» »

Samodejen zagon ATX racunalnika ob vklopu v strom

Samodejen zagon ATX racunalnika ob vklopu v strom

kuzifix ::

Torej, problem je sledec: Masina (pentium II 266MHz, 64MB ram, ATX plata DFI p2xlx, ATI pci grafika, ISA mrezna (3com combo) in soundblaster kren) se, ko vklopm kabl v napajalnik sama zazene. Gumba "Power" sploh ne j**e po domace oz se sam resetira ko ga prtisnem, pa se to ne zmeri. Izklopt se ga da samo z izklopom kabla za napajalnik. Preveru sm vse jumperje, scekiru tiste konektorcke za diode pa knofe ... Ampak se se zmeri dogaja. BIOS sm ze nastavu na defaults, se zmeri isto. Zamenju sm tud napajalnik, isti problem.
Se komu kej sanja kaj bi blo?! Kasn kontakt kje?!
Hvala za odgovore.
Lp
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

Ziga Dolhar ::

Mašino se ponavad da ugasnit tako, da gumb za power držiš notri 4 sekunde (raje kakšno dlje). Ob priklopu na električno omrežje pa se zažene, če je tako nastavljeno v BIOSu.

kuzifix ::

Kje bi blo to nastavljeno u BIOS-u ?#?=#))$!?!?
Igral sm se tud z nastavitvami BIOS-a:
Soft-Off By PWR-BTTN
1) Ce nastavm Hold 4 Sec. mi Power gumba sploh ne smirgla (kot da ga ne bi pritiskal)
2) Ce nastavm Instant Off mi pa Power gumb masino resetira (ko ga pritisnem prvic se ne zgodi nic, ko drugic jo resetira); reset gumb jo resetira ob vsakokratnem pritisku.
Argh?!?!?;(
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

Mr.B ::

Sicer bi lahko trdil da se ti je reset tipka zaštekala , ali pa imaš zamenjano power ter reset tipko.
Drugo je sicer to da imaš tam v BIOSU opcijo da če ti zmanjka štroma , in da se ob pojavu le tega nazajmašina automatično prižge. Ampak to se ponavadi zgodi le če je nenadno zmankalo štroma. Vseeno pa preveri da ni kaj narobe priklučeno na stikala. Iztakni tako reset kot tudi power tipko s plate ter vtakni štrom v mašino ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kuzifix ::

Iztaknu sm ze vse (reset switch, power switch, power led, hdd led, speaker) pa se masina se zmeri saba od sebe zazene. Dva razlicna napajalnika (ATX, drugi preverjeno normalno deluje), dve razlicni ohisji, isti problem. Sm tud izklopu ISA kartice vse (mrezna+soundblaster), pa obdrzu not sam grafiko pa se je isto samo uzgalo ...
Dobro namerjena brca bi pomagala?!:D
Drugo je sicer to da imaš tam v BIOSU opcijo da če ti zmanjka štroma , in da se ob pojavu le tega nazajmašina automatično prižge. Ampak to se ponavadi zgodi le če je nenadno zmankalo štroma.

Fora je v tem, da je tud edini nacin da izklopm masino ta, da jo iz stroma vn izstekam ... Sam sm ze cez bios preisku pa nism cist zihr ce tale opcija sploh obstaja ...
Sam tud ce je to, ponavad sm lahko druge masine s power tipko vsaj ugasnu (preden se zazenejo winsi) ... Krneki.
Pa hvala za ideje.
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

kuzifix ::

Torej, instaliru winse, delajo, sam ko dam Shut Down mi napise "You may now turn off your computer." In to je to. Pol se lohka sam se zadi sklonm in strom vn izstekam ... Sfasta no >:D
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

Mr.B ::

Nadgradi BIOS , NAstavi ACIP , lahko se zgodi da ti bo treba ponovno inštalerati winse. In seveda v tvojem primeru je povlečen kabel iz utičnice smatran kot nepredvideno zmanjkanje štroma torej se ti ponovno prige. Ko bom reštartal mašino"jutri" ti bom povedal kaj je tista svar v BIOS-u , ki ti automatično prižge računalnik.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

NupY ::

no jaz imam pa ravno obraten problem.

comp. ki ga uporabljam za streznik, se bi naj ob izpadu elektrike seveda postavil nazaj.

sistem je pentium II 266MHz, 256MB RAM-a, maticna AOpen ax6lc, BIOS award v4.51pgm.
na mojem domacem compu je to v biosu reseno zelo enostavno, na tem pa ne najdem nikjer funkcije, ki bi omogocala vklop ob izpadu elektrike

Tutorial za award BIOS

torej, ce tega ni mozno resiti to v biosu, kaksna druga opcija mi preostane?

NupY ::

nobeden nima nobene ideje?

baje obstajajo neki posebni napajalni kabli?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214722 (4473) acookook
»

PC se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
71256 (1074) Map
»

Asus p8z77 deluxe problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
232191 (1948) Brias
»

računalnik se sam zaganja!

Oddelek: Strojna oprema
292273 (1729) Juventus
»

ko zmanjka toka in spet pride, moja kišta pa se vklopi!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
111549 (1324) andper

Več podobnih tem