» »

Resni stranski učinki Covid-19 cepiv

Resni stranski učinki Covid-19 cepiv

««
«
1 / 7
»»

solatjek ::

Poznate koga z resnimi stranskimi učinki cepiva in katerega cepiva ali pa koga, ki je zbolel kljub cepljenju in kako je potekala bolezen? Prosim, pišite resnico, ker bi rad malo raziskal, če je res, kaj vse se piše po forumih (nič spodbudnega). Ena zadnjih takih informacij je, da v Angliji umre za delto 6x več cepljenih, kot necepljenih.

Osebno poznam cca 100 cepljenih z AZ, razen enodnevnih stranskih učinkov noben ni imel nič, tudi zbolel zaenkrat še noben. Poznam cca 10 cepljenih s Phizer, le enodnevni stranski učinki, drugih komplikacij ni bilo.

Zaradi nepristranskosti debate ne bom napisal, če sem ali nisem cepljen.

Lp
  • zaklenil: bluefish ()

</head> ::

LOL, dajte častno skavtsko, da ne boste lagali, ker tip dela raziskavo. :)

multivac ::

Stranski učinki?

https://www.worldometers.info/coronavir...

Zima bo za cepljene najbrž zelo interesantna.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

multivac ::

(Pritisk na necepljene v jeseni bo velik. Do februarja pa pričakujem konkretne smrti med ključnimi cepljenci nakar bi moralo nekoliko popustiti.
Necepljeni, vaša naloga bo utrdit voljo med so-necepljenimi. Treba se bo obranit prvotnih napadov. Razširite glas do ostalih v vaših krogih, vaš tečen/fašističen cepljen šef morda ne bo videl naslednjega poletja, poskusite zavlačevati do takrat. Zima bo težka tudi za nas, čeprav iz drugih razlogov.)

Conini ::

multivac je izjavil:

(Pritisk na necepljene v jeseni bo velik. Do februarja pa pričakujem konkretne smrti med ključnimi cepljenci nakar bi moralo nekoliko popustiti.
Necepljeni, vaša naloga bo utrdit voljo med so-necepljenimi. Treba se bo obranit prvotnih napadov. Razširite glas do ostalih v vaših krogih, vaš tečen/fašističen cepljen šef morda ne bo videl naslednjega poletja, poskusite zavlačevati do takrat. Zima bo težka tudi za nas, čeprav iz drugih razlogov.)


Zaradi golazni kot si ti, bomo že spet zaprti.

multivac ::

Mi bomo zaprti, ti potencialno pod rušo.
Cost/benefit je jasen iz moje perspektive.

Conini ::

solatjek je izjavil:

Ena zadnjih takih informacij je, da v Angliji umre za delto 6x več cepljenih, kot necepljenih.


In vir za to je? Aja, ni ga.

multivac je izjavil:

Mi bomo zaprti, ti potencialno pod rušo.
Cost/benefit je jasen iz moje perspektive.


Zakaj bi jaz moral bit pod rušo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Conini ()

multivac ::

Ker trenutni trendi nekako to insinuirajo.
Za zihr se bo pač vidlo, dokaj kmalu.
Ampak tudi tedaj zgodbe še ne bo konec.

Conini ::

multivac je izjavil:

Ker trenutni trendi nekako to insinuirajo.
Za zihr se bo pač vidlo, dokaj kmalu.
Ampak tudi tedaj zgodbe še ne bo konec.


Kakšni trendi naj bi to bili?

solatjek ::

Mi je že žal, da sem odprl to temo, ker odgovori niso to, kar sem vprašal. Konkretni primeri in ne neki linki, ugibanja, predvidevanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

multivac ::

Počakajmo za zihr.

Do takrat pa necepljeni imate navodila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multivac ()

GrX ::

Poznam 100 cepljenih pa nihče ni imel težjih stranskih učinkov in pri tem bo tudi ostalo.

Forumi? Yeah, Elvis is still alive.

multivac ::

solatjek je izjavil:

Mi je že žal, da sem odprl to temo, ker odgovori niso to, kar sem vprašal. Konkretni primeri in ne neki linki.


