» »

Senčnik za teraso

Senčnik za teraso

hyuga ::

Iščem nek kvaliteten previsni sencnik za teraso.

https://punkufer.si/-/vrt/sencniki/prev...

katero firmo mi priporocate? ne zaupam glih proizvajalcem ki delajo vse od kozarcev za vlaganje do kroznikov in sencnikov. Mogoce je katero podjetje specializirano za to?

cena od 130 do 300e max - premer vsaj 2.5m

hvala

TheBlueOne ::

Imam podobno dilemo. Trenutno gledam sencna jadra ampak ne najdem kaksenga pametnega ponudnika.

Likalnik ::

Jaz sem lansko leto...kupil senčna jadra za na vrt....razviješ jih na roko...pospravijo se avtomatsko.
Kupil sem jih pa v Senčila Bled...cena je bila kar konkretna ampak primerljiva z ostalimi ponudbami.
Montaža in predstavitev sta bila super....kar me je pa zmotilo je pa dolg dobavni rok...rečejo eno na koncu se pa vse skupaj podaljša....naročil sem marca/aprila...dobil pa avgusta...pa še to z zelo veliko teženja...drugače bi še kasneje.
So pa jadra super....mi ni žal.

TheBlueOne ::

Lahko das kaksen link do sistema? Si imel morda statika za izracun? In morda koliko okvirno stanejo te zadeve, ce jih montirajo profiji.

Likalnik ::

Sistem Soliday

https://sencila-bled.si/sencna-jadra/

Poglej slike spodaj...na ta nacin imam jaz.

Statika? Ni potrebe, ker nosilni stebri so pritrjeni v tla(v mojem primeru sem moral na vrtu v zemljo skopati luknjo in jo zabetonirati, da so steber lahko montirali v tla)
V hiso je samo v enem delu vpet navijalni steber...in to je vse kar se dotika hise.

Glede cene je pa tako...cena lahko zelo varira..odvisna je od izbire blaga, od izbire mehanizma (elektronski, rocni), dimenzije same konstrukcije in dimenzije samega blaga.
Ce bos hotel dobiti vsaj realno ceno za tvoje sencilo bos rabil predracun...v mojem primeru je bilo cca 5000€

TheBlueOne ::

Kopalo je verjetno podjetje, kjer si zadeve kupil?

Jaz sem gledal bolj DIY, ker niti nisem poznal kakih podjetij.

2x https://www.amazon.de/Sonnensegelmast-W...

Za jadra pa sem gledal, da niti niso tako draga. Za steber upam, da je dovolj mocan, ce je 70mm premera in 3mm jeklo. Zato me je zanimalo, ce potrebujes statika. Na eni strani bi vpel v hiso.

Likalnik ::

Luknje sem sam naredil...lahko bi oni vendar bi bilo še dražje.
Lahko doma pogledam (če te zanima) kakšno premer stebra in zajle imam jaz...in na ta način dobiš neke okvirne dimenzije katere naj bi bile dovolj trdne, da tako konstrukcijo nosijo. (oziroma ti pošljem kakšno sliko...kako je vpeto v hišo itd) če te zanima lahko na zs...

Ja vem pa, da na način DIY lahko prideš zelo ugodno skozi.

TheBlueOne ::

V bistvu bi me zanimala povrsina "jadra", na koliko tockah je vpeto, debelina stebrov in debelina jekla v stebrih. Ta steber iz Amazona menda ima vse kar potrebujes, meni je predvsem vazno da ima varovala in nastavitev visine. Jaz racunam, da bo pod 1000EUR, moram pa pocasi narocit vsaj stebre, ker imam na parceli v kratkem bagerista.

Lahko napises kar tukaj, morda se komu pride prav.

Na vsak nacin hvala za trud...

