» »

Ameriški tehnološki magnati skoraj ne plačujejo davkov

1 2
3
4

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

To ni važno. Jaz nase "vežem" par 10 jurjev, pa naj bo par 100 jurjev, če sem malo bolj pri denarju, vse ostalo kar imam "kroži". Če na leto plačam 20 jurjev davkov pri plači, ddv-ju, itd, je to kar velik delež proti celemu premoženju. On veže nase milijarde, ki ne krožijo. Če plača 1 mio davka na leto pri hrani, je to še zmeraj malo glede na celo premoženje.


Zakaj taka urgentna želja da bi vsi morali plačevat več... raje se borit da bi ti plačal MANJ!

Da To ti govorijo tisti z veliko $$$. Enako kot poslušat Amerikance glede laži evropskega socialnega sistema, ki je za njih znanstvena fantastika.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Utk ::

damirj79 je izjavil:

To gre vse v smislu "Če jaz nimam za kravo, naj tudi sosedu crknejo". Tko pač misli ljudstvo, uni ta bogati so pa stopli skup.

Sam sebe negiraš iz enga stavka v drugega. Če bi reveži stopli skup, bi bogatim pol repa od krave odrezali. Pa še tega ne moremo. Ker ne smemo biti fauš.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

[
Zakaj taka urgentna želja da bi vsi morali plačevat več... raje se borit da bi ti plačal MANJ!

Če hočem jaz manj, mora nekdo več. To je logično.


Ne ni logično, lahko se optimizira delovanje potratne JU in JS in samo ti plačuješ manj =)

Ampak to je preveč dela, najbolj skoz vsi več, dokler ne bomo 100% dali od plače državi ker tako bo the best!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ne vsi več od plač, samo velike korporacije naj plačajo procentualno enak davek kot lokalni mesar pa bo čisto dovolj za vse.
Optimizacija nima nič s tem. Lahko se vseeno dela na njej.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ne vsi več od plač, samo velike korporacije naj plačajo procentualno enak davek kot lokalni mesar pa bo čisto dovolj za vse.
Optimizacija nima nič s tem. Lahko se vseeno dela na njej.


Seveda ima vse s tem... če je skoz dovolj denarja ni nobene želje in pritiska racionalizirat...

Če bi proračun bil enak kot pred 20 leti za JU in JS bi morali vladajoči pogruntat kako uporabit tehnologijo da bi za enak denar višjih plač in manj ljudi naredili enako ali morda več

tako pa samo zadolževanje in višanje kriznih davkov ki so potem večni!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Jaz sem prvi za to, da se optimizira JS. Ampak se ne bo.
Ti pa razloži zakaj bi google plačeval manj davka kot pekarna?

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Jaz sem prvi za to, da se optimizira JS. Ampak se ne bo.
Ti pa razloži zakaj bi google plačeval manj davka kot pekarna?


Google plačuje več davka kot pekarna, ker imajo delavci, ki jih zaposluje Google, višje plače od katerih se plača več davka kumulativno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ne, te davke plačujejo zaposleni, ne pa google.

Mato989 ::

Ampak Google jim omogoči da lahko to plačajo, ker jim izplača take plače ker za njega delajo... to je denar od Googla ki gre za plače...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ne, to je denar od zaposlenih.
Eno je to, da privabiš google v državo. Normalno, daš mu 0% davek pa še kaj zraven, samo da pride in plačuje 10,000 zaposlenih po 100,000 letno.
Ampak enkrat na nekem koncu sveta pa vseeno mora se ta krog zaključit, in mora tudi google nekje plačat svoj davek. Najbolje da tam, kjer dela promet. Slovenija nima nič od tega, če google plačuje Američane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ne, to je denar od zaposlenih.
Eno je to, da privabiš google v državo. Normalno, daš mu 0% davek pa še kaj zraven, samo da pride in plačuje 10,000 zaposlenih po 100,000 letno.
Ampak enkrat na nekem koncu sveta pa vseeno mora se ta krog zaključit, in mora tudi google nekje plačat svoj davek. Najbolje da tam, kjer dela promet.