Kako da ne, masovna smrt je nekako dokaj velik stranski učinek? Morda bi zgolj moral na sejšelih postavit to vprašanje.

Conini ::

multivac je izjavil:

Počakajmo za zihr.

Do takrat oa necepljeni imate navodila.


Kaj če bi se ti logiral pod svojim prvotnim nickom. A?

Mato989 ::

Od moje najboljsa prijatlca se je sla cepit vse od takrat ima 3x hujse menstrualne krvavitve kot prej pa boli jo vse
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Conini ::

solatjek je izjavil:

Mi je že žal, da sem odprl to temo, ker odgovori niso to, kar sem vprašal. Konkretni primeri in ne neki linki, ugibanja, predvidevanja.


Žal ti je, ker si odprl temo z lažmi? Oh, meni je tudi žal, da si jo odprl. LOL

49106 ::

solatjek je izjavil:

Poznate koga z resnimi stranskimi učinki cepiva in katerega cepiva ali pa koga, ki je zbolel kljub cepljenju in kako je potekala bolezen? Prosim, pišite resnico, ker bi rad malo raziskal, če je res, kaj vse se piše po forumih (nič spodbudnega). Ena zadnjih takih informacij je, da v Angliji umre za delto 6x več cepljenih, kot necepljenih.

Osebno poznam cca 100 cepljenih z AZ, razen enodnevnih stranskih učinkov noben ni imel nič, tudi zbolel zaenkrat še noben. Poznam cca 10 cepljenih s Phizer, le enodnevni stranski učinki, drugih komplikacij ni bilo.

Zaradi nepristranskosti debate ne bom napisal, če sem ali nisem cepljen.

Lp


Poznam enega s trombozo, ki je na srečo preživel, a komajda, in enega z manj resnimi, en teden je preležal v pojstelji zaradi slabega počutja. Osebne izkušnje žal ne štejejo veliko, saj je vzorec bistveno premajhen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Conini ::

Mato989 je izjavil:

Od moje najboljsa prijatlca se je sla cepit vse od takrat ima 3x hujse menstrualne krvavitve kot prej pa boli jo vse


Antivaxerjem (še preden smo imeli cepiva) se skoz dogaja, da imajo njihovi frendi, sorodniki neke probleme po cepljenju. Kako prozorno. Nehajte. Ker vam nihče več ne verjame.

multivac ::

No, samo da bo jasno, jz nisem nikjer pisal laži. Zgolj preliminarne napovedi s sumljivo preveč potrdilnimi trendi/podatki.

Glede stranskih učinkov pa seveda poznam tudi jaz ljudi. Nekaj z resnimi večina z relativno prebavljivimi.
Relativno prebavljvimi pomeni nedopustno za katerokoli cepivo dosedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multivac ()

Uporabnik ::

Zaprti bomo v vsakem primeru, bo še huje kot prejšnje leto. Poglej novice iz izraela, vsi tudi cepljeni imajo ukrepe zaradi delte.

Torej če se vrnem na izvorno vprašanje, trenutno osebno ne poznam nikogar, ki bi imel težje stranske učinke po cepljenju.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Conini ::

multivac je izjavil:

No, samo da bo jasno, jz nisem nikjer pisal laži. Zgolj preliminarne napovedi s sumljivo preveč potrdilnimi trendi/podatki.

Glede stranskih učinkov pa seveda poznam tudi jaz ljudi. Nekaj z resnimi večina z relativno prebavljivimi.
Relativno prebavljvimi pomeni nedopustno za katerokoli cepivo dosedaj.


Se boš logiral pod prvotnim nickom? Al se pogovarjaš sam seboj v tej temi?

kopriwa ::

solatjek je izjavil:

Poznate koga z resnimi stranskimi učinki cepiva in katerega cepiva ali pa koga, ki je zbolel kljub cepljenju in kako je potekala bolezen? Prosim, pišite resnico, ker bi rad malo raziskal, če je res, kaj vse se piše po forumih (nič spodbudnega). Ena zadnjih takih informacij je, da v Angliji umre za delto 6x več cepljenih, kot necepljenih.

