» »

Centralno zaklepanje je mrtvo. Ne morem tankat goriva.

Centralno zaklepanje je mrtvo. Ne morem tankat goriva.

Andruxa ::

 Nesrecn avto

Nesrecn avto



Na opel vectri 97' (Vectra-B 1.6 motor JBF19 ) mi je crknilo centralno zaklepanje. Razen voznikovih vrat (+prtljažnik) ki imajo ključavnico se ostalih vrat ne da odklenit. Niti od znotraj. Kljukice gredo prosto gor/dol brez efekta. Na začetku sem si pač rekel, da bom pač zdržal s tem dokler se ne naveličam avta, dokler mi ni zmanjkalo goriva, ko sem poštekal da so ena izmed večno zaklenjenih vratc tudi tista za gorivo. Ne morem niti tankat. Klical sem na pooblaščeni Opel servis, kjer ne vedo točno kaj je šlo, ampak takoj mi je rekel, da bo popravilo stalo precej, tam od 300EUR dalje, ker je treba naročiti del iz nemčije. Omenjal je ali enoto ali motor.

Brskal sem po netu in videl da se enota za centralni zaklep prodaja za cca 50EUR na neki nemški strani, vendar pa je za Vectra-A, starejši model. Za Vectra-B je nisem našel.

Rad bi se izognil večjim stroškom popravila, glede na to da je avto vreden kakšnih 1000EUR max. Mi lahko kdo svetuje:


- iz česa sestoji centralno zaklepanje, kje se fizično nahajajo sestavni deli sistema?
- kako lahko diagnosticiram kaj je odpovedalo?
- kje lahko najdem nadomestni del, na internetu, specializirani trgovini?
- lahko nekako pohekam vratca za gorivo da lahko vsaj tankam?

Hvala
Lp, A

profii ::

Zlomi vratca za gorivo. Itak ponavadi odleti samo tisti štift z ključavnice.
Usaj peljal se boš lahko nekaj časa...

ducttape ::

Sicer nimam pojma o avtih ampak... si mogoče pogledal varovalko?

Andruxa ::

@ductape: super ideja. nisem se spomnil na tole. moram preverit vaovalke ...
Lp, A

VoX ::

"@ductape: super ideja. nisem se spomnil na tole. moram preverit vaovalke ..." omg legenda si :D

Drugač pa mehaniki več vedo :D
More money, more problems ! ! !

marsovcek ::

Ponavadi lahko v prtljažniku izrežeš "vratca" v bočno tapeto in z notranje strani sprostiš zaklep pokrova goriva (hmm, za moj avto celo piše v navodilih kako in kaj ;)).

;-) ::

Eni avti majo celo odznotraj tako plastiko ki jo potegneš pa se vratca odprejo.

paljer ::

En novejši model Vectre ma dostop do zapaha, ki zapira tank, s prtljažnika, tako da verjetno ta tudi ima to. Komot lahko z roko odkleneš, seveda, če se ti prtljažnik odpre:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: paljer ()

Tomay ::

Motor za zaklep vratc goriva je z dvema ali tremi vijaki pritrjen in dosegljiv s prtljažnika.

Nam je ta motorček crklnil pa sem ga enostvno ven odšraufal.

V prtljažniku na desni strani so vratca (za prvo pomoč ali kaj takega). Tam not poglej in lahko brez lomljenja vratc odpreš.
Voodoo 4Ever

prox ::

si bom sposodil temo..
Na seat ibizi (letnik 2000, 1.6, 3 vratni avto, centralno in daljinsko zaklepanje,kodno varovan vžig motorja) je na voznikovi strani crknila ključavnica. Ves mehanizem(cilinder) je padel ven. Kaj bi bilo treba zamenjati? Vse ključavnice vključno z ključavnico za vžig motorja ali bi se dalo zamenjati samo ključavnico na levi voznikovi strani?
Ve mogoče kdo za ceno, koliko bi to stalo in kje oz. na katerem servisu bi to dobil?

Hvala za informacije če kdo ve.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

balocom ::

Če definitivno nočeš menjat kompleta ključev pojdi na uradni servis kjer bodo vedeli ali moraš pri mejavi okvarjenega dela moral menjati cilindrično ključavnico ali pa samo kak mehanizem zaklepa.
Če imaš kako sliko kaj se je polomilo jo prilimaj sem.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

prox ::

Slike nimam. Drugače pa je cel cilinder padel ven in vsi tisti manjši delčki.
Izgleda tako (ni orginal slika):
 slika z interneta

slika z interneta


Veste mogoče okvirno ceno? Veste za kak servis? (mb, koroška regija...)?
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

balocom ::

Pojdi na uradni servis za foro vprašat koliko pride nov cilinder za iste ključe kot jih že imaš ter vse kar zraven spada.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

popravilo ključavnice na vozilu

Oddelek: Na cesti
2411064 (10413) šernk
»

Ključavnica na avtu

Oddelek: Loža
102812 (2593) amigo_no1
»

Zaklenjen pasat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716900 (14314) Malajlo
»

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10828194 (17487) MrBrdo
»

BMW novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
828787 (7785) ||_^_||

Več podobnih tem