» »

Kazen redar

Kazen redar

qwertyy ::

Danes sem v Iškem vintgarju fasal 160e kazni, ker sem parkiral na nekem makedamu ob cesti, ki je bil več kot očitno včasih, ko še ni bilo plačljivega parkiranja namenjen parkiranju. Prostora je za vsaj 4 avte, parkiral sem sicer samo jaz, ker nisem imel drobiža za jebeno plačljivo parkiranje. Vem, naredil sem napako, sem bedak itd., pustimo zdaj moraliziranje, fora je drugje.

Na listku piše tole: https://ibb.co/tX0XV9S

Kot prvo se mi zdi kazen absurdno velika, kot drugo ni nikjer bilo nobene oznake ali česarkoli, kar bi nakazovalo, da je parkiranje prepovedano ali da je parcela morda privat. Kot rečeno, 2 leti nazaj se je tam parkiralo bp.

Kot tretje pa mi se mi dozdeva, da je člen, ki si ga je izbral redar nekako napačen. Kršil sem namreč 1. odstavek tega člena:

(1) Udeleženci cestnega prometa morajo ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili.

(2) Z globo 160 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo, razen tistega, ki ravna v nasprotju s prometnim znakom za:

– prepoved ustavljanja in parkiranja,


– prepoved ali omejitev prometa zaradi vremenskih razmer,

– varnostno razdaljo,

– omejitev hitrosti,

– prednost na križišču,

– obvezno uporabo snežnih verig,

– omejitev skupne mase ali osne obremenitve, urejene v zakonu, ki ureja ceste,

– omejitev največje dovoljene mase, urejene v zakonu, ki ureja ceste,

– "prepovedano prehitevanje za tovorna vozila", postavljenim na avtocesti in hitri cesti ali

– samoizločanje

Kaj torej pomeni ta “ razen tistega, ki ravna v nasprotju s prometnim znakom za:

– prepoved ustavljanja in parkiranja,”?

Kolikor se jaz razumem, bi torej za to morala biti neka druga kazen in ne 160e.

Sicer sem laik v pravu in prosim za pomoč. Vem, da bom na koncu itak moral plačat teh 80e, ampak me stvar žge, sploh če mi je nabil najvišjo možno kazen in morda za to sploh nima podlage.

Hemi426 ::

Bodi vesel, da je samo bogih 160e.
Jst bi takim, ki svojega dinazovra pripeljejo v takšna lepa območja narave, da onesnažuje vsepopvprek predpisal 1600e!

Še nisi slišal za javni prevoz, kolo ali hojo?!
Seveda v nedeljo takoj z avtom na izlet, ane, pa smradit, ane?!

Definitivno bom poslal spcifičnemu redarstvu pohvalo za temeljito izvajanje dela!

Miha 333 ::

Preveri in poslikaj prometno signalizacijo (ali odsotnost le te) na kraju. Če je ni ali če se nanaša na prepoved parkiranja oz. ustavljanja, oziroma če meniš, da postopek kakorkoli ni izveden pravilno, vloži zahtevo za sodno varstvo (preveri postopek, mislim da jo moraš najprej napovedati) - v skladu z ZP-1. Lahko zahtevaš tudi vpogled v spis pri prekrškovnem organu. Če boš vlagal ZSV, ne plačuj ničesar, ker se s plačilom odpoveš pritožbi oz. ZSV.

Parkiranje in ustavljanje ureja drug člen, mislim da 65.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Mcsin ::

Glede na kraj, ki si ga omenil kje si parkiral, je zelo verjetno da je znak že mnogo prej... In velja za celotno območje. Saj se ne pričakuje da bojo znak za vsak košček makedama postavljal

Ganon ::

Lovil jih boš na pike, vejice, člene in vse mogoče stvari, na koncu pa potegnil kratko.

"Vem, da sem naredil napako, ampak jim bom že pokazal!"

IL_DIAVOLO ::

Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Miha 333 ::

Ganon je izjavil:

Lovil jih boš na pike, vejice, člene in vse mogoče stvari, na koncu pa potegnil kratko.

"Vem, da sem naredil napako, ampak jim bom že pokazal!"

