» »

Sam bi uredil notranji prostor in rabim pomoč

Sam bi uredil notranji prostor in rabim pomoč

betterbeq ::

Pozdravljeni slotech forumisti!

Bi bil kdo slučajno pripravljen z mano deliti kakšen uporaben nasvet, kako in kaj?
Rad bi uredil en prostor na podstrešju, velikosti približno 30 m2. Vse kaj morem postoriti je sledeče:
- zidove pozidati vse do strehe, kjer je to potrebno, da bo prostor na zunanje stene neprepustnen
- pozidati dva notranja zida in zapreti sobo tudi znotraj podstrešja
- ometati stene, kar se da na tanko, saj je veličina prostora ključnega pomena zaradi njegove namembnosti
- vliti tlak in mogoče zvočno izolirati tla (spet s kar se da minimalno debelino)
- na stene položiti stirodur plošče, na strop pa gips plošče

Vse, kar mi predstavlja težave in postavlja vprašanja, so predvsem prve tri alineje, zato bi prosil, če bi mi bil kdo pripravljen priskočiti
na pomoč. Uploadam lahko nekaj slik prostora, kako izgleda trenutno in označim, kaj konkretno me zanima. Gre za manjša opravila,
katera verjetno lahko z nekaj truda in volje uredim sam,saj gre za en prostor, ki je dokaj majhen. V kolikor pa ne bo šlo, pa se bom seveda obrnil na pomoč strokovnjakov,
da mi oni to uredijo.
V kolikor bi mi bili pripravljeni pomagati in deliti kakšno vašo izkušnjo, mi prosim sporočite, da lahko podrobneje opišem težave. Ni nič pretirano zahtevnega, pa vendar
bi raje najprej prebal nekaj mnenj, napotkov, izkušenj, preden začnem z delom.

Prilagam sliko pogleda prostora proti oknom.
 Pogled na del sobe proti oknom

Pogled na del sobe proti oknom

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Si razmišljal, da bi zadevo rešil z montažnimi stenami (Rigips, Knauf)?

Lp

Jože

uniman ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Si razmišljal, da bi zadevo rešil z montažnimi stenami (Rigips, Knauf)?

Lp

Jože



Se pridružujem mnenju. Bo bistveno hitreje, in manj umazanega dela. Imaš pa na voljo različne debeline, tipično mislim da pride končna debelina 12cm,vmes pa nujno izolacijo (kamena volna tista trda). Tudi stene lahko obleces v knauf,je pa mogoce prostorsko bolj potratno. Razen, če bi jih direktno lepil s posebnim lepilom, ampak nimam izkušenj s tem.

uniman ::

Če te skrbi zvočna izolacija sten, pa lahko daš dvojno knauf ploščo iz vsake strani (2x 2 sloja) in notri izolacija.

Pa stene naredi pred estrihi.

mirator ::

Meni se slo-tech ne zdi ravno forum za gradbene zadeve. Mogoče ti bo kdo vseeno svetoval (oz. ti je že), vendar moraš te nasvete jemati z veliko rezervo. Kaj ko bi se obrnil na forum "Pod svojo steho"? Tam so tudi strokovnjaki iz gradbeništva pa tudi nekaj arhitektov,ki kar dobro svetujejo.

betterbeq ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Si razmišljal, da bi zadevo rešil z montažnimi stenami (Rigips, Knauf)?

Lp

Jože


Pozdravljeni gospod Jože.
Na stene bi rad monitoral stirodur plošče, kajti zunaj (še ni) fasade in tako posledično izolacije. S tem bi po mojem mnenju naredil oboje,
rešil bi stene izolacijsko in estetsko. Gips plošče bi namestil samo na strop, seveda bi ga predhodno izoliral, s stekleno volno.
Ker sem sam kaj kmalu inžiner strojništva, tole ni najbolj moje področje, pa me zanima, če stene sploh morajo biti ometane, ali lahko plošče
montiraš/nalepiš direkt na surovo opeko?

