» »

Hibridno delo - delo od doma

Hibridno delo - delo od doma

sci3nc3 ::

Saj ne vem, ali se stanje izboljšuje ali ne, ampak recimo, da bo poletje bolj ugodno, kar zadeva preventivne korona-ukrepe. Med edipemijo je marsikatera firma uvedla delo od doma. Zdaj ko so se razmere kolikor toliko izboljšale pa večina teh istih firm svoje zaposlene pričakuje nazaj v pisarnah. Obstaja kakšno podjetje, ki kljub zeleni fazi in ugodnim razmeram svojim zaposlenim dovoljuje, da vsaj 80% dela opravijo doma? Z veseljem bi rad spoznal taka podjetja pri nas (govorim za pisarniška dela na področju IT).

chrush ::

Mi bomo čez poletje normalno nazaj v pisarnah, potem pa s septembrom štartamo poizkusno delo "Work everywhere", kjer boš lahko delal, kjer ti bo odgovarjalo. Ali od doma, ali v službi, na bazenih, v gostilni, ali par ur iz službe, par od doma ipd. Ne gre pa za slovensko podjetje.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Boomerang ::

Takšne ugodnosti poznajo samo tuja podjetja. Že nekatere evropske države imajo možnost, da zaposleni dan ali dva v tednu delajo doma. Naša miselnost pa nam tega še ne omogoča, čeprav bi lahko marsikje takšna oblika dela normalno funkcionirala. Poznam par podjetij, kjer lahko občasno (če res ne gre drugače) delaš kakšno uro ali kakšen dan od doma, da bi pa 80% delal od doma je za slovence nesprejemljivo.

Invictus ::

Če bi delali non stop doma, potem postane 90% slovenskih šefov nepotrebnih.

Lastnik pa vpraša šefe, ali bi delo od doma delovalo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sined9 ::

chrush je izjavil:

Mi bomo čez poletje normalno nazaj v pisarnah, potem pa s septembrom štartamo poizkusno delo "Work everywhere", kjer boš lahko delal, kjer ti bo odgovarjalo. Ali od doma, ali v službi, na bazenih, v gostilni, ali par ur iz službe, par od doma ipd. Ne gre pa za slovensko podjetje.


Delam v takšni branzi, da že sedaj izvajamo takšen način dela. Pravkar sedim na terasi gostilne ob reki in se hladim s pivom :)
Je pa ena stvar, ki se je najbrž večina ne zaveda. Naše lastnike ne zanima kje smo, kaj delamo in s kom delamo. Na koncu meseca pač rezultati morajo biti. Thats it. Simple as pasulj.

Baja ::

mislim da nekaj podjetij v zaposlitvah omogoča delo od doma.

drugače pa se verjetno da v manjsih podjetjih prej kaj zmeniti. sam delam v bistvu 100% od doma, sem pa si to priboril še pred korono.

kriptobog ::

Sined9 je izjavil:

chrush je izjavil:

Mi bomo čez poletje normalno nazaj v pisarnah, potem pa s septembrom štartamo poizkusno delo "Work everywhere", kjer boš lahko delal, kjer ti bo odgovarjalo. Ali od doma, ali v službi, na bazenih, v gostilni, ali par ur iz službe, par od doma ipd. Ne gre pa za slovensko podjetje.


Delam v takšni branzi, da že sedaj izvajamo takšen način dela. Pravkar sedim na terasi gostilne ob reki in se hladim s pivom :)
Je pa ena stvar, ki se je najbrž večina ne zaveda. Naše lastnike ne zanima kje smo, kaj delamo in s kom delamo. Na koncu meseca pač rezultati morajo biti. Thats it. Simple as pasulj.


Lastnike normalnih firm. Pri nas je še en kup socializma po podjetjih, sploh večjih. Kjer veliko zaposlenih sedi in čaka penzijo. Taki so zelo proti delu od doma. Ker pri delu od doma je potrebno dokazati da nekaj delaš, v službi je pa dostikrat dovolj, da te šef vidi da si prisoten.

AndyS ::

Boomerang je izjavil:

Takšne ugodnosti poznajo samo tuja podjetja. Že nekatere evropske države imajo možnost, da zaposleni dan ali dva v tednu delajo doma. Naša miselnost pa nam tega še ne omogoča, čeprav bi lahko marsikje takšna oblika dela normalno funkcionirala. Poznam par podjetij, kjer lahko občasno (če res ne gre drugače) delaš kakšno uro ali kakšen dan od doma, da bi pa 80% delal od doma je za slovence nesprejemljivo.


