» »

Iskanje službe - nasveti

Iskanje službe - nasveti

Berserker ::

Pozdravljeni,
trenutno se že več tednov ukvarjam z dilemo, kako bi prišel do nove službe, kjer imam mogoče primerno izobrazbo, nimam pa zahtevanih kompetenc, delovnih izkušenj in poznanstev.

Moja trenutna sitacija na kratko: kmalu bom star 30 let, po izobrazbi sem prometnik 6.1 inženir transportne logistike, imam štiri leta delovne dobe kot cnc operater-strojnik + skupne 2 leti kot študent v raznih skladiščih in proizvodnjih obratih.

Službo menjujem, ker planiram skupno selitev s partnerko in osamosvajanje. Namen imava nekje okoli Ljubljane, kjer bi tudi iskal službo, partnerka pa jo že ima v centru mesta.

Trenutno me najbolj ovira, da sem zaradi trenutne monotone službe čisto zarustal, kar se tiče kompetenc, minilo je že skoraj 7 let, odkar sem zaklučil šolanje. Sicer bi še pojasnil, da ne iščem zgolj v tem fohu ampak mogoče v drugih panogah, pripravljen sem tudi prekvalificirat. V trenutni panogi zaposlitve vrjetno nebi ostal, ker zaradi negativnih efektov na moje zdravje ne želim več delat nočnih izmen.
V glavnem kaj bi vi storili?
LP

mr_chai ::

Kot vsak dipšit, ti bom še jaz svetoval, da se prekvalificiraj v programerja :):))

Sedaj pa resno. Te kaj omejuje na Slovenijo ? Zakaj s partnerko ne popihata npr. v Novo Zelandijo https://www.immigration.govt.nz/new-zea...
Išči FB grupo Slovenci v Novi Zelandiji, naveži kak stik, nekdo ti bo že ponudil delo, če si delaven. Magari če greš knauf stene polagat, nima veze, se pomojm lahko vse dol priučiš, če je volja. Jaz bi nekako v taki smeri razmišljal, če bi bil na tvojem mestu, ker Slovenija je majhna in ni veliko priložnosti.

TheBlueOne ::

Berserker je izjavil:


V glavnem kaj bi vi storili?
LP


Dnevno gledal kaj je na marketu, se prijavljal na kar bi se mi zdelo zanimivo.

Kar ne bi, je sprejel nasveta za tocno kaj naj isces, ce doticna zadeva ni na voljo oz. ponujena.

Boomerang ::

mr_chai je izjavil:

Kot vsak dipšit, ti bom še jaz svetoval, da se prekvalificiraj v programerja :):))

Sedaj pa resno. Te kaj omejuje na Slovenijo ? Zakaj s partnerko ne popihata npr. v Novo Zelandijo https://www.immigration.govt.nz/new-zea...
Išči FB grupo Slovenci v Novi Zelandiji, naveži kak stik, nekdo ti bo že ponudil delo, če si delaven. Magari če greš knauf stene polagat, nima veze, se pomojm lahko vse dol priučiš, če je volja. Jaz bi nekako v taki smeri razmišljal, če bi bil na tvojem mestu, ker Slovenija je majhna in ni veliko priložnosti.


Večina takih, ki rinejo v tujino se prej kot slej vrnejo domov v Slovenijo. Vprašaj jih zakaj.

Programiranja se za tvoje dobro izogibaj. Saj je veliko oglasov za delo programerja in hitro dobiš povabilo na razgovor, ampak ni to neka prijetna služba kot si jo mnogi predstavljajo. Že samo da dobiš možnost delati kot programer, moraš imeti veliko znanja, ki se seveda preverja z dokaj težkimi testnimi nalogami. Been there, done there. Kasneje sem šel v področje, kjer sem bil popolnoma zelen in štartal pri takšni plači kot jo ima večina povprečnih programerjev.

