» »

Električna kitara in to...

Električna kitara in to...

hbgqzR ::

Dober dan, katero električno kitaro predlagate za začetnika (glasbena šola je zaključena, zdaj je bolj glasna nadgradnja), nek ustrezen ojačevalec itd.
Iz sobe se dosti sliši igati kakšno Metallico, Deep Purple, in če se prav spomnim, Scorpions in AC/DC...

Uporabljajo bi se obe - obstoječa akustična (z nekaj orkesterske kilometrine) in nova električna in še mogoče ena normalna klaviatura, vse skupaj izgleda, da je znama Yamaha izbira.

Pa še capodaster in picks (ali kako se slovensko reče), strune itn...

Pa lepo prosim, če še danes, da tole spravimo skozi asap :-)
  • spremenilo: hbgqzR ()

c3p0 ::

na thomannu naroči kak set, harley benton je čisto ok kvaliteta za začetnika.

hbgqzR ::

Moram popraviti, kitara menda ni akustična ampak klasična...

Ja, saj iščem, malo imajo te trgovine nerodne urnike v soboto.
Izgleda, pred ponedeljkom ne bo nič...

Ja, dejansko gledam komplete, zaenkrat je nekje do 300EUR v redu, ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Poldi112 ::

Zakaj bi kupoval novo, če na bolhi dobiš za pol cene?

Telecaster je najbolj vsestranska zadeva, če boš igral pa striktno heavy viže pa je verjento bolj smiselno vzeti nekaj s humbuckerji.

Ojačevalec okvirno vzameš kak majhen, do 10W, z lampo vsaj na predojačevalcu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

c3p0 ::

Če ne ve, če bo dolgo sploh igral, je 300EUR dovolj. Ne pa it preveč v nizke cene, da se ne bolj boril s kitaro, kot igral.

Če bo le za doma in slušalke, je opcija tudi USB interface in softwarski efekti, amp dodaš kasneje po potrebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

hbgqzR ::

Našle so se tudi neke ugodnejše ponudbe za sete.

Izgleda sicer, smo že dogovorili, hvala za nasvete.

Žal ne vemo, kako razplete prihodnost, mi samo omogočimo možnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Zvezdica27 ::

kupi si novo mehiško fender telecaster, player series (22 prečk). Če imaš raj skale krajše, kupi jaguarja.

to je zlata osnova ali pa kak rabljen fender (ogromno modelov).

Za ojačevalec pa - glej v prihodnost - kemper in aktivni zvočnik.

S tem si pokrit 10 let

zz

c3p0 ::

Kemper sam je za parkratnik budgeta. Amp sims npr. od Neural DSP so v rangu kemperja.

Zvezdica27 ::

ni omenjal budgeta. To bo za 10 let.

mimogrede, ravno danes sem končal izdelavo svojega teleta. Špila super!

zz

St235 ::

Ja, dejansko gledam komplete, zaenkrat je nekje do 300EUR v redu, ali?

še dobro da ni omenjal budgeta.

bobiii16 ::

ne kupuj kompletov pri thommanu, tam so sama jajca, svetujem ti da kupiš na bolhi , seboj pa vzemi svetovalca prijatelja, ker danes te nategnejo mimogrede. zZa 300 € dobiš kr dovro kitaro in ojačevalec za začetnike

Miha 333 ::

Za začetnika je kakšen Squier strat čist OK. Potem pa vidiš če je interes in po potrebi greš stopnico (oz. več) višje.

Zvezdica27 ::

dobr, je omenjal.

Mehiška fenderca je 400 rabljena in to je to. Al pa japonska. Pa lahko vedno za isti denar proda. Za 500 pa dobi že top shit.

pol pa še amp (vztrajam - kemper (cca jurja) ali pa rabljen lampaš, sam recmo peavey classic bo tud 300).

Pod to je šrot, meče denar stran, to pa bo vsaj vedno lahko prodal za isti denar. Sam za to se gre. Ni da so thomann kitare slabe, sam rodat je ne bo mogel.

zz

hbgqzR ::

Že kupljeno in v intenzivni uporabi, črna Yamaha (več ni potrebno povedati, malenkost smo sicer povečali budget glede na priporočila), do sedaj še nismo nobene prodajali, v bistvu dobivajo razstavne 'obešalnike' na steni. Je pa zagotovo prava stvar za našega najstnika, ne moreš verjet, res, pravo veselje, težko verjameš, če ne doživiš. Če bo šlo tako naprej, super, lahko prilagodimo budget navzgor, ko bo primerno. Do takrat pa - hvala za nasvete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

Zvezdica27 ::

yamaha je best buy for the money, če mene vprašaš.

zz

mr_chai ::

Yamaha je top izbira! Čestitke. Verjetno ste izbrali tole Pacifico.

https://www.thomann.de/intl/si/yamaha_p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

hbgqzR ::

Ja, je mogoče ok za nekaj časa. Smo imeli obiske in smo nabavili še eno ibanez (sem mogoče bolj en tak cool uncle :)), ker je bilo veliko navdušenje in vzhičenost srednjeletne žlahte ob rock klasikah. In da najstniški žlahtniki dajejo drug drugemu motivacijo, če pa iz tega uspejo naredijo še kakšne zgodbe, pa še toliko bolj super...

c3p0 ::

Pa to je to, najprej mora bit veselje. Tisti, ki otroke vržejo v glasbeno, se jim le-ta ponavadi tako priskuti, da nato več nikoli ne povohajo instrumenta.

