» »

Najboljši sladoled v trgovini

Najboljši sladoled v trgovini

«
1
2

noob96 ::

Hej,

kaj vam je najboljši sladoled ki ga dobite na trgovinski polici? Razne planice in ti Ledoti, so mi vsi tako malo...brezvezeni.. Kako je kaj ta ben&jerry? Je res vredno 8EUR za tist lonček? Vidim, da imajo sedaj v lončih tudi razne druge znamke, Magnum, itd... Ampak pri teh lučkah mi je sladoled načeloma dosti brezvezen, dobera je samo tista čokolada.

Kateri je res dober sladoled v trgovini?

kixs ::

Zanimivo, da meni Planica vcasih sploh ni sedla. Danes pa samo se to kupim :lol:

Hypathia ::

If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Bezukhoff ::

Burbonska vanilija za osnovo, potlej pa not nafukaš karkoli ti wamp poželi. :))

jijetelu ::

če gledaš kvaliteto sladoleda predvsem preko kulinaričnih oz. gurmanskih karakteristik (te preferirajo bolj polne sladolede, z manj zraka, manj penaste ipd ....) pol od teh ki jih lahko pri nas kupiš definitivno izstopa Häagen-Dazs(R)
men osebno je Ben&Jerry zelo všeč, spada tudi med bolj kompaktne sladolede, sem pa bolj ljubitelj čokoladnih okusov, sadnih praktično ne maram .... vseeno mislim, da je bolj stvar osebne preference, nekateri bodo celo življenje jedli planico (ki je btw praktično pogreb od sladoleda po vseh merilih) drugi majo radi bolj zračne sladolede ....

Ben Dover ::

Ben&Jerry FTW

Kaboom ::

noob96 je izjavil:

Kateri je res dober sladoled v trgovini?

Vanilija. Če se počutiš avanturističnega, pa čokolada.

Ampak resno: to je preveč stvar okusa, pa tudi nostalgije nekaterim.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

fikus_ ::

"Ampak pri teh lučkah mi je sladoled načeloma dosti brezvezen, dobera je samo tista čokolada."

Potem mogoče King Quatro (oblit z veliko čokolade).
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Bye ::

Gelatelli Premium iz Lidla, 500 ml lonček, vsi okusi.

Furbo ::

Lidl Crunchy Almond

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

GupeM ::

Ben & Jerry je res dober, ampak se mi zdi predrag, da bi ga dnevno jedel. Sem ga enkrat postregel na enem druženju, pa nihče ni vedel za katerega gre. So pa vsi rekli da je izjemno dober. Ko sem jim povedal kateri je in kakšna je cena, so pa rekli da ga ne bojo kupovali :)

cortez ::

Al se sam men zdi al so Leone puhni cukra ?

feryz ::

A se gre za to, kateri so dobri ali kateri so, kao, kvalitetni?
Če se gre za dobre, potem greš do lokalnega janezovega žlahtovca, jih par probaš, izbereš in ti naredi za domov banjo ali dve. 3 kile pridejo okrog 30 evrov. Kar je čisto sprejemljivo.

judoka ::

Ledo ti ni dober? Meni je med vsemi opcijami top. Lucke, korneti in banjice mi je Ledo na vrhu tudi nad drazjimi opcijami.

sigmundfreud ::

Carte D'Or!
900 ml je cca 4e v Leclercu, ampak okusi so pa taki, da te sezuje... Res ni za vsak dan, ampak raje manjkrat, pa da je takrat dober...

buttcrack ::

Nekaj z lešnikom ali slano karamelo.

Lokalni lešnik je vrhunski (nešipteraj)

Pahuljone ::

Leone je dober in Slovenski :)

jabe ::

Nuii

googleg1 ::

buttcrack je izjavil:

Nekaj z lešnikom ali slano karamelo.

Lokalni lešnik je vrhunski (nešipteraj)
Priporocam Sparov Natur*Pur lesnik:

Sindrom ::

kixs je izjavil:

Zanimivo, da meni Planica vcasih sploh ni sedla. Danes pa samo se to kupim :lol:

Se strinjam. Planica so včasih imeli res samo tisti dolgočasni sladoled v škatli z okusi jagoda, vanilija in čokolada. Ta mi res ni bil kaj preveč všeč.
Danes pa imajo na voljo še kup drugih okusov. Najbolj všeč mi je tisti z okusi jagoda, borovnica in gozdni sadeži.
https://trgovina.mercator.si/market/izd...
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

Kvinta ::

Benjerrys only pa še poceni je-

Planica je bla dobra do osamosvojitve ,ko praktično nismo vedli da kaj druga sploh obstaja.
A.C.A.B

RedDrake ::

Tisti po 0,8EUR liter, ki jih dobiš v eurospinu so najboljši.