Ta podatek ti ne pove kaj dosti dokler ne poznaš starostne porazdelitve cepljenih. Samo kot primer, cepljenje je tudi v angliji potekalo po starosti od starejših navzdol do mlajših. Dodatno bi rekel da je delež cepljenih, predvidevam, večji pri starostnikih kot mlajših. Starostna porazdelitev bo neglede na samo učinkovitost cepljenja imela vpliv pri številu smrti s covidom.

GrX ::

Conini je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Od moje najboljsa prijatlca se je sla cepit vse od takrat ima 3x hujse menstrualne krvavitve kot prej pa boli jo vse


Antivaxerjem (še preden smo imeli cepiva) se skoz dogaja, da imajo njihovi frendi, sorodniki neke probleme po cepljenju. Kako prozorno. Nehajte. Ker vam nihče več ne verjame.

Moj sosed je na portalu 24ur nakladal kako je njegova soseda stara 35 let umrla zaradi cepljenja. Sem slučajno videl nkejgov nick, ko sem bil pri njem na kavi.

Ta soseda je sicer povsem živa in zdrava. Sva pred dnevi govorila na ulici.

Conini ::

GrX je izjavil:

Conini je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Od moje najboljsa prijatlca se je sla cepit vse od takrat ima 3x hujse menstrualne krvavitve kot prej pa boli jo vse


Antivaxerjem (še preden smo imeli cepiva) se skoz dogaja, da imajo njihovi frendi, sorodniki neke probleme po cepljenju. Kako prozorno. Nehajte. Ker vam nihče več ne verjame.

Moj sosed je na portalu 24ur nakladal kako je njegova soseda stara 35 let umrla zaradi cepljenja. Sem slučajno videl nkejgov nick, ko sem bil pri njem na kavi.

Ta soseda je sicer povsem živa in zdrava. Sva pred dnevi govorila na ulici.


Po moje bomo kmalu tam, ko bo treba te umsko bolne antivaxerje začet sodno preganjat zaradi povzročanja smrti (povezano z širjenjem lažnive propagade). Trenutno samo 60% precepljenih starejših od 50 let. Kar pričakujte polne bolnice v jeseni.

multivac ::

No, sedaj razumete zakaj anekdotno podajanje izkušenj med neverodostojnimi internetnežimi je dokaj neplodno početje.
Podatki, še posebej iz "boljših" virov pa so kar zanimivi.

Statistično gledano ta cepiva imajo več stranskih učinkov kot vsa cepiva dosedaj zadnjih nekaj desetletji, pa še to ker doktorji se trudijo čim manj linkati. Še tista žena diplomata ni doživela spokojnega pokopa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multivac ()

Conini ::

multivac je izjavil:

No, sedaj razumete zakaj anekdotno podajanje izkušenj med neverodostojnimi internetnežimi je dokaj neplodno početje.
Podatki, še posebej iz "boljših" virov pa so kar zanimivi.

Statistično gledano ta cepiva imajo več stranskih učinkov kot vsa cepiva dosedaj zadnjih nekaj desetletji, pa še to ker doktorji se trudijo čim manj linkati. Še tista žena diplomanta ni doživela spokojnega pokopa.


Tvoj star nick je? Ne daješ nobenih virov, samo lapaš svojo lažnivo propagando.

multivac ::

Se slišiva februarja mi dva, bova lažje diskutirala. Bedasto trolanje me ne zanima.

Conini ::

multivac je izjavil:

Se slišiva februarja mi dva, bova lažje diskutirala. Bedasto trolanje me ne zanima.


Tvoj star nick je..., bedak.

multivac ::

No lepo. Sedaj pa lep dan še naprej.

GrX ::

Conini je izjavil:

GrX je izjavil:

Conini je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Od moje najboljsa prijatlca se je sla cepit vse od takrat ima 3x hujse menstrualne krvavitve kot prej pa boli jo vse


Antivaxerjem (še preden smo imeli cepiva) se skoz dogaja, da imajo njihovi frendi, sorodniki neke probleme po cepljenju. Kako prozorno. Nehajte. Ker vam nihče več ne verjame.