Hvala za Vaš odgovor in lep pozdrav! :)

betterbeq ::

uniman je izjavil:

Če te skrbi zvočna izolacija sten, pa lahko daš dvojno knauf ploščo iz vsake strani (2x 2 sloja) in notri izolacija.

Pa stene naredi pred estrihi.


Pozdravljen uniman.
Skrbi me samo zvočna izolacija tal, saj je prostor namenjen postavitvi biljard mize, kjer pa kugle, sicer zelo redko, ampak občasno padejo z mize, kar se
zelo močno sliši v spodnjem nadstropju. Seveda še pride estrih, pa parket in na parket preproga, ampak me zanima, če bi še lahko kako dodano zaščitil tla. Stene
glede zvočne izolacije ne predstavljajo problema.

Dvojna knauf plošča bi za stene seveda bila rešitev, ampak bi rad prišparal na vsakem mogočem centimetru prostora. Prav zaradi tega imam v mislih samo stirodur,
ki mi kot primarno predstavlja izolacijo in ravne stene v enem.

Hvala za Vaš odgovor! :)

mirator je izjavil:

Meni se slo-tech ne zdi ravno forum za gradbene zadeve. Mogoče ti bo kdo vseeno svetoval (oz. ti je že), vendar moraš te nasvete jemati z veliko rezervo. Kaj ko bi se obrnil na forum "Pod svojo steho"? Tam so tudi strokovnjaki iz gradbeništva pa tudi nekaj arhitektov,ki kar dobro svetujejo.


Pozdravljeni mirator.
Seveda slo-tech forum ni najbolj primeren za gradbene zadeve, ampak imam probleme s podsvojostreho.net spletno stranjo, ker mi je noče naložiti in je popolnoma neodzivna. Drugače bi seveda isti post napisal tudi tam, tukaj pa je moj namen zgolj zbrati čim več informacij - izkušenj, nasvetov, slabih in dobrih praks, kajti za ta projekt sem se odločil sam in bi rad tudi karseda čimveč sam naredil in se tudi naučil. :)

Hvala tudi Vam za odgovor! :)

Zgodovina sprememb…

6151 ::

betterbeq je izjavil:

uniman je izjavil:

Če te skrbi zvočna izolacija sten, pa lahko daš dvojno knauf ploščo iz vsake strani (2x 2 sloja) in notri izolacija.

Pa stene naredi pred estrihi.


Pozdravljen uniman.
Skrbi me samo zvočna izolacija tal, saj je prostor namenjen postavitvi biljard mize, kjer pa kugle, sicer zelo redko, ampak občasno padejo z mize, kar se
zelo močno sliši v spodnjem nadstropju. Seveda še pride estrih, pa parket in na parket preproga, ampak me zanima, če bi še lahko kako dodano zaščitil tla. Stene
glede zvočne izolacije ne predstavljajo problema.

Dvojna knauf plošča bi za stene seveda bila rešitev, ampak bi rad prišparal na vsakem mogočem centimetru prostora. Prav zaradi tega imam v mislih samo stirodur,
ki mi kot primarno predstavlja izolacijo in ravne stene v enem.

Hvala za Vaš odgovor! :)

mirator je izjavil:

Meni se slo-tech ne zdi ravno forum za gradbene zadeve. Mogoče ti bo kdo vseeno svetoval (oz. ti je že), vendar moraš te nasvete jemati z veliko rezervo. Kaj ko bi se obrnil na forum "Pod svojo steho"? Tam so tudi strokovnjaki iz gradbeništva pa tudi nekaj arhitektov,ki kar dobro svetujejo.


