» »

Nošenje maske v službi

Nošenje maske v službi

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4

Smrekar1 ::

c3p0 je izjavil:

Verjetno mora zaščita biti sorazmerna z naravo dela? Drugače bi delodajalec lahko zahteval, da si za pisarniško delo opremljen s čelado in ribiškimi škornji.


Zaščita mora biti primerna za delo, ki ga opravljaš. V principu lahko zahteva, da si za pisarniško delo opremljen s čelado in ribiškimi škornji, če je tvoja pisarna na gradbišču nad reko.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ok vsak dan novo oz. filtre. Drugače odklonim delo.

Deal?


Seveda lahko vse to zahtevaš, če se ne uspeta zmeniti bo kdo ima prav razsodilo delovno sodišče.

Zgolj kot nasvet, če zahtevaš FFP2/3 masko je zelo zelo dobro zate, da tudi na sodišču in še kje drugje ves čas nosiš tako masko, jih redno menjavaš in ne snemaš. Če se drugače požvišgaš na maske in zaščito zna sodišče posumiti, da samo podjebavaš delodajalca in ti ne bo pretirano naklonjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Samael ::

c3p0 je izjavil:

Verjetno mora zaščita biti sorazmerna z naravo dela? Drugače bi delodajalec lahko zahteval, da si za pisarniško delo opremljen s čelado in ribiškimi škornji.

No, pa saj niso maske nekaj, kar bi se izmislil delodajalec sam, ker mu je tko en mal dolgčas pa to ...

V aktualni situaciji nevarnosti širjenja bolezni COVID-19 mora delodajalec, ob upoštevanju priporočil Nacionalnega inštituta za javno zdravje (v nadaljevanju: NIJZ) in drugih pristojnih institucij (npr. Združenje za medicino dela, prometa in športa), sprejeti in izvajati dodatne ukrepe, s katerimi v največji možni meri zagotavlja varno in zdravo delo delavcem v danih okoliščinah ter zmanjšuje izpostavljenost na najmanjšo možno raven okužbe.
Skladno z določbami ZDR-1 imajo torej delodajalci pravico in dolžnost, da podajo delavcem takšna delovna navodila, ki bodo kar v največji mogoči meri preprečila širjenje virusa med zaposlenimi in ostalimi, vključenimi v delovni proces, zaposleni pa morajo zahteve in navodila delodajalca v zvezi z izpolnjevanjem pogodbenih in drugih obveznosti iz delovnega razmerja upoštevati (34. člen ZDR-1).

(vir je naveden par objav nazaj)
Samael != Samuel

vnetidebater ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ok vsak dan novo oz. filtre. Drugače odklonim delo.

Deal?


Podjetja naprimer za koriščenje bolniške znajo najemati privatne detektive, ki lepo preverijo če se zaposleni držijo bolniške ali pa lepo kofetkajo na drugem koncu države.

Nikjer ne piše da ne bi znalo podjetje najeti privatnega detektiva da bi preveril če se res tako zelo držiš nošenja FFP3 mask in jih vsak dan menjaš.

https://www.detekta.si/cenik-detektivsk...
Kontrola bolniške odsotnosti 70-90 EUR/obisk
Nadzor bolniške odsotnosti 50 EUR/uro na detektiva
Ostale detektivske storitve po dogovoru



Če se tega res tako natančno držiš lahko odkloniš delo. Drugače pa boš na sodišču lepo plačal svoje in še njihove pravne stroške.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Govorim o pogodbi in členu ki zahteva od delavca, da se tega drži. Hkrati pa lahko delavec zajebava delodajalca nazaj, da zahteva vsak dan novo masko in ne samo takrat ko ima kaksno viska.

Lahko pa preprosto zapremo vhod v firmo, da ne morejo prit inšpektorji not. To je tudi opcija, ki mi je se najbolj vsec.

Vsi skupaj zajebavamo inšpektorje in so odnosi v službi ok.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

Samo nekaj razčistiva.....ti torej bi rad jebal delodajalca glede pogojev za nošenje mask ker misliš da masko nosiš samo zato ker je direktor tečen in ne zato da boš ti zaščiten in se ne boš okužil?

gozdar1 ::

vnetidebater je izjavil:

Samo nekaj razčistiva.....ti torej bi rad jebal delodajalca glede pogojev za nošenje mask ker misliš da masko nosiš samo zato ker je direktor tečen in ne zato da boš ti zaščiten in se ne boš okužil?