Ta logika bi bila pravilna samo če bi imeli fiksno omejeno število denarja v obtoku... dokelr denar funkcionira na način dolga in nima kritja je tvoja logika napačna =)


Bottom line je da Googlov ekosistem kot celota plača več davka kot vse Pekarne v Sloveniji že samo preko plač zaposlenih tam... tako da Google posredno daje državi več kot vse SLO pekarne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

gruntfürmich ::

zmaugy je izjavil:

FastWIND je izjavil:

Meni pa je recimo pri tej temi fascinantno, da se najdejo komentatorji, ki komentirajo novico in zagovarjajo nizke ali ničelne obdavčitve milijarderjev, pri tem pa so sami s prihodki par 10k€ letno obdavčeni nekajkrat več....

Torej prosim napišite, tisti, ki se prepoznate v zgornjem zapisu, kje najdete motiv, da zagovarjate milijarderje, da so obdavčeni nižje kot vi?

Že v naprej se zahvaljujem za iskrene odgovore.

Ker se vidijo kot milijarderji v prihodnosti. Samo še malo.

ne dojameta da je eno izmed glavnih uprašanje 'kaj' obdavčiti in 'kako'.

obdavčitev večanja premoženja zaradi rasti cene nepremičnin? zakaj potem ne kar vsako slovensko gospodinjstvo obdavčit za ta porast premoženja. 20k€ davka takoj vsakemu, ker mu je slabo vzdrževana bajta iz 80h let več vredna kot 10 let poprej !
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

damirj79 ::

Utk je izjavil:

damirj79 je izjavil:

To gre vse v smislu "Če jaz nimam za kravo, naj tudi sosedu crknejo". Tko pač misli ljudstvo, uni ta bogati so pa stopli skup.

Sam sebe negiraš iz enga stavka v drugega.


Res je, namenoma. Ampak žal mi je, da se v tem najdeš.

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

zmaugy je izjavil:

FastWIND je izjavil:

Meni pa je recimo pri tej temi fascinantno, da se najdejo komentatorji, ki komentirajo novico in zagovarjajo nizke ali ničelne obdavčitve milijarderjev, pri tem pa so sami s prihodki par 10k€ letno obdavčeni nekajkrat več....

Torej prosim napišite, tisti, ki se prepoznate v zgornjem zapisu, kje najdete motiv, da zagovarjate milijarderje, da so obdavčeni nižje kot vi?

Že v naprej se zahvaljujem za iskrene odgovore.

Ker se vidijo kot milijarderji v prihodnosti. Samo še malo.

ne dojameta da je eno izmed glavnih uprašanje 'kaj' obdavčiti in 'kako'.

obdavčitev večanja premoženja zaradi rasti cene nepremičnin? zakaj potem ne kar vsako slovensko gospodinjstvo obdavčit za ta porast premoženja. 20k€ davka takoj vsakemu, ker mu je slabo vzdrževana bajta iz 80h let več vredna kot 10 let poprej !




V osnovi bi bilo NAJBOLJE da bi se obdavčilo VEČINA skozi potrošnjo torej DDV... tu potem seveda pride do problema ker bi tako mogle uvest vse države, da ne bi čez mejo kupovali...

Zato je potem tako da bi bilo dobro da se nekaj prerazporedi še na obdavčitev premoženja in nekaj na dohodnino za plače nad 2x minimalca...