Ne, ampak "Kaznujte me, če sem naredil napako, ampak zakonito!"

Miha 333 ::

Mcsin je izjavil:

Glede na kraj, ki si ga omenil kje si parkiral, je zelo verjetno da je znak že mnogo prej... In velja za celotno območje. Saj se ne pričakuje da bojo znak za vsak košček makedama postavljal

Treba je videti, kak znak je postavljen (če je). Znak za prepoved parkiranja velja samo za cesto (in stran ceste), kjer je postavljen, ne pa za stranske ceste ali kar celo območje. Križišče ga razveljavi. Znak cona pa mora biti postavljen na vseh cestah, ki vodijo na območje. Skratka, tako signalizacija kot sankcioniranje mora biti zakonito.

Kvinta ::

Eni mislijo da lahko parkirajo vsepovsod še več bi mogla kazn bit brez polovičke >:D
A.C.A.B

luli ::

Ti se pritoži in v pritožbi samo napiši, da očitanega prekrška nisi naredil in zahtevaj zaslišanje redarja (priče). Podobno se je meni zgodilo, ko sem zaparkiral vhod na katerem je visel znak prepovedano parkiranje in ustavljanje. Policaj je seveda dal prekrškovni nalog, za kar sem se mu lepo zahvalil in mu rekel, da se vidiva pri sodniku za prekrške. Do tega niti ni prišlo, saj sem pritožbo nesel osebno na policijo in jo vročil komandirju. Ta je poklical policaja da razjasni. Bil sem tiho dokler ni vsega povedal in temu sem tudi pritrdil. Ampak potem je pa postal rdeč, ko se ga vprašal kako kaj obvlada prometne predpise in znake in na kaki razdalji začne veljati okrogel prometni znak. Po negodovanju, da bi me lahko prav tako kaznoval, saj da sem parkiral na pločniku sem ga vprašal če misli, da sem se prišel pogajati ter da sem v življenju verjetno storil marsikateri prekršek tako kot tudi on sam ampak da za prekrške, ki jih nisem storil ne mislim plačati. Plačilni nalog je bil umaknjen.

MoRp ::

Kazen si dobil, ker si se peljal mimo znaka prepovedano za ves promet in ne napačnega parkiranja. Pri parkirišču, ki bi ga lahko plačal z mobitelom, če nisi imel drobiža, sta !dva! prometna znaka prepovedano za ves promet (z izjemami).
Torej od zadnjega parkirišča je od sredine covid norije, prepovedana vožnja. Kar je TOP, sedaj se da normalno gibati po Iškem vintgarju, tisto kar ste prej počeli, ko je bilo vse poparkirano čez in čez ni bilo ne ok še manj pa smešno.
Prav je da so te oglobili! Pismo, razmišljam, da jim dam za malico naslednjič ko jih vidim tam.
PS Predlagam, da se pritožiš. Da ti še stroške nabijejo in polno kazen!>:D

joze67 ::

Mislim, da ima OP popolnoma prav.
98. člen izrecno izloča neupoštevanje znaka za prepoved ustavljanja in parkiranja.

OP je sicer kršil 65. člen, 4. odstavek 21. alinejo
65. člen

(ustavitev in parkiranje)

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
21. kjer je to v nasprotju z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo.

(6) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo ... ali 21. točko četrtega odstavka tega člena.


Je pa možno, da Ig OPju očita neupoštevanje kake druge prometne signalizacije. Si ne znam predstavljati, katere, ampak morda so našli način.

Če pa niso, gre za poudarjeno šlamparijo in poskus neupravičene bogatitve.

MoRp ::

joze67 je izjavil:

Mislim, da ima OP popolnoma prav.
98. člen izrecno izloča neupoštevanje znaka za prepoved ustavljanja in parkiranja.

OP je sicer kršil 65. člen, 4. odstavek 21. alinejo
65. člen

(ustavitev in parkiranje)

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
21. kjer je to v nasprotju z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo.

(6) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo ... ali 21. točko četrtega odstavka tega člena.


