» »

Naravne katastrofe v Sloveniji

Naravne katastrofe v Sloveniji

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

jest10 je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Se dobijo dokaj poceni tisti 300W, vsaj za hladilnik priklopit, pa kar rabite nujnega za polnjenje telefonov in to, pa še kak TV po potrebi :D

Na 300W razsmerniku ti niti v risanki ne boš laufal hladilnika. Še 1000+W imajo težave pri zagonu


Ja, če imaš kakšno veliko skrinjo, pa seveda :))

Normalen hladilnik ima 100W porabe...


Ja, ko je enkrat zalaufan. Ob zagonu pa normalen hladilnik za par sekund potegne konkretne tokove.

einstein :P ::

tisti zagonski tok pa komot prenese normalen razsmernik, ker to ni fleksarca ali kakšno drugo high power orodje.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

Heh, izvoli probat:|

einstein :P ::

(kakor vem, ima kompresor od hladilnika dokaj mehki zagon)

če te pa že skrbi, pa pač vzameš 500W razsmernik, tisti bi že moral delovati...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Slabo veš.

einstein :P ::

Tukaj ima 750W inverter, je pa hladilnik že malo večji, pa ni videti problemov:
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

Kot sem že rekel, še s 1000+W razsmerniki so težave. Še posebno, če hladilnik dalj časa stoji.

In glede na to, da obstaja 10000+ sort hladilnikov in enaka količina razsmernikov, en filmček ne pove kaj dosti veš.

Hayabusa ::

einstein :P
A ti razumeš problem zagonskih tokov ?

Če prižgeš hladilnik iz nule bo poraba tvojih 100 W * x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

PaX_MaN ::

connel je izjavil:

Ena zanimiva, res da nihče ne bo šel kupovat elektrićni avto samo za to, a idejo je dobro dobil možakar.
http://www.siol.net/avtomoto/novice/201...

K je mogu it v štacuno je pa po snegu, ledu, med padajočimi drevesi, ..., peš ril.
Genij en.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Pithlit ::

PaX_MaN je izjavil:

K je mogu it v štacuno je pa po snegu, ledu, med padajočimi drevesi, ..., peš ril.
Genij en.

Ker bi z avtom prišel prej, varneje in bolj komot? Ali vsaj eno od teh treh variant.

Saj ne da je na bajto priklopil "enega od električnih avtomobilov"...
Life is as complicated as we make it...

Arctander ::

einstein :P je izjavil:

(kakor vem, ima kompresor od hladilnika dokaj mehki zagon)

če te pa že skrbi, pa pač vzameš 500W razsmernik, tisti bi že moral delovati...


Lahko povem za vbodno žago. Razsmernik 300W, vbodna žaga 175W, pa je delovalo samo, če sem žago zagnal zelo pazljivo z minimalnimi obrati in jih nato počasi povečeval. V vseh drugih primerih je metalo ven varovalko na razsmerniku.

einstein :P ::

Hayabusa je izjavil:

einstein :P
A ti razumeš problem zagonskih tokov ?

Če prižgeš hladilnik iz nule bo poraba tvojih 100 W * x.


A ti ne razumeš, da hladilnik ni fleksarca, ki potegne recimo 50A pri zagonu? Pa daj nehajte me v vsaki temi napadat ej, samo offtopic nastaja. Čim vidite, da imam pregovarjanje z nekom, se mu pridružite in zasvinjate temo, na koncu pa še mene obtožate, sram naj vas bo!

Arctander je izjavil:

einstein :P je izjavil:

(kakor vem, ima kompresor od hladilnika dokaj mehki zagon)

če te pa že skrbi, pa pač vzameš 500W razsmernik, tisti bi že moral delovati...


Lahko povem za vbodno žago. Razsmernik 300W, vbodna žaga 175W, pa je delovalo samo, če sem žago zagnal zelo pazljivo z minimalnimi obrati in jih nato počasi povečeval. V vseh drugih primerih je metalo ven varovalko na razsmerniku.


Žaga je žaga, kompresor je pa kompresor. Pa teh 175W je že dosti več, kot 100 od običajnega hladilnika. Ne bi rekel če bi bil kompresor za gume pumpat ampak tist tihi kompresor od hladilnika s skoraj ničelnim pretokom zraka zagotovo ne potegne toliko moči.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

jest10 je izjavil:

Kot sem že rekel, še s 1000+W razsmerniki so težave. Še posebno, če hladilnik dalj časa stoji.