Sam sem tudi začel z eno najcenejšo Ibanezko, efektom in priklopljen na stolp. Zvok je za današnje čase amp/cab sim-ov bil laughable, ampak je sprožilo voljo do učenja.

hbgqzR ::

Naši sicer so zaključili glasbene šole (pa orkester, gostovanja, naslovnice in to), ostalo počakamo, ampak igra se 2 uri dnevno, recimo, tudi s tistimi distorterskimi pedali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hbgqzR ()

6bt9hmDwY ::

Tu ste sami neki mojstri, mi bi naj nabavili (še v 2021, če je mogoče) tak lup štacjon (v tem smislu). Kje se takšna reč splača naročiti (sicer ni na zalogi) ali bi se kaj drugega svetovalo? Je to največ za ta denar?

Scaramouche ::

hbgqzR je izjavil:

Dober dan, katero električno kitaro predlagate za začetnika (glasbena šola je zaključena, zdaj je bolj glasna nadgradnja), nek ustrezen ojačevalec itd.
Iz sobe se dosti sliši igati kakšno Metallico, Deep Purple, in če se prav spomnim, Scorpions in AC/DC...

Uporabljajo bi se obe - obstoječa akustična (z nekaj orkesterske kilometrine) in nova električna in še mogoče ena normalna klaviatura, vse skupaj izgleda, da je znama Yamaha izbira.

Pa še capodaster in picks (ali kako se slovensko reče), strune itn...

Pa lepo prosim, če še danes, da tole spravimo skozi asap :-)
Problem raznih bentonov je da so potem če ugotoviš da se ne boš dolgo ukvarjal težko za prodat, medtem pa dobra kitara ima ceno!

Pod to nebi šel!
https://www.thomann.de/de/prs_se_mark_t...


Ojačevalec pa za ceno ni niti blizu nič drugega kot Boss Katana!

https://www.bam-music.com/si/boss-katan...

Zgodovina sprememb…

6bt9hmDwY ::

Se opravičujem, ker sprašujem neumnosti... Je tale rc300 looper vreden ~200€ več kot rc500? Izgleda skoraj profi, je pa kar blizu eye-watering nivoja cene, če ni toliko 'več muzike' za 'več denarja'... Bi prosil za kakšno neprodajalsko mnenje, za (motivacijsko) darilo gre. Ni videti, da bi nov rc30 imeli sploh kje, nekakšne refurbished zadeve niso v planu.

Zvezdica27 ::

lp,

jaz imam navaden bossov looper. Rc3.

Imel sem tudi od ne vem katerih firm vse, boss je najboljši. Zdaj ali je vredenb? lej, rc3 in rc5 vsekakort - rabljena, da se razumemo.

Za rc300 pa ne dam tega denarja... če drugega ne, kupi kemperja za jurja in imaš looper not, ki po moje ne dela slabo.

Tudi v katanah je vgrajen (ne vem ali je kaka omejitev po času).

Poglej drugače: za ta keš dobiš že fullstack, ne samo half stack... Pizda, za ta keš dobiš rabljen mesa combo...

sem igral po bandih, doma... glej, mislim da je looper fajn, za trening, a tole je res sick cena. Sem pa prepričan,. da trga gate.

zz

6bt9hmDwY ::

Hvala za input, ravnokar prejeli rc500, ki bo ostalo zaprto do prve primerne praznične prilike :-)

6bt9hmDwY ::

Seveda ni šlo, je že v uporabi ves popoldan, se ni dalo počakati, izgleda, bomo ponovili vajo še s tisto predlagano katano mk2 ampom, ker je zoprno tovoriti.

Se samostojen rc500 sploh ne izplača več ob samem mk2 in ga je smiselno celo vrniti ali kaj, če mk2 zmore vse to - samo kot laik ne vem glede na primerjave 'nadzornih plošč' in fensijade - tudi glede na podobnost cen sem ene malo v dvomih... Specifikacij pa niti primerjati ne zmorem, se pa bi dal podučiti.

Kot rečeno, sem samo nekakšen hišnik, ki sprašuje neumnosti in tudi neumnosti počne, vi pa tu mene malo na elastiko?

Zvezdica27 ::

saj sem ti napisal, da na osnovni ravni imata looper tako katana kot kemper.

Če ta zadostuje, seveda rc500 vrni. Zadeva je sicer solid, samo je le tistih svojih 9 let stara v smislu čipovja itd.

Katana je kot vadbeni amp in za male špile povsem dovolj, najbrž za vse, kar bo kadarkoli rabil. Še boljši bi bil kemper. Lampaš? Je še boljši, sam a res rabiš 50w zverino? So pa poceni, kot še nikoli...

danes je dobro biti kupec.