Je pa možno, da Ig OPju očita neupoštevanje kake druge prometne signalizacije. Si ne znam predstavljati, katere, ampak morda so našli način.

Če pa niso, gre za poudarjeno šlamparijo in poskus neupravičene bogatitve.


Jože OP nima prav, očitajo mu vožnjo mimo znaka za prepoved vožnje vsem vozilom (okrogel znak, rdeč rob, bela sredina, brez vsebine). Znak je postavljen na obeh straneh ceste in to 2x, res težko za spregledati!

zobnik ::

Tako je blo tudi drugje, folk je vozil mimo znaka za zaporo in fasal kazen. Probajte it kam drugam, ker tam okol IG-a turiste ne marajo, če morajo plačevat parkirnino. Še na Vršiču jo ni pa na Jezerskem in še XX drugih točk.

Miha 333 ::

MoRp je izjavil:

joze67 je izjavil:

Mislim, da ima OP popolnoma prav.
98. člen izrecno izloča neupoštevanje znaka za prepoved ustavljanja in parkiranja.

OP je sicer kršil 65. člen, 4. odstavek 21. alinejo
65. člen

(ustavitev in parkiranje)

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
21. kjer je to v nasprotju z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo.

(6) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo ... ali 21. točko četrtega odstavka tega člena.


Je pa možno, da Ig OPju očita neupoštevanje kake druge prometne signalizacije. Si ne znam predstavljati, katere, ampak morda so našli način.

Če pa niso, gre za poudarjeno šlamparijo in poskus neupravičene bogatitve.


Jože OP nima prav, očitajo mu vožnjo mimo znaka za prepoved vožnje vsem vozilom (okrogel znak, rdeč rob, bela sredina, brez vsebine). Znak je postavljen na obeh straneh ceste in to 2x, res težko za spregledati!


Znak za prepoved vožnje velja za cesto, na kateri je postavljen in še to le do križišča. Za stranske ceste (tudi makadamske) ne velja.

HappyPills ::

Ce je cesta slepa ulca oz je znak iz vseh strani si pecen.

Miha 333 ::

HappyPills je izjavil:

Ce je cesta slepa ulca oz je znak iz vseh strani si pecen.

Takoj za prvim križiščem nisi več v prekršku, če znak ni ponovljen. Osnove CPP. Kako pa si prišel tja, pa ni na redarju, da odloča. On mora samo odločiti, ali v tistem trenutku kršiš predpis oz. se v tistem trenutku nahajaš kjer se v skladu s signalizacijo ne bi smel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

HappyPills ::

Hmm cool. Pritozi se in porocaj.

qwertyy ::

MoRp je izjavil:

Kazen si dobil, ker si se peljal mimo znaka prepovedano za ves promet in ne napačnega parkiranja. Pri parkirišču, ki bi ga lahko plačal z mobitelom, če nisi imel drobiža, sta !dva! prometna znaka prepovedano za ves promet (z izjemami).
Torej od zadnjega parkirišča je od sredine covid norije, prepovedana vožnja. Kar je TOP, sedaj se da normalno gibati po Iškem vintgarju, tisto kar ste prej počeli, ko je bilo vse poparkirano čez in čez ni bilo ne ok še manj pa smešno.
Prav je da so te oglobili! Pismo, razmišljam, da jim dam za malico naslednjič ko jih vidim tam.
PS Predlagam, da se pritožiš. Da ti še stroške nabijejo in polno kazen!>:D

Parkiral sem dobrih 300 m pred parkiriščem, kjer še zdaleč ni znaka, da je prepovedano za ves promet.

qwertyy ::

https://ibb.co/album/VVtxxM

Evo, sem šel za foro gledat še na street view, nikjer nobenega znaka daleč naokoli. Sem bil pa na to pozoren tudi včeraj. Kar se redarjev tiče, bi lahko bil tudi na obisku pri kakšni od sosednjih hiš. Kot sem rekel, parkiral sem še par 100 metrov nižje od začetka Iškega vintgarja, kjer je parkirišče.

