» »

Naravne katastrofe v Sloveniji

Naravne katastrofe v Sloveniji

energetik ::

k4vz0024 je izjavil:

Eles pa bo potem stroške prevalil na gospodinjstva...
ELES daje dobiček (ki je tudi posledica mednarodnih pretokov preko SLO) v proračun SLO. Da lahko ti plačaš malo manjši davek.

k4vz0024 ::

Mogoče, ampak najprej si sebi napolnijo malho. Zakaj pa ne financirajo lokalnih oz. regijskih povezav s tem denarjem? Omrežnino pa stalno višajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Karaya 52 ::

To je dobro vprašanje, pa ne velja samo za ELES in električno omrežje. Če je pa kaj pokvarjeno je pa to namensko pobrana dejatev, ki je potem nenamensko porabljena. Kaj z dobičkom načeloma odloča lastnik, država, (iirc je za eles poseben zakon) ki si potem izplačuje dividende namesto da bi vlaga v infrastrukturo. Če to dela privatnik, pa rečejo, da izčrpava podjetje. Takle mamo...

Vajenc ::

Pretežni del dobička ELESa bi moral po Energetskem zakonu iti za vzdrževanje. Privat lastnika bi težko tako omejeval.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

zee ::

Vajenc je izjavil:

Pretežni del dobička ELESa bi moral po Energetskem zakonu iti za vzdrževanje. Privat lastnika bi težko tako omejeval.


Saj gre za vzdrzevanje... debelih trebuhov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Vajenc ::

zee je izjavil:

Vajenc je izjavil:

Pretežni del dobička ELESa bi moral po Energetskem zakonu iti za vzdrževanje. Privat lastnika bi težko tako omejeval.


Saj gre za vzdrzevanje... debelih trebuhov.

Zakon tega ne omenja. Mislim, da so podatki poslovanja javnih podjetij javna. Če se namesto javne infrastrukture vzdržuje debele trebuhe je sedaj idealen čas za revizijo in ukrepanje.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

energetik ::

zee je izjavil:

Vajenc je izjavil:

Pretežni del dobička ELESa bi moral po Energetskem zakonu iti za vzdrževanje. Privat lastnika bi težko tako omejeval.


Saj gre za vzdrzevanje... debelih trebuhov.
Ja vežda.
Vsako leto se izklopijo, pregledajo in po potrebi popravijo praktično vsi DV 110-400 kV. Pravkar je bilo totalno obnovljeno celo stikališče NEK. Pa še mnogo drugih RTP. Ampak nekateri mislite, da se to kar zastonj rekonstruira.
Totalna preureditev npr. Div-Ber, da bi zdržal tako breme žledu, kot je bil zdaj, bi daleč presegla večletne dobičke.

jest10 ::

Pravkar je bilo totalno obnovljeno celo stikališče NEK.

RTP Okroglo-prenova stikališča in menjava enega 400/110 transformatorja, dokončanje 2x400kV Krško-Beričevo, odkupi zemljišč in načrtovanje 110kV Železniki-B. Bistrica(čeprav tu ima zraven dosti tudi elektro Gorenjska), začetek rekonstrukcije iz 1x110kV na 2x110 kV Brestanica-Hudo in rekonstrukcije 220kV na 2x400kV Šoštanj-Podlog itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

energetik ::

VN ELESovo omrežje je kar v dobrem stanju.

Drugo pa je SN distribucijsko omrežje, ki na mnogih območjih pelje skozi drevje, postavljeno je pa na skrivljenih lesenih kolih, ki se že brez žleda komaj držijo.

Karaya 52 ::

To ni dovolj dobro. Kot bi se Darsu podrl viadukt na Trojanah, potem pa bi se hvalili z obnovljeno rampo v Prekmurju.