In glede na to, da obstaja 10000+ sort hladilnikov in enaka količina razsmernikov, en filmček ne pove kaj dosti veš.


Ja, če bi pa kupil svojega 300W pa priklopil in posnel, kako dela bi pa enako rekel, a? ;((
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

Kot sem že rekel-probej.
Marsikdo se je že opekel, ker je kupil prešvoh usmernik/agregat za hladilnik itd. Še posebno, če nimaš na izhodu pravega sinusa, je zagon hladilnika velik zalogaj.

einstein :P je izjavil:

jest10 je izjavil:

Kot sem že rekel, še s 1000+W razsmerniki so težave. Še posebno, če hladilnik dalj časa stoji.

In glede na to, da obstaja 10000+ sort hladilnikov in enaka količina razsmernikov, en filmček ne pove kaj dosti veš.


Ja, če bi pa kupil svojega 300W pa priklopil in posnel, kako dela bi pa enako rekel, a? ;((

Ni strahu pred tem, ker ti ne bo delalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

einstein :P ::

ja, glede na to, da te potrebe nimam, tudi ne bom kupoval razsmernika za to.

Agregat pa že težko kupiš prešvoh za hladilnik :P

Ni strahu pred tem, ker ti ne bo delalo.


Dokaz? >:D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

connel ::

PaX_MaN je izjavil:

connel je izjavil:

Ena zanimiva, res da nihče ne bo šel kupovat elektrićni avto samo za to, a idejo je dobro dobil možakar.
http://www.siol.net/avtomoto/novice/201...

K je mogu it v štacuno je pa po snegu, ledu, med padajočimi drevesi, ..., peš ril.
Genij en.


Si pomislil, da mogoče to ni edini avto pri hiši? Da ima elektriko za centralno, skrinjo in razsvetljavo? Hja, če to ni pomembno pol pa res ne vem. Najbrž bi moral sedeti doma v temi, na hladnem, kot ostali nesrečniki v vasi. Ne štekam zakaj je treba vsako dobro idejo popljuvat, eh, v trgovino pa ne moreš genij, jao jao.

einstein :P ::

@jest10

Evo, tudi tale nima problema, ko laufa PRAVI (ne pa kompresor od hladilnika) 1500W kompresor na 3000W razsmerniku:

STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Dovolj o hladilnikih in razsmernikih, če hočete o tem imeti debato, si odprite novo temo.

PaX_MaN ::

connel je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

connel je izjavil:

Ena zanimiva, res da nihče ne bo šel kupovat elektrićni avto samo za to, a idejo je dobro dobil možakar.
http://www.siol.net/avtomoto/novice/201...

K je mogu it v štacuno je pa po snegu, ledu, med padajočimi drevesi, ..., peš ril.
Genij en.


Si pomislil, da mogoče to ni edini avto pri hiši? Da ima elektriko za centralno, skrinjo in razsvetljavo? Hja, če to ni pomembno pol pa res ne vem. Najbrž bi moral sedeti doma v temi, na hladnem, kot ostali nesrečniki v vasi. Ne štekam zakaj je treba vsako dobro idejo popljuvat, eh, v trgovino pa ne moreš genij, jao jao.

Zto k to ni dobra ideja. Zakaj ne? K ne vidš flote rešilcev da bi filala KC k štroma zmanjka, zato.

IL_DIAVOLO ::

Dajte, vi kao elektro štručnjaki, naredite si temo, pa se tam kregajte, to je tema za naravne katastrofe, ki so sedaj aktualne pri nas.

Jaz sem mnenja, da se pripravlja nekaj od zadaj, ker koliko tega je blo v zadnjem času, pa je res že malo sumljivo...dobra tema ;)

jest10 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


Jaz sem mnenja, da se pripravlja nekaj od zadaj, ker koliko tega je blo v zadnjem času, pa je res že malo sumljivo...dobra tema ;)

Recimo kaj?

einstein :P ::

jest10 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


Jaz sem mnenja, da se pripravlja nekaj od zadaj, ker koliko tega je blo v zadnjem času, pa je res že malo sumljivo...dobra tema ;)

Recimo kaj?