Malcolm_Y ::

No, če ti rata ugovor, vsekakor sporoči, da bomo vedeli, da se lahko tam še naprej zastonj parkira. :)

l0wc4 ::

Daj preberi si še tole, morda najdeš kaj uporabnega. Ima pa redarstvo na tem območju kar zajebane redarje.
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...
še HAD je pisal o tem:
https://www.had.si/blog/2020/07/23/nic-...

MoRp ::

Če si parkiral pred plačljivim parkiriščem potem ne more biti 160€. Ker ni znakov. Lahko pa 40/20€. Pošlji mail z vprašanjem, ne direkt zahteve za sodno varstvo.
Itak imaš v rokah obvestilo, na podlagi katerega ne moreš nič razen plačat polovično, če ugotoviš, da so ga usrali pa počakaš PN, ki ti ga pošljejo domov takrat pa lahko podaš ZSV ali pa še vedno plačaš 1/2. Samo če bodo ugotovili, da so narobe naredili bodo kar hitro spremenili v nekaj kar vsaj malo pije vodo.
Bodi normalen, pošlji vljuden mail na redarstvo, namesto, da ti mi svetujemo, ko v resnici pojma nimamo, kaj si naredil in kje.

UganiKdo ::

Najprej razčisti katero prometno signalizacijo si sploh kršil.

Ker iz te kazni je očitno, da ti očitajo kršenje prometne signalizacije. Če je edina prometna signalizacija v okolici prometni znak za prepoved parkiranja potem je odmerjena kazen napačna.

Samo kot jaz razumem si ti parkiral na mestu kjer je z prometno signalizacijo eksplicitno dovoljeno parkiranje vendar ob plačilu parkirnine. S tem ko nisi plačal parkirnine pa si kršil določila, ki jih določa prometna signalizacija.

Če pa si parkiral izven območja za parkiranje pa je po odloku, ki je zgoraj citiran predvidena kazen 40 EUR.

Žal nimamo kristalne krogle, da bi lahko vedeli katerih znakov nisi upošteval. Lahko pa pokličeš redarstvo in vprašaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

qwertyy ::

UganiKdo je izjavil:

Najprej razčisti katero prometno signalizacijo si sploh kršil.

Ker iz te kazni je očitno, da ti očitajo kršenje prometne signalizacije. Če je edina prometna signalizacija v okolici prometni znak za prepoved parkiranja potem je odmerjena kazen napačna.

Samo kot jaz razumem si ti parkiral na mestu kjer je z prometno signalizacijo eksplicitno dovoljeno parkiranje vendar ob plačilu parkirnine. S tem ko nisi plačal parkirnine pa si kršil določila, ki jih določa prometna signalizacija.

Če pa si parkiral izven območja za parkiranje pa je po odloku, ki je zgoraj citiran predvidena kazen 40 EUR.

Žal nimamo kristalne krogle, da bi lahko vedeli katerih znakov nisi upošteval. Lahko pa pokličeš redarstvo in vprašaš.


Poglej si link s slikami, ki sem ga prilepil zgoraj. Tam, kjer sem pustil avto ni okoli nobenega znaka, niti v bližini. Prav tako nisem parkiral tam, kjer je urejeno parkirišče, ampak že par 100 m pred začetkom Iškega vintgarja. Sem pa pisal mail na redarstvo, čakam odgovor.

Aja, po tistem odloku se kaznuje tiste, ki parkirajo od parkirišča dalje (glej 2. člen), kar prav tako torej nisem kršil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

zobnik ::

kot drugo lahko gre za zaščiteno območje ali pa tudi ne in tam moraš parkirat samo na označenih mestih.

UganiKdo ::

spregledal slike, edino kar mi pride na misel je še to kar je omenil zobnik. Torej, da gre a specifično prometno ureditev znotraj območja. Potem tabla ne rabi bit ravno tik pred lokacijo.

tomaz- ::

Tako je, Iški vintgar je zaščiteno območje, zato takšna kazen

joze67 ::

qwertyy je izjavil:

Evo, sem šel za foro gledat še na street view, nikjer nobenega znaka daleč naokoli.

Če gledam na Street View, piše spodaj
Zajem slike okt. 2013.