V bistvu je tečna država, ki postavlja taka pravila.

Utk ::

vnetidebater je izjavil:

Samo nekaj razčistiva.....ti torej bi rad jebal delodajalca glede pogojev za nošenje mask ker misliš da masko nosiš samo zato ker je direktor tečen in ne zato da boš ti zaščiten in se ne boš okužil?

Čaki malo, če ti delodajalec predpiše, da moraš nosit neko masko, ker drugače ogrožaš sebe, sodelavce, stranke in ne vem koga, je to podjebavanje, če zahtevaš vsako jutro to masko, da boš zares zaščitil sebe, sodelavce, stranke in ne vem koga? Po kateri definiciji v katerem vesolju?
Če danes na sestanku šef trdi, da je to nujno, potem je to jutri zjutraj nujno, ni? Ne more bit nujno samo ko se njemu digne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

IL_DIAVOLO ::

Ce me lahko delodajalec jebe z maskami, ki ne ustrezajo standardom, ampak ustrezajo temu da niso kaznovani, bom jih jaz jebal nazaj, ker se jim očitno jebe za moje zdravje.

Bolje biti brez maske, kot s slabo masko.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

vnetidebater ::

Utk je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Samo nekaj razčistiva.....ti torej bi rad jebal delodajalca glede pogojev za nošenje mask ker misliš da masko nosiš samo zato ker je direktor tečen in ne zato da boš ti zaščiten in se ne boš okužil?

Čaki malo, če ti delodajalec predpiše, da moraš nosit neko masko, ker drugače ogrožaš sebe, sodelavce, stranke in ne vem koga, je to podjebavanje, če zahtevaš vsako jutro to masko, da boš zares zaščitil sebe, sodelavce, stranke in ne vem koga? Po kateri definiciji v katerem vesolju?


Tole pa je treba opredeliti. Ali kje piše da ti jo je dolžan delodajalec priskrbeti, če jo zahteva od tebe?
Ali pa je pač "samo fajn" da ti jo priskrbi?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

vnetidebater je izjavil:

Utk je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Samo nekaj razčistiva.....ti torej bi rad jebal delodajalca glede pogojev za nošenje mask ker misliš da masko nosiš samo zato ker je direktor tečen in ne zato da boš ti zaščiten in se ne boš okužil?

Čaki malo, če ti delodajalec predpiše, da moraš nosit neko masko, ker drugače ogrožaš sebe, sodelavce, stranke in ne vem koga, je to podjebavanje, če zahtevaš vsako jutro to masko, da boš zares zaščitil sebe, sodelavce, stranke in ne vem koga? Po kateri definiciji v katerem vesolju?


Tole pa je treba opredeliti. Ali kje piše da ti jo je dolžan delodajalec priskrbeti, če jo zahteva od tebe?

Seveda je. Poglej si zakon.

vnetidebater ::

Utk je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Utk je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

Samo nekaj razčistiva.....ti torej bi rad jebal delodajalca glede pogojev za nošenje mask ker misliš da masko nosiš samo zato ker je direktor tečen in ne zato da boš ti zaščiten in se ne boš okužil?

Čaki malo, če ti delodajalec predpiše, da moraš nosit neko masko, ker drugače ogrožaš sebe, sodelavce, stranke in ne vem koga, je to podjebavanje, če zahtevaš vsako jutro to masko, da boš zares zaščitil sebe, sodelavce, stranke in ne vem koga? Po kateri definiciji v katerem vesolju?


Tole pa je treba opredeliti. Ali kje piše da ti jo je dolžan delodajalec priskrbeti, če jo zahteva od tebe?

Seveda je. Poglej si zakon.


seveda ga ne bom gledal. Če mi češ kaj povedat boš citiral zakon.



In moje vprašanje je na mestu. Delavec bi kar samovoljno zaprl podjetje in onemogočal delavni proces brez uradne stavke?

Napisal je namreč:

IL_DIAVOLO je izjavil:


Lahko pa preprosto zapremo vhod v firmo, da ne morejo prit inšpektorji not. To je tudi opcija, ki mi je se najbolj vsec.

