» »

Beljenje hiše

Beljenje hiše

«
1
2

kuglvinkl ::

Well, hišo moram prebelit, znotraj, belo.

Kakšen predlog za ugodno (p/p) barvo?

Thnx.

SkIDiver ::

Nisem ekspert za beljenje...bi te pa opozoril, da nameni malce pozornosti koliko slojev barve je že nanešenih in kako kvalitetni so nanosi. Če je kvaliteta nanosa slaba se začne dogajat, da pri beljenju odstopajo prejšne plasti beleža, predvsem tiste, ki so zelo stare.

Se dobijo neke maže, ki jo naneseš na steno pred beljenjem, da se stena "očisti" in se belež bolj oprime pri nanašanju (to ti bo prišlo prav čez recimo 20 let, ko boš belil zaradi zgoraj opisane težave).

Sam sem moral strop v hodniku stanovanja pri beljenju očistit (z lopatko sem moral zdrgnit dol star belež), ker mi je pri beljenju z valčkom trgalo stran cele zaplate starega beleža.
Če gre v takem primeru lepo dol je prijetno, če pa se v določenih delih drži površine je pa vrag, ker dobiš potem prehode v debelini na površini.

V trgovini ala mavrica ti bodo znali ustrezno svetovati.

kuglvinkl ::

Ok, hvala za tole, še kdo kakšen nasvet?

_commandos_ ::

ni ga čez jupol

dzinks63 ::

Ne vem, če je ravno p/p, vendar beli jupol je klasika za beljenje, pred uporabo ga moraš malo razredčiti, dobro premešati in beliti klasično s kvalitetnim valjčkom 2x v razmaku nekaj ur, da se prejšnji sloj toliko posuši, da naslednji normalno prime.

fight4 ::

Ko sem nazadnje nabavljal jupol, sem ga vzel v Bauhausu na Rudniku.
Cena za 16.5l (10%=1.5l kao podarijo) je bila 21.99EUR.
Preveri, če je še akcija.

Invictus ::

Apno

če se ti da prej odstranit staro barvo do ometa.

Lahko ga kupiš tudi v posodah, že zmešanega tako kot jupol. Za razliko od jupola ti ne zamaši vseh por in stena diha. Pomembno pri vlagi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

kuglvinkl je izjavil:

Well, hišo moram prebelit, znotraj, belo.

Kakšen predlog za ugodno (p/p) barvo?

Thnx.


Bolje vprašati pri malarju. Pri nam je naredil kit, zbrusil kit in šele nato 2 nanosa bele barve.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Aston_11 ::

To se dela, če stena ni ravna, ne pa pri bajti, ki je bila že večrat beljena. Korekture so minimalne, če sploh.

D3m ::

Samo svoje mnenje sem podal in sem ga opozoril naj se pozanima pri malarju.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Rainbow Dash ::

pa če maš kje z kako močno barvo, prvo pobrus pa mal pokitaj..

Js ko sm belu mojo pisarno, sem imel od prej umazano z neko florescentno rdečo snovjo (cca. 30 pikic po steni), in sem šel 3-krat čez vse pikice in se še dandanes vidijo enako kot so se pred belitvojo...

Tody ::

Vzemi si zadosti časa :) Najprej vse zasščiti, pobral sem foro od profijev da po tleh imajo kar plakate, če veš kje dobiti jumbote, ki so sestavljeni pa dajo kar to po tleh. potem pa pač še ostale zadeve.

Če imaš zdaj belo barvo je to easy kupiš jupol in veselo na delo :)

oo7 ::

Jupol ali Spectra;)
Če imaš pa fino usrano pa Jupol gold ali pa Spectra Extra

_kuhi_ ::

Ali pa M notranja barva v mavrici, 16€ kanta in je dobra. Zdej odvisno s kom imaš prej beljeno, jupol, akril, bioapno... Lahko prej uporabiš še emulzijo, da izenačiš podlago, ter se nova barva bolj poveže z njo.

Heisenberg ::

katera pa je barva ki naredi stene resnicno gladke, da zgledajo kot da so plastične - brez jamic.. ?

D3m ::

Misliš na kit?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Aston_11 ::

Če podlaga ni gladka, potem ti nobena barva ne pomaga. Moraš gladko pokitati.