Moj sosed je na portalu 24ur nakladal kako je njegova soseda stara 35 let umrla zaradi cepljenja. Sem slučajno videl nkejgov nick, ko sem bil pri njem na kavi.

Ta soseda je sicer povsem živa in zdrava. Sva pred dnevi govorila na ulici.


Po moje bomo kmalu tam, ko bo treba te umsko bolne antivaxerje začet sodno preganjat zaradi povzročanja smrti (povezano z širjenjem lažnive propagade). Trenutno samo 60% precepljenih starejših od 50 let. Kar pričakujte polne bolnice v jeseni.

Jaz verjamem, da ima nekdo lahko posledice zaradi cepljenja, ampak vsako zavajanje bi bilo potrebno sankcijonirati.

mtosev ::

Še ena neumna covid tema. OK. Upam, da zaklenejo čimprej.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

multivac ::

Trend je že tak, zato se teme izjalovijo ker ne dopuščajo kvalitetne debate.

GrX ::

multivac je izjavil:

No, sedaj razumete zakaj anekdotno podajanje izkušenj med neverodostojnimi internetnežimi je dokaj neplodno početje.
Podatki, še posebej iz "boljših" virov pa so kar zanimivi.

Statistično gledano ta cepiva imajo več stranskih učinkov kot vsa cepiva dosedaj zadnjih nekaj desetletji, pa še to ker doktorji se trudijo čim manj linkati. Še tista žena diplomata ni doživela spokojnega pokopa.

Čudno, da okoli mene nima nihče zaradi cepljenja težav. Aja, verjetno so vsi na dopustu na Sejšelih.

mtosev je izjavil:

Še ena neumna covid tema. OK. Upam, da zaklenejo čimprej.

Tako ja, bravo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

multivac ::

Sicer pa nobeno zapiranje ni potrebno, indija povsem obvladuje indijsko (delta) različico, brez cepiv (tekoče pitne vode, sanitarij, osnov higiene itd.)

https://www.worldometers.info/coronavir...

Necepljenim ni potrebno skrbeti. Če pa vas doleti smola, poznate zelo enostavno, poceni rešitev z relativno malo stranskimi učinki.

DarwiN ::

En trumptard zadnjič "na forumu" zapisal:

"For every hundred 8 die within the first week of the first injection... Some immunologist are saying 3 to 5 years to live is a generous estimate for someone that's had more than one of these injections, you cannot donate blood ever, and if you're a man you're sterile, the good news is you and your smart TV can interface now."

Torej tvoja "posebna sorta" človeka, multivac.

Ampak veš kaj je tukaj najbolj fascinantno.. Da bo minilo par let, tega "genocida med cepljenimi" seveda ne bo od nikoder... Ampak tu sledi epsko finale... Vi "posebneži" boste preprosto obrnili ploščo, kot da se ni nič zgodilo. In boste prešaltali na naslednjo teorijo zarote, ki bo pač takrat aktualna.. Podobno kot doomsday kulti, ki nenehno prestavljajo datum apokalipse.. Ali pa Jesus freaki, ki čakajo na rapture in je ta v vsakem trenutku tik pred vrati..

Bottom line, ko imaš enkrat takšne alternativne možgane, se preprosto lepiš na sleherno teorijo zarote, fake news in alternativna dejstva.. Zdravila zate pa ni. Takšen pač si, multivac.. In imaš milijone sotrpinov na tem svetu. Mose sožalje, ampak vsaj bolečine ti ne prizadeja ta tvoj "sindrom".
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

jshadlsa232 ::

multivac je izjavil:

(Pritisk na necepljene v jeseni bo velik. Do februarja pa pričakujem konkretne smrti med ključnimi cepljenci nakar bi moralo nekoliko popustiti.
Necepljeni, vaša naloga bo utrdit voljo med so-necepljenimi. Treba se bo obranit prvotnih napadov. Razširite glas do ostalih v vaših krogih, vaš tečen/fašističen cepljen šef morda ne bo videl naslednjega poletja, poskusite zavlačevati do takrat. Zima bo težka tudi za nas, čeprav iz drugih razlogov.)