Zgodovina sprememb…

radmansdorf ::

Jaz sem letos vzel tako. Je dejansko ful večja kot zgleda na sliki, premer ima 3m in jo imam postavljeno pod kotom 45°. Top ogromna senca za celo mizo za 4 ljudi.
70€ je bil senčnik, zraven pa še 4 pralne plošče 50x50 za 3€ komad.

Likalnik ::

Bom podrobnosti napisal popoldne...drugače imam pa vpeto na 3 stebre + v hišo ..po višini se lahko nastavlja (enako kot je iz tiste slike na Amazon)

Pošljem popoldne več številk

Gambino ::

Likalnik je izjavil:

Sistem Soliday

https://sencila-bled.si/sencna-jadra/

Poglej slike spodaj...na ta nacin imam jaz.

Statika? Ni potrebe, ker nosilni stebri so pritrjeni v tla(v mojem primeru sem moral na vrtu v zemljo skopati luknjo in jo zabetonirati, da so steber lahko montirali v tla)
V hiso je samo v enem delu vpet navijalni steber...in to je vse kar se dotika hise.

Glede cene je pa tako...cena lahko zelo varira..odvisna je od izbire blaga, od izbire mehanizma (elektronski, rocni), dimenzije same konstrukcije in dimenzije samega blaga.
Ce bos hotel dobiti vsaj realno ceno za tvoje sencilo bos rabil predracun...v mojem primeru je bilo cca 5000€



Mislim, potem raje dam še 5kE in imam bioklimatsko pergulo, ki vsaj zgleda in je dosti bolj funkcionalna, kot pa ta jadra, kjer je spodaj prevroče.

Likalnik ::

sem gledal tudi pergole...(imam predračun za 13kEUR) ampak se nisem za njo odločil...glede na mojo postavitev in tam kjer jo rabim žal ne pride v poštev oziroma bi izgledalo preveč "glumazno" glede na prostor+ tega bi moral zapreti poleg vrha (strehe pergole) še dodati platno za ob strani, ker sonce ob 12ih je na drugem mestu kot ob 16ih (pri jadru se pa samo višina sproti prilagaja)....+ cena je pač konkretno dražja.

Lahko ti pa zagotovim, da ni vročine pod senčili...res pa je, da moraš se prej pozanimati kakšno senčilo boš dal in zakaj ga boš uporabljal..., če bos uporabil navaden povinil ali cerado ti bo res najverjetneje zelo vroče....

v mojem primeru, na terasi nisem mogel sedeti od 12ih pa do 17ih (poleti) ker je bilo tako vroče....sonce na tisti del hiše pripeka nenormalno...sedaj sem naštimal to jadro in ni težav z vročino.

Res pa je da so omejitve....vzel sem senčilo katero prepušča več zraka...kar pomeni, da zrak bolj kroži in ti ne naredi zatohlega prostora pod senčilom...ampak kar je minus je to, da če je dež spodaj ne moreš sedeti (načeloma to velja za večino jadr...če je močan dež 100% ne moreš biti pod nobenim jadrom)..
meni je bila prioriteta, da se izognem vročini in da lahko tudi v najhujšem soncu na vrtu pojem kosilo....in to sedaj ni več problem.

gledal sem pa tudi marele tako kot je zgoraj link....uglavnem vzel sem si kar nekaj časa in pregledal od marel do pergol do kvazi "pergol" (beri konštrukcija nekako enaka...samo ni bioklimatksa => kritino lahko izbiraš)...na koncu vzel to kar meni in za moje potrebe najbolj ustreza

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Likalnik ::

@TheBlueOne....dimenzije so naslednje: debelina stebra je 80mm, debelina zajle 5mm...imam vpeto na 4-ih točkah (3-je stebri + hiša) površina jadra je cca 55m2.

Tribal ::

Sam se naredil prego - tendo...