Kakšna večja naravna katastrofa?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Samo to vnaprej veš in si pripravljen in primerno opremljen. Jaz sem tudi več let hodil na morje v hišo, ki ni bila priključena ne na elektriko, ne na vodovod. Po hiši je bila speljana plinska napeljava za razsvetljavo, hladilnik je bil na plin, kuhalo se je na drva, zbrana deževnica se je iz cisterne z ročno črpalko črpala v sode na podstrešju, da je bil pritisk v pipah, radio je bil na baterije ... Od časa do časa smo pa tudi agregat pognali, za pralni stroj in tv.


Ja, seveda. Saj pravim, da je eno bit kar tko brez elektrike, ko si pripravljen, drugo pa, da je brez elektrike celo blokovsko naselje. In da je stvar dosti bolj komplicirana kot jo nekateri tukaj probavajo poenostaviti.

Sam je pa hecn, v taki situaciji ti je takoj zal, da si se posmehoval doomsday prepperjem. :>

Hayabusa je izjavil:

einstein :P
A ti razumeš problem zagonskih tokov ?

Če prižgeš hladilnik iz nule bo poraba tvojih 100 W * x.


Kot zanimivost lahko povem, da je navaden CRT monitor, ki je bil ugasnjen cez noc, zjutraj naredil 80A spico. Stranka je imela monitor priklopljen na on-line UPS, ki je vsako jutro crknil. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

dronyx ::

Da ne odpiram nove teme bom mnenje napisal kar tule. Pri nas sem opazil, da so v "parku" pred zdravstvenim domom in verjetno še kje podrli čisto vsa drevesa, pa čeprav je bilo polomljenih zgolj nekaj vej, večina dreves pa po mojih opažanjih sploh ni bila poškodovana. Težko sodim, kdo je sprejel to odločitev in zakaj, nekako pa predvidevam, da se je sedaj razširil nekakšen "strah pred drevesi", ker sedaj marsikdo gleda na drevesa kot grožnjo, ki se lahko podre na hišo, avtomobil, ograjo...Sam seveda nimam nič proti, če se podre drevesa, ki zares ogrožajo kogarkoli ali pa so tako poškodovana, da ni druge rešitve...podirat pa kar vsa drevesa preventivno se mi zdi pa milo rečeno pretiravanje.

einstein :P ::

Kot zanimivost lahko povem, da je navaden CRT monitor, ki je bil ugasnjen cez noc, zjutraj naredil 80A spico. Stranka je imela monitor priklopljen na on-line UPS, ki je vsako jutro crknil. :)


Nič posebnega, prazni elektroliti brez problema potegnejo ogromno toka, da se napolnijo. Je pa to IZJEMNO KRATEK čas, tako da ste imeli verjetno kakšen konkretnejši merilnik, ki je uspel zabeležit to špico. Poleg tega pa, če gledaš glede na čas, lahko prideš tudi z navadnim mikserjem na ogromne tokove (če beležiš tiste prve ms/us), dokler motor ne dobi zagona... To je popolnoma običajno in za tako kratek čas, kot se to zgodi, konkreten UPS/razsmernik ne bi smel imeti problema, če je akumulator v redu in moč zadostna.

Je pa tudi res, da če imaš zajeten elektrolit, brez težav za napolnitev potegne več toka, kot velik indukcijski motor. Recimo 1.1kW indukcijski motor ob prvem delčku sekunde potegne toliko, da mi na multimetru kaže overload, delček sekunde za tem že pade na 18A in ko se zažene 1.8A (brez bremena)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

(aja, pa zraven motorja je še 66uF kapacitete, kar je še premalo, pa vseeno je špica v prvih delčkih sekunde do neba)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Pšenični ::

dronyx je izjavil:

Da ne odpiram nove teme bom mnenje napisal kar tule. Pri nas sem opazil, da so v "parku" pred zdravstvenim domom in verjetno še kje podrli čisto vsa drevesa, pa čeprav je bilo polomljenih zgolj nekaj vej, večina dreves pa po mojih opažanjih sploh ni bila poškodovana. Težko sodim, kdo je sprejel to odločitev in zakaj, nekako pa predvidevam, da se je sedaj razširil nekakšen "strah pred drevesi", ker sedaj marsikdo gleda na drevesa kot grožnjo, ki se lahko podre na hišo, avtomobil, ograjo...Sam seveda nimam nič proti, če se podre drevesa, ki zares ogrožajo kogarkoli ali pa so tako poškodovana, da ni druge rešitve...podirat pa kar vsa drevesa preventivno se mi zdi pa milo rečeno pretiravanje.



