» »

Kako dodat program na desni miškin gumb

Kako dodat program na desni miškin gumb

Seadoo ::

Problem je sledeč: UltraEdit sem instaliral kot en uporabnik, in na desnem miškinem gumbu je dosegljiv, vendar le uporabniku, ki ga je instaliral. Pri drugih uporabnikih pa ne.

Kako bi dodal UltraEdit na context menu še drugim uporabnikom?

ToniT ::

Namesti UltraEdit preko Add/Remove programs....

MOJNET.net ::

En klik na ikono, nato pa D tipka miške, ter "za odpiranje uporabe" -> izberi program in nato greš do programa s katerim želiš to odpreti.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

CaqKa ::

mojnet: ja samo to je potem na levi klik ne pa na desni klik ;)

MOJNET.net ::

ne, če mu rečeš naj te datoteke vedno odpira z tem programom :D .
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

sash ::

Raziskovalec -> Orodja -> Možnosti mape -> Vrste datotek -> Folder -> Dodatno -> Dodaj (pol pa izbereš ime in določiš .exe filet ki naj zažene)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

pivmik ::

Fora je v tem da UltraEdit možnost se doda VSEM vrstam extensionov.
In zadeva se NE da nastavit preko:
Raziskovalec -> Orodja -> Možnosti mape -> Vrste datotek -> Folder -> Dodatno -> Dodaj (pol pa izbereš ime in določiš .exe filet ki naj zažene)


Sicer malo igračkanja po registru bi vse rešlo.
LP, Gregor GRE^

Seadoo ::

No le PicNic me je razumel 0:)

Rad bi da se pokaže še ena vrstica v kontekst menuju, na keri piše UltraEdit. Nočem nič nastavljat za kere datoteke naj se zmeri uporabi ultraedit. Recimo če maš html file, pa ga dvoklikneš, se odpre v Explorerju. Če ga hočeš editirat pa desni klik na njem in izbereš ultraedit in se ti source pokaže v ultraeditu. To je le en primer, ker velikokrat pridejo kaki fili ki bi jih rad z njim odprl.

In po mojem se tudi ne da drugače kot z registrom, samo ne vem kje... :(

ToniT ::

Ali si probal instalirati UE prek add/remove programs?

Seadoo ::

Ja tam ga lahko samo odinstaliram, česar pa nočem. Pri instalaciji pa se tudi ne da nikjer nastavit, da naj vsem uporabnikom doda opcijo na desni gumb.

ToniT ::

Če greš v add/remove programs in še enkrat instaliraš UE tako, da klikneš na +Add new program in tam izbereš install from floppy/cd, potem poiščeš setup od UE, se bi ti moral ta kontekst meni pokazati pri vseh uporabnikih (vsaj meni se).

CaqKa ::

pa sej pri instalaciji vpraša če hočeš tale meni za vse ali pa samo za trenutnega userja...
to je to ko eni samo next klikajo... eh

Seadoo ::

Hmm.. se ne spomnem da bi me to pri instalaciji vprašalo. Bom pa pač odinstaliral in probal še enkrat. Hvala pa oprostite za težave >:D

Seadoo ::

No po ponovni instalaciji sem ugotovu, da te NE vpraša, ali želiš to dodat za vse uporabnike, tako da nisem naredu napake pri prvi instalaciji.

Prva stvar, ki jo pogrešam pri UltraEditu, odkar ga uporabljam >:D

ToniT ::

In še zmeraj nisi probal inštalirati programa na način, ki sem ti ga svetoval?

Seadoo ::

Ja sem ga točno tako kot si mi ti scetoval. Nisem pa pogledal pri drugih uporabnikih, ali imajo dodano opcijo.

CaqKa ::

potem pa hitro poglej :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Notepad++ v3.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
334835 (3725) Khey
»

UltraEdit - zastonj? Kje in kako?

Oddelek: Programiranje
61251 (1113) McAjvar
»

editor za programerja...

Oddelek: Programiranje
352841 (2058) Nerdor
»

Varnost v sistemih Windows

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
272783 (2783) Mercier
»

codetables

Oddelek: Programiranje
5819 (741) lordgreg

Več podobnih tem