To bi bilo idealno.


po celi EU bi morali naredit DDV 30%, in omejitev na 1 nepremičnino do max 120m2 bivalne površine in dohodnina nad 2x minimalca v državi oz 2x najnižje plače za polni delovni čas (povprečje sindikalnih tarifnih razredov)

Hkrati pa ukinit plačevanje penzij ipd. dobiš na TRR in vsi po 65tem dobijo socialko za penzijo ostalo pa kar si prihranil. socialne penzije se financirajo iz DDV in obdavčitve več kot 1 fleta oz. nepremičnine ter DDV...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

pri DDV-ju jst vidim eno pomanjkljivost, in to je da to samo plača končni kupec. vse druge finančne mahinacije podjetij in 'vlagateljev' so izvzete. skratka kot da bi raja večino tega plačevala, bogati itq imajo večino kupljeno preko drugih kanalov, ki zaobidejo ta davek, imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

smetko ::

po celi EU bi morali naredit DDV 30%, in omejitev na 1 nepremičnino do max 120m2 bivalne površine in dohodnina nad 2x minimalca v državi oz 2x najnižje plače za polni delovni čas (povprečje sindikalnih tarifnih razredov)

Hkrati pa ukinit plačevanje penzij ipd. dobiš na TRR in vsi po 65tem dobijo socialko za penzijo ostalo pa kar si prihranil. socialne penzije se financirajo iz DDV in obdavčitve več kot 1 fleta oz. nepremičnine ter DDV...

Ravno to želijo ti tehnološki magnati.
Kje je slabost tega: na eni strani želiš obdavčiti male imetnike kapitala in delo, na drugi strani pa proste roke velikemu kapitalu.
Pri obdavčitvi tehnoloških magnatov je problem v tem, da države z davčnimi službami še niso našle vzvode, kako tudi od njih pobrati nekaj davka. Ti imajo tudi dovolj denarja, da plačujejo strokovnjake za optimizacijo poslovanja, dočim države so z optimizacijo državne uprave v veliki meri izgubljale strokovnjake, kateri bi znali tudi te magnate obdavčiti.
Velik problem teh tehnoloških podjetji je tudi v tem, da so na svojem področju monopolisti in to izkoriščajo tudi pri svojih investicijah.
No comment

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

pri DDV-ju jst vidim eno pomanjkljivost, in to je da to samo plača končni kupec. vse druge finančne mahinacije podjetij in 'vlagateljev' so izvzete. skratka kot da bi raja večino tega plačevala, bogati itq imajo večino kupljeno preko drugih kanalov, ki zaobidejo ta davek, imho.



Zato pa ukinit neumnosti z poračuni davka izstopni vstopni... DDV se naj plača VEDNO in takoj odpade ogromno težav... resda pa se cene dvignejo, tako tudi preprodajalci ne bodo najbolj zainteresirani.

Če Google nabavi 10.000 laptopov naj od vsakega plača DDV... ne pa da se poračuna, tako izguba več ni pomembna, in prikrivanje na papirju, ker že da kupi laptope plača davek... in enako za avte, in vse kar kupujejo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

smetko ::

Mato989 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

pri DDV-ju jst vidim eno pomanjkljivost, in to je da to samo plača končni kupec. vse druge finančne mahinacije podjetij in 'vlagateljev' so izvzete. skratka kot da bi raja večino tega plačevala, bogati itq imajo večino kupljeno preko drugih kanalov, ki zaobidejo ta davek, imho.



Zato pa ukinit neumnosti z poračuni davka izstopni vstopni... DDV se naj plača VEDNO in takoj odpade ogromno težav... resda pa se cene dvignejo, tako tudi preprodajalci ne bodo najbolj zainteresirani.

Če Google nabavi 10.000 laptopov naj od vsakega plača DDV... ne pa da se poračuna, tako izguba več ni pomembna, in prikrivanje na papirju, ker že da kupi laptope plača davek... in enako za avte, in vse kar kupujejo.


Sistem vstopnega izstopnega davka je za to, da se plača davek samo od dodane vrednosti.
Podoben sistem, kot ga ti omenjaš smo že imeli, ko je davek zaračunal samo končni proizvajalec, med podjetji pa se je opravljal promet preko virmanov, naročilnic, ... Žal je imel ta sistem več pomanjkljivosti kot prednosti.
No comment

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smetko ()

Utk ::

damirj79 je izjavil:

Utk je izjavil:

damirj79 je izjavil:

To gre vse v smislu "Če jaz nimam za kravo, naj tudi sosedu crknejo". Tko pač misli ljudstvo, uni ta bogati so pa stopli skup.