Borovnica verjetno. Tud mene je začudilo.

Dva članka: Dve resnice?

http://www.zurnal24.si/ena-generacija-n...

"Po njegovi oceni bo škoda v gozdovih velika. "Ko se bo to počistilo, ena generacija lastnikov ne bo imela kaj prodajati. Gozdovi bodo popolnoma prazni. Ena generacija pomeni od 60 do 80 let. In to je tisto, kar bomo mi doživeli. Če pa se še kaj podobnega ponovi, bomo samo pašnike začeli delati, saj gozda ne bo več," situacijo opisuje župan"

http://www.delo.si/zgodbe/nedeljskobran...

"Ker drevesa v primerjavi s človekom rastejo in živijo zelo dolgo, velja, da tudi njihova obnova traja zelo dolgo. Vendar predstojnik katedre za gojenje gozdov oddelka za gozdarstvo na biotehniški fakulteti dr. Jurij Diaci pravi, da vse le ni tako tragično, saj da ga je hitrost, s katero se gozd obnavlja, že velikokrat presenetila."

Verjetno bi nam avtor članka v Delu rad sugeriral, da bo potrebno nepremičninski davek, kljub uničenim gozdovom kmalu plačevat. kako je "Delo usmerjeno" namreč vsi vemo.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ko se bo to počistilo, ena generacija lastnikov ne bo imela kaj prodajati. Gozdovi bodo popolnoma prazni. Ena generacija pomeni od 60 do 80 let.
To lahko reče samo nekdo, ki nima niti najmanjšega pojma o gozdovih. Tale led je polomil pol letnega prirasta lesa slovenskih gozdov. S tem da ko se naredi v gozdu prostor, drevesa hitreje rastejo in je prirast še večji. Gozda je v Sloveniji itak veliko (da ne rečem preveč) in tudi če bi gozdne površine v naslednjih 20-30 letih za recimo 10-20% zmanjšali, ne bi bilo v resnici čisto nobene škode - oziroma bi bilo gospodarsko gledano celo koristno.

O.

bluefish ::

Okapi je izjavil:

Gozda je v Sloveniji itak veliko (da ne rečem preveč) in tudi če bi gozdne površine v naslednjih 20-30 letih za recimo 10-20% zmanjšali, ne bi bilo v resnici čisto nobene škode - oziroma bi bilo gospodarsko gledano celo koristno.
Toliko bolj, če bi imeli dejansko funkcionalno lesno industrijo.

ZaphodBB ::

Okapi je izjavil:

Ko se bo to počistilo, ena generacija lastnikov ne bo imela kaj prodajati. Gozdovi bodo popolnoma prazni. Ena generacija pomeni od 60 do 80 let.
To lahko reče samo nekdo, ki nima niti najmanjšega pojma o gozdovih. Tale led je polomil pol letnega prirasta lesa slovenskih gozdov. S tem da ko se naredi v gozdu prostor, drevesa hitreje rastejo in je prirast še večji. Gozda je v Sloveniji itak veliko (da ne rečem preveč) in tudi če bi gozdne površine v naslednjih 20-30 letih za recimo 10-20% zmanjšali, ne bi bilo v resnici čisto nobene škode - oziroma bi bilo gospodarsko gledano celo koristno.

O.

Ni rečeno, da izrečeno ne velja za njihovo občino...

Hayabusa ::

Gospodarsko gledano glede gozdov je Slovenija na ravni "zamorcev", ki izvažajo surovine in drago uvažajo izdelke iz njih.


Ni rečeno, da izrečeno ne velja za njihovo občino...