Sem pripravljen dati tudi odpoved, ker vem da se bo jodlarjem zmesalo.

multivac ::

DarwiN je izjavil:

En trumptard zadnjič "na forumu" zapisal:

"For every hundred 8 die within the first week of the first injection... Some immunologist are saying 3 to 5 years to live is a generous estimate for someone that's had more than one of these injections, you cannot donate blood ever, and if you're a man you're sterile, the good news is you and your smart TV can interface now."

Torej tvoja "posebna sorta" človeka, multivac.

Ampak veš kaj je tukaj najbolj fascinantno.. Da bo minilo par let, tega "genocida med cepljenimi" seveda ne bo od nikoder... Ampak tu sledi epsko finale... Vi "posebneži" boste preprosto obrnili ploščo, kot da se ni nič zgodilo. In boste prešaltali na naslednjo teorijo zarote, ki bo pač takrat aktualna.. Podobno kot doomsday kulti, ki nenehno prestavljajo datum apokalipse.. Ali pa Jesus freaki, ki čakajo na rapture in je ta v vsakem trenutku tik pred vrati..

Bottom line, ko imaš enkrat takšne alternativne možgane, se preprosto lepiš na sleherno teorijo zarote, fake news in alternativna dejstva.. Zdravila zate pa ni. Takšen pač si, multivac.. In imaš milijone sotrpinov na tem svetu. Mose sožalje, ampak vsaj bolečine ti ne prizadeja ta tvoj "sindrom".


Lepo, da te to fascinira. Mene osebno bo bolj fasciniralo, ko ne boste vedeli komu pripisat številne nepojasnjene smrti. Pa bodo nove različice. Pa hibridi z gripo itd.

No, dejstvo pa vsekakor je, da necepljenim ni nič hudega in tudi ne bo. Cepljeni pa ste izbrali karto X. Lahko boste zmagali ali popušili.
Adrenalinsko, vsekakor.

gozdar1 ::

Vedno se, bil zagovornik cepljenja (tudi covid 19) ampak zagovorniki (covid) cepljenja mi trenutno delujejo , kot fanatiki na nivoju redečih kmerov, ki so na koncu zapirali tudi svoje lastne ljudi. Take stvari se nikoli ne končajo dobro, trenutno resno stopamo proti kitajski diktaturi, danes omejitve za necepljene, jutri za prečkanje ceste izven prehoda.

multivac ::

Nepoznavalci zgodovine mislijo, da Stalin ni pošiljal svojih ljudi v gulage.
V resnici je pošiljal še svoje družinske člane.

Jim pač ne bo jasno dokler jih to ne doleti.

Pogojevanje službe z eksperimentalnim cepivom, za katerega nihče ne prevzame odgovornosti, je pač svojevrsten zločin.
Če imamo vsaj malo kvalitetno ustavo, bi to moralo biti neustavno.

Vseeno pa se boriti proti temu je naša dolžnost.

Shranite vse maile, vse grožnje itd. ki jih vaš delodajalec izdaja. Potencialno je kar nekaj €€€ v nagradni igri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multivac ()

DarwiN ::

multivac je izjavil:

No, dejstvo pa vsekakor je, da necepljenim ni nič hudega in tudi ne bo.

Ti flat-earther boš že poznal dejstva, lmao.

Deaths:
3,966,782

Torej teh 4M covid smrti je fake številka oziroma gripa + prometne nesreče, a ne?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

multivac ::

Ne ravno vse prometne nesreče, ampak ja. Marsikatera zvezna država ZDA naj bi že zmanjševala številke smrti po naknadnem preverjanju.

https://www.c-span.org/video/?c4897385/...

Tudi pri nas in po EU smo imeli finančne iniciative za nabijanje številk.

Koliko manj ti sicer ne morem še dosledno povedati, a da je zagotovo manj je garantirano.

Ampak tudi 4M ljudi pri 7-8 miljardni populaciji ni nič.
Covid povečini ni v TOP5 razlogih za smrt. Letno. Še posebej ne po manj razvitih državah.

Covid je tam pač ena malce bolj tečna gripozna sezona.

DarwiN ::

gozdar1 je izjavil:

Vedno se, bil zagovornik cepljenja (tudi covid 19) ampak zagovorniki (covid) cepljenja mi trenutno delujejo ...