_kuhi_ ::

Treba prekitat ter zbrusiti, ali misliš čisto gladko podlago, da jo lahko brišeš? Če to, potem je to Domflok od spektre.

oo7 ::

Heisenberg je izjavil:

katera pa je barva ki naredi stene resnicno gladke, da zgledajo kot da so plastične - brez jamic.. ?


Mogoče misliš marmorin???

To je kit,ki je že obarvan in se ga skita na steno 2x ali 3x lahko v različnih barvah.Nato se ga pa polira z špohtlom,dokler ni čisto gladko kot bi prijel za ogledalo.Potem se lahko pa še povoska in če je povoskano lahko pereš kolikor hočeš.
Je pa to kar draga zadeva kit kot delo.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Lukzii ::

moj nasvet:
ker imam 2 majhna otroka in se na stenah najde mariskaj (npr voščenke, barvice, najhuje pa je kakšen ketchup...) najprej preveri, da nimaš kakšne svinjarije na steni, ki bi ti lahko potem "tolkla" ven. Če lociraš takšen flek, ga malo pobrusi, potem pa premaži z visoko prekrivno barvo (najbolje se obnese - brez heca, barva za barvanje talnih oznak na cestišču, posebej pri gori omenjenem zosu...), samo vedi, da takšna barva steno zapre. Potem pa je odvisno od želja in spretnosti...jaz še vedno prisegam na jupol, vedno bolj pa je v uporabi bio apnena barva (že zaradi gori omenjenih razlogov). Če pa bi rad pralno površino pa vse skupaj lahko "polakiraš" z Domflokom (ki mu dodaš lističe) in je super efekt, pa še dolgo ti ni treba belit ;)

pa veselo malanje ;)

bluefish ::

Aston_11 je izjavil:

Če podlaga ni gladka, potem ti nobena barva ne pomaga. Moraš gladko pokitati.
Ja, to tudi mene jezi. V sobi en kup malih prask od odstranjevanja barve leta nazaj. Da bi kital ali brusil pa ni šans.

oo7 ::

bluefish je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Če podlaga ni gladka, potem ti nobena barva ne pomaga. Moraš gladko pokitati.
Ja, to tudi mene jezi. V sobi en kup malih prask od odstranjevanja barve leta nazaj. Da bi kital ali brusil pa ni šans.



Pokitaš tam kjer je luknja in zbrusiš s šmergl papirjem pa je vse rešeno.

noraguta ::

p/p je daleč najbolj apno. ni pa fajn če je spodaj še kakšna barva potem je treba stene ostrgat. kitanje in podobne zadeve so bolj za "natančne" oz. če je spokan omet.(večina farb itak ni kaj drugega kot apno z polnili vedno je pa fajn štrihat na ohrapeno površino)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

oo7 ::

Apno se splača samo na apno pa še to samo v starih hišah.Pa kdor bi šel apno barvat čez Jupol je tudi nor.Jupol je zakon;)

oo7 ::

Z Jupolom je super delat.Treba ga dobr razrečit sploh prvo rundo,da se lepo dela,da maček lepo leti po steni gor in dol.Potem je treba pa še malo gledati na strukturo,da je lepa.Se pravi lepo raztegovati barvo nanest potem pa barvo z mačkom lepo raztegnit,da ni nekje debela plast pa tistih črt od mačka.

Magic1 ::

Definitivno ti nalagam, da bodi pozoren na prostore s višjo vlago, kot so kopalnica, kuhinja in kletni prostori. Za take prostore se kupi barvo, ki imajo vmešano neko snov, ki preprečuje nastajanje plesni. Tudi drugje je treba pazit v primeru, ko hiša ni izolirana. Na mrzli steni zakriti s pohištvom v topli sobi je 100% plesen brez preventive.
Magic

Pithlit ::

bluefish je izjavil:

Da bi kital ali brusil pa ni šans.

Improvizacija - fugirna masa za gips plošče. Brusit bo pa vseeno treba.

Če je cenej od kitanja ne vem. Je pa hudo simpl.
Life is as complicated as we make it...

Aston_11 ::

Ni, 25 kg fugirne za gips plate je tudi okrog 25 EUR, Kema kit 25kg pa je npr. okrog 10 EUR, jubolin pa okrog 18 EUR 25 kg. Jubolina ni treba mešati, ker je že zmešan, dobiš pa ga tudi v manjših količinah.

bluefish ::

Ja, največji problem je ravno brušenje, ker potem lahko tisti prah pucaš še dneve po beljenju.