Sicer pa je tega čudnega vlaganja v infrastrukturo en kup. Železnice so obnovile progo do Ribnice, na kateri praktično ni vlakov, na najpomembnejšem koridorju pa jim pada električna oprema, počasnih voženj je vedno več. Isto velja za ceste. Imeli so denar za osilniške serpentine, na 1/3 glavnih cest pa so uvedli izmenični promet zaradi štirih mostov. Da ne začnem o cestnini, ki jo plača nekdo iz Slovenj Gradca, ki pa jo je vlada prekanalizirala v železnice, iz Slovenj Gradca pa ni ne železnice ne normalne glavne ceste. #vazelin

Hayabusa ::

echo
Enostavno do zdej ni blo treba.
Možno, da bo čez dve leti isto. Verjetno pa še lep čas ne bo tako obsežnih pojavov.

Na Primorskem jih na parih mestih vseskozi podira.
In so šli iz faktorja varnosti 1.4 na 3-5 nato 6.5 in še vedno podira 8-).

jest10 ::

Karaya 52 je izjavil:

To ni dovolj dobro. Kot bi se Darsu podrl viadukt na Trojanah, potem pa bi se hvalili z obnovljeno rampo v Prekmurju.

Ni problema, ti samo plačej, pa bo bolje. Konkretno plačej.

echo ::

Hayabusa je izjavil:

echo
Enostavno do zdej ni blo treba.
Možno, da bo čez dve leti isto. Verjetno pa še lep čas ne bo tako obsežnih pojavov.

Na Primorskem jih na parih mestih vseskozi podira.
In so šli iz faktorja varnosti 1.4 na 3-5 nato 6.5 in še vedno podira 8-).


Nisem vedel.
Klinc, pol je edina varjanta faktor 1.4 ali pa podzemni kanal.
Vse ostalo je neumno ;)

zee ::

Seveda lahko Slovenija znova izumlja kolo in odkriva toplo vodo, lahko pa vprasamo Afstrijce in Svicarje ali pa Nemce in Francoze, kako to urejajo. #sampravm
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Vajenc ::

zee je izjavil:

Seveda lahko Slovenija znova izumlja kolo in odkriva toplo vodo, lahko pa vprasamo Afstrijce in Svicarje ali pa Nemce in Francoze, kako to urejajo. #sampravm

Kdo nam bo povedal s kakšnim škropivom pošpricat ostalo polovico gozda, da bo preživela naslednji veliki žled?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

krneki0001 ::

Tut v avstriji imajo kar nekaj problema z žledom, samo izpadov elektrike pa ni toliko, ker imajo skoraj vse omrežje pod zemljo. Beljak ga je kr dobr nafu*al.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mipe ::

V ostali polovici gozda ni daljnovodov. Žled je naravni pojav, ki skrbi za čiščenje gozda. Jasno da se bodo bolna drevesa hitro izločila.

Vajenc ::

krneki0001 je izjavil:

Tut v avstriji imajo kar nekaj problema z žledom, samo izpadov elektrike pa ni toliko, ker imajo skoraj vse omrežje pod zemljo. Beljak ga je kr dobr nafu*al.

V SLO smo tudi že prej imeli žledno škodo. Gozda je bilo uničenega do 8%, brez elektrike pa so bile kakšne vasi, kakšen dan. Neprimerljivo z letošnjim žledom pri nas.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

Double_J ::

V tarči so rekli, da če bi še kak dan več deževalo... potem bi pa kompletno električno omrežje odpovedalo.
Dve šivanki...

Mipe ::

Pajade. Rekla kazala.

energetik ::

Double_J je izjavil:

V tarči so rekli, da če bi še kak dan več deževalo... potem bi pa kompletno električno omrežje odpovedalo.
Kompletno omrežje sicer ne, ampak ni daleč od resnice. Sicer ne deževalo ampak če bi še žledilo, bi bil lahko ogrožen še 2xDV NEK-Ber.
Kaj bi potem sledilo...poglejte sheme omrežja: http://www.eles.si/razvoj-prikljucitev-...

Engineer_ ::

deli slovenije ob meji bi imeli elektriko, notranjost verjetno ne.