Pozdravljeni mirator.
Seveda slo-tech forum ni najbolj primeren za gradbene zadeve, ampak imam probleme s podsvojostreho.net spletno stranjo, ker mi je noče naložiti in je popolnoma neodzivna. Drugače bi seveda isti post napisal tudi tam, tukaj pa je moj namen zgolj zbrati čim več informacij - izkušenj, nasvetov, slabih in dobrih praks, kajti za ta projekt sem se odločil sam in bi rad tudi karseda čimveč sam naredil in se tudi naučil. :)

Hvala tudi Vam za odgovor! :)


Debelejša preproga bo zagotovo dovolj za občasen padec krogle.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

TheBlueOne ::

Imas kar nekaj osnovnih resitev za boljso zvocno izolacijo tal:

https://www.knaufinsulation.si/dokument...

Ko se bos odlocil katero kombinacijo izolacije, estrihov itn bi ti na vrhu predlagal plavajoci parket pot katerim je ca 5mm pene. Tisti v kombinaciji s kaksno podlozno izolacijo pod estrihom je verjetno maksimalno kar lahko naredis. Si mislim, da ce izvedes zadeve pravilno preproga ne bo potrebna, ker plavajoci parket kar dobro absorbira energijo.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

jaz imam podobno nalogo kot OP z razliko, da je plac 3x večji in višji strop ima. še kakšen nasvet? še najbolj mi zajebano zgleda uredit strop.

betterbeq ::

6151 je izjavil:

betterbeq je izjavil:

uniman je izjavil:

Če te skrbi zvočna izolacija sten, pa lahko daš dvojno knauf ploščo iz vsake strani (2x 2 sloja) in notri izolacija.

Pa stene naredi pred estrihi.


Hvala tudi Vam za odgovor! :)


Debelejša preproga bo zagotovo dovolj za občasen padec krogle.


Pozdravljen 6151.

Preveč debela preproga tudi ne sme biti, saj se bo sčasoma miza, zaradi svoje teže, bistveno bolj ulegla v preprogo, kot pa jaz oziroma kateri koli drugi igralec.
Zaradi tega bom stal malenkost više, miza pa bo nižja, kot je to po mednarodnih pravilih. Tudi po občutku bo razlika bistvena, pa čletudi samo kakšen centimeter.
Morda se sliši zelo malo, ampak ne boste verjeli, kako se to pozna, sploh ko igraš na visokem nivoju. Mislil sem predvsem preprogo, ki je trpežna, močna, pa vendar ne debela.
Pa seveda takšne strukture, da bo obvarovala parket pred poškodbami zaradi nogic mize in njene teže.

Hvala Vam za odgovor! :)

TheBlueOne je izjavil:

Imas kar nekaj osnovnih resitev za boljso zvocno izolacijo tal:

https://www.knaufinsulation.si/dokument...

Ko se bos odlocil katero kombinacijo izolacije, estrihov itn bi ti na vrhu predlagal plavajoci parket pot katerim je ca 5mm pene. Tisti v kombinaciji s kaksno podlozno izolacijo pod estrihom je verjetno maksimalno kar lahko naredis. Si mislim, da ce izvedes zadeve pravilno preproga ne bo potrebna, ker plavajoci parket kar dobro absorbira energijo.


Pozdravljeni TheBlueOne.

Natančno tole sem imel v mislih, da bi spodaj položil tole mehko peno, ki svoje delo kar dobro opravi, je pa res da je bila to edina opcija, katere sem se spomnil, kaj druga
mi ni padlo na pamet. Plavajoči parket, bom se pozanimal kaj in kako, sliši si zanimivo. Iskrena hvala Vam za ta odgovor in priporočilo. :)

Zgodovina sprememb…

betterbeq ::

kuall je izjavil:

jaz imam podobno nalogo kot OP z razliko, da je plac 3x večji in višji strop ima. še kakšen nasvet? še najbolj mi zajebano zgleda uredit strop.


Pozdravljeni kuall.