UganiKdo ::

tomaz- je izjavil:

Tako je, Iški vintgar je zaščiteno območje, zato takšna kazen


Višina kazni nima nič z lokacijo. To je predpisana kazen za prekršek, ki je očitan, ne glede na lokacijo.

Groot ::

Po mojem spominu so table za prepoved parkiranja že bistveno pred mestom kjer si parkiral. Najbolje, da greš preverit v naravi, ker Google Street View je prestar. Prometno ureditev v okolici Iškega Vintgarja so namreč urejali v zadnjih dveh letih.

qwertyy ::

Sem pisal na redarstvo, sicer mi najprej 2 dni niso odgovorili, nato sem pisal še na nek drug mail in dobil tole:

Spoštovani,

redar, ki je dne 27.6. opravljal službo je najprej izdal obvestila o prekršku voznikom, ki so neupravičeno zapeljali v del Iškega vintgarja kjer je prepovedan promet v obeh smereh (prometni znak ID 2202). Zaradi lažjega dela, aplikacija, ki jo redarji uporabljajo na terenu, predizpolni podatke na podlagi prejšnjega prekrška. Zato je pri izdaji obvestila o prekršku, zoper vaše vozilo, redar pomotoma pustil pravno podlago nespremenjeno. Ko se je vrnil na kraj, da bi zamenjal obvestilo, s pravilno pravno podlago, vozila ni bilo več prisotnega.

Vozilo je bilo parkirano v nasprotju z 15. točko 4. odstavka 65. člena Zakona o pravilih v cestnem prometu - globa 40€, polovični znesek 20€. Popravljen plačilni nalog vam bomo poslali po pošti, v roku desetih dni. Prednost plačila globe na obvestilo o prekršku je anonimnost, kar pomeni, če poravnate polovični znesek (20€) na podatke, ki jih imate navedene na obvestilu, v evidence ne zapišemo podatkov o lastništvu vozila ampak samo anonimizirane podatke o prekršku (kraj, čas in zakonska podlaga) za potrebe statistične obdelave.


Očitno se je splačalo zatežit :)
To, da se je baje hotel vrnit nazaj, da bi zamenjal obvestilo je pa dobra bučka. Sem bil tam vsaj par ur, dvomim, da se je ob 8 zvečer spomnil, da je zajebal in me hotel najti, da "popravi napako".

V glavnem volk sit koza cela.

Je pa vprašanje kolikokrat se takole "zmotijo". Marsikdo bi verjetno plačal, brez da se pretirano poglablja v zadevo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

c3p0 ::

Mogoče še zdaj tava tam okoli in išče avtomobil. Se vedno splača preveriti, a s pravim pristopom, mirno, brez živčnosti.

Mato989 ::

qwertyy je izjavil:

Sem pisal na redarstvo, sicer mi najprej 2 dni niso odgovorili, nato sem pisal še na nek drug mail in dobil tole:

Spoštovani,

redar, ki je dne 27.6. opravljal službo je najprej izdal obvestila o prekršku voznikom, ki so neupravičeno zapeljali v del Iškega vintgarja kjer je prepovedan promet v obeh smereh (prometni znak ID 2202). Zaradi lažjega dela, aplikacija, ki jo redarji uporabljajo na terenu, predizpolni podatke na podlagi prejšnjega prekrška. Zato je pri izdaji obvestila o prekršku, zoper vaše vozilo, redar pomotoma pustil pravno podlago nespremenjeno. Ko se je vrnil na kraj, da bi zamenjal obvestilo, s pravilno pravno podlago, vozila ni bilo več prisotnega.

Vozilo je bilo parkirano v nasprotju z 15. točko 4. odstavka 65. člena Zakona o pravilih v cestnem prometu - globa 40€, polovični znesek 20€. Popravljen plačilni nalog vam bomo poslali po pošti, v roku desetih dni. Prednost plačila globe na obvestilo o prekršku je anonimnost, kar pomeni, če poravnate polovični znesek (20€) na podatke, ki jih imate navedene na obvestilu, v evidence ne zapišemo podatkov o lastništvu vozila ampak samo anonimizirane podatke o prekršku (kraj, čas in zakonska podlaga) za potrebe statistične obdelave.