IL_DIAVOLO ::

Isci v strojništvu 2 izmensko.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Blinder ::

Berserker je izjavil:

prometnik 6.1 inženir transportne logistike


tvoja izobrazba je nicvredna oz. vredna manj kot nic, ker te za fizicna dela zaradi izobrazbe ne bodo zeleli zaposlit
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Tody ::

Glej to kar bi ti rad počel v življenju. Nameni nekaj par 10 ur v raziskovanju kaj te veseli, kaj bi rad počel in v čemu si dober. Dober si lahko tudi v pomoči ljudem, maš analitične možgane, vidiš vzorce, kjer jih drugi ne vidijo ali pa znaš kaj podobnega.

Ni samo programiranje v IT... Lahko greš delat tudi kak izpit ali tečaj iz projektnega vodenja... Veliko iščejo tudi kake bol ekonomske poklice, kar recimor če dobro poznaš trg za recimor domače ljubljenčke, komot premgaš vse ki imajo ekonomsko izobrazbo a pojma nimajo o tem.

Potem pa na linkedin in po spletnu poiščeš podjetja ki se s tem ukvarjajo in najdeš koga prej ali slej. Za plačo pa pač boš moral se zmenit, vrjetno 2k neto od začetka ne bo šlo.

Berserker ::

Tody je izjavil:

Glej to kar bi ti rad počel v življenju. Nameni nekaj par 10 ur v raziskovanju kaj te veseli, kaj bi rad počel in v čemu si dober. Dober si lahko tudi v pomoči ljudem, maš analitične možgane, vidiš vzorce, kjer jih drugi ne vidijo ali pa znaš kaj podobnega.

Ni samo programiranje v IT... Lahko greš delat tudi kak izpit ali tečaj iz projektnega vodenja... Veliko iščejo tudi kake bol ekonomske poklice, kar recimor če dobro poznaš trg za recimor domače ljubljenčke, komot premgaš vse ki imajo ekonomsko izobrazbo a pojma nimajo o tem.

Potem pa na linkedin in po spletnu poiščeš podjetja ki se s tem ukvarjajo in najdeš koga prej ali slej. Za plačo pa pač boš moral se zmenit, vrjetno 2k neto od začetka ne bo šlo.


Vse dobro, ampak za tole enostavno nimam kompentenc in mindseta. Mogoče deset let nazaj, če bi več študiral na svoj dobrobit.

Trenutno se odločam a naj rinem v področje izobrazbe in štartam z nule na minimalcu, ali pa naj nadaljujem z delom v strojništvu, kjer bi mogoče še prilezel kam z dodatnim izobraževanjem , čeprav nisem tehnično podkovan in me dejansko nobena od teh smeri ne veseli.

Slopek ::

Začni z nule.

Tody ::

Če te ne veseli potem, tega ne študiraj sploh pri tvojih letih. Ugotovili kaj te veseli

LukiYo ::

A s CNC znanjem pa ne gre naprej?

Berserker ::

Slopek je izjavil:

Začni z nule.


Sej s tem se ravno ukvarjam. Realno kaj lahko začnem z nule in mi bo prineslo vsaj jurja neto z normalnim delovnikom? Pripravljen sem pljunit v roke.

Tody je izjavil:

Če te ne veseli potem, tega ne študiraj sploh pri tvojih letih. Ugotovili kaj te veseli


Večina nas ne dela kar na veseli, na tej točki je dovolj že normalnen delovnik, spremljiva plača in čim manj nadur. Drugače pa me je vleklo v arheologijo in podobne vode, ker imam nekako talent za zgodovino in arheologijo. Sicer neuporabna znanja.

Vetrpiha ::

Vsak več izmenski 8 urni šiht ti da čuka

Berserker ::

Vetrpiha je izjavil:

Vsak več izmenski 8 urni šiht ti da čuka


V okolici LJ, na vzhodu težko dobiš osnovo čez jurja.

FireSnack ::

Delat v Nemčijo za 4500€ neto na mesec in po 10 letih greš v Romunijo v penzijo. Enostavno.

Vetrpiha ::

Berserker je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Vsak več izmenski 8 urni šiht ti da čuka


V okolici LJ, na vzhodu težko dobiš osnovo čez jurja.