Torej: če mu looper na katani zadostuje, naj boss vrne. Meni, vem, bi. Ampak rc3 je poceni in mi je vssen

zz

ginekk ::

Zvezdica27 je izjavil:

sLampaš? Je še boljši, sam a res rabiš 50w zverino? So pa poceni, kot še nikoli...


Ne. 50W lampaša nikjer ne boš mogel navit do konca. Itak ti ga na koncertih ozvočijo že v vsakem klubu, kaj šele na večjih odrih.
Jakost na 4 pa že terja nošnjo čepkov vsaj na vajah, da ne pridelaš kronične okvare sluha. Na koncertih sem ga imel na 3-4, fully nasičen distorted zvok, mogoče lahko na clean pojačaš še kakšno stopnjo. Skratka, 50W je preveč v vsakem primeru, razen če poganjaš kakšne hudo neučinkovite zvočnike.

Zvezdica27 ::

tudi to je res - imaš pa atenuatorje, effects loop level trike, low-sensitiviy res je (to neben ne ve, sam kurc ko ta dobre zvočnike vsi terajo v večji sensitivity) itd... ampak ja. Class A pa so tud manj, celo 1w novi, 5w, 15/18w...

you get the point.

Danes - kemper + yamaha dxr 10 in nasvidenje

zz

Zgodovina sprememb…

6bt9hmDwY ::

Eh, bomo kar obdržali tale 500, zadeva je že resno rabljena in demonstrirana, kaj č'm to zdaj spreminjat brez zveze.

Je tale primerjava uporabna? Torej kot, že rečeno, katana mk2 glede na en zgornji nasvet zaenkrat, pač za praznike? Zdaj, če bi bilo res dobro, da se dvigne budget še za nekaj %, dajte, prosim, tako utemeljiti, da to en hišnik razumem.

Neke neuradne pripombe smo tudi dobili, da je line6 nekaj bolj modernega je dejansko boss že malo 'v letih'.

Vsekakor želimo iti postopoma in se zaenkrat omejiti na zmerne zneske in bo kakšen topshit (fullstack) kasneje, ko bo že prišlo bolj do izraza, mislim, da smo trenutno nekje na prehodu iz ritem v lead vlogo; veselje je, to pa, res.

Scaramouche ::


Neke neuradne pripombe smo tudi dobili, da je line6 nekaj bolj modernega je dejansko boss že malo 'v letih'.


Ko sem bil v Bam-u mi je prodajalec rekel da igra el kitare in je imel kar nekaj dražjih in bi jih lahko ponudil pa je rekel da mu je Katana še vedno boljša pa je cenej!

Zvezdica27 ::

jaz sem igral samo katano, 2 frenda imata. Tudi jaz bi mel, če bi danes kupoval, morda celo namesto lampaša. Če pa bi potegnil skup jurja, da bi bil čist brez robe, bi pa definitivno kemperja.

Kolega je kupil katano in sedaj neuspešno pordaja 2 lapmaša, sam za špile ima še zmeri en fenderjev combo

zz

6bt9hmDwY ::

Ok, bomo nabavili katano, jutri.

Čisto tako me zanima, Boss Katana-100/212 MkII 100W 2x12 Combo Amplifier, bolj slabo razberem prednosti iz te primerjave, slabost vidim v višji ceni, merah in teži, kaj je prednost?

Ne bomo nabavili 2x12, samo firbcam.

Zvezdica27 ::

2x12 bo "širši" zvok kot 1x12. Ampak ... se redko opazi, že 112 porine dovolj. v realnosti je 112 dovolj, pa še neseš ga lahko, ker je lažji. Ojačevalo je sicer isto, popolnoma isto.

zz

6bt9hmDwY ::

Ok, 112 je rezervirana, grem po to reč enkrat ta teden, verjetno še ta po-poldan (:17). Na žalost je covid cene novih povišal za kakšne 20% (sem preverjal) ampak kaj pa hoč'mo, dobavljivost še sedaj ni gotova. Imam drobno težavo (poleg ostalih), da nisem poker-face in stvari ne bom mogel držati skrite niti do najbližjega praznika :-/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

6bt9hmDwY ::

Navdušenje veliko, zdaj se bo nabijalo, da bo hotel poslušal. Ambicije so vedno bile, da se v bližnjem hotelu igra (čeprav rock ni ravno idealen). Že dogovorjeno navdušenje za ostale člane familije, ne vem še točno, a bo predano za Božič (danes ali jutri) ali za Novo leto. Letos so bili in še bodo dobri možje zelo radodarni. :-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna kitara (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12115224 (148) ReRMh
!

Naučimo se igrati kitaro (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Sedem umetnosti
763510592 (79269) c3p0
»

Električna kitara

Oddelek: Kaj kupiti
495776 (4516) jype
»

El. kitara

Oddelek: Kaj kupiti
363258 (2259) icek
»

El. Kitara + Ojačevalec

Oddelek: Kaj kupiti
91457 (1360) kos1

Več podobnih tem