Vsi skupaj zajebavamo inšpektorje in so odnosi v službi ok.

Zgodovina sprememb…

Goody ::

Malo mi tole razložite zakaj mislite da vam je delodajalec dolžan zagotavljati FFP2 maske? V kolikor vam v pravilniku predpiše kirurške vam pač zagotavlja kirurške, ki stanejo 3 cente.

feryz ::

Pri nas je šetanje z masko izrecno nezaželeno. Če pa kdo želi z nagobčnikom hoditi naokrog, ga zaradi tega kazensko ne preganjamo.
Tudi na voljo jih je preko glave za take primerke.

IL_DIAVOLO ::

Goody je izjavil:

Malo mi tole razložite zakaj mislite da vam je delodajalec dolžan zagotavljati FFP2 maske? V kolikor vam v pravilniku predpiše kirurške vam pač zagotavlja kirurške, ki stanejo 3 cente.


Ker se v njih lažje diha in je ni potrebno snemat dol vsakih 10 minut.

Saj se gre za to, da bomo varni in bomo se vedno enako produktivni kajne?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Invictus ::

zobnik je izjavil:

Če delodajalec zahteva jo pač moraš nosit pa tud če ustava pravi drugače.

Nisem vedel, da so delodajalci nad ustavo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Goody ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Goody je izjavil:

Malo mi tole razložite zakaj mislite da vam je delodajalec dolžan zagotavljati FFP2 maske? V kolikor vam v pravilniku predpiše kirurške vam pač zagotavlja kirurške, ki stanejo 3 cente.


Ker se v njih lažje diha in je ni potrebno snemat dol vsakih 10 minut.

Saj se gre za to, da bomo varni in bomo se vedno enako produktivni kajne?


Ne bom o vplivu na produktivnost polemiziral ampak dolžan pa vam FF2 zagotavljati ni, zato je tole vaše nabijanje pač zgolj nabijanje ali pač?

IL_DIAVOLO ::

Ni vazno kaksne, ampak samo da so. Vsak dan sveže. Delavec si ne sme delat stroška, da lahko dela. To je verjetno jasno?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Goody ::

Seveda, če predpiše maske, ti jih mora tudi zagotoviti. In ti jih vsak rade volje bo. Tako da tole je mal vaja v slogu...

Utk ::

Goody je izjavil:

Seveda, če predpiše maske, ti jih mora tudi zagotoviti. In ti jih vsak rade volje bo. Tako da tole je mal vaja v slogu...

Bo bo, in naj, ampak tam, kjer se odpušča, ker nekdo ne nosi maske, se naj niti ne dela ko zmanjka mask. To bi bilo fer, ne bi?

Goody ::

Utk je izjavil:

Goody je izjavil:

Seveda, če predpiše maske, ti jih mora tudi zagotoviti. In ti jih vsak rade volje bo. Tako da tole je mal vaja v slogu...

Bo bo, in naj, ampak tam, kjer se odpušča, ker nekdo ne nosi maske, se naj niti ne dela ko zmanjka mask. To bi bilo fer, ne bi?


Seveda, kako pa drugače. Ti resno misliš da bo imel kakšen normalen delodajalec zaradi stroška pod 1€ na mesec na delavca težave? Vsakega prvega da vsakemu delavcu 25mask in to je, kar se tiče dolžnosti delodajalca to...

IL_DIAVOLO ::

Slabo ti poznas slo delodajalce haha
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zobnik ::

Invictus je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če delodajalec zahteva jo pač moraš nosit pa tud če ustava pravi drugače.

Nisem vedel, da so delodajalci nad ustavo...


Tud jaz ne, vsi so vedno nad ustavo:( Zanjič so me v trgovini pri blagajni za mano dva rekla "le ta je kr brez", pa ena starejša me je gledala, vse kar sem prjel je spremljala. Da me tistih 15 min. ne pustijo pri miru, da si 2x mesec naberem osnovno hrano...kam smo prišli. Vrhnika je to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

vnetidebater ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ni vazno kaksne, ampak samo da so. Vsak dan sveže. Delavec si ne sme delat stroška, da lahko dela. To je verjetno jasno?


ja to je pa druga reč. Če praviš da ti je samo dolžan zagotavljat neke maske, kakršnekoli jep a to čisto vredu. To pa lahko pričakuješ ja, seveda.