Spet neka pavšalna ocena in rant čez Slovence. Invictus enako. Mogoče si pa ne zaslužita takšnega zaupanja.
Pri nas lahko delaš 100% od doma tudi, če imaš stanovanje 1km od pisarne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndyS ()

Grizzly ::

Delam v kolektivu z 12 zaposlenimi. Na daljavo delamo že od prvega vala, kar pomeni več kot 1 leto. Vsak dan imamo sestanek, kjer predstavimo svoje delo oz. spremembe glede na prejšnji dan. Vsi dobro vemo, da nihče ne dela od 8 - 16 in točno 7 ur (če 1 uro upoštevamo za pavze), ampak direktorju je važno, da je opravljenega toliko dela, da ga lahko upravičiš za 7 ur (pol ure tolerance). Kdaj boš delal (zgodaj zjutraj, pozno zvečer) in kje, pa je tvoja stvar. Nihče nima težav s takšnim načinom dela in lahko bi še naprej tako delali, ampak se že zdaj govori, da se bomo počasi vrnili v pisarne.

Lonsarg ::

Pri nas nam je obljubljeno že dlje, da bo nek hibridni sistem ostal tudi po koncu korone. Zaenkrat bo testna faza izgledala tako, da smo lahko do 2 dni doma, končna odločitev bo pa po testni fazi. Firma ni IT in bodo pravila veljala za vse, ne le IT oddelek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Invictus ::

Danes so se ljudje tako navadili na delo od doma, da raje dajo odpoved, kot da bi šli nazaj v pisarno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joze67 ::

Sined9 je izjavil:

Delam v takšni branzi, da že sedaj izvajamo takšen način dela. Pravkar sedim na terasi gostilne ob reki in se hladim s pivom :)
Je pa ena stvar, ki se je najbrž večina ne zaveda. Naše lastnike ne zanima kje smo, kaj delamo in s kom delamo. Na koncu meseca pač rezultati morajo biti. Thats it. Simple as pasulj.
V Črni gosi se vsi posli sklenejo takole, v kafićih, ob kavici in podobnem. Zato pa morajo delavci delati (natančneje: biti) v pisarnah, da je v kafićih prostor za posel.

Invictus ::

Da ne bom na pamet... Našel članek...

https://www.bloomberg.com/news/articles...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuall ::

Vsaj 80% od doma? Torej samo 1 dan v pisarni? Ja so take firme, jaz bi lahko prišel samo 1x, mi bolj paše 3x. Pri delu od doma imam problem, da se mi ne da delat. Tudi rad pogledam kakšno žensko. Zdej poleti jih tudi tako ne moti, če jih pogledaš, ker so boljše volje.

Sined9 ::

joze67 je izjavil:

Sined9 je izjavil:

Delam v takšni branzi, da že sedaj izvajamo takšen način dela. Pravkar sedim na terasi gostilne ob reki in se hladim s pivom :)
Je pa ena stvar, ki se je najbrž večina ne zaveda. Naše lastnike ne zanima kje smo, kaj delamo in s kom delamo. Na koncu meseca pač rezultati morajo biti. Thats it. Simple as pasulj.
V Črni gosi se vsi posli sklenejo takole, v kafićih, ob kavici in podobnem. Zato pa morajo delavci delati (natančneje: biti) v pisarnah, da je v kafićih prostor za posel.


Te ne razumem najbolj..najbrž zaradi tega ker mi je kafiĆ stopil v glavo

mr_chai ::

Kaj je danes sploh še delo ? Dajmo že uvest tisti UTD, pa se nehajmo sprenevedati, da smo dejansko potrebni za družbo.

Bullshit Jobs

R.I.P David Graeber

LukiYo ::

Delam od doma že od 2008, med drugim tudi za par slovenskih podjetij, tako da je že prej dalo, če je delo to omogočalo in si se znal pogajat. Rezultati pa morajo bit skoraj bolj vidni, kot ko se "štempljaš".

Mato989 ::

Nam so že v pogodbe dali v SLOVENSKI IT firmi da je pretežno našo delo od doma da pa po navodilih nadrejenega načeloma 1-2x tedensko lahko zahtevajo oz. nam odredijo da pridemo na podjetje lokacijo...

Sem pogledal šefico je rekla vi delate ok. zaradi mene ste lahko skoz doma, 1x na mesec pa se zmenimo da vsi pridemo da se vidimo in gremo na pivo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo od doma se v Sloveniji očitno (še) ne bo uveljavilo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33744855 (10689) Baja
»

Za razliko od konkurence Google ne bo omogočal stalnega dela od doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8817163 (13043) LeQuack
»

Posledice dela od doma za gospodarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517690 (5154) bbbbbb2015
»

Tudi Hewlett-Packard ukinja delo od doma

Oddelek: Novice / Ostale najave
4711674 (9134) antonija
»

Delo od doma, uporaba lastne opreme, svojega mobilnika: večja storilnost, več nadur (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6617788 (13837) Ziga Dolhar

Več podobnih tem