Pithlit ::

Aston_11 je izjavil:

Ni

Aha, ni najboljš improvizacija torej. Meni ostaja od nižanja stropa pa predelne stene... tko da sem pač porabila za luknje pa razpoke filat. Je pa malenkost glupo... tam k so stene 'poflikane' pa zbrušene so čist gladke, drugje je pa naveden omet, pač malenkost grob oz. 's teksturo'.
Life is as complicated as we make it...

dzinks63 ::

Sposodi si žirafo in pobrusi stene brez pretiranega prašenja.

Aston_11 ::

Pithlit je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Ni

Aha, ni najboljš improvizacija torej. Meni ostaja od nižanja stropa pa predelne stene... tko da sem pač porabila za luknje pa razpoke filat. Je pa malenkost glupo... tam k so stene 'poflikane' pa zbrušene so čist gladke, drugje je pa naveden omet, pač malenkost grob oz. 's teksturo'.


Raje kot stran metati. Pejdi z brus karto na rahlo čez te gladke dele, da dobiš podoben relief, čeprav se mi zdi, da je ta masa trša od odstalih materialov.

Pithlit ::

Ma ne... sej je 'skrito' vse za pohištvom. No, bo... ko bo pohištvo.
Life is as complicated as we make it...

oo7 ::

bluefish je izjavil:

Ja, največji problem je ravno brušenje, ker potem lahko tisti prah pucaš še dneve po beljenju.



Za par lukenj pa res ni problem.Tam kjer misliš brusit daš nekaj po tleh pobrušiš lepo na rahlo in ni nobenega problema.
Drugo je če brusiš celo sobo s stropom vred.Potem pa ni druge kot vse ven.Za par lukn pa res ni nobenega problema.
To pa vem,ker sem pa že toliko prebrusil,da bi lahko bil Dr iz brušenja:))

bluefish ::

Saj to je problem, ker se ne gre za posamezne luknjice ali raze. Dejansko je cela stena okrocana.

No, nekaj bo že.

oo7 ::

Potem pa je najboljš vse ven pokitat celo sobo pobrusit in prebelit in bo kot nova.
1 dan skitaš postuiš,da se posuši
2 dan spet skitaš
3.dan pobrusiš pomalaš in je nova soba;)

dzinks63 ::

Pokliči na dom pravega malerja, naredil ti bo v nulo tisto steno za čas posla, ne moreš verjet kako delajo, z eno potezo potegne brez popravljanja, brez robov, pač praksa dela svoje, pa tudi bankrotiral ne boš, niso tako zelo dragi.

Karen ::

Se ne spoznam, ampak če se prav spomnim ko sem spraševal pri meni malarje so kombinirali (zmešali) barvo z izravnalno maso, pa je iz grobe stene ratala standardna stanovanjska stena. Več naj pa kak profi pove - kot rečeno, o tem nimam pojma.

Mesar ::

Pokitaš pol pa v jupol mivke sipas
Your turn to burn!

...:TOMI:... ::

Tisto apno pozabi. Danes se dela z jupolom. Če želiš kvaliteten sloj (=samo enkrat beliš), potem kupi jupol gold, če ne pa kupi navaden jupol in moraš beliti 2x. Jupol diha, tako kot apno. Ne diha pa antinikotinski premaz in drugi latex premazi (pralne barve), kot so npr. v bolnišnich.

Če hočeš imeti ravne stene jih je treba prej pokitat z jubolinom in zbrusit z žirafo.

Če želiš, ti lahko priporočim dobrega malarja, ki ti vse naredi, več na ZS.
Tomi

Tody ::

Za okvirno ceno, jaz sem plačl 600 eur za brušenje + beljenje zidov in stropov v 60 kvadratnem stanovanju. Naredil so v 3 dneh. Tko da upam da ne misliš da bo to vikend projekt :)

Če rabiš številko, ni problem ga priporočam.

spenstar ::

Jaz sem nazadnje uporabil Dulux in Alpina barve, drazja od Jupola ali Spectre, samo je kvaliteta boljsa. (sem delal tudi z Jupolom in Spektro). Pojdi pogledat v Bauhasu ali Obi, tam imajo vse.
SPENSTAR--builder

kuglvinkl ::

To bo vikend projekt, beli se pa en štuk majhne hiše. OK, zaenrkat grem pogledat, kaj je z Jupolom.