Double_J ::

Pol je bla tole samo dobra vaja... treba bit pripravljen za takrat, ko bo recimo 75% ali več brez elektrike.
Dve šivanki...

Engineer_ ::

Double_J je izjavil:

Pol je bla tole samo dobra vaja... treba bit pripravljen za takrat, ko bo recimo 75% ali več brez elektrike.


kupiš generator...


in upaš, da ti ga ne ukradejo takrat ko ga rabiš.

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Kaj agregati! Opažam, da na več streh polagajo sončne celice.

mn ::

Engineer_ je izjavil:

Double_J je izjavil:

Pol je bla tole samo dobra vaja... treba bit pripravljen za takrat, ko bo recimo 75% ali več brez elektrike.


kupiš generator...


in upaš, da ti ga ne ukradejo takrat ko ga rabiš.


In pa da ti bo sploh delal čez n let ko ga boš potreboval, ker ga nisi redno vzdrževal.

Mipe je izjavil:

Kaj agregati! Opažam, da na več streh polagajo sončne celice.


1) Ki sedajle pomagajo točno nič.
2) Če se ne motim potrebujejo povezavo z omrežjem da sploh delujejo - vsaj ti sistemi ki se jih ponavadi vgrajuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

Engineer_ ::

seveda ga moraš vzdrževat. Saj v sloveniji nimamo 100% ves čas elektrike, tako da ga lahko vsaj nekajkrat letno uporabiš. izpadi elektrike so relativno pogosti..sicer le za nekaj ur, pa vseeno dovolj, da preizkusiš če generator še dela.

Mipe je izjavil:

Kaj agregati! Opažam, da na več streh polagajo sončne celice.


ki recimo zelo koristijo ljubljanskim žabam v tisti njihovi čudoviti megli, kajne.
No, trenutno je sicer po 3/4 slovenije podobna situacija, saj je skoraj povsod oblačno in nikjer ne koristijo sončne celice.

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

V Lj nima nobeden generatorjev... najbolje, da ima država recimo 1000 tistih ogromnih generatorjev na zalogi. Poleg tega... še bencinske ne bi delale, ali pa bi bilo pomanjkanje bencina, tko da bi morali imeti kakšne državne zaloge.

Pa kolikor sem videl nekateri ne znajo uporabljati generatorjev in potem pošiljajo tok v omrežje, kar je smrtno nevarno za tiste, ki odpravljajo posledice na vodnikih.
Dve šivanki...

Engineer_ ::

grelec na petrolej kupiš in ti greje. sicer smrdi, samo greje. Seveda moraš nujno pazit na kvaliteto zraka v prostoru.
zraven pa še en kurilnik za kampiranje, toliko da si pogreješ kakšno osnovno hrano, ki je ni treba dolgo kuhat.

problem bo torej ostal samo pri oblekah,ki jih nimaš kje oprati.

Ni tako grozno kritično.

Zgodovina sprememb…

bzzero ::

Double_J je izjavil:

Pa kolikor sem videl nekateri ne znajo uporabljati generatorjev in potem pošiljajo tok v omrežje, kar je smrtno nevarno za tiste, ki odpravljajo posledice na vodnikih.


This. Ravno na to sem pomislil zadnjič, ko sem slišal za smrt prostovoljca, ki ga je ubil nenaden sunek. Sem pa čisti noob kar se elektrike tiče, zato niti ne vem, če je kaj takega sploh možno. Vem pa, da je pri uporabi generatorja tega nujno ločiti od zunanjega omrežja.

energetik ::

Bolje plinska pečka, ki ne smrdi, draga pa tud ni tko:


Pa kuhalnik za kampiranje, uporabiš lahko iste bombe kot za pečko in si zmagu. Imaš za kuhat, gret, pripravo tople vode.
Plinske lampice za kampiranje so tudi dokaj poceni in presneto dobro svetijo. V glavnem za ca. 100EUR + ene 3 bombe na zalogi imaš lahko rezervo za kritične čase.