Če želiš FFP2 ali FFP3 se pa to pomojem smatra kot nadstandard ki si ga pač..sam plačaj.
Če se motim in kje piše da imaš ti pravico zahtevati specifično tak tip maske pa mi dajte link.

zobnik je izjavil:

Invictus je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če delodajalec zahteva jo pač moraš nosit pa tud če ustava pravi drugače.

Nisem vedel, da so delodajalci nad ustavo...


Tud jaz ne, vsi so vedno nad ustavo:( Zanjič so me v trgovini pri blagajni za mano dva rekla "le ta je kr brez", pa ena starejša me je gledala, vse kar sem prjel je spremljala. Da me tistih 15 min. ne pustijo pri miru, da si 2x mesec naberem osnovno hrano...kam smo prišli. Vrhnika je to



Kje v ustavi piše da si lahko brez maske in ogrožaš ostale v trgovini? Še dobro da nisi srečal koga ki bi te bil pripravljen pospremiti ven iz trgovine.

https://www.varuh-rs.si/sporocila-za-ja...
Ker je z vladnim odlokom predpisano obvezno nošenje mask v zaprtih javnih prostorih nepopolna pravna norma, za kršitev katere ni predpisana sankcija, obveznost ne posega v pravni položaj posameznika.

Torej zahteva po nošenju mask ni neustavna.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Ffp bi zahteval v primeru zdravstvenih težav ali nezmožnost dela v neprimerni maski.

To mi delodajalec seveda mora zagotoviti, 1 mesec bolniske zaradi neustrezne varovalne opreme pac ni v interesu delodajalca.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

vnetidebater ::

To pa se strinjam.

FFP2 ali 3 maske so povsem standardne že zdaj povsod kjer je v zraku fin prah.

111111111111 ::

Utk je izjavil:

Čaki malo, če ti delodajalec predpiše, da moraš nosit neko masko, ker drugače ogrožaš sebe, sodelavce, stranke in ne vem koga, je to podjebavanje, če zahtevaš vsako jutro to masko, da boš zares zaščitil sebe, sodelavce, stranke in ne vem koga? Po kateri definiciji v katerem vesolju?
Če danes na sestanku šef trdi, da je to nujno, potem je to jutri zjutraj nujno, ni? Ne more bit nujno samo ko se njemu digne...

Seveda. Delodajalec določi pravila in mora po teh pravilih dostaviti opremo. Če je zadosti kirurška maska, te zjutraj čakajo kirurške maske. Jaz jih dvignem v tajništvu po 50 naenkrat in hajd na teren. Delodajalec se ne vtika v to, da jih nosim tudi v privat času in smo vsi zadovoljni.

vnetidebater je izjavil:

Tole pa je treba opredeliti. Ali kje piše da ti jo je dolžan delodajalec priskrbeti, če jo zahteva od tebe?
Ali pa je pač "samo fajn" da ti jo priskrbi?

Če delodajalec zahteva, je to strošek delodajalca.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Goody ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ffp bi zahteval v primeru zdravstvenih težav ali nezmožnost dela v neprimerni maski.

To mi delodajalec seveda mora zagotoviti, 1 mesec bolniske zaradi neustrezne varovalne opreme pac ni v interesu delodajalca.


Ja samo to, da ti ne moreš delati v kirurški maski, boš pa rabil potrdilo zdravnika. Kot tudi bolniško ker boš tako zbolel zaradi maske. Jejjej...

Miki N ::

zobnik je izjavil:

Invictus je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če delodajalec zahteva jo pač moraš nosit pa tud če ustava pravi drugače.

Nisem vedel, da so delodajalci nad ustavo...


Tud jaz ne, vsi so vedno nad ustavo:( Zanjič so me v trgovini pri blagajni za mano dva rekla "le ta je kr brez", pa ena starejša me je gledala, vse kar sem prjel je spremljala. Da me tistih 15 min. ne pustijo pri miru, da si 2x mesec naberem osnovno hrano...kam smo prišli. Vrhnika je to


Začni zahajati v trgovine z večjim deležem "rodžotov". Se scena takoj skulira - ker stare mame vedo da Elvis in Elvira ne igrata te igre pasivno-agresivnega najedanja.

vnetidebater ::

Miki N je izjavil:

zobnik je izjavil:

Invictus je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če delodajalec zahteva jo pač moraš nosit pa tud če ustava pravi drugače.

