» »

Gužve na meji z hrvaško

Gužve na meji z hrvaško

1
2
»

UganiKdo ::

GupeM je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Ali si bral članek pred 20 leti, ali pa si zelo površno bral.

https://www.policija.si/index.php/compo...

Prestop državne meje na mejnih prehodih za obmejni promet je dovoljen za upravičence po Sporazumu o obmejnem prometu in sodelovanju (obmejne dovolilnice) in vse državljane, ki uživajo pravico Evropske unije do prostega gibanja.

Verjetno je bral tole:
https://www.zurnal24.si/slovenija/avstr...

Sem že jaz linkal v eni temi. Kasneje sem bral še tole, kar si ti prilepil, in mi zdaj ni povsem jasno, kdo ima prav. Sklepam da tisto, kar piše na spletni strani policije drži, vendar v tem primeru ne vem, zakaj bi Avstrijci dobili kazni. Je pa res, da Žurnal ni ravno zaupanja vreden vir.


Imo je zakonodaja precej jasna: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

4. člen

(1) Za prehajanje zunanje kopenske meje z Republiko Hrvaško v obmejnem prometu se določijo mejni prehodi za obmejni promet, ki so navedeni v prilogi C Sporazuma med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško o obmejnem prometu in sodelovanju.
(2) Na mejnih prehodih za obmejni promet je dovoljen prehod državne meje s potnim listom ali osebno izkaznico tudi za osebe, ki imajo pravico do prostega gibanja po pravu Evropske unije.
(3) Mejni prehodi za obmejni promet obratujejo v skladu z določbami Sporazuma med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško o obmejnem prometu in sodelovanju.
(4) Na mejnih prehodih iz prvega odstavka tega člena je dovoljen tovorni promet za tovorna vozila, katerih največja dovoljena masa ne presega 3,5 tone.

tudi kazni 1200 EUR v kontekstu nepravilnega prehajanja državne meje nisem našel. Kazen za sam napačen prehod (torej mimo uradnih mejnih prehodov oziroma izven delovnega časa) je 400 EUR. Tako, da tole je žurnal nekaj konkretno pobrkljal. Še posebej je smešno, ker je ravno v njihovem članku link na stran policije, ki zanika njihove navedbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Gagatronix ::

fikus_ je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Guzve na meji s Hrvasko so samo zato, ker folk ob neumnih urah rine dol. Mi smo vedno hodili ali zgodaj zjutraj (odrines ob stirih, ob sedmih si na destinaciji) ali pa pozno zvecer (odrines ob devetih, ob polnoci si na destinaciji).

Vsaj v smeri HR->SLO je zadeva se enostavnejsa ce imas tisto HR avtocestno zadevo, ker imajo HR prehodi ponavadi loceno vrsto za imetnike le-te.


Tukaj je edino težava, na destinaciji si ob 7.00 in moraš čakat na nastanitev npr. do 11. ure ali celo dlje, otroci pa tečni.


Imas lastno nepremicnino pa ni problemov z nastanitvijo. ;)

fujtajksel ::

Gagatronix je izjavil:

Guzve na meji s Hrvasko so samo zato, ker folk ob neumnih urah rine dol. Mi smo vedno hodili ali zgodaj zjutraj (odrines ob stirih, ob sedmih si na destinaciji) ali pa pozno zvecer (odrines ob devetih, ob polnoci si na destinaciji).


Nedavne gužve na meji so zato, ker so se bolne vlade zdajle spomnile mejnim policajem zatežit, da morajo ob vikendu na vrhu sezone prav vsakemu preskenirat dokumente in pregledat pokronane papirje, pa vsake tolk se zavleče ko dela karantensko odločbo. Ne da bi kaj okrepili posadko, načrtno zahebavanje državljanov. Kake dva tedna nazaj šel tja in nazaj, pa niso poskenirali v nobeno smer, pa za PCT niti vprašali, čeprav naj bi takrat bilo potrebno. Čez Delnice čakal abnormalno, čeprav na gugl navigaciji ni izgledala dolga kolona, jo je globoko podcenil na 10 min, "pametni" navigaciji očitno glede tega ne moreš zaupat. Smo spet tam kot v rajnki Jugi ko ceste niso požirale, bo spet treba vozit sredi noči.

So pa nadstandardne gužve tudi drugod, npr zastoji na raznih obremenjenih cestah, za trajekte, na črpalkah itd - HR trenutno ni čisto nič manj zabasana kot v predkoronskih sezonah.

Badwolff ::

A to vsi pišete hebi, zahebavanje ipd, al ma slo-tech nek čuden filter.

Jeba

feryz ::

Kar se tiče PCT...
Hrvatje vseh 3x poskenirali, naši nikoli niti pogledali.

Gagatronix ::

Badwolff je izjavil:

A to vsi pišete hebi, zahebavanje ipd, al ma slo-tech nek čuden filter.

Jeba


Saj folk tu gori dosti takih nepismenih spusca.

Invictus ::

To zajebavanje na mejnih prehodih sam opažam že vsaj 4-5 let, sploh čez vikend.

20 avtov, pa smo čakali 40 minut. Ne me jebat. Zraven pa zdolgočasena policajka na zaprtem pasu, ravno toliko, da si je ne začne drgniti od samega dolgčasa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Likalnik ::

fikus_ je izjavil:

Ta vikend (v petek ali soboto, ne vem točno) je hrvatom zagodla tehnika (preverjanje QR) in so mejo zaprli, zato so bile zelo dolge kolone, Vinica npr. čakanja do 9 ur (v kolini v glavnem AT in DE, ker se izogibajo plačilu AC).


pravilno...kar naj čaka golazen...še premalo so...jaz bi jih čez Madžarsko pošiljal na Hrvaško...vsi rinejo, čez SLO...kaj imamo od njih? samo gužve, zabasane ceste in nesreče....ko gre od doma natoči gorivo v svoji državi...ko pride v SLO gre povseh vukojebinah samo, da ni treba plačati cestnine...ko gre pa nazaj, pa toči gorivo na Hrvaškem...pri nas, če se že ustavijo se na počivališču, da se nafutrajo z doma pripravljenimi sendviči in da se poščije in poserje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Gagatronix ::

Kdo je pa tebi stil v rit zabil, da si tako nataknjen ?