Meni osebno pa je prav strop skoraj najlažji del vsega. Nemislim pretirano komplicirati, med lesene sohe imam v mislih izolacijo, naj bo to navadna steklena volna ali prešana. Ko tole "nadevam" notri, čez inštaliram knauf plošče direktno na te lesene sohe od strehe. Na knauf plošče seveda ne bom obešal ničesar, luč za mizo bo nosila osrednja soha strehe. Seveda tudi luč ni niti približno težka, da bi te sohe pretirano obremenjeval.
Na straneh, kjer bo strop poševen, pa mislim dodati še dva IR panela za ogrevanje prostora, ko bo to potrebno.

So to zgolj moje sanje in prepričanje, da ni pretirano težko, ali ga tukaj popolnoma biksam mimo in se moram ozreti še na druge stvari, katere se mi morda sedaj zdijo samoumevne?
Verjetno ni nič narobe z inštalacijo knauf plošč na sohe, pa steklena volna je tudi verjetno dovolj zračna, da tile sohi recimo ne-bi začelili gniliti zaradi vlage? Ali je tukaj potrebno še razmišljati o kakšnih toplotnih/zračnih mostih?
Opravičujem se vsem, ki ste morda malce jezni ob vsem mojem neznanju, ampak se tega lotevam prvič, tudi precej mlad sem še! :D

Hvala za Vaš odgovor kuall in mnenje, lep vikend želim! :)

kuall ::

kako misliš stekleno volno pritrditi na strop?z dilammi nabiješ? pol pa kako te dile pretvorit v lep strop, lesen ali zidan? jaz imam namreč po stropu ene grde dile in mi ni jasno, kako bi to izoliral in polepšal. itak da nimam pojma o tem. :)

uniman ::

No jaz sem imel tak projekt lani, ampak kompletnih 100m2 in sem prebral verjetno vse forume tega sveta.

Pravijo da ni ok, da vijačiš v les, ker lahko začne pokati in les tudi diha/se premika.
Jaz bi ti priporocal vseeno da tu ne šparaš in namestiš kovinsko konstrukcijo (U in C profili), ker tudi terena nimaš pretirano kompleksnega. Res je da izgubiš malo na prostoru, ampak vseeno, boš pa imel proper narejeno.
Vmes med 'špirovce' daš volno 15cm pa potem še 5 cm med profili, nato kupiš folijo in namestiš parno zaporo (to laično pomeni, da to volno s profili vred pokriješ s folijo, da zatesniš) nato privijacis knauf - najbolje da pogledaš kak knauf video.

GrX ::

Jaz sem to preprosto rešil z U profili, knaufom in sidri za beton.

Na obeh straneh U profila sem privil kanuf, vmes pa dal izolacijo, ki je bila 25 mm daljša od izmerjene dolžine. Na koncu sem konstrukcijo privil v tla z betonskimi sidri. Nato je sledilo bandažiranje, kitanje in beljenje.

Ti pa priporočamo, da dobro premisliš, kje bodo električna stikala in doze, ker je potem ko imaš že vse postavljeno malo težje vleči kable.

z3ro ::

Glede pregradnih sten se lahko odločiš ali boš zidal (recimo siporeks - YTONG ali celo z klasičnimi zidaki) ali boš delal montažne pregradne stene - iz obeh strani dvojne obloge, vmes kamena volna. Najcenejša, najhitrejša in najbolj preprosta opcija je itak knauf. Glede zvočne izolacije ti ni treba skrbeti, štirje sloji plošč in 10cm kamene volne super izolira tako toploto kot zvok. Na strope itak knauf + izolacija..tako kot so ti svetovali ne vijačit v les ampak daj profile (edino če je les že res dobro uležan ampak po sliki sodeč mislim da ni). Ni problem da ne bo obremenitev na stropih ampak to, da svež les še kar nekaj časa "dela" kar zna povzročit razpoke. Zunanje stene bodo od zunaj izolirane? Če ne potem ali stirodur ali pa knauf in vmes izolacija. Tukaj je spet knauf bolj preprosta izbira za moje pojme. Tla jaz sicer ne bi nekaj dodatno izoliral, če boš pa so ti že ostali odgovorili kako.