Imho da, sploh če da mnenje župan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Pšenični ::

Okapi je izjavil:

Ko se bo to počistilo, ena generacija lastnikov ne bo imela kaj prodajati. Gozdovi bodo popolnoma prazni. Ena generacija pomeni od 60 do 80 let.
To lahko reče samo nekdo, ki nima niti najmanjšega pojma o gozdovih. Tale led je polomil pol letnega prirasta lesa slovenskih gozdov. S tem da ko se naredi v gozdu prostor, drevesa hitreje rastejo in je prirast še večji. Gozda je v Sloveniji itak veliko (da ne rečem preveč) in tudi če bi gozdne površine v naslednjih 20-30 letih za recimo 10-20% zmanjšali, ne bi bilo v resnici čisto nobene škode - oziroma bi bilo gospodarsko gledano celo koristno.

O.



Seveda natolcuješ neumnosti. No, sicer mene, ki poznam tvoje pisanje o poplavi Lubljanice, temah iz gospodarstva "nič več ne preseneti".

http://www.gozd-les.com/novice/sanacija...

"Sanacija gozdov po žledolomu je dolgotrajen proces, katerega trajanje je odvisno od števila polomljenih in poškodovanih dreves. V prvi fazi odstranimo polomljena drevesa, kar je relativno hiter, a nevaren proces. V drugi fazi izvedemo obnovo gozda (spodbujamo rast novih dreves). Če je poškodovanih in podrtih le nekaj dreves, potem obnova ne bo zahtevna, če pa je poškodovanega večina drevja, pa bo trajalo 60 do 100 let, da si bo gozd opomogel."

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ne morem pomagati, telebanc, če pojma nimaš. Ni vse tako, kot ti povejo na partijskem sestanku.>:D

Gospodarsko gledano glede gozdov je Slovenija na ravni "zamorcev", ki izvažajo surovine in drago uvažajo izdelke iz njih.
Če imaš dovolj surovine in z njo dovolj zaslužiš, ni v resnici nič narobe s tem konceptom. Zakaj bi se trudil s predelavo lesa, če lahko na hitro in brez truda zaslužiš s hlodovino? Lastnik gozda bo naredil tako, kot se njemu najbolj splača. Če bi rad predeloval les, mu ponudiš boljšo ceno od jodlarja in bo les prodal tebi.

O.

Pšenični ::

Okapi je izjavil:

Ne morem pomagati, telebanc, če pojma nimaš. Ni vse tako, kot ti povejo na partijskem sestanku.>:D

Gospodarsko gledano glede gozdov je Slovenija na ravni "zamorcev", ki izvažajo surovine in drago uvažajo izdelke iz njih.
Če imaš dovolj surovine in z njo dovolj zaslužiš, ni v resnici nič narobe s tem konceptom. Zakaj bi se trudil s predelavo lesa, če lahko na hitro in brez truda zaslužiš s hlodovino? Lastnik gozda bo naredil tako, kot se njemu najbolj splača. Če bi rad predeloval les, mu ponudiš boljšo ceno od jodlarja in bo les prodal tebi.

O.


"Les, ki ga pri takem čiščenju dobimo, je bolj ali manj poškodovan in običajno ni primeren za drugo uporabo kot za drva, sekance, pelete, celulozo in lesne plošče. Lastnike gozdov prizadene še padec cen za ta les, saj se na trgu običajno sočasno pojavijo večje količine poškodovanega lesa. Zelo hitro smo v položaju, ko z zaslužkom od prodaje ni mogoče pokriti stroškov sanacije."

Če nimaš gozda, se ne norčuj iz teme. Lastnike bo sanacija tepla dolga leta, to je menda jasno. Pač, mi je jasno, da na zadevo gledaš z "očmi naivnega laika".

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Če nimaš pojma o gozdovih, ne nakladaj o tem, da "ena generacija lastnikov ne bo imela kaj prodajati. Gozdovi bodo popolnoma prazni."

O.

Pšenični ::

Okapi je izjavil:

Če nimaš pojma o gozdovih, ne nakladaj o tem, da "ena generacija lastnikov ne bo imela kaj prodajati. Gozdovi bodo popolnoma prazni."

O.


"Gozd po obsežnem žledolomu ne bo nikoli več tak kot je bil. Za lastnika to pomeni, da bosta vsaj ena ali dve generaciji potomcev čutili posledice, v obliki manjših donosov."

Revež bogi, spet bi rad izpadel pametan, sam ti ne gre.