Sam sebe negiraš iz enga stavka v drugega.


Res je, namenoma. Ampak žal mi je, da se v tem najdeš.

Če rečem, da naj vsi plačujemo nekaj po istih pravilih, to ni faušija, ampak zdrava pamet, etika, morala, kakorkoli rečeš. Če ne, te lahko tudi fentam in ti poberem vse kar imaš. In nič mi ne smeš, ker bom rekel, da si mi samo fauš, ker sem se znašel.
In ne razumem od kod vam ta bedasta pamet. Tudi če ste tam med 50 najbogatejšimi Slovenci, pa mislim da niste, ste še zmeraj v rangu revežov glede davkov. Še zmeraj je google 350 nivojev nad vami. Da z veseljem plačuješ 50% dohodka, google pa skoraj nič, okoli pa še težiš, da se ne sme delat na črno itd., moraš bit vsaj malo prizadet...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

smetko je izjavil:

Mato989 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

pri DDV-ju jst vidim eno pomanjkljivost, in to je da to samo plača končni kupec. vse druge finančne mahinacije podjetij in 'vlagateljev' so izvzete. skratka kot da bi raja večino tega plačevala, bogati itq imajo večino kupljeno preko drugih kanalov, ki zaobidejo ta davek, imho.



Zato pa ukinit neumnosti z poračuni davka izstopni vstopni... DDV se naj plača VEDNO in takoj odpade ogromno težav... resda pa se cene dvignejo, tako tudi preprodajalci ne bodo najbolj zainteresirani.

Če Google nabavi 10.000 laptopov naj od vsakega plača DDV... ne pa da se poračuna, tako izguba več ni pomembna, in prikrivanje na papirju, ker že da kupi laptope plača davek... in enako za avte, in vse kar kupujejo.


Sistem vstopnega izstopnega davka je za to, da se plača davek samo od dodane vrednosti.
Podoben sistem, kot ga ti omenjaš smo še imeli, ko je davek zaračunal samo končni proizvajalec, med podjetji pa se je opravljal promet preko virmanov, naročilnic, ... Žal je imel ta sistem več pomanjkljivosti kot prednosti.



Ja ampak na tak način olajšamo, ker ni več kaj za skrivat, in bi davek na dobiček ukinli, ker itak plačajo vsi od nabav DDV, pa mirna bosna.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nekikr ::

Če rečem, da naj vsi plačujemo nekaj po istih pravilih, to ni faušija, ampak zdrava pamet, etika, morala, kakorkoli rečeš.

Saj Bezos plačuje po istih pravilih. Ko gre na pivo plača davek od piva. In ko si izplača plačo mora odvesti davek. Saj vem, novica ima poscano rumen naslov pa ti ni jasno kaj dejansko hoče povedati.

Da z veseljem plačuješ 50% dohodka, google pa skoraj nič, okoli pa še težiš, da se ne sme delat na črno itd., moraš bit vsaj malo prizadet...

V novici je govora o obdavčitvi rasti premoženja. Ne o davku na dobiček. Saj vem, težke so te stvari.

Utk ::

Vseeno je, ker niti google niti lastniki ne plačujejo skoraj nič.

Po ocenah ProPublice je v letih 2014-2018 premoženje najbogatejših 25 ljudi zraslo za 401 milijardo dolarjev, od česar so plačali 13,6 milijard davkov, kar znaša 3,4 odstotka. Premoženje povprečnega gospodinjstva se je v tem času povečalo za 65.000 dolarjev (po davkih), plačali pa so 62.000 dolarjev davkov. Razlog se skriva v dejstvu, da ti večino prihodkov ustvarijo iz dela, kjer je obdavčitev večja in neizogibna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

nekikr ::

Ne vem kako naj ti še povem, da nimaš pojma o čem je govora.....Če zraste cena delnice, ti je pa ne prodaš, koliko si zaslužil? Koliko naj te obdavčijo?

feryz ::

Utk je izjavil:

Ne, te davke plačujejo zaposleni, ne pa google.
Ne, te davke kar podjetje plačuje. V Ameriki ali guglu je to še najbolj očitno.
Dobra podjetja dajo v pogodbo tudi plačevanje zdravstvenih storitev in ti zaposleni imajo zdravstvo neprimerljivo z našim. Tako po hitrosti, kot tudi po kakovosti in vsem ostalem.