LapD ::

Meni je dober in dokaj poceni Movenpick okusa Schwarzwald ali MapleWalnuts
web&motion designer

c3p0 ::

Nuii lučke so top, za tistih 2x/mesec ko jem sladoled poleti.

The Player ::

Meni je všeč gelateli sladoled na palčki iz Lidla. Še posebej tisti s temno čokolado ali chocolate crisp

gellateli sladoled na palčki

Mi pa ni jasen hype glede Ben & Jerry's? Priznam, da tega sladoleda še nisem nikoli probal, tako, da ne morem komentirati njegovega okusa, ampak mi ni jasno zakaj tak hype za neko znamko, ki je prišla šele nekaj let nazaj na trg in je čez noč osvojila celo Slovenijo?

Ta trend, da neka blagovna znamka iz tujine, rata čez noč popularna in ni bila nikoli prej prisotna v Sloveniji opažam že kar nekaj let. Ajd ne rečem za McDonalds pa Coca Cola, ki sta bili pri nas prisotni že od 1991 dalje, pa je zato popularna, ampak neke x znamke, ki nikoli prej niso bile prisotne v SLO in potem čez noč ratajo boom.

GR2 ::

King mi ni noben preveč dober, še najboljši je bil sedaj že par let ukinjen King Love. Po radiu se veliko govori o Ruby, ampak jaz ga še nisem zasledil v trgovini. Kornet malina 220ml je kar ok, ampak je tako velik, da ga imaš lahko že namesto enega obroka:
https://trgovina.mercator.si/market/izd...
Long story short, z nobenim nisem posebej zadovoljen pa vsi so 2x dražji kot bi želel. Dnevno je to bolj za ljudi s 5kEUR plačami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

c3p0 ::

The Player je izjavil:


Mi pa ni jasen hype glede Ben & Jerry's? Priznam, da tega sladoleda še nisem nikoli probal, tako, da ne morem komentirati njegovega okusa, ampak mi ni jasno zakaj tak hype za neko znamko, ki je prišla šele nekaj let nazaj na trg in je čez noč osvojila celo Slovenijo?


Verjetno en bolj procesiranih in dragih sladoledov. Pa še lastnika sta hudo "woke", tako da že zato ne bi dal tega v usta.

Jure14 ::

Mojadva ta mala lahko neomejene količine Indy in Pipa pospravita, predvsem malino in mango.

IL_DIAVOLO ::

Tisti family pack s 4 okusi vedno rad pojem. Nisem pa noben sladoled guru, da bi vedel kaj je top in kaj ni lol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

RedDrake ::

Kar se "lučk" tiče je top Magnum Classic.
Težko dobiti, ker večinoma prodajajo "okuse", ki imajo vsi drugačno filo (bourbonska vanilija namesto smetana).
Je pa paket 8-ih v Leclercu konkretno cenejši kot šrot od Kinga ali povprečje od Maxima.

Drugače pa mi je bil najboljši sladoled v lučki od LJ mlekarn "inverzni" Max (predhodnik Maxima), ki je bil čokoladni sladoled oblit z belo čokolado.
Top zadeva, ampak mislim, da je že več kot 20 (morda celo 25?) let nisem nikjer videl.

Pa še ena stvar, ki mi je top, ampak očitno ne obstaja nikjer več.
Algida/Walls (ista firma kot Magnum) je imela včasih na našem trgu "Bolero", tak spiralno zavit sladoled, podobno kot kak Snickers recimo, ki je imel čokoladno/smetanovo sladoledno spiralo, notri pa karamelni sladoled - vse skupaj oblito v čokolado. Tudi tega mislim, da ni več od ~'95. Sem pa to jedel pred okoli 7-imi leti v Španiji in na Portugalskem, kjer se imenuje "Rol".

GupeM ::

The Player je izjavil:

Mi pa ni jasen hype glede Ben & Jerry's? Priznam, da tega sladoleda še nisem nikoli probal, tako, da ne morem komentirati njegovega okusa, ampak mi ni jasno zakaj tak hype za neko znamko, ki je prišla šele nekaj let nazaj na trg in je čez noč osvojila celo Slovenijo?

Nekaj je drugače pri njem. Kot sem napisal zgoraj, sem ga enkrat spomladi postregel na enem druženju, kjer so bili tako otroci kot odrasli. Nihče ni vedel, da je to ta sladoled, so ga pa vsi pohvalili, da je izredno dober. So me spraševali kaj je za en sladoled, ko sem jim pokazal kaj je za en hudič, ga nihče ni poznal. Ko sem jim povedal še ceno, so pa rekli da ga verjetno jejo zadnjič :P

Tudi jaz ga takrat nisem poznal, sploh nisem vedel da je to trenutno in. Ko sem bil v trgovini, sem ga ponesreči kupil (hotel sem sparove v podobnih lončkih, ampak sem slabo pogledal).