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Okapi je izjavil:

Ne morem pomagati, telebanc, če pojma nimaš. Ni vse tako, kot ti povejo na partijskem sestanku.>:D

Gospodarsko gledano glede gozdov je Slovenija na ravni "zamorcev", ki izvažajo surovine in drago uvažajo izdelke iz njih.
Če imaš dovolj surovine in z njo dovolj zaslužiš, ni v resnici nič narobe s tem konceptom. Zakaj bi se trudil s predelavo lesa, če lahko na hitro in brez truda zaslužiš s hlodovino? Lastnik gozda bo naredil tako, kot se njemu najbolj splača. Če bi rad predeloval les, mu ponudiš boljšo ceno od jodlarja in bo les prodal tebi.

O.

S prodajo izdelkov zaslužiš 5x več."Jodlarji" to dobro vedo.

ZaphodBB ::

Okapi je izjavil:

Če nimaš pojma o gozdovih, ne nakladaj o tem, da "ena generacija lastnikov ne bo imela kaj prodajati. Gozdovi bodo popolnoma prazni."

O.

Najbolj kvaliteten les je bil uničen. Izplen tega čiščenja bodo predvsem sekanci. Lastniki bodo imeli veliko stroškov, tveganja in pičel zaslužek.

Kot lastnik manjšega gozda ti povem, da imam z njim samo strošek. Lepe bukali in smreke mi pokradejo lokalni gozdni tatovi. Tisto kar mi logar pusti odsekat je pa dobro samo za kurjavo. Gozd sevede potem lepše raste a jaz nimam nič od tega ker mi spet drugi pokradejo kar je vrednega.

Okapi ::

"Gozd po obsežnem žledolomu ne bo nikoli več tak kot je bil. Za lastnika to pomeni, da bosta vsaj ena ali dve generaciji potomcev čutili posledice, v obliki manjših donosov."
Kot rečeno, če pojma nimaš, ne nakladaj. To, kar si citiral, je čista izmišljotina. V 10 letih se ne bo nikjer več poznalo, da je bilo letos kaj polomljeno.

Vsi lastniki gozdov bi pa itak od veselja v zrak skakali, če bi jim dovolili v naslednjih 10 letih posekati 10% gozdov (kot sem napisal, da ne bi bilo nobene škode, če bi gozdne površine zmanjšali za 10-20%).

O.

Karaya 52 ::

Je kdo opazil, da so iglavci veliko bolje preživeli žled? Kolikor vidim iz fotografij je podiralo bukovo šavje. Rogovilasto drevje, ki ni primerno za žago. Zdaj se vprašam, koliko je takšen gozd sploh vreden (v ekonomskem smislu, pustimo sentimentalen jamr) oz. zakaj nekateri kritizirajo pogozdovanje s smreko.

Malo pregledujem stebre DV na google street view in takšni prizori so pogosti. Zarjaveli stebri. Na srečo tukaj ni bilo žleda in zadeva še stoji. Zaenkrat.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

S prodajo izdelkov zaslužiš 5x več."Jodlarji" to dobro vedo.
Samo moraš imeti sodobne žage, moraš znati kaj pametnega z nažaganim narediti in potem to tudi prodati. Če misliš, da random lastnik gozda to zna, se zelo motiš. Zanj je najbolj preprosto in najbolj smotrno hlodovino prodati najboljšemu ponudniku.

Najbolj kvaliteten les je bil uničen.
Kar seveda niti približno ni res.

Kot lastnik manjšega gozda ti povem, da imam z njim samo strošek. Lepe bukali in smreke mi pokradejo lokalni gozdni tatovi. Tisto kar mi logar pusti odsekat je pa dobro samo za kurjavo. Gozd sevede potem lepše raste a jaz nimam nič od tega ker mi spet drugi pokradejo kar je vrednega.
Kar je morda čisto res, nima pa čisto nič skupnega s škodo zaradi ledu.

Če ti večino tistega, kar je vredno, pokradejo, imaš strošek z vsem, tudi z rudnikom diamantov.

O.

francek1 ::

Double_J je izjavil:

V Lj nima nobeden generatorjev... najbolje, da ima država recimo 1000 tistih ogromnih generatorjev na zalogi. Poleg tega... še bencinske ne bi delale, ali pa bi bilo pomanjkanje bencina, tko da bi morali imeti kakšne državne zaloge.