6151 ::

betterbeq je izjavil:

6151 je izjavil:

betterbeq je izjavil:

uniman je izjavil:

Če te skrbi zvočna izolacija sten, pa lahko daš dvojno knauf ploščo iz vsake strani (2x 2 sloja) in notri izolacija.

Pa stene naredi pred estrihi.


Hvala tudi Vam za odgovor! :)


Debelejša preproga bo zagotovo dovolj za občasen padec krogle.


Pozdravljen 6151.

Preveč debela preproga tudi ne sme biti, saj se bo sčasoma miza, zaradi svoje teže, bistveno bolj ulegla v preprogo, kot pa jaz oziroma kateri koli drugi igralec.
Zaradi tega bom stal malenkost više, miza pa bo nižja, kot je to po mednarodnih pravilih. Tudi po občutku bo razlika bistvena, pa čletudi samo kakšen centimeter.
Morda se sliši zelo malo, ampak ne boste verjeli, kako se to pozna, sploh ko igraš na visokem nivoju. Mislil sem predvsem preprogo, ki je trpežna, močna, pa vendar ne debela.
Pa seveda takšne strukture, da bo obvarovala parket pred poškodbami zaradi nogic mize in njene teže.

Hvala Vam za odgovor! :)

TheBlueOne je izjavil:

Imas kar nekaj osnovnih resitev za boljso zvocno izolacijo tal:

https://www.knaufinsulation.si/dokument...

Ko se bos odlocil katero kombinacijo izolacije, estrihov itn bi ti na vrhu predlagal plavajoci parket pot katerim je ca 5mm pene. Tisti v kombinaciji s kaksno podlozno izolacijo pod estrihom je verjetno maksimalno kar lahko naredis. Si mislim, da ce izvedes zadeve pravilno preproga ne bo potrebna, ker plavajoci parket kar dobro absorbira energijo.


Pozdravljeni TheBlueOne.

Natančno tole sem imel v mislih, da bi spodaj položil tole mehko peno, ki svoje delo kar dobro opravi, je pa res da je bila to edina opcija, katere sem se spomnil, kaj druga
mi ni padlo na pamet. Plavajoči parket, bom se pozanimal kaj in kako, sliši si zanimivo. Iskrena hvala Vam za ta odgovor in priporočilo. :)


Nisem vedel da se gre za top nivo. Na Youbube sem pred nekaj leti videl posnetek o gradnji lesenih hiš, v tleh so uporabili plast peska pod tlemi ravno za namen zvočne izolacije. Morda vredno nekaj raziskovanja, se mi je zdela zelo dobra ideja.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

fikus_ ::

Izolacijo tal izvedeš s polaganje namenske kamene volne 3 cm in čez 2x križno 15 mm debele OSB plošče. Čez talna obloga po želji.
Seveda pa morajo biti tla prej ravna.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Kona77 ::

+ opeka ali knauf je odvisno tudi od možnosti, če se da znosit gor plate brez težav ali pa transporta cegla gor..nočeš nosit par palet cegla in narejen beton na roke :D
+ ne pozabit inštalacij elektrike /vode /ogrevanja po tleh pred polaganjem izolacij in estriha. precej lažje kot kasneje razbijat zid/estrih.
+ pri stropu prvonaredit konstrukcijo iz UD in CD profilov nato napeljat cevi kablov za stropne luči in potem volno tlačit.
+ izolacija sten od znotraj se lahko naredi z volno med trenutnim zidom in knauf platami, po želji glede debeline, potrebna je konstrukcija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zvočna izolacija sten

Oddelek: Loža
345218 (3415) -Borut-
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14242045 (11512) edi123
»

Kako popraviti krivo steno v bloku

Oddelek: Loža
244078 (3274) MatH
»

Renovacija starejše mansarde

Oddelek: Loža
145209 (4242) ToniT
»

kaj uporabiti pri zidavi stanovanja?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5018216 (17284) madmitch

Več podobnih tem