Tisti pa, ki si ga plačujejo sami ... si ga v bistvu raje ne in potem vemo, kako se to konča. Ponavadi z osebnimi stečaji.

Kdor misli, da plačuje osebno davke od plače, naj počaka, da katerega odpravijo. Bo potem videl, koliko bo dobil plače. Točno toliko, kot danes.
Ljudje za preživetje rabijo določen znesek denarja, na računu. Koliko je nad tem še davkov, jih niti ne zanima. Podjetje pa zelo.

Utk ::

nekikr je izjavil:

Ne vem kako naj ti še povem, da nimaš pojma o čem je govora.....Če zraste cena delnice, ti je pa ne prodaš, koliko si zaslužil? Koliko naj te obdavčijo?

Koliko si pa zaslužil od hiše v kateri živiš? Pa ni to nobena ovira, da v večini zahodnega sveta ne bi bila obdavčena. Komot bi tudi država vsako leto odvzela 0,5% delnic. Pač davek, jebiga. Enako kot naredi marsikater sklad. Ni treba nič z vrednostjo komplicirat.

feryz je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne, te davke plačujejo zaposleni, ne pa google.
Ne, te davke kar podjetje plačuje. V Ameriki ali guglu je to še najbolj očitno.
Dobra podjetja dajo v pogodbo tudi plačevanje zdravstvenih storitev in ti zaposleni imajo zdravstvo neprimerljivo z našim. Tako po hitrosti, kot tudi po kakovosti in vsem ostalem.

Tisti pa, ki si ga plačujejo sami ... si ga v bistvu raje ne in potem vemo, kako se to konča. Ponavadi z osebnimi stečaji.

Kdor misli, da plačuje osebno davke od plače, naj počaka, da katerega odpravijo. Bo potem videl, koliko bo dobil plače. Točno toliko, kot danes.
Ljudje za preživetje rabijo določen znesek denarja, na računu. Koliko je nad tem še davkov, jih niti ne zanima. Podjetje pa zelo.

Ne bluzi. Davek je odvisen od marsičesa, in na večino teh stvari firma nima nobenega vpliva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

smetko ::

feryz je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne, te davke plačujejo zaposleni, ne pa google.
Ne, te davke kar podjetje plačuje. V Ameriki ali guglu je to še najbolj očitno.
Dobra podjetja dajo v pogodbo tudi plačevanje zdravstvenih storitev in ti zaposleni imajo zdravstvo neprimerljivo z našim. Tako po hitrosti, kot tudi po kakovosti in vsem ostalem.

Tisti pa, ki si ga plačujejo sami ... si ga v bistvu raje ne in potem vemo, kako se to konča. Ponavadi z osebnimi stečaji.

Kdor misli, da plačuje osebno davke od plače, naj počaka, da katerega odpravijo. Bo potem videl, koliko bo dobil plače. Točno toliko, kot danes.
Ljudje za preživetje rabijo določen znesek denarja, na računu. Koliko je nad tem še davkov, jih niti ne zanima. Podjetje pa zelo.

Žal v Ameriki zadeve niso tako rožnate. Veliko tragedij je ravno v primerih, ko delavci resno zbolijo za kakšno kronično boleznijo, nakar jih ta prijazna podjetja odpustijo. To ima za posledico tudi izgubo zdravstvenega zavarovanja,... Tudi, ko pogledaš njihov zdravstveni sistem, vidiš da je veliko reklame, dobrih praks pa ne tako veliko.
No comment

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smetko ()

damirj79 ::

Seveda, ker je podjetju bolj poceni takšnega človeka odpustiti in eventuelno še izplačati kakšno odpravnino, kot pa takšnega človeka imeti še naprej zaposlenega, ker potem zdravstvena zavarovalnica takšnemu človeku nabije premijo x10 ali še več. Itak je potem to prevelik strošek podjetju..

nekikr je izjavil:

Ne vem kako naj ti še povem, da nimaš pojma o čem je govora.....Če zraste cena delnice, ti je pa ne prodaš, koliko si zaslužil? Koliko naj te obdavčijo?