Gre za to, da je potrebna ~70% precepljenost, da se doseže herd immunity. In ko upoštevaš, da se nek manjši delež populacije ne sme cepiti iz zdravstvenih razlogov, ne ostane veliko maneverskega prostora.

In zaradi antivaxxerjev seveda ne bomo dosegli herd immunity, virus se bo širil v nedogled, medtem pa ves čas mutiral in kdosigavedi kakšen bo končni rezultat..

V racionalnem svetu bi se ~90% ljudi cepilo in bi virus dobesedno zradirali z obličja Zemlje v dveh letih.. Virus bi tako imel 2 leti časa za mutacije in pobijanje ljudi.

V dejanskem svetu se pa lahko stvar zavleče na 5+ let, čas za mutacije VELIKO daljši, posledice pa neznanka.

Tako bodo antivaxxerji posredno krivi za velikansko škodo, tako človeško kot ekonomsko.

Od tod negativna nastrojenost proti njim.. Makes sense?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

multivac ::

Želiš, da sesujem skoraj vsako tvojo točko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multivac ()

solatjek ::

multivac je izjavil:

Ampak tudi 4M ljudi pri 7-8 miljardni populaciji ni nič.
Covid povečini ni v TOP5 razlogih za smrt. Letno. Še posebej ne po manj razvitih državah.
Covid je tam pač ena malce bolj tečna gripozna sezona.


Na zelo pomemben faktor pri smrtih se pozablja, to so smrti med ukrepi za preprečevanje širjenja, upam si trditi faktor 5d, če ukrepov ne bi bilo in bi se virusu pustilo prosto pot, kot se recimo gripi.

DarwiN ::

multivac je izjavil:

Želiš, da sesujem skoraj vsako tvojo točko?

Zaman, ker te dajem na ignore.. Z neracionalnimi posamezniki tvojega kova je kakršnakoli debata absolutna potrata časa.. Enostavno ne operiraš v tem našem vesolju in imaš svoja "dejstva". Fox news, OAN, Newsmax varianta.. Tko da res nima smisla, ker si 100% nepremagljiv. Good luck in lahko noč.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

multivac ::

solatjek je izjavil:

multivac je izjavil:

Ampak tudi 4M ljudi pri 7-8 miljardni populaciji ni nič.
Covid povečini ni v TOP5 razlogih za smrt. Letno. Še posebej ne po manj razvitih državah.
Covid je tam pač ena malce bolj tečna gripozna sezona.


Na zelo pomemben faktor pri smrtih se pozablja, to so smrti med ukrepi za preprečevanje širjenja, upam si trditi faktor 5d, če ukrepov ne bi bilo in bi se virusu pustilo prosto pot, kot se recimo gripi.


Ukrepi so bili pretežno brezplodni.
Dokazov še dandanes nimate koliko so pomagali.

Dokaze, da ne pomagajo pa imamo. Skoraj povsot okoli nas, kjer niso preveč resno poslušali WHO.
Številne države niso imele sploh omembe vredne ukrepov ali so se jih držali samo ko je bila TV kamera priklopljena.
Rezultat?
Čisto normalno življenje...morda kdo pogreša kakega starega svojca več kot običajno.

jshadlsa232 ::

DarwiN je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Vedno se, bil zagovornik cepljenja (tudi covid 19) ampak zagovorniki (covid) cepljenja mi trenutno delujejo ...

Gre za to, da je potrebna ~70% precepljenost, da se doseže herd immunity. In ko upoštevaš, da se nek manjši delež populacije ne sme cepiti iz zdravstvenih razlogov, ne ostane veliko maneverskega prostora.

In zaradi antivaxxerjev seveda ne bomo dosegli herd immunity, virus se bo širil v nedogled, medtem pa ves čas mutiral in kdosigavedi kakšen bo končni rezultat..

V racionalnem svetu bi se ~90% ljudi cepilo in bi virus dobesedno zradirali z obličja Zemlje v dveh letih.. Virus bi tako imel 2 leti časa za mutacije in pobijanje ljudi.

