» »

codetables

codetables

edmund ::

MATER! Pa to ja ni res, kako to zajebava.
V phpMyAdmin sem dumpal vso bazo s podatki, ki so bili vpisani v Win1250 codni tabeli, potem sem dumpal, extra pogledal kaki encoding je - bil je win1250 - copy, potem sem pa pastal v ultra edit. Sfukalo Čje (vprašaje naredilo), pa namesto š neke kvake. Pastam v notepad, Č -> C - grrr! Pastam v Word - še kar cool, pa tudi ko v txt savaš, ti ponudi miljon codnih tabel - naštimam na win1250, pa ista fora ko zgoraj...
OK, lahko bi še malo nadaljeval, samo mislim da vam je kliknilo kaj mislim povedat.

V glavnem, ve kdo rešitev za to? Jaz sem že (skoraj) obupal...
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

Thomas ::

Ja, napiš si en replacer karakterjev, ki bere iz datoteke tipa:

0F 3F
0E 6B

...

Če tega ne znaš narediti - I am sorry - boljš da pustiš vse na miru.

Če pa znaš - pol pa naredi tko.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

edmund ::

Hem, ja bi znal to narest, samo nekako ni problem v tem. Problem je prej v tem, da vsak program dela v svoji kodni tabeli... Ultraedit je absolutno the best editor, samo kaj če ne moreš izbrat kodne tabele...
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

matevzm ::

Meni tudi ne dela to. UltraEdit je ljubitelj Western Encodinga. Paste naredi v Notepad ali kaj podobnega, po tistem pa file lahko odpres z UltraEditom. Ti ne bo nic pokvaril. Samo Paste notri pa res unici c-je.

lordgreg ::

no.. to pa ne bo držalo..

¸jaz imam še bolj trčeno kombinacijo,.. win2k, ki vsi vemo, kako iščešin iščeš slovenio pri inštalaciji za šumnike,.. in končno jih imaš, nakar ti šumniki vseeno ne delajo v recimo ultraeditu..

hja... sam sem imel na začetku v UE-ju tudi western fonte, pa sem jih pol prešaltal na CE, kar se seveda DA tudi v ultraeditu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oh, ti šumniki...

Oddelek: Izdelava spletišč
122939 (2750) beerhunter
»

jebe*** šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
404027 (3433) Tr0n
»

charset ?

Oddelek: Programiranje
133044 (2880) cahahopie
»

php in šumniki

Oddelek: Programiranje
201644 (1458) lordgreg
»

UltraEdit

Oddelek: Programiranje
101266 (1078) edmund

Več podobnih tem