Očitno se je splačalo zatežit :)
To, da se je baje hotel vrnit nazaj, da bi zamenjal obvestilo je pa dobra bučka. Sem bil tam vsaj par ur, dvomim, da se je ob 8 zvečer spomnil, da je zajebal in me hotel najti, da "popravi napako".

V glavnem volk sit koza cela.

Je pa vprašanje kolikokrat se takole "zmotijo". Marsikdo bi verjetno plačal, brez da se pretirano poglablja v zadevo.


Jebeni nesposobni redarji...

Vidite, v takih primerih bi moral razliko do zajeba za odmerjeno kazen REDAR zdaj nakazat prejemniku kazni kot kompenzacijo ker je nesposoben in ne zna odmerit prave kazni

Bi bil hitro red!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Lepo da ste ugotovili, da bo treba malo vec strpnosti do voznikov-kršiteljev. Guess what? Tudi oni imajo svoje pravice, cetudi so v prekršku ali se to ne.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

UganiKdo ::

qwertyy je izjavil:

Sem pisal na redarstvo, sicer mi najprej 2 dni niso odgovorili, nato sem pisal še na nek drug mail in dobil tole:

Spoštovani,

redar, ki je dne 27.6. opravljal službo je najprej izdal obvestila o prekršku voznikom, ki so neupravičeno zapeljali v del Iškega vintgarja kjer je prepovedan promet v obeh smereh (prometni znak ID 2202). Zaradi lažjega dela, aplikacija, ki jo redarji uporabljajo na terenu, predizpolni podatke na podlagi prejšnjega prekrška. Zato je pri izdaji obvestila o prekršku, zoper vaše vozilo, redar pomotoma pustil pravno podlago nespremenjeno. Ko se je vrnil na kraj, da bi zamenjal obvestilo, s pravilno pravno podlago, vozila ni bilo več prisotnega.

Vozilo je bilo parkirano v nasprotju z 15. točko 4. odstavka 65. člena Zakona o pravilih v cestnem prometu - globa 40€, polovični znesek 20€. Popravljen plačilni nalog vam bomo poslali po pošti, v roku desetih dni. Prednost plačila globe na obvestilo o prekršku je anonimnost, kar pomeni, če poravnate polovični znesek (20€) na podatke, ki jih imate navedene na obvestilu, v evidence ne zapišemo podatkov o lastništvu vozila ampak samo anonimizirane podatke o prekršku (kraj, čas in zakonska podlaga) za potrebe statistične obdelave.


Očitno se je splačalo zatežit :)
To, da se je baje hotel vrnit nazaj, da bi zamenjal obvestilo je pa dobra bučka. Sem bil tam vsaj par ur, dvomim, da se je ob 8 zvečer spomnil, da je zajebal in me hotel najti, da "popravi napako".

V glavnem volk sit koza cela.

Je pa vprašanje kolikokrat se takole "zmotijo". Marsikdo bi verjetno plačal, brez da se pretirano poglablja v zadevo.

Zato pa se praviloma vedno pocaka na odlocbo in se ne placuje na podlagi obvestila, se posebej, ce ti je karkoli sumljivega.

Mato989 je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Sem pisal na redarstvo, sicer mi najprej 2 dni niso odgovorili, nato sem pisal še na nek drug mail in dobil tole:

Spoštovani,

redar, ki je dne 27.6. opravljal službo je najprej izdal obvestila o prekršku voznikom, ki so neupravičeno zapeljali v del Iškega vintgarja kjer je prepovedan promet v obeh smereh (prometni znak ID 2202). Zaradi lažjega dela, aplikacija, ki jo redarji uporabljajo na terenu, predizpolni podatke na podlagi prejšnjega prekrška. Zato je pri izdaji obvestila o prekršku, zoper vaše vozilo, redar pomotoma pustil pravno podlago nespremenjeno. Ko se je vrnil na kraj, da bi zamenjal obvestilo, s pravilno pravno podlago, vozila ni bilo več prisotnega.