To ti da minimalka toliko.

mr_chai ::

Ti dam še nekaj predlogov:

- izpit za viličarja, pa v Avstrijo spokej delat.
- nauči se polagat keramiko in odpri s.p, pa kaki stari ženici, ki je v bloku prenovi kopalnico. Ne bo opazila začetniških felerjev.
- avtoprevoznik, kamionar, tovornjakar ?
- odpri malo pekarno mišmaš
- nauči se html in css, pa delaj spletne strani za mlade pare

Likalnik ::

glede na to, da imaš izobrazbo na področju logistike...bi ti jaz priporočal, da se usmeriš v to branžo...
predvsem kot dispečer (mednarodno ali inland), cestni prevozi, letalski, ladijski...kar koli...v tem poklicu je službo lahko dobiti..veliko iščejo
res pa je,da to delo ni lahko...veliko stresa itd.
Poglej v Ljubljani imaš polno logističnih podjetij katere iščejo zaposlene (Schenker, Gebruder Weiss, DPD, Milšped, Bonta, DHL, Kuehne Nagel itd)

FireSnack ::

Dispečer verižni kadilec. Optimalno pomoje.

Berserker ::

Vrjetno bom vzel nekaj podobnega, kar počnem sedaj, ko se ustalim pa na tečaj in certefikat cnc programiranja ali pa večerna šola strojništva, po mojem edina možnost da zlezem kam, se pustim presenetit.

Drugače ko preletim seznam delovnih mest, se enostavno ne najdem nikjer, vedno je preveč osebnih omejitev.

Webmojster ::

Naredi tri froce, zaprosi za socialno stanovanje, prejemaj socialko vmes pa malo fušaj :)

zobnik ::

V okolici Ljubljane ščejo ljudi za delat. Dobiš 1,2,3, delo. Za začetek se mogoče izogneš kakim takim delom ko ni napredovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kuall ::

kakšna dela kaj se da zlahka dobit?

kuall ::

@Berserker, kaj imaš proti programiranju? vem, da je težko, ljudje pa so leni in neumni, zato se programiranja izogibajo. se pa da lepo služit in delo je zlahka dobit, če znaš. rekruterji ti ne dajo miru, meni npr te dni težijo rekruterji iz tujine, ena iz azije, eden iz nizozemske. jim sploh ne odgovorim. no za azijce delat bi bilo bolj švoh, za kakšne nizozemce bi se pa kr splačalo.

Invictus ::

Ne, Nizozemci ne plačujejo dobro. Do sedaj sem vse njihove ponudbe zavrnil...

Zdaj je boom v Nemčiji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeXani ::

Programer česa? Sem v strojništvu v cncjih in so večinoma slabe plače (1000 neto) , razen kak vodja.. delovnih mest je pa ogromno to pa res. Tudi sam razmišljam da bi kaj drugega našel..
Čas prve prijave 04.11.2005

feryz ::

FireSnack je izjavil:

Delat v Nemčijo za 4500€ neto na mesec in po 10 letih greš v Romunijo v penzijo. Enostavno.
Kaj ti pa ostane od 4500 evrov v Nemčiji?
Aja, služba 12 ur, ostalo kruh in voda v najetem flatu. Nekaj ostane, ja.

Invictus ::

feryz je izjavil:

FireSnack je izjavil:

Delat v Nemčijo za 4500€ neto na mesec in po 10 letih greš v Romunijo v penzijo. Enostavno.
Kaj ti pa ostane od 4500 evrov v Nemčiji?
Aja, služba 12 ur, ostalo kruh in voda v najetem flatu. Nekaj ostane, ja.

Delaš 8 ur, ker so delavske inšpekcije zelo učinkovite, kazni zelo visoke. Če te delodajalec sili v 12 urno delo, ga prijaviš. Bo prišla inšpekcija preveriti... Dela čez vikend ravno tako ni zaradi inšpekcij, preverjeno, me niso pustili delati, da bi imel podaljšan vikend...

Če se ne preseravaš s stanovanjem, se da kar nekaj prihraniti.

Hrana v trgovinah je cenejša kot pri nas, cene v gostilnah povprečne kvalitete enake kot pri nas... Ni 10% razlike...

Ja, od 4500 neto ti ostane, ajde 1500. Sem pesimistečen in živim v malo boljšem stanovanju v malo boljši soseski...