Nisem vedel, da so delodajalci nad ustavo...


Tud jaz ne, vsi so vedno nad ustavo:( Zanjič so me v trgovini pri blagajni za mano dva rekla "le ta je kr brez", pa ena starejša me je gledala, vse kar sem prjel je spremljala. Da me tistih 15 min. ne pustijo pri miru, da si 2x mesec naberem osnovno hrano...kam smo prišli. Vrhnika je to


Začni zahajati v trgovine z večjim deležem "rodžotov". Se scena takoj skulira - ker stare mame vedo da Elvis in Elvira ne igrata te igre pasivno-agresivnega najedanja.


Ali pa v trgovine z velikim deležem 2 metrskih metalcev. Bo scena takoj skulirana ker Elvisi in Elvire vedo da so metalci navajeni na wall of death.

Fucking vrhniški troti svojo politiko zlivajo na uboge prestrašene nemočne starke.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Goody je izjavil:

Utk je izjavil:

Goody je izjavil:

Seveda, če predpiše maske, ti jih mora tudi zagotoviti. In ti jih vsak rade volje bo. Tako da tole je mal vaja v slogu...

Bo bo, in naj, ampak tam, kjer se odpušča, ker nekdo ne nosi maske, se naj niti ne dela ko zmanjka mask. To bi bilo fer, ne bi?


Seveda, kako pa drugače. Ti resno misliš da bo imel kakšen normalen delodajalec zaradi stroška pod 1€ na mesec na delavca težave? Vsakega prvega da vsakemu delavcu 25mask in to je, kar se tiče dolžnosti delodajalca to...


Težave bo imel ko se bo 5 zaposlenih od 30tih odločilo da gre na bolniško zaradi utrujenosti od mask ipd... in bodo to ponavljali vsak mesec za 7-10 dni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vnetidebater ::

Mato989 je izjavil:

Goody je izjavil:

Utk je izjavil:

Goody je izjavil:

Seveda, če predpiše maske, ti jih mora tudi zagotoviti. In ti jih vsak rade volje bo. Tako da tole je mal vaja v slogu...

Bo bo, in naj, ampak tam, kjer se odpušča, ker nekdo ne nosi maske, se naj niti ne dela ko zmanjka mask. To bi bilo fer, ne bi?


Seveda, kako pa drugače. Ti resno misliš da bo imel kakšen normalen delodajalec zaradi stroška pod 1EUR na mesec na delavca težave? Vsakega prvega da vsakemu delavcu 25mask in to je, kar se tiče dolžnosti delodajalca to...


Težave bo imel ko se bo 5 zaposlenih od 30tih odločilo da gre na bolniško zaradi utrujenosti od mask ipd... in bodo to ponavljali vsak mesec za 7-10 dni



Ne, pač privat detektive bo najel in začel talat kazni in morda celo odpovedi če se ljudje ne bodo držai bolniških odsotnosti.
Nevem kaj sledi če te dobijo da se ne držiš svoje bolniške. Neplačan dopust najbrž?

vnetidebater je izjavil:


Podjetja naprimer za koriščenje bolniške znajo najemati privatne detektive, ki lepo preverijo če se zaposleni držijo bolniške ali pa lepo kofetkajo na drugem koncu države.

Nikjer ne piše da ne bi znalo podjetje najeti privatnega detektiva da bi preveril če se res tako zelo držiš nošenja FFP3 mask in jih vsak dan menjaš.

https://www.detekta.si/cenik-detektivsk...
Kontrola bolniške odsotnosti 70-90 EUR/obisk
Nadzor bolniške odsotnosti 50 EUR/uro na detektiva
Ostale detektivske storitve po dogovoru



Če se tega res tako natančno držiš lahko odkloniš delo. Drugače pa boš na sodišču lepo plačal svoje in še njihove pravne stroške.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

vnetidebater je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Goody je izjavil:

Utk je izjavil:

Goody je izjavil:

Seveda, če predpiše maske, ti jih mora tudi zagotoviti. In ti jih vsak rade volje bo. Tako da tole je mal vaja v slogu...