Vozilo je bilo parkirano v nasprotju z 15. točko 4. odstavka 65. člena Zakona o pravilih v cestnem prometu - globa 40€, polovični znesek 20€. Popravljen plačilni nalog vam bomo poslali po pošti, v roku desetih dni. Prednost plačila globe na obvestilo o prekršku je anonimnost, kar pomeni, če poravnate polovični znesek (20€) na podatke, ki jih imate navedene na obvestilu, v evidence ne zapišemo podatkov o lastništvu vozila ampak samo anonimizirane podatke o prekršku (kraj, čas in zakonska podlaga) za potrebe statistične obdelave.


Očitno se je splačalo zatežit :)
To, da se je baje hotel vrnit nazaj, da bi zamenjal obvestilo je pa dobra bučka. Sem bil tam vsaj par ur, dvomim, da se je ob 8 zvečer spomnil, da je zajebal in me hotel najti, da "popravi napako".

V glavnem volk sit koza cela.

Je pa vprašanje kolikokrat se takole "zmotijo". Marsikdo bi verjetno plačal, brez da se pretirano poglablja v zadevo.


Jebeni nesposobni redarji...

Vidite, v takih primerih bi moral razliko do zajeba za odmerjeno kazen REDAR zdaj nakazat prejemniku kazni kot kompenzacijo ker je nesposoben in ne zna odmerit prave kazni

Bi bil hitro red!

Tako kot bi moral nesposobnim serviserjem tvojega kova vsakic zaracunat ceno novega telefona ko proizvajalec odobri rma, ceprav je telefon kao padel v vodo? Ja, egoisticni kretenizem je brezmejen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

MoRp ::

@OP 2 dni, dva dni ti niso odgovorili. In ko ti !2! dni niso odgovorili, si poslal mail se na xy naslovov, kar je bil razlog da so ti odgovorili ;((

Namesto, da bi takoj mail poslal si najprej na forumu zajokal in povedal da nisi imel drobiža (če bi ga imel bi šel na morje tako pa si revež moral v Vintgar, ker po novem pobirajo parkirnino, česar nisi vedel).

Ja težit se !vedno! splača, ker ta zgodba bi bila čisto drugačna če bi samo vljuden mail poslal.

Dobil si povsem korekten odgovor, kjer priznavajo svojo napako in jo popravljajo. Kdaj si nazadnje priznal, da si zajebal in popravil napako?

Do tu leti nate, sedaj pa na njih. Če se to dogaja pogosto naj nastavijo app da vsakič klikajo na novo - verjetno potem ne morejo spisat dovolj in spizdit, ampak bi se srečali s kršitelji, s katerimi se je treba pogovarjat.

Vintgar je bil prometni kaos do letos, ko se stvari začenjajo urejat, pa še to jim ne uspeva najbolje, ampak to verjetno ni redarstvo krivo...

Uglaunem težit in še 1x težit. @Mato ti pa najprej počisti pred svojim pragom pa potem naprej - nesposobnost največkrat prepoznajo nesposobni pravičniki, ki imajo rešitev za vse tegobe tega sveta (razen za svoje, tam jim pa forum pomaga).

Edit: autocorrect

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MoRp ()

tomaz- ::

UganiKdo je izjavil:

tomaz- je izjavil:

Tako je, Iški vintgar je zaščiteno območje, zato takšna kazen


Višina kazni nima nič z lokacijo. To je predpisana kazen za prekršek, ki je očitan, ne glede na lokacijo.


Hvala za tole, sem bil prepričan, da ima lokacija vpliv na cifro.. My bad

UganiKdo ::

Naceloma lahko ima ampak potem bi moralo bit to jasno razvidno obvestila. Ne smejo pa te kaznovat po xy. clenu zakona, potem si pa izmislit visine kazni. Zakon namrec predpisuje tudi kazni in ce si kaznovan po specificnem clenu, potem lahko dobis samo predpisano kazen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718217 (4449) acookook
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59397494 (15360) UganiKdo
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726524 (22354) solatko

Zmanjkalo prometnih strokovnjakov

Oddelek: Loža
414975 (4122) WarpedGone
»

Prometni prekršek [Obvestilo policije]

Oddelek: Loža
479628 (6047) Malajlo

Več podobnih tem