Predvsem tistim, ki imajo veliko teh delnic v lasti, to ni v interesu. Ne morejo sami sebi roko rezat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

nekikr ::

Koliko si pa zaslužil od hiše v kateri živiš? Pa ni to nobena ovira, da v večini zahodnega sveta ne bi bila obdavčena.

In zato zatrjujem, da je nepremičninski davek kraja. Ne davek ampak navadna kraja. Tudi od parkiranih delnic nisem še nič zaslužil. Ko bom, bom pa že plačal davek kot je zapovedan. Do takrat jih pa pusti na miru, saj inflacija pobira več kot tvojih 0,5%.

damirj79 ::

Utk je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Utk je izjavil:

damirj79 je izjavil:

To gre vse v smislu "Če jaz nimam za kravo, naj tudi sosedu crknejo". Tko pač misli ljudstvo, uni ta bogati so pa stopli skup.

Sam sebe negiraš iz enga stavka v drugega.


Res je, namenoma. Ampak žal mi je, da se v tem najdeš.

Če rečem, da naj vsi plačujemo nekaj po istih pravilih, to ni faušija, ampak zdrava pamet, etika, morala, kakorkoli rečeš. Če ne, te lahko tudi fentam in ti poberem vse kar imaš. In nič mi ne smeš, ker bom rekel, da si mi samo fauš, ker sem se znašel.
In ne razumem od kod vam ta bedasta pamet. Tudi če ste tam med 50 najbogatejšimi Slovenci, pa mislim da niste, ste še zmeraj v rangu revežov glede davkov. Še zmeraj je google 350 nivojev nad vami. Da z veseljem plačuješ 50% dohodka, google pa skoraj nič, okoli pa še težiš, da se ne sme delat na črno itd., moraš bit vsaj malo prizadet...


To je odvisno na kateri strani se nahajaš. Če bi bil ti dacar, bi želel seveda čimveč davkov pobrati, zato, da boš imel več, živel boljše in bolj brezskrbno itd. Če si pa ti tale obdavčen, pa seveda iz istega razloga želiš čimmanj davkov. In ker tudi država, kot vsako podjetje ni dobrodelna ustanova in želijo čimlepše živeti s čimmanj truda, je to to. Neko ravnovesje se ustvari samo po sebi. Revolucije in to so samo manjha motnja in na koncu ni nič drastično različnega.

Utk ::

nekikr je izjavil:

Koliko si pa zaslužil od hiše v kateri živiš? Pa ni to nobena ovira, da v večini zahodnega sveta ne bi bila obdavčena.

In zato zatrjujem, da je nepremičninski davek kraja. Ne davek ampak navadna kraja. Tudi od parkiranih delnic nisem še nič zaslužil. Ko bom, bom pa že plačal davek kot je zapovedan. Do takrat jih pa pusti na miru, saj inflacija pobira več kot tvojih 0,5%.

Ja lahko je stokrat kraja, pa tega davka zato ne bojo nikjer ukinili. Samo uvedli tam kjer ga še ni.

smetko ::

nekikr je izjavil:

Koliko si pa zaslužil od hiše v kateri živiš? Pa ni to nobena ovira, da v večini zahodnega sveta ne bi bila obdavčena.

In zato zatrjujem, da je nepremičninski davek kraja. Ne davek ampak navadna kraja. Tudi od parkiranih delnic nisem še nič zaslužil. Ko bom, bom pa že plačal davek kot je zapovedan. Do takrat jih pa pusti na miru, saj inflacija pobira več kot tvojih 0,5%.