Bo bo, in naj, ampak tam, kjer se odpušča, ker nekdo ne nosi maske, se naj niti ne dela ko zmanjka mask. To bi bilo fer, ne bi?


Seveda, kako pa drugače. Ti resno misliš da bo imel kakšen normalen delodajalec zaradi stroška pod 1EUR na mesec na delavca težave? Vsakega prvega da vsakemu delavcu 25mask in to je, kar se tiče dolžnosti delodajalca to...


Težave bo imel ko se bo 5 zaposlenih od 30tih odločilo da gre na bolniško zaradi utrujenosti od mask ipd... in bodo to ponavljali vsak mesec za 7-10 dni



Ne, pač privat detektive bo najel in začel talat kazni in morda celo odpovedi če se ljudje ne bodo držai bolniških odsotnosti.
Nevem kaj sledi če te dobijo da se ne držiš svoje bolniške. Neplačan dopust najbrž?

vnetidebater je izjavil:


Podjetja naprimer za koriščenje bolniške znajo najemati privatne detektive, ki lepo preverijo če se zaposleni držijo bolniške ali pa lepo kofetkajo na drugem koncu države.

Nikjer ne piše da ne bi znalo podjetje najeti privatnega detektiva da bi preveril če se res tako zelo držiš nošenja FFP3 mask in jih vsak dan menjaš.

https://www.detekta.si/cenik-detektivsk...
Kontrola bolniške odsotnosti 70-90 EUR/obisk
Nadzor bolniške odsotnosti 50 EUR/uro na detektiva
Ostale detektivske storitve po dogovoru



Če se tega res tako natančno držiš lahko odkloniš delo. Drugače pa boš na sodišču lepo plačal svoje in še njihove pravne stroške.


Če si v bolniški in se držiš da si doma potem je vse ok, sicer pa tudi če si v bolniški imaš pravico it v trgovino in lekarno, hkrati pa ti lahko zdravnik predpiše bolniško kjer ni pogoj da si non stop doma...

Imam 2 zdravnika v sorodstvu se da vse zmenit... samo naj probajo bom igral košarko pa me lahko detektiv cel mesec gleda

DETEKTIV PA NI PRISTOJEN ZA OCENJEVANJE ALI SEM BOLAN ALI NE ampak samo ČE SE DRŽIM PREDPISA mojega zdravnika kar bi se, pač bi mi predpisal sprehode in rekreacijo, tudi to se da
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Obstaja bolniska s prostimi izhodi. Svez zrak po tednih prisilnega nagobcnika je nenazadnje priporočljivo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Goody ::

Ne vem zakaj sploh hodite v službo ko imate menda vsi veze in poznanstva pri zdravnikih, ki vam brez problema napišejo bolniško. Maska ali ne, uživajte doma v brezdelju na bolniški, vlečite denar in zajebavajte delodajalce. Kaj češ lepšega (prosto po Mato evangeliju...).

IL_DIAVOLO ::

Se nobenemu niso dali bolniske brez službe.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mato989 ::

Goody je izjavil:

Ne vem zakaj sploh hodite v službo ko imate menda vsi veze in poznanstva pri zdravnikih, ki vam brez problema napišejo bolniško. Maska ali ne, uživajte doma v brezdelju na bolniški, vlečite denar in zajebavajte delodajalce. Kaj češ lepšega (prosto po Mato evangeliju...).


Zato ker dokler so razumne zahteve ne pa zajebavanje nam je ok hodit v službo, ko pa se prične jebanje v glavo in siljenje v cepljenje ki dokazano ne pomaga meni kot 32 letniku pa pač bom izrabil vse kar imam da jih jebem nazaj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Ti si zajeban človek.
Lepo so povedali, da prebolevnost ščiti 10 let, 2x fajzer pa doživljensko. pozabili so dodati, da doživljenjsko muhe enodnevnice. Ampak to je že dlakocepljenje.

sbawe64 ::

vnetidebater je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ni vazno kaksne, ampak samo da so. Vsak dan sveže. Delavec si ne sme delat stroška, da lahko dela. To je verjetno jasno?


ja to je pa druga reč. Če praviš da ti je samo dolžan zagotavljat neke maske, kakršnekoli jep a to čisto vredu. To pa lahko pričakuješ ja, seveda.