;-) ::

Greš na kakšen prehod kjer ni gužve, v okolici Zavrča imamo kar tri takšne čez šumo kjer prideš po asfaltu na hrvaško brez da te kdo preverja.

Likalnik ::

Gagatronix je izjavil:

Kdo je pa tebi stil v rit zabil, da si tako nataknjen ?


gužva na meji..se mi je danes začel dopusti in si nisem mislil, da bo v ponedeljek gužva...evo...pa se čaka.

malo heca mora biti..je pa res, da bi včasih najraje vse te tranzitne potnike poslal čez HU:)

Gagatronix ::

Vecino guzve na prehodih delajo Slovenci. Ostalih tujcev je za pljunek.

Jure14 ::

UganiKdo je izjavil:


(2) Na mejnih prehodih za obmejni promet je dovoljen prehod državne meje s potnim listom ali osebno izkaznico tudi za osebe, ki imajo pravico do prostega gibanja po pravu Evropske unije.

Torej grem jaz lahko na Osilnici čez?

UganiKdo ::

Ne, Osilnica je izjema, zaradi koncentracije prašnih delcev, ki jih tam izmerijo vsako tretjo polno luno ob sončnem zenitu... /s

A je tako težko ljudem prebrat kaj piše na linkih, ki so bili objavljeni danes?

Klikneš na link https://www.policija.si/index.php/compo...
pritisneš ctrl+f
napišeš osilnica in dobiš še j*** sliko prehoda...

A bo šlo al rabi kdo še informacijo za Novi Kot? ali pa Podplanino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Jure14 ::

Torej hočeš rečt, da lahko gredo na maloobmejnih prehodih čez vsi državljani EU držav?
Na mednarodnih pa tudi Rusi in Angleži?

Ker "maloobmejni" je včasih nekaj drugega pomenil, pa tudi jaz sem videl opozorila Nemcev in Avstrijcev, da lahko kazen njihovi državljani plačajo.

Osilnica pa je bila samo za primer. In ne, ne rabim slik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

feryz ::

Na, prav imaš. Ti so rezervirani za nad ljudi.
Za ostale Gruškovje, Bregana, Jelšane ... in 6 urni piknik.

UganiKdo ::

Jaz sem tudi videl opozorila, da je jeti hara po velebitu, je že dvakrat kazen plačal za javno uriniranje. Baje potuje na bosanske priramide. /s

Vse piše na strani policije in v relevantni uredbi. Oboje je citirano s povezavo na primarni vir.

Zdaj je pa stvar tvoje funkcionalne pismenosti ali napisano razumeš ali ne.

Jure14 ::

UganiKdo je izjavil:

Zdaj je pa stvar tvoje funkcionalne pismenosti ali napisano razumeš ali ne.

Pa to sem te 4 podte nazaj vprašal.
Ker ne vem, kaj pomeni "tudi za osebe, ki imajo pravico do prostega gibanja po pravu Evropske unije" (katere so te osebe) in se mi ne da iskat in brskat po uredbi EUja, sem tu vprašal.

A to pomeni čisto običajne državljane EU držav, al to pomeni kakšne čudne diplomate, al dvolastnike, al kake uradne osebe (policaje), al koga tretjega?

PS: a si ti kaj v sorodu z mojo ženo? Ker tudi ona ne zna na enostavno "da/ne" vprašanje odgovorit z "da/ne", ampak za odgovor porabi 5 minut, na koncu pa še vedno ne vem, al je "da" al "ne".

UganiKdo ::

Bo šlo: https://letmegooglethat.com/?q=osebe%2C...

Prva dva linka sta poljudna, tretji pa je relevantna EU uredba, ki vsebuje definicijo točno tega pojma, ki ti povzroča take preglavice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

ToniT ::

Čez vse mejne prehode lahko gredo državljani EU.
Ostali pa samo čez mednarodne.

feryz ::

Ma ne no, glih par dni nazaj, je na tem forumu, uporabnik povedal, da so ga policaji napodili nazaj, ko je hotel čez Podgorje.
In mu naložili 10 udarcev po podplatih.
Baje.

BCSman ::

Kako sploh tej domačini ob npr. Jelšanah živijo, sploh ne morejo nikamor z avtom ob vikendih?

gruntfürmich ::

BCSman je izjavil:

Kako sploh tej domačini ob npr. Jelšanah živijo, sploh ne morejo nikamor z avtom ob vikendih?

tako kot vsi prebivalci turističnih destinacij; ali se prilagodijo in živijo od turizma, ali pa se preselijo, ali pa skušajo bojkotirati turizem in ga zmanjšati na vzdržno raven.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Danes na Sečovljah za v Hrvaško prazno ob 8:00. Pctja nihče ne preverja. Še dokumentov ne.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

motoristi na mejnem prehodu (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Na cesti
76291237 (41006) Unchancy

Blaznost na slovensko-hrvaški meji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23641160 (34785) ADIJOOO
»

Promet sezona Koper <-> Istrski Y

Oddelek: Na cesti
103556 (3032) Andrej51
»

Pristojnosti policistov na mejnih prehodih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7822153 (19140) Tomi

Več podobnih tem