Da je to kraja je en pogled.
Drugi pogled pa je, da z davkom plačuješ gradnjo in vzdrževanje cest v naselju kot tudi rekreacijskih površin ter ne nazadnje tudi gasilce, policiste in ostale, kateri skrbijo za varnost in udobje krajanov.
No comment

nekikr ::

Seveda. Žabo se kuha počasi. Po drugi strani je precej takih, ki si ne lastijo ničesar ali pa vsaj ničesar omembe vrednega in bi z veseljem plačali 50€ letno, če bo le sosed 500€.
Kar ne spremeni dejstva, da je to navadna kraja. Če rabimo več denarja (in vedno ga) potem naj se uvede nek smiselni davek. In še vedno ostaja dejstvo, da je sama rast neke naložbe brezpredmetna dokler ne pride do dejanske prodaje in točno določenega dobička.

Drugi pogled pa je, da z davkom plačuješ gradnjo in vzdrževanje cest v naselju kot tudi rekreacijskih površin ter ne nazadnje tudi gasilce, policiste in ostale, kateri skrbijo za varnost in udobje krajanov.

Če rabimo več denarja za ceste, naj se poveča cestnina. Ampak potem so stvari pregledne in je sranje. Najbolje je in eni to zagovarjate, da se uvede nepremičninski davek iz katerega se financirajo ceste, iz avtocestne malhe se naj financira penzije, iz TRR penzij naj gre denar za investicije v elektro....Da ja ne bo pregledno in jasno koliko kaj stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

smetko ::

Če rabimo več denarja za ceste, naj se poveča cestnina.

In kako boš zaračunal cestnino pešcem, kolesarjem, sprehajalcem psov?
No comment

Mato989 ::

smetko je izjavil:

Če rabimo več denarja za ceste, naj se poveča cestnina.

In kako boš zaračunal cestnino pešcem, kolesarjem, sprehajalcem psov?


Saj gredo peš v trgovino pa plačajo DDV, ali pa plačajo vrečke za pobirat iztrebke in je spet DDV...

Bistvo je da dohodnina ne plačuje cest, to mora plačat 99% cestnina, zato jo imamo, drugače se nehajmo sprenevedat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

smetko ::

Mato989 je izjavil:

smetko je izjavil:

Če rabimo več denarja za ceste, naj se poveča cestnina.

In kako boš zaračunal cestnino pešcem, kolesarjem, sprehajalcem psov?


Saj gredo peš v trgovino pa plačajo DDV, ali pa plačajo vrečke za pobirat iztrebke in je spet DDV...

Bistvo je da dohodnina ne plačuje cest, to mora plačat 99% cestnina, zato jo imamo, drugače se nehajmo sprenevedat


Po eni strani kritiziraš plačevanje po namenu, ter hkrati želiš prelivanje sredstev iz enega namena v drugega. Z DDVjem želiš plačevati stroške, kateri v okolju nastanejo z prebivanjem.
No comment

feryz ::

smetko je izjavil:

Če rabimo več denarja za ceste, naj se poveča cestnina.

In kako boš zaračunal cestnino pešcem, kolesarjem, sprehajalcem psov?
Mogoče tako, da ceste ohranijo svoj namen?
Trenutno je bolj tako, da se ceste zgradijo s cestnino in davki od goriv, potem se pa prepove uporabo vozil na njej. Dobra logika, ni kaj.
Če bi pešci hodili po tistem, kar se zgradi od njihovih davkov, pobranih v ta namen, bi hodili v glavnem po travi.

MrStein ::

iz dela, kjer je obdavčitev večja in neizogibna.

Levica že piše predlog za zmanjšanje obdavčitve dela.

Aja ne, proti temu so.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gruntfürmich ::

feryz je izjavil:

smetko je izjavil:

In kako boš zaračunal cestnino pešcem, kolesarjem, sprehajalcem psov?
Mogoče tako, da ceste ohranijo svoj namen?
Trenutno je bolj tako, da se ceste zgradijo s cestnino in davki od goriv, potem se pa prepove uporabo vozil na njej. Dobra logika, ni kaj.

dobra!:D

MrStein je izjavil:

iz dela, kjer je obdavčitev večja in neizogibna.