Če želiš FFP2 ali FFP3 se pa to pomojem smatra kot nadstandard ki si ga pač..sam plačaj.
Če se motim in kje piše da imaš ti pravico zahtevati specifično tak tip maske pa mi dajte link.

zobnik je izjavil:

Invictus je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če delodajalec zahteva jo pač moraš nosit pa tud če ustava pravi drugače.

Nisem vedel, da so delodajalci nad ustavo...


Tud jaz ne, vsi so vedno nad ustavo:( Zanjič so me v trgovini pri blagajni za mano dva rekla "le ta je kr brez", pa ena starejša me je gledala, vse kar sem prjel je spremljala. Da me tistih 15 min. ne pustijo pri miru, da si 2x mesec naberem osnovno hrano...kam smo prišli. Vrhnika je to



Kje v ustavi piše da si lahko brez maske in ogrožaš ostale v trgovini? Še dobro da nisi srečal koga ki bi te bil pripravljen pospremiti ven iz trgovine.

https://www.varuh-rs.si/sporocila-za-ja...
Ker je z vladnim odlokom predpisano obvezno nošenje mask v zaprtih javnih prostorih nepopolna pravna norma, za kršitev katere ni predpisana sankcija, obveznost ne posega v pravni položaj posameznika.

Torej zahteva po nošenju mask ni neustavna.

Na podlagi vladnega odloka in sklicevanja na znb so policaji/inšpektorji ljudem pisali 400 EUR kazni (maske, zbiranje, gibanje po občinah, policijska ura).
Za kar niso imeli pravne osnove.

http://www.verstovsek.si/pobuda-za-ocen...

https://www.dnevnik.si/1042956333
https://www.rtvslo.si/slovenija/ustavno...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Kumbaja ::

Kar nima, razen tezav z bralnim razumevanjem, popolnoma nic z vprasanji ki jih je postavil OP v tej temi. Ampak iz nekega razloga se doloceni revcki pocutite poklicane, da vse teme zasmetite s svojimi offtopic blodnjami.

zobnik ::

Tud, če mi en kup zakonov vržete ven da so maske po trgovinah obvezno jo eni preprosto ne bomo, ker zakoni ki so jih pisal v vladi, vlada je za na smetišče in še en kup drugih

zobnik ::

Kam ste se skril?
Ko berem, en kup člankov, so maske ...nimajo zakonske podlage, ni kazni, nič...in to pišejo na XXX člankov....sem slučajno kje spregledal, da je kontra temu.

Seba982 ::

zobnik je izjavil:

Tud, če mi en kup zakonov vržete ven da so maske po trgovinah obvezno jo eni preprosto ne bomo, ker zakoni ki so jih pisal v vladi, vlada je za na smetišče in še en kup drugih

Naslednjič svoje blodnje razlagaj varnostniku pred Šparom.

zobnik ::

V Špar ne hodim sploh pa ne tja kjer imajo varnostnika samo zarad tega da gleda folk v gobec. Pač fašisti so vedno obstajal.

widj3098dj32 ::

TheBlueOne je izjavil:

Utk je izjavil:

Prvič, od kod pa lastniku servisnega podjetja ideja, da je kvalificiran za presojat ali je nekdo primeren za cepljenje in ne, in zakaj bi mu sploh zaposleni moral razlagat zakaj misli, da ni.
Drugič, če delavca "prisili" v cepljenje in ima ta bolj resne posledice, mu bo iz svojega žepa plačal?
Tretjič, morda je v Avstriji drugače, ampak trenutno firme ne morejo dobit ljudi.


Ce protestirajo pri stankah je zelo sranje. Posebej, ce zaradi tega trpi posel, potem verjetno lahko izgubijo sluzbo iz krivdnih razlogov. Razlagati morajo, ker so pritozbe s strani strank. Menda so zaceli pridigat antivax mantre, ker kvazi protestirajo.

Ampak je bilo hitro zakljuceno. Razgovor, kjer niso znali povedati zakaj norijo. Jih pa nihce ni sankcioniral, niti jim nihce ni omenjal, da so nekoliko omejeni, ker ne razumejo, da v poslu ne igras politicnih cvetk. Pac niso kader za napredovanja. To kar pocnejo bodo pri njemu se naprej, samo pac tu in tam jih je treba posolati. Se pa bodo morda kdaj cudili, zakaj je zacetnik njihov sef, oni pa se nikamor ne premaknejo.

