» »

Segmentirano jadro za senco

Segmentirano jadro za senco

Comandante ::

Torej, imam teraso, kjer sem do sedaj uporabljal trikotno jadro (pravokotni trikotnik s stranico 3,6m). Zadeva je drzala eno leto, zdaj ga je vzel veter. Lahko bi vsako leto pac kupil novega (OBI jih ima za 15€), ampak me moti nekaj drugega - ob sunkih vetra je zadeva zelo glasna, ker se napihuje in udarja gor in dol. Je skoraj kot na jadrnici :) Poskusil sem fiksno montazo, ni ok, fleksibilno montazo (na gumah/vzmeteh), se bistveno slabse.

Opazil sem, da imajo doloceni kafici sencnike, ki izgledajo kot skrge pri ribi (slike ne najdem pa da me ubijete). Tako lahko ob sunku vetra zrak relativno dobro tece skozi sencnik/cerado, ko dezuje pa voda ne gre skozi (ker je blago sivano kot so polozeni stresniki, en kos preko drugega.

Ima kdo idejo kje to dobiti? Lahko delano po meri, cena ni pomembna.

rokp ::

>pravokotni trikotnik s stranico 3,6m

Kako pa tole izgleda? ;) (Sorry za offtopic.)

Comandante ::

rokp je izjavil:

>pravokotni trikotnik s stranico 3,6m

Kako pa tole izgleda? ;) (Sorry za offtopic.)

Fair enough :)) S katetami 3,6m, to mi je pomembno za montazo. Hipotenuza je seveda daljsa.

starfotr ::

;-) ::

Zanimivo, par dni že testiram jadro iz hoferja, ki sem ga kupil samo da vidim sistem kako je narejeno, sam sem si zamislil da si ga kazneje sešijem iz bolj prožnega materiala. In ja ne ruži nič pa je bilo zdaj par dni kar vetrovno, je pa res da imam zelo napeto na in uporabljam vzmeti.

M-XXXX ::

Kaksne pa so cene po kvadratu jader po narocilu? Ima kdo izkušnje?

Comandante ::

starfotr je izjavil:

http://prelog-mm.net/index.php/slo/jadra

Tu se recimo lepo vidi, da imajo stadardna jadra uslocene stranice. Najbrz zaradi raztegovanja blaga, prakticno pa ravno ni, v kolikor hoces se neko zascito pred dezjem. V Obiju sem ponovno kupil pravokotni trikotnik z ravnimi stranicami, ampak se uslocijo, ko ga dobro napnes. Ce ga ne napnes pa udarja gor in dol ob vetru.

Mislim da se bom prej ali slej odlocil za neko custom made varianto, iz trpeznega materiala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tristrane POKOČNE PRIZME

Oddelek: Šola
111889 (1441) Bikica195
»

Romb, podan z višino in diagonalo

Oddelek: Šola
9969 (745) Randomness
»

Matematika - trapez

Oddelek: Šola
228652 (5655) Yacked2
»

matematika, geometrije v ravnini, telesa

Oddelek: Šola
203056 (2425) manniac
»

Mat. naloga(krogci v 3kotniku)

Oddelek: Šola
101014 (847) sverde21

Več podobnih tem