Levica že piše predlog za zmanjšanje obdavčitve dela.

Aja ne, proti temu so.

za kaj pa je levica? obdavčitev kapitala?
ojoj, zopet bomo nasrkali tisti ki varčujemo... najbolje da vse zagonim za kurbe in koko...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

crystal ::

Kake nebuloze. Itak da ni obdavcen ce je sla delnica gor, tako kot ne dobi ko gre dol. obdavcen bo ce bo spremenil v evre in potegnu ven

Utk ::

Če bi revežom vzeli 1% delnic letno ne bi sploh opazili, seveda to namesto obdavčitve ob prodaji. Od bogatih bi bil pa to lep prihodek v proračun. Ampak sistem ni tako nastavljen. In tu še reveži zagovarjajo ta sistem.

jshadlsa232 ::

Fractional reserve banking:

WizzardOfOZ ::

Mr.B je izjavil:

Mato989 je izjavil:

DostMam je izjavil:

Mato989 je izjavil:

...Zato pa pravim, dajmo na referendum pa da vidimo kaj bi ljudje sploh ŽELELI da se na račun davkov financira

Ljudje ŽELIJO pametne telefone in isti ljudje NE ŽELIJO bazičnih raziskav v znanosti. Kako naj?


Spedt mešate... vi bi radi bazične raziskave in policijo dali in zmešali na referendumu z OPERO in radio Korošec!!!!

Dajmo že razdelit to potrato denarja.

NekaJ JE:

1. Policij
2. Gasilci
3. Šolstvo osnovna in srednja šola
4. Infrastruktura (ceste, kanalizacija ipd.)
5. Osnovno zdravstvo (da ljudje ne umirajo na cesti)


Nekaj čisto drugega pa je:

1. Visoko šolstvo
2. Opera v LJ
3. Subvencioniranje radijev
4. NVOji
5 katere športe bi sofinancirali na državnem nivoju (top 3 ne pa vseh po glasovih)
6. ipd.

Prvo se ne da na referendum, drugo pa komot, in nehajte mi mešat Opere z raziskavami v zdravstvu, Opera ni nujna življenjska dobrina, večina folka ki mora to plačevat posredno niti nima dovolj denarja ali želje poslušat Opere... naj na trgu pokažejo kako dobit financiranje če so tako vele dobri!

damirj79 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Zato pa pravim, dajmo na referendum pa da vidimo kaj bi ljudje sploh ŽELELI da se na račun davkov financira


To. Ampak še vedno ni nujno, da bo rezultat dober. Kot prvo, mogoče se bo izkazalo, da bi večina hotela ravno opero v LJ. Ali pa čisto neka druga bedaija. Npr v Novi Gorici je pred nekaj meseci potek javni izbor projektov, ki so jih predlagali občani in smo tudi občani glasovali. Verjameš ali ne, eden od zmagovalcev projekta je bilo - pasje igrišče oz. igrišče za pse. Skratka, WTF, še posebej ker v NG ali v okolici ne manjka tako sprehajalnih stez in gozdov in travnikov, kjer lahko ljubitelji okokućnih trkal se igrajo z njimi na 1002 načina, vozimo pa se po cestah polnih lukenj, nekatere so skoraj makadamske, ob vsaki poplavi je kje zalito, bližnji kraji nekateri nimajo niti tekoče vode ali kanalizacije. Ampak ne, mi bomo dnar raje dali v pasje igrišče. In tako spoznaš, da je vse en in isti šmorn. Bogataši zase so poskrbeli, ljudstvo pa je pač samo to in nič več, ker ne znamo skupi stopit in potegnit iste špage. Zato so boati lahko bogati in še bogatejši, ljudstvo pa pač ostaja kjer je, ali pa še globlje tone