Kader za napredovanje je tisti, ki je dober v svojem poklicu, ne ki pusi karo sefu. Pac za en kurac delodajalec s kompleksi.

Kumbaja ::

zobnik je izjavil:

Tud, če mi en kup zakonov vržete ven da so maske po trgovinah obvezno jo eni preprosto ne bomo, ker zakoni ki so jih pisal v vladi, vlada je za na smetišče in še en kup drugih


Še dobro, da je tema o uproabi mask v trgovinah... oh wait...

WizzardOfOZ ::

feryz je izjavil:

Pri nas je šetanje z masko izrecno nezaželeno. Če pa kdo želi z nagobčnikom hoditi naokrog, ga zaradi tega kazensko ne preganjamo.
Tudi na voljo jih je preko glave za take primerke.


Pri nas je pa obratno. V službo prideš z masko in greš z njo do svojega delovnega mesta, tam jo pa daš dol. Na vsaki 2 uri je obvezno prezračiti prostor v katerem delaš. Na vsakem vhodu/izhodu imaš pa še zadeve z razkužilom, da si spucaš roke, na vsakih par metrov pa še obvestila, kako se pravilno nastavi maska, kako se očisti roke,...

Od 350 zaposlenih v stavbi jih je do sedaj prebolelo že več kot pol. Noben se pa ni okužil v službi, ker upoštevamo tudi to, da če se slabo počutiš, ostaneš doma in se tega tudi vsi držimo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

WizzardOfOZ je izjavil:

feryz je izjavil:

Pri nas je šetanje z masko izrecno nezaželeno. Če pa kdo želi z nagobčnikom hoditi naokrog, ga zaradi tega kazensko ne preganjamo.
Tudi na voljo jih je preko glave za take primerke.


Od 350 zaposlenih v stavbi jih je do sedaj prebolelo že več kot pol. Noben se pa ni okužil v službi...


Haha ta je pa res lovska. Seveda so se vsi priročno izven službe okužili. Come on man!
Quack !

WizzardOfOZ ::

Ne boš verjel, ampak večina nas lahko dela od doma, zato je od 350 ljudi v službi nekje med 30 in 35 zdravih. In ja, vsaj 90% se nas je okužilo, ker so otroci prinesli iz šole. In ker so šole obveščale, da naj otroci ostanejo v karanteni, če so bili v stiku, smo se tega držali tudi starši in smo ostali doma in delali od doma. Zato v službo korone ni noben prinesel.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

harvey ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne boš verjel, ampak večina nas lahko dela od doma, zato je od 350 ljudi v službi nekje med 30 in 35 zdravih. In ja, vsaj 90% se nas je okužilo, ker so otroci prinesli iz šole. In ker so šole obveščale, da naj otroci ostanejo v karanteni, če so bili v stiku, smo se tega držali tudi starši in smo ostali doma in delali od doma. Zato v službo korone ni noben prinesel.

Pohvalno, dobra praska, za izpostaviti. Enako mi je dejal tudi poslovni partner iz Italije (Milano), kjer je cca 500 ljudi v firmi, da v firmo ni nihče prinesel korone. Kar se je lahko delalo od doma se je delalo, komercialisti prepoved potovanj in osebnih sestankov, znotraj podjetja ukrepi - zamik prihoda in odhoda na delo po posameznih oddelkih, merjenje temperature na vhodu, maske obvezno, v primeru tveganih stikov (domači, šolarji) striktno bili v izolaciji, skupne malice črtano, ipd. enostavni ukrepi.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

WizzardOfOZ ::

Ja, tega smo se tudi mi držali. Celo delavci v isti stavbi, ampak v različnih oddelkih niso smeli imeti sestankov in se družiti, ampak je bilo možno sestankovati samo in izključno preko teamsov.

Ja, v bistvu so to sami enostavni ukrepi, ki pa izredno veliko pomagajo. Samo držat se jih je treba.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

karantena in sluzba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10413675 (10096) Miki N

Maske na prostem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26422482 (15540) el_bahattee

Več podobnih tem