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

Tudi plin je odlična ideja ja.
Kritične obleke opereš v vodi ogreti na plinskem kuhalniku.

potem pa knjigo v roke in počakati, da se vrne elektrika.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

bzzero je izjavil:

Double_J je izjavil:

Pa kolikor sem videl nekateri ne znajo uporabljati generatorjev in potem pošiljajo tok v omrežje, kar je smrtno nevarno za tiste, ki odpravljajo posledice na vodnikih.


This. Ravno na to sem pomislil zadnjič, ko sem slišal za smrt prostovoljca, ki ga je ubil nenaden sunek. Sem pa čisti noob kar se elektrike tiče, zato niti ne vem, če je kaj takega sploh možno. Vem pa, da je pri uporabi generatorja tega nujno ločiti od zunanjega omrežja.
Jasno da je. Če je SN/NN trafo še priklopljen, lahko ti z navadnim agregatom generiraš 20kV na podrtem daljnovodu in spečeš delavca. Upam, da delavci pred delom odklopijo NN izvode iz trafota.

bzzero ::

Po mojem bi bilo bolj pametno, da bi mediji trobili o tem, kako pomembno je ločiti hišno omrežje od zunanje električne napeljave. Namesto tega so raje utrujali s tem, da mora biti agregat postavljen 7 m od hiše. Ne verjamem, da je v tej državi kdo tako zabit, da bi si ga postavil v dnevno sobo ali spalnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzzero ()

Pithlit ::

Butasto (mogoče) vprašanje:

če se da agregat v kurilnico pa ga na dimnik spelje? Zakaj 'mora' bit 7 metrov stran od bajte (ignoriram hrup)?
Life is as complicated as we make it...

Mipe ::

Ogljikov monoksid. Dimnik ni dovolj - cel prostor mora biti prezračevan. In to pozimi najbrž ne pride v poštev...

Pithlit ::

Še vedno mi ni jasno. Zakaj točno dimnik ni dovolj? A se pri izgorevanju v agregatu plini kar prosto razpršijo po prostoru? Zadeva nima izpuha?

Sicer nimam problemov z elektriko. Ampak zračenje v mojem primeru ni noben problem. Me pa zanima ker nimam pojma o agregatih (vem v grobem kako izgleda in kako deluje, kaj več pa ne).
Life is as complicated as we make it...

Karaya 52 ::

jest10 je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

To ni dovolj dobro. Kot bi se Darsu podrl viadukt na Trojanah, potem pa bi se hvalili z obnovljeno rampo v Prekmurju.

Ni problema, ti samo plačej, pa bo bolje. Konkretno plačej.


Saj plačam, konkretno. Plače v energetiki so v samem vrhu, kar je čudno, glede na trend padanja cen štroma. Očitno pa tudi ti delaš v energetiki. Izdaja te burna reakcija na vsako mojo kritiko energetskega sektorja. Zato pa pravim, da bodo zalegle edino tožbe. Potem bo zmanjkalo za božičnice in odnos do strank se bo počasi začel popravljati.

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Pithlit je izjavil:

Še vedno mi ni jasno. Zakaj točno dimnik ni dovolj? A se pri izgorevanju v agregatu plini kar prosto razpršijo po prostoru? Zadeva nima izpuha?

Sicer nimam problemov z elektriko. Ampak zračenje v mojem primeru ni noben problem. Me pa zanima ker nimam pojma o agregatih (vem v grobem kako izgleda in kako deluje, kaj več pa ne).

Ker pri izgorevanju bencina oz. dizla nastaja ogljikov monoksid, tako kot pri avtu. To je tudi priljubljen način samomora - garažo zatesniš, avto prižgeš in se udobno namestiš.

Tule je malo več napisano o tem: Nevarnosti nastanka ogljikovega monoksida

Ogljikov monoksid se zbira pri tleh, ne gre kar tako gor skozi dimnik.