V dejanskem svetu se pa lahko stvar zavleče na 5+ let, čas za mutacije VELIKO daljši, posledice pa neznanka.

Tako bodo antivaxxerji posredno krivi za velikansko škodo, tako človeško kot ekonomsko.

Od tod negativna nastrojenost proti njim.. Makes sense?


70%? Moram te razocarat, ampak tudi tebi so lagali:

https://science.orf.at/stories/3207419/

Flatten the curve bro and trust the science

multivac ::

DarwiN je izjavil:

multivac je izjavil:

Želiš, da sesujem skoraj vsako tvojo točko?

Zaman, ker te dajem na ignore.. Z neracionalnimi posamezniki tvojega kova je kakršnakoli debata absolutna potrata časa.. Enostavno ne operiraš v tem našem vesolju in imaš svoja "dejstva". Fox news, OAN, Newsmax varianta.. Tko da res nima smisla, ker si 100% nepremagljiv. Good luck in lahko noč.


Ok. Pa ne bom zate, ampak za širno publiko.
Lahko noč.

Za ostale pa:

DarwiN je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Vedno se, bil zagovornik cepljenja (tudi covid 19) ampak zagovorniki (covid) cepljenja mi trenutno delujejo ...

Gre za to, da je potrebna ~70% precepljenost, da se doseže herd immunity. In ko upoštevaš, da se nek manjši delež populacije ne sme cepiti iz zdravstvenih razlogov, ne ostane veliko maneverskega prostora.

In zaradi antivaxxerjev seveda ne bomo dosegli herd immunity, virus se bo širil v nedogled, medtem pa ves čas mutiral in kdosigavedi kakšen bo končni rezultat..

V racionalnem svetu bi se ~90% ljudi cepilo in bi virus dobesedno zradirali z obličja Zemlje v dveh letih.. Virus bi tako imel 2 leti časa za mutacije in pobijanje ljudi.

V dejanskem svetu se pa lahko stvar zavleče na 5+ let, čas za mutacije VELIKO daljši, posledice pa neznanka.

Tako bodo antivaxxerji posredno krivi za velikansko škodo, tako človeško kot ekonomsko.

Od tod negativna nastrojenost proti njim.. Makes sense?


1. V resnici pojma nimaš kakšna mora biti precepljenost. Govora je bilo od 60-90% pa še to je zelo špekulativne narave. Še posebej ko upoštevaš, da cepiva niso sterilizirajoča. Kvečjemu virus samo še amplificirajo.
Herd immunity je najbrž že dosežen po tolkem času.
Umirajo samo tam kjer jih setablišmen namerno obremenjuje.

2. Zaenkrat bolj kaže, da mutira zaradi cepiv kot obratno. Tudi evolucijsko logično je, da brez evolucijskega pritiska virus nima razloga mutirati v bolj nevarnega.
Končni rezultat bo tak kot za večino virusev dosedaj. Endemičen prehlad. Kar Delta različica nekako kaže, da bi lahko bila.

3. Posledice so precej znane, glej točko 2. Problem je ker izvajamo umetno intervencijo na nepravi način. Posledice so zares nepredvidljive.

4. Vaxxerji in lockdownerji ste že sedaj neposredno krivi za enormne stroške in škodo. Vse od debelosti otrok do rekordne zadolženosti države. In to zimo morda še za komparativno številčne smrti.

5. Not make sense. Vaxxerji v tem letu in pol ste komaj kaj točnega trofili. Kalvarija pa se nadaljuje.

gozdar1 ::

DarwiN je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Vedno se, bil zagovornik cepljenja (tudi covid 19) ampak zagovorniki (covid) cepljenja mi trenutno delujejo ...

Gre za to, da je potrebna ~70% precepljenost, da se doseže herd immunity. In ko upoštevaš, da se nek manjši delež populacije ne sme cepiti iz zdravstvenih razlogov, ne ostane veliko maneverskega prostora.

In zaradi antivaxxerjev seveda ne bomo dosegli herd immunity, virus se bo širil v nedogled, medtem pa ves čas mutiral in kdosigavedi kakšen bo končni rezultat..