Pa kolikor sem videl nekateri ne znajo uporabljati generatorjev in potem pošiljajo tok v omrežje, kar je smrtno nevarno za tiste, ki odpravljajo posledice na vodnikih.

No, ob tem se mi je porodilo vptrašanje, zakaj v medijih niso objavili navodil, kako priklopiti generator v hiši. Večina tega zagotovo ne ve, če se spomnimo na modele, ki so uporabljali generatorje celo v zaprtih prostorih.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Hayabusa ::

Karaya 52
Spravi link v tinyurl.com oliko, drugače ga forum odreže.

Če si mislil tale daljnovod:
http://tinyurl.com/nnxppcx

ZaphodBB ::

Je kdo opazil, da so iglavci veliko bolje preživeli žled? Kolikor vidim iz fotografij je podiralo bukovo šavje. Rogovilasto drevje, ki ni primerno za žago. Zdaj se vprašam, koliko je takšen gozd sploh vreden (v ekonomskem smislu, pustimo sentimentalen jamr) oz. zakaj nekateri kritizirajo pogozdovanje s smreko.

To seveda ni res. Smreka lahko izgleda čisto ok, ampak če ima poškodovan vrh jo je potrebno podreti.

ZaphodBB ::

Kar je morda čisto res, nima pa čisto nič skupnega s škodo zaradi ledu.

Če ti večino tistega, kar je vredno, pokradejo, imaš strošek z vsem, tudi z rudnikom diamantov.

Veze ima s tem, da je ta žledolom še ena slamica na kamelinem hrbtu. Sicer res nima direktne veze z žledolomom a je naš pristop do gospodarjenja z gozdovi gospodarsko neučinkovit.

BorutK-73 ::

Karaya 52 je izjavil:

Je kdo opazil, da so iglavci veliko bolje preživeli žled? Kolikor vidim iz fotografij je podiralo bukovo šavje. Rogovilasto drevje, ki ni primerno za žago. Zdaj se vprašam, koliko je takšen gozd sploh vreden (v ekonomskem smislu, pustimo sentimentalen jamr) oz. zakaj nekateri kritizirajo pogozdovanje s smreko.

Malo pregledujem stebre DV na google street view in takšni prizori so pogosti. Zarjaveli stebri. Na srečo tukaj ni bilo žleda in zadeva še stoji. Zaenkrat.

res zgleda čisto "zarustano", pa še na ovinku je, stranska sila da steber prevrne je tukaj velika.
Je pa to 400KV DV Podlog-Cirkovce. Ta isti DV gledam iz okna vsaki dan, seveda ne na tej lokaciji.
https://www.google.com/maps?ll=46.27925... (isti DV, od tukaj združen z 220KV)

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Ne požene novega vrha iz debla, toliko, da bi se spodaj v deblu še nekaj let debelila? Ampak ja, tudi to ne pomaga, če vrh odlomi manjši smreki.

ZaphodBB ::

Karaya 52 je izjavil:

Ne požene novega vrha iz debla, toliko, da bi se spodaj v deblu še nekaj let debelila? Ampak ja, tudi to ne pomaga, če vrh odlomi manjši smreki.

Si kdaj slišal za podlubnike? Zakaj meščani vedno hitite kmetom razlagat kako grejo te zadeve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

connel ::

Požene že, ponavadi ne samo enega ampak dva vrha. Pa tako smreko je vseen treba podret. V mojem koncu jih je tudi kar nekaj potrgalo na vrhu, bolj "mlade" smreke, tiste močne so v redu prestale. Listavce je pa krepko potrgalo, sploh veje pri starejših, močnejših. Šibke pa enostavno na pol preklalo.

bluefish ::

Za intermezzo:

...

V članku s pripisom: "Preddvor in Jezersko smo obiskali z vojaki 132. bataljona, ki z valukom vozijo nujne stvari in domačine."

Vsaj žejni ne bodo. ;((

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Samsungu zaradi minutnega izpada elektrike večmilijonska škoda

Oddelek: Novice / Rezultati
4210909 (8673) Poldi112
»

Nenapovedan izpad elektrike (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586786 (4313) Glugy
»

Kaj se dogaja z evropskim električnim omrežjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13749132 (39060) Oldi
»

Zakaj stebri daljnovodov klonejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
26067874 (56804) Zajec123

Več podobnih tem