Sicer pa ni butasto vprašanje, prav je, da si vprašala - za razliko od tistih, ki so zaradi zastrupitve pristali na kliniki.

energetik ::

Pithlit je izjavil:

Še vedno mi ni jasno. Zakaj točno dimnik ni dovolj? A se pri izgorevanju v agregatu plini kar prosto razpršijo po prostoru? Zadeva nima izpuha?

Sicer nimam problemov z elektriko. Ampak zračenje v mojem primeru ni noben problem. Me pa zanima ker nimam pojma o agregatih (vem v grobem kako izgleda in kako deluje, kaj več pa ne).
Izpuh jasno ima, ampak skrit za mrežico. Za priklop na dimnik bi morala predelat izpuh in nekako s cevjo neprodušno povezat z dimnikom.
Brezveze, postaviš nekam ven in je OK. Tudi tistih 7m ne vem kje so dobili. Važno je, da je izven bajte in je to to.

EDIT: tista mrežasta stvar levo zgoraj:

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

energetik je izjavil:

Tudi tistih 7m ne vem kje so dobili.

Verjetno zato, ker imajo generatorji med lastnostmi decibele napisane glede na 7m oddaljenost.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

mn ::

energetik je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Še vedno mi ni jasno. Zakaj točno dimnik ni dovolj? A se pri izgorevanju v agregatu plini kar prosto razpršijo po prostoru? Zadeva nima izpuha?

Sicer nimam problemov z elektriko. Ampak zračenje v mojem primeru ni noben problem. Me pa zanima ker nimam pojma o agregatih (vem v grobem kako izgleda in kako deluje, kaj več pa ne).
Izpuh jasno ima, ampak skrit za mrežico. Za priklop na dimnik bi morala predelat izpuh in nekako s cevjo neprodušno povezat z dimnikom.
Brezveze, postaviš nekam ven in je OK. Tudi tistih 7m ne vem kje so dobili. Važno je, da je izven bajte in je to to.


Sem ravno to hotel predlagati. Ampak je IMHO še en problem. Zagotoviti bi bilo treba vlek čez dimnik, kar pomeni da ne smeš zatesniti.

Pithlit ::

No, nekam ven včasih tudi ne gre kar tako. Razen če ga direkt na cesto vržeš.

Avo pač na dimnik povežeš pa boš težko samomor delal. Predelava samega izpuha agregata menda ne more biti tak grozen problem. Improvisation is my middle name.

Za vleko... verjetno kak ventilator?

V bistvu izvedljivo, torej. Jasno, lažje ga je nekam ven postavit... če imaš plac. Tak da sosedom ne bo težilo do amena, pa da ga prvi mimoidoči ne bo zagrabil in odnesel neznano kam (sicer imam balkone... ampak ravno meter od kavča pa ta ropotulja tudi ne bi bila dobrodošla). Vrstne hiše pa to.
Life is as complicated as we make it...

jest10 ::

Karaya 52 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

To ni dovolj dobro. Kot bi se Darsu podrl viadukt na Trojanah, potem pa bi se hvalili z obnovljeno rampo v Prekmurju.

Ni problema, ti samo plačej, pa bo bolje. Konkretno plačej.


Saj plačam, konkretno. Plače v energetiki so v samem vrhu, kar je čudno, glede na trend padanja cen štroma. Očitno pa tudi ti delaš v energetiki. Izdaja te burna reakcija na vsako mojo kritiko energetskega sektorja. Zato pa pravim, da bodo zalegle edino tožbe. Potem bo zmanjkalo za božičnice in odnos do strank se bo počasi začel popravljati.


Ne, plačaš premalo. Ti plačuješ za Golfa, želiš pa Maseratija. Tako pač ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Pithlit ::

Ne. Vsi plačujemo zato da se zadeva sploh pelje. Nima veze ali je Maserati ali pa 40 let stara katra.

Trenutno ne gre nikamor. In ker ena stran ni sposobna zagotavljati dobave kakor je zapisano v pogodbah... bi morala plačati penale. Pa jih ne bo. Mi jih bomo (pre)plačali. Do naslednjič. Pol pa jovo na novo. Če bi ELES iz svoje malhe (ne davkoplačevalske) moral skrbeti za nemoteno delovanje... bi bilo delovanje zagotovljeno v nulo. Ne pa takole... ko se nekaj krpa samo tolk da stoji.

