» »

Sergio & Predavanje od Voodoo do GeForceFX

Sergio & Predavanje od Voodoo do GeForceFX

1
2
»

Tr0n ::

Vedno je najlazje naprej extractat zvok iz filma v navadem WAV in ga potem uporabit pri encodanju. Tako je najmanj problemov (sploh ce je kak VBR MP3)8. To enostavno naredis, da nastavis Audio na Full procesing mode in nato File / Save wav...

Nato v VirtualDub pod audio izberes WAV audio... in poisces ta WAV. Ce zvok in slika nista sinhrona, lahko to tudi popravis v VD pod Audio / Interleaving / Audio skew connection. Try and error.

Sergio ::

Čez pet minut pričakujte video (ta staro verzijo le-tega) na dveh hitrih strežnikih.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

nojus ::

kam ste pa dal to, ker leti ko svina?
na 2Mbitni mi zabije bo konca
sovražim Gargamela.

darkolord ::

oba sta na 100mbit

Mate ::

mwahaha :D

Obvladamo. :P

gumby ::

ah, tale link je malo bolj kulturen:D

bom probal stvar popraviti brez rekompresiranja, če se bo dalo...

Hux ::

to ja 10minut pa doli :D

(sic) ::

UPDATE:

Zdaj se ukvarjam z avdio delom posnetka (tnx t.g.)... Še malo pa bo.

TESKAn ::

No jaz sem tudi potegnil dol .avi verzijo, ki ne deluje v oknih. Se pa da zadevo odpret z virtual dubom 1.4.13 in prekodirat.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

the_unborn ::

no ja, narobe se sem izrazil, hotu sem rect, da je clanek res samo za zacetnike (oz nevedneze) sj jst vse to vem tudi ob treh ponoci, ker ze dolgo spremljam razvoj graficnih in vsega ostalega

:)

gumby ::

torej...
video codec je xvid in stvar dela brez problemov v bsplayer-ju... tisti, ko nameščate nimo codec pack in podobne oslarije, ste si sami krivi:P
avdio je 48k stereo vbr mp3 (~160kbps) in je brez vbr tag-a, zato virtualdub tečnari. sicer je pa spekter "porezan" pri 16kHz...

sic: če se že spravljaš na novo kompresirat audio, ga prej pretvori v 32k mono. ali pa pri lame dodaj parametra --resample 32000 -m m. 56 kbps ABR bi moralo biti dovolj...

Ziga Dolhar ::

un|verse: imho je to zelo dobro; ekspertom tovrstna tematika verjetno ne bi bila precej zanimiva, medtem ko nekaterim, ki se s tem sploh ne ukvarjamo [trdina fuj ;)], predstavlja zanimivo predstavitev :-)

Get it working and I shall download it :-).
https://dolhar.si/

(sic) ::

t.g.:

Sem mal prepozno videl tole - še malo pa bo končano...
Zvok v tej novi verziji še vedno nekaj jebe -> recimo, ko zavrtiš naprej se zvok ne zgrabi k sliki. Vendar pa je to verjetno samo pri meni, ker sem v zadnjih 24h imel nameščenih toliko različnih kodekov, da mi zdaj pol fimov ne gre več...

Sicer sem pa naredil naslednje:
Prvo sem extractal wav (mp3) v VirtualDUBu, potem popravil header in napake v mp3tag Studio, skonvertal v wav in zdaj z VirtualDUBom spajam k videu z nekim šit mp3 kodekom - sem hotel uporabit LAME pa mi je VirtualDUB ob njem zablokiral... Potem sem probal DivX audio pa javi napako...

anyway - when it's done...

gumby ::

sic: problemi pri iskanju v playerju so posledica AVI-ja, ker ta ne prebavi najbolje vbr mp3-jev (podobni problemi so pri ac3 zvoku)...
v virtualdubu meni tudi nagaja lame acm, zato uporabljam command line verzijo... tu ni problemov:)

(sic) ::

UPDATE:

Evo, končal sem.:8)

Zdaj pa mi povejte kam ga uploadam?