V racionalnem svetu bi se ~90% ljudi cepilo in bi virus dobesedno zradirali z obličja Zemlje v dveh letih.. Virus bi tako imel 2 leti časa za mutacije in pobijanje ljudi.

V dejanskem svetu se pa lahko stvar zavleče na 5+ let, čas za mutacije VELIKO daljši, posledice pa neznanka.

Tako bodo antivaxxerji posredno krivi za velikansko škodo, tako človeško kot ekonomsko.

Od tod negativna nastrojenost proti njim.. Makes sense?


Dejansko se dogaja to na kar smo nekateri opozarjali že kako leto nazaj, ko vas je večina še na veliko podpirala lockdown, čakanje na cepivo strategijo, in da se bo stvar zaradi napačnega pristopa zavlekla na 5 morda celo 10 let. Preprosto ste od cepiv pričakovali preveč, sedaj iščete grešnega kozla, takrat je bil cilj še 60% precepljenost sedaj se ta dviguje praktično tedensko.

Virus je že endemičen in ostaja v populaciji, stvar je samo, da to sprejmemo in se mu počasi prilagodimo, kot vsem doslej, kakršnakoli strategija radiranja je utopija.

Svet ni samo evropa in zda ampak 7 miljard, ki jih v 2 letih ne boš precepil niti v idealnih razmerah.

Ko enkrat padeš v začaran krog je težko izstopit,prav to se nam sedaj dogaja. Trpita pa tako ekonomija kot družba.

To

multivac ::

gozdar1 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Vedno se, bil zagovornik cepljenja (tudi covid 19) ampak zagovorniki (covid) cepljenja mi trenutno delujejo ...

Gre za to, da je potrebna ~70% precepljenost, da se doseže herd immunity. In ko upoštevaš, da se nek manjši delež populacije ne sme cepiti iz zdravstvenih razlogov, ne ostane veliko maneverskega prostora.

In zaradi antivaxxerjev seveda ne bomo dosegli herd immunity, virus se bo širil v nedogled, medtem pa ves čas mutiral in kdosigavedi kakšen bo končni rezultat..

V racionalnem svetu bi se ~90% ljudi cepilo in bi virus dobesedno zradirali z obličja Zemlje v dveh letih.. Virus bi tako imel 2 leti časa za mutacije in pobijanje ljudi.

V dejanskem svetu se pa lahko stvar zavleče na 5+ let, čas za mutacije VELIKO daljši, posledice pa neznanka.

Tako bodo antivaxxerji posredno krivi za velikansko škodo, tako človeško kot ekonomsko.

Od tod negativna nastrojenost proti njim.. Makes sense?


Dejansko se dogaja to na kar smo nekateri opozarjali že kako leto nazaj, ko vas je večina še na veliko podpirala lockdown, čakanje na cepivo strategijo, in da se bo stvar zaradi napačnega pristopa zavlekla na 5 morda celo 10 let. Preprosto ste od cepiv pričakovali preveč, sedaj iščete grešnega kozla, takrat je bil cilj še 60% precepljenost sedaj se ta dviguje praktično tedensko.

Virus je že endemičen in ostaja v populaciji, stvar je samo, da to sprejmemo in se mu počasi prilagodimo, kot vsem doslej, kakršnakoli strategija radiranja je utopija.

Svet ni samo evropa in zda ampak 7 miljard, ki jih v 2 letih ne boš precepil niti v idealnih razmerah.

Ko enkrat padeš v začaran krog je težko izstopit,prav to se nam sedaj dogaja. Trpita pa tako ekonomija kot družba.

To


Dodal bi še tole...kaznovati bi treba vse odgovorne:

1. Ki so virus ustvarili
2. Ga namenoma razširili
3. Izvajali lockdowne
4. Izpostavljali ogrožene virusu
5. Zavračali uspešna zdravila
6. Odobrili cepivo, ki bi ga v prejšnjih časih nikoli odobrili

Pa še bi lahko našteval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multivac ()
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

V Izraelu kljub visoki precepljenosti krivulja navzgor (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
41658589 (52331) bluefish

Kako do visoke precepljenosti? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60476838 (58340) BigWhale

Več podobnih tem