivši.

Kurzweil je izjavil:


Kot rečeno, več kot idealen čas za novega trenerja, da ima v tej reprezentančni pavzi kakšen dan več za pripravo, pa da tudi sam izbere playa, če že ravno ni preostale ekipe, za katero stojita Golemac in Bečirović...


Težko se bo v tako kratkem času našlo trenerja za dolgi rok. Pa tudi za pripravo ne bo kaj dosti časa in priložnosti, glede na to, da bo skoraj pol ekipe v reprezentanci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Goody ::

Še dobro da je tako odlično skavtirana ekipa, tujci sami presežki,oh, wait....

Voss ::

Omić naj bi bil blizu poroča Carchia.

Meni je ful škoda, da so se razšli z Brownom in Krušlinom. Prvi sicer napadalno ni bil tako učinkovit ampak vseeno je grizel v obrambi vsako tekmo + imel je dober catch&shoot, hkrati pa se je znal umiriti, ko ni imel svojega večera. Krušlin je pa tudi za dva razreda nad Hodžićem. Obramba na najmanj enakem nivoju, za tri pike pa tudi mašina (to kar bi pričakoval od Alena).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Kurzweil ::

Tudi jaz sem danes zasledil na par mestih govorice, da je Omić blizu Stožicam... ne vem, zakaj se mi zdi, da bo odšel Carmichael, čeprav je zelo soliden center, opravlja umazano delo, kdor pa ga pozna od prej pa ve, da zna biti zelo dober v pick and rollu, kar pa seveda ne deluje, če ni proper organizatorja igre, ki bi bil sposoben to izvest... malce mi sumljivo deluje, da danes v prvem počasu ni dal v igro Carmichaela, ki je v verjetno še najboljši defender pod košem, kjer so imeli danes Ljubljančani kar nekaj težav... bomo videli... primarno pa me bolj zanima, kdo bo novi play...

Samo upam, da ne bodo podpisali kakšen deal v smislu, da lahko Omić kadar koli odide,... ker potem se bo delalo vse na tem, da tip pride v formo, ker seveda do sedaj ni igral, potem pa bo v sklepnem delu sezone po možnosti COL ostala brez njega, pri takšnem budgetu, ki vseeno ni nek strašen presežek, sploh za Eurocup, si mislim, da takšnih dogovorov ne bi smeli več dovoliti...

Bo zanimivo v naslednjih dneh/tednih v LJ... sigurno je ta ekipa neprimerljivo več sposobna, kot kažejo trenutni rezultati... vidi se neka anemičnost, govorica telesa, odnos, borbenost, želja,... svež obraz na trenerskem stolčku bi znal narediti nek reset, vsaj upam, da bo tako... potem da najdejo proper playa, če pa pride še Omić in se spravi na nek nivo, pa se da še vse nadoknaditi...

/////

Bi pa omenil spet odlično igro Nejca Bariča za Split... pravtako mi je všeč samozavest Gregorja Glasa in dejstvo, da mi Obradović tako zaupa... res lepo je videt, ko dejansko Glas igra na najtežjih tekmah Eurocupa, na derbijih ABA ligem... mu iskreno privoščim veliko sreče, fant ima jajca...

Voss ::

Kurzweil je izjavil:


Samo upam, da ne bodo podpisali kakšen deal v smislu, da lahko Omić kadar koli odide,... ker potem se bo delalo vse na tem, da tip pride v formo, ker seveda do sedaj ni igral, potem pa bo v sklepnem delu sezone po možnosti COL ostala brez njega, pri takšnem budgetu, ki vseeno ni nek strašen presežek, sploh za Eurocup, si mislim, da takšnih dogovorov ne bi smeli več dovoliti...


To zagotovo ne bo. Ne podpisuje se takšnih pogodb. To je zahteval Zoran Dragić prejšnje poletje, pa klub o tem niti slišati ni hotel. Niti ni Omić dovolj veliko ime, da bi lahko karkoli pogojeval, to je pač center za eno srednje-kvalitetno EuroCup moštvo.
««
3 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva slovenska nogometna liga (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
21628979 (627) c3p0
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2023 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
82242001 (12784) 2dark
»

CEDEVITA OLIMPIJA

Oddelek: Šport
172681 (1625) scipascapa
»

ABA liga 2017/18

Oddelek: Šport
202039 (1357) scipascapa

Več podobnih tem