Super Sonic ::

Kadar štriham uporabljam Spektra barve, za tamale v sobah celo mal pralne barve, ki ni tako agresivna kot ostale pralne barve in je nekje vmes med običajno in pravo pralno. Ta barva, vsaj meni, najbolje pokriva razne pore in ostale stvari.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

...:TOMI:... ::

Pralna barva je zelo zoprna, če želiš nazaj navadno "jupol" barvo, moraš prebrusiti stene. Pa pralna barva ti zapre steno in stena ne diha, ni paropropustna, lahko se pojavijo težave z vlago, plesnijo, tako da če res nimate potrebe po pralni barvi, stran od nje.
Tomi

Assass1n ::

Jaz imam plesniv hodnik. Zgornji del je bele barve, se pravi pol sten in strop. Spodaj pa neka rjava zadeva, kot neka plastika, pomoje neka vrsta kakšne pralne barve.
Zdej mam jaz plan to prebelit, vsaj zgornji del na zeleno. Prej bom uporabil nekaj proti plesni, da jo požre (kaj priporočate), potem pa z barvo čez. Kaj uporabim jupol+dipi ali kaj zelenega.
Kaj pa spodaj, a gre jupol na to barvo ali kako premažem zadevo, ker imam občutek, da bo grdo zgledal, če pustim rjavo. Plan imam to narest v roku 14 dni, mudi se nič, kako je z temperaturo. Ker kurim na drva in me čez dan ni zna pasti na 15 stopinj.
Strop je na podstrehi brez tlaka(nad stropom je to plata), jaz sem sedaj položil na improvizoriš stiropor, imam čez poletje plan komplet položit malo bolj na orenk za tlak pa malo boljšo izolacijo ni sredstev. Bo bolje kot sedaj ko smo bli 30 let brez, od tu vrjetno plesen.

Hvala za nasvete.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

...:TOMI:... ::

Pralno je treba zbrusit z žirafo, potem pride klasični jupol. Plesen je treba reševati sistematično, to pomeni da je treba urediti izvor plesni in ne posedice.

Ti moraš več zračiti in ustrezno izolirati stanovanje pa ne boš imel plesni. Neke polovične rešitve so brezvezne. Če v 30 letih niste mogli privarčevati za eno ubogo izolacijo, pa prodajte in se preselite v manjše in cenejše stanovanje.
Tomi

Assass1n ::

Bom porihtal brez skrbi, kupuješ te zanima? :) potem bom raje pustil zadevo pa pobarval samo zgoraj prej pa prepleskal proti plesni iz tistim kar imajo v bauhausu pa kar bo pa bo 8-)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

IgorGrozni ::

Za trajno odpravo vlage in plesni je potrebno odpraviti vzroke : toplotni mostovi, kapilarna vlaga, ipd. to pomeni toplotno izolirati( na zunanji strani) in hidroizolirati.
Zadrževanje vlage pod premazi (slaba parapropustnost) bo dolgoročno poškodovalo omete,zidake, les, beton, ipd.

Začasna rešitev so lahko razvlaževalniki zraka in boljše prezračevanje.


Premazi za odstranjevanje plesni; če je dovolj ˝močno˝ , da za dlje časa odstrani plesen je najverjetneje strupeno tudi za ljudi, če pa je dovolj blago in varno za ljudi pa ponavadi ne zadrži plesni dlje časa. Tjah.

Lp.Igor

Vikking ::

Za plesen, je najbolje da najprej kupiš od spektre dve zadevi. Ena je namenjena da plesen najprej pošpricaš, potem plesen mehansko odstraniš z lopatico in brušenjem.
Potem pa imaš drugo zadevo ki jo dodaš barvi, da preprečuje razvoj le-te.

Kot so ti že drugi dejali, vsekakor ugotoviti razlog in vzrok razvoja plesni, ter le tega odstranit oz. preprečit.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Beljenje notranjih sten

Oddelek: Loža
4522211 (3982) lonewolf_
»

Pleskanje sten - plesen + kakšne talne obloge

Oddelek: Loža
383118 (2221) floyd1
»

Brušenje sten

Oddelek: Loža
3514826 (4450) gruntfürmich
»

najbolj obstojna barva za pleskanje / pleskanje

Oddelek: Loža
202913 (2418) fikus_
»

pištola za beljenje ?

Oddelek: Loža
3112023 (11285) 111111111111

Več podobnih tem