Nekdo, ki malo škrtari in je tam z namenom, da sio nabere nekaj denarja, samski, brez problemov in nekih velikih odrekanj, od 4500 prihrani 3000.

In ker delaš 8 ur, lahko vsaj v našem fohu, še zvečer kaj zaslužiš na remote za Američane...

Moraš iti malo stran od mame v širni svet, da boš videl kako to tam funkcionira >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

feryz ::

Transportni logistik bo težko delal čez vikend za Singapurce. Programer lažje. Čeprav mora konkurirati Indijcem.
Amazon v Španiji je imel nazadnje dobra delovna mesta za logiste. Kogar rado zebe.

Povsod se da zaslužiti in našparati. Ampak vedno na račun sebe.
Delati za nekoč je totalna norost. To smo že govorili. Šparaš 20 let, potem ti pa avijon pade na butaro.

Invictus ::

Pač zapravi vse kar zaslužiš in potem jamraj na stara leta. Boš imel dovolj somišljenikov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Govorim na splošno. Jaz zagonim celo plačo na računu.
Tisto, kar sploh na račun ne pride, je pa druga stvar. Nekje se pač akumulira. Ampak ne na rovaš mojega življenja.

Da bi šel v Nemčijo zato, da bom kaj domov prinesel? Napačna predpostavka, popolnoma.
Če kaj ostane, potem, ko si non stop trd in nabasan z Mc dobrotami, potem je pa logično, da tega ne boš gor pustil.

Sicer 4500 evrov za logista? Ja, če ima foter logistično podjetje. Drugače tudi v Nemčiji to lahko samo sanjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

FireSnack ::

Invictus je izjavil:

Pač zapravi vse kar zaslužiš in potem jamraj na stara leta. Boš imel dovolj somišljenikov...

Treba je uživat zdaj asap. Stara leta ne boš doživel če bo šlo v tej smeri kot se kaže sedaj. Verjem ti men, prjatu.

zobnik ::

Pametno je nekaj prihranit, in vlagat, na stara leta ne rabiš toliko, ampak se pozna vsak evro iz preteklosti. Nikakor ne vsega zaparavit.

FireSnack ::

zobnik je izjavil:

Pametno je nekaj prihranit, in vlagat, na stara leta ne rabiš toliko, ampak se pozna vsak evro iz preteklosti. Nikakor ne vsega zaparavit.

In če predpostaviš da starih let ne bo?

kuall ::

enkrat je en bodybuilder reku, da če bi mu pri 20ih ponudili možnost, da zmaga na mr olympija in plača ceno za to, da bo pri 40ih mrtu, bi jo sprejel. zato vsi jemljejo steroide, ker si pravijo, da starosti itak ne rabijo.
pol je pa prjavu, ko je bil 40 let star, da zdaj razmišlja drgač in bi rad čimdlje živel.

tudi ti ko boš star boš najbrž imel v mislih samo to, kako čimdlje in čimbolj kvalitetno še živet. težko je umret.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

redtech ::

CNC oprater v AT boš začel s 1800 neto in napredoval boš čez 2k plus regres 13. in 14. ... denar ti bo ostal in imel boš nevrjetno kreditno sposobnost.

Za izobrazbo si že ugotovil, da ni vredna papirja... bolonski uspeh.

Jaz sem v neki top firmi strojniški pa lahko rečem, da lačni nismo, bogati pa tudi ne...

Lahko pa se lotiš podjetništva, nabaviš rabljen CNC, kakšen Hurco in delaš na svoje, dela boš imel neomejeno...

TheBlueOne ::

redtech je izjavil:



Lahko pa se lotiš podjetništva, nabaviš rabljen CNC, kakšen Hurco in delaš na svoje, dela boš imel neomejeno...


Kje najdes posle?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem delavno mesto

Oddelek: Loža
132183 (1449) BlueKnight
»

Kaj se mi splača učiti?

Oddelek: Programiranje
426439 (3528) adhoc
»

Future proof: fakulteta ali samoizobrazevanje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13625872 (23089) AndrejO
»

Kako s faksom in službo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6611980 (9733) nekikr

Več podobnih tem