Sliko ne znam dodat klele na slo-tech ampak:
Dimenzije 6m x 3m
Ročno se potegne (odpreš zapreš)
Konstrukcija 10cm X 10cm pocinkan železo (barvano antracit)

Skupaj me je prišlo 2300€, idejna zasnova in izris moj, naročeno, sestavljeno... (konstrukcija izdelava kolega 800€, blago in koleščka/mehanizem Medle 1500€)
Po 5ih letih je kot novo, edino blago je treba oprati z zgornje strani.

TheBlueOne ::

Likalnik je izjavil:

@TheBlueOne....dimenzije so naslednje: debelina stebra je 80mm, debelina zajle 5mm...imam vpeto na 4-ih točkah (3-je stebri + hiša) površina jadra je cca 55m2.


Tnx!

Morda 5k€ niti ni tako pretirano glede na velikost. Imas dejansko ca. 8m x 7m? Potem je za tiste 20m2, ki jih planiram jaz verjetno vec kot OK tisto iz Amazona. Ga lahko zlozis oz. posvalkas skupaj?

Likalnik ::

ja tako je, pokriva mi veliko površino....lahko se zvije skupaj....avtomatsko se navije...ročno se pa razvije (vitla je na enem stebru...kot pri jadrnici)
Če bi hotel imeti pa električno navitje in razvitje jadra, bi bilo pa še cca 3 do 4k€ dražje.

bauci ::

Imam tendo 5 x 4 metre na motor in s senzorjem za veter (se sama zapre, če je premočan veter). Cena 2 leti nazaj z montažo cca 2.000€.

hyuga ::

Pozdravljeni, hvala za nasvete.

V avstriji sem kupil sencnik Schneider Rhodos:



Dobis za okoli 320e.

+4 30kilske betonske plosce v merkurju,tako da to nanese na 120kg. :) nekaj je.

zdaj me pa samo še zanima kakšen veter sploh prenese tako sencilo? 10 kmh?15?20?

postavitev je zelo lahka vendar me malo skrbi,kdaj lahko odprem in kdaj bi naj zaprl.

ko je rahel veter malo miga sem ter tja,zgoraj ima neko odprtino za veter - durchlauf.

kakšni nasveti?

fikus_ ::

Preberi navodila, bi moralo pisat, kolikšen veter prenese.

Če imaš zaprto teraso (hiše okrog, visoka ograja, . . . ) potem zna biti uporabno, sicer bi ga jaz dosledno odpiral/zapiral pred/po uporabi.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

radmansdorf ::

Jaz imam 3 m senčnik na dveh koncih za vsak slučaj privezan z dvema vrvicama. Zaenkrat vse ok. Če pa grem za dalj časa od doma, ga zaprem.

crea2022 ::

Pozdravljeni,
Zanima me ali ima kdo izkušnje z podjetjem Simp?

https://www.simp.si/
Sem opazila njihv oglas na spletu in se zanimava za nakup pergole.
LP

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

crea2022, za reklamiranje je drug oddelek :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Bostjan_321 ::

Kateri sistem se v praksi bolje obnese ?
https://www.mimovrste.com/sencniki-za-v...
ali
https://www.mimovrste.com/sencniki-za-v...

Ali je vse isti šmorn ?

Koliko je razlike v kvaliteti med temli iz mimovrste za 150€ in na videz enakim iz Obi-ja za 320€ ?

bciciban ::

A ni 180g poliester malo tanek ?

Bostjan_321 ::

Noben ne kupuje senčnikov?

radmansdorf ::

Ne, moj iz 2021 je še skoraj kot nov in odprt že mesece. :)

Bostjan_321 ::

Katerega imaš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadstreški in pergole

Oddelek: Loža
258308 (6276) Sc0ut
»

Segmentirano jadro za senco

Oddelek: Loža
61225 (822) Comandante
»

Naravne katastrofe v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40476228 (65361) Pšenični
»

Lahko zahtevam vrnitev denarja? (uničen paviljon-pergola) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10614583 (10835) andromedar

Več podobnih tem