To da se jim vedno znova podirajo eni in isti daljnovodi je pač malomarnost.
Life is as complicated as we make it...

Mipe ::

Upajmo samo, da se istega principa ("zamenjaj, ko pade") ne gredo tudi pri elektrarnah...

jest10 ::

Pithlit je izjavil:

Ne. Vsi plačujemo zato da se zadeva sploh pelje. Nima veze ali je Maserati ali pa 40 let stara katra.

Trenutno ne gre nikamor. In ker ena stran ni sposobna zagotavljati dobave kakor je zapisano v pogodbah... bi morala plačati penale. Pa jih ne bo. Mi jih bomo (pre)plačali. Do naslednjič. Pol pa jovo na novo. Če bi ELES iz svoje malhe (ne davkoplačevalske) moral skrbeti za nemoteno delovanje... bi bilo delovanje zagotovljeno v nulo. Ne pa takole... ko se nekaj krpa samo tolk da stoji.

To da se jim vedno znova podirajo eni in isti daljnovodi je pač malomarnost.


Pa si ti zihr, da v tvoji pogodbi piše kaj o neprekinjeni dobavi energije? O garantirani 100% zanesljivosti?:|

Ker za take fore se ponavadi sklepajo pogodbe posebej in takim potem elektro povrne izpade.

Pithlit ::

Sem skoraj 100% ziher da nič takega ne piše. Zato pa je stanje takšno kot je. Odgovorni ne odgovarjajo, stranke pa 'jebejo ježa'.

Kot že rečeno, v normalnem svetu se za podobne neumnosti plača penale. Pri nas se pa pač cuza davkoplačevalce. Brave new world.

Ako bi bil ELES privat firma... bi jih sedaj dobil hudo po prstih (in vprašanje če bi preživel). Je pa to spet druga debata. In ne nujno boljša varianta.

Mipe je izjavil:

Upajmo samo, da se istega principa ("zamenjaj, ko pade") ne gredo tudi pri elektrarnah...

TEŠ ne vliva nekega groznega zaupanja...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

energetik ::

Pa kaj spet vlečeš sem ELES, ki ni trenutno kriv za noben izpad elektrike. Prenosno omrežje ima napajane vse RTP. Torej je narejeno z zadosti rezerve, da tudi izpad več elementov ni povzročil razpada sistema.

Za odjemalce pa obstaja nekje ena tabelca, koliko ur na leto so lahko brez napajanja.
Sicer pa v nobenem primeru ne more biti 100% zanesljivosti, pa če še toliko pretiravaš z gradnjo. Malo večji potres bi potrgal tudi pokablirane povezave.

Pithlit ::

Ne gre se za 100% zanesljivost. Gre se za to da jim eni in isti daljnovodi klecajo. Torej je nekaj hudo narobe z načrtovanjem/izvedbo/sanacijo... whatever.

Jaz razumem da se en stolp lahko podere. Razumem tudi da se jih 100. Ne razumem pa da _ista_ trasa večkrat odpove. Iz _enakih_ razlogov. Žled. Ki je nekaj povsem normalnega pri nas. Za tole bi moral nekdo odgovarjat. Ne pa zato ker se random stolp nekje podre (čeprav bi tudi za tisto nekdo moral odgovarjat... navsezadnje je za to nekdo odgovoren).
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Samsungu zaradi minutnega izpada elektrike večmilijonska škoda

Oddelek: Novice / Rezultati
4210946 (8710) Poldi112
»

Nenapovedan izpad elektrike (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586803 (4330) Glugy
»

Kaj se dogaja z evropskim električnim omrežjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13749248 (39176) Oldi
»

Zakaj stebri daljnovodov klonejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
26067987 (56917) Zajec123

Več podobnih tem