(sic) ::

Še link:

2003_02_13_-_Predavanje_-_Voodoo_DivX_by_(sic).avi

Oz. če uporabljate DC++ pa pridite na podgana.com.

Slavček ::

A je že kdo uspel downloadad DivX verzijo od Sica. Men ne dela link?:\

(sic) ::

Link je delal par ur, vendar nihče ni downloadal, pa sem začasno odklopil, ker emule mi po disku tako ropota, da sploh ne morem delat...

Bo pa na voljo zvečer in celo noč do jutra, tak da prosim, če pogledate bolj zvečer pa narihtate prek noči...

ali3n ::

tole je link do Xvid verzije...

2003_02_13_-_Predavanje_-_Voodoo.avi

men "dela" z Nimo codec packom 5 Build 7 in bsplayerjem 0.85 (zvok prehiteva sliko); mam pa Win2000 SP3
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

CaqKa ::

če boste naslednjič resolucijo znižali iz default DV PAL resolucije tudi nebi blo slabo :P
pa naj to en naredi ki se spozna. linux ni za take zadeve. to vsi vemo :\

Klemenn ::

kdaj boste naredili to novo verzijo? jo sploh boste? :\

bradek ::

Za vse ki so nesposobni in ŠE VEDNO ne znajo usposobit tega/prebrat moj post zgoraj:

Instalacija MicroDVD playerja, instalacija obeh (!) delov kodeka, download filma.
Zagon programa, izbira datoteke. Pa ne pozabit odpret oci ko boste gledal film, drugace ne bo slike.

  • Micro DVD 1.2

  • Mirror 1
    Mirror 2

  • Kodek

  • Prvi del
    Drugi del

  • Video file

  • Mirror 1
    Mirror 2


    Lenobe.

    bobby ::

    Ker je pač ta tema bla primarno odprta za pohvale in pritožbe, pol ti moram sergio rečt, da si zadevo zlo dobr okomentiral in razložil. večino stvari sem vedu ampak ti si pač vse to skupaj povezal. zlo dobr predavanje, če se mene vpraša. sicer sem pričakoval kakšne slike tm, k si razlagal o SLI pa bump mappingu in ostalem ampak sem itak vse zastopu tko da,... se bom pa naslednjič probal zadeve udeležit. na žalost bil službeno odsoten tistega dne, sej veste, najprej biznis pol pa pležr! :D
    Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

    Sergio ::

    bobby: hvala :D
    Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
    če usoda ustavi mu korak,
    on se ji zoperstavi.

    Klemenn ::

    dejte povedat, če bo novej'a verzija, jzst sem probu unu zgori, pa mi micro še vedno neče odprt!

    MrX ::

    meni še vedno ne kaže slike,samo zvok je. pa sm že vse probu ;((

    morphling1 ::

    Jaz nisem imel nič drugega kot divx codec ter wmp9 in vse lepo dela.
    http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

    Klemenn ::

    men pa sploh neče!

    Jeebs ::

    Men dela z WMP 9 + xvid codec. Slika se sicer zatika, ampak dela. BTW, Sergio, dobr predavanje! Edin slika ne vem, zakaj je tok temna. Vsaj za moje pojme. :D
    Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!
    1
    2
    »


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

    Oddelek: Zvok in slika
    5814666 (8072) Revenant
    »

    [Adobe Premiere Pro] - kompresiranje

    Oddelek: Zvok in slika
    132045 (1766) Volk|
    »

    Codec za Terminator3

    Oddelek: Pomoč in nasveti
    271670 (1288) SasoS
    »

    Z VirtualDub-om v Divx - kako?

    Oddelek: Programska oprema
    61495 (1415) waters
    »

    Videoposnetek predavanja v Kiberpipi

    Oddelek: Novice / Kiberpipa
    352501 (2501) minmax

    Več podobnih tem