Kakorkoli, ne gre samo za to, da je neka znamka trenutno in. Bolj gre za to, da je nekaj drugače kot smo navajeni, pa nam zato mogoče bolj paše.

Podobno kot kruh. Ko sem bil otrok, smo imeli doma samo domač kruh. Če je bil na mizi kdaj kupljen iz pekarne, je bil to zame najboljši kruh. No, časi so se spremenili in sem dolgo jedel praktično samo kupljen kruh. Ko potem spet dobiš na mizo domač kruh, ti je pa domač kruh spet najboljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Map ::

Jaz sem iskal najboljši vanilije sladoled, in probal Carte D'or. Zares odličen. Se kapljica dobrega bučnega olja in je to to.

Badwolff ::

Mars

Nedasemiveč ::

Badwolff je izjavil:

Mars


+1

Okapi ::

Ganon ::

Ben & Jerry's je grozljivo precenjen, ni nič posebnega. Če te zanimajo tuji sladoledi, potem nedvomno Häagen-Dazs. Še posebej tale:

hr_natakar ::

Pa drgac pri nakupu sladoleda gledate kej sestavine? ali pa vam je vazn samo okus pa cena?

genesiss ::

Meni je bil najboljši Griz Liz od ledota - tako kot nek sendvič s pomarančo. Ampak to je bilo 20 let nazaj, že dolgo ga ni več.

hr_natakar ::

nekatere vrste sladoleda so umaknili iz polic, ker so vsebovala skodljivo snov etilen oksid. Na linku spodaj najdete seznam in slike sladoledov. Gre se za znane znamke.

https://www.koroskenovice.si/obvestila/...
https://www.gov.si/novice/2021-06-17-od...

Horas ::

najbilši je anabolic protein ice cream! 8-) pojem ga lahk kolker hočem, vsak dan, 5x na dan pa se mi ne bo nič na špehu.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

jabe ::

hr_natakar je izjavil:

Pa drgac pri nakupu sladoleda gledate kej sestavine? ali pa vam je vazn samo okus pa cena?


Samo okus.

hr_natakar ::

jabe je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

Pa drgac pri nakupu sladoleda gledate kej sestavine? ali pa vam je vazn samo okus pa cena?


Samo okus.


V takem primeru korporacije najlazje profitirajo. Vse kar je potrebno storit je dat ojacevalce okusa in bo okusno. Koliko je to zdravo pa je veliko vprasanje.

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

šccc, šccc, težak, ššcccc... Kaj te briga kaj mi jemo? Zase se brigaj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

mihor ::

Za vse Planica fene - Nica iz Hoferja je vrhunska! :)
https://www.hofer.si/sl/sortiment/dokaz...
Za 1,40 eur na liter totalno pelje scat original Planico s ~4 eur na liter.

Miha 333 ::

Ledo Twice

jabe ::

Najlažje in najobilneje se profitira na bio/eko/zelenem. Ni trend to zaman, pa marketing je treba plačati.

Zadnjič gledam sladoled, ki vsebuje veganske mandeljne. Ma nemoj... Pa leta nazaj so imela sončnična olja čez vse nalepko "brez holesterola".

Da ne govorim o "domačih jajcih" pa zelenjavi, pa ne vem kaj... Dejstvo je, da marsikdo pojma nima kaj v usta nese, ker ne more in niti nima vpogleda, verjame pa napačnim. Tle se služi...

black ice ::

Ganon je izjavil:

Ben & Jerry's je grozljivo precenjen, ni nič posebnega. Če te zanimajo tuji sladoledi, potem nedvomno Häagen-Dazs. Še posebej tale:


Kje dobis tako prvega kot drugega? Nisem ravno fan sladoleda, bi pa probal.

Ganon ::

black ice je izjavil:

Kje dobis tako prvega kot drugega? Nisem ravno fan sladoleda, bi pa probal.


Za Spar in Mercator vem, da imata v ponudbi. Vsaj večje trgovine. 5,99€ je lonček v Mercatorju, v Sparu je malo dražji. Lahko uporabiš kupon za 25% popust. :P

jabe ::

V Sparu je oboje.

VelkBla ::

LapD je izjavil:

Meni je dober in dokaj poceni Movenpick okusa Schwarzwald ali MapleWalnuts


Tudi cokolada in mango sta dober, pa sploh nisem pristas manga.

Drugace se spomnim, da je ali Leclerc ali Mercator imel eno zelo dobro znamko sladoleda, ki je zal ni vec (je ne najdem).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ime sladoleda?

Oddelek: Loža
468735 (1605) VelkBla
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104924 (41382) zmaugy
»

Kje kupiti sladoled brez okusa

Oddelek: Loža
394953 (3192) techuser
»

Low calorie ice cream.

Oddelek: Loža
92811 (2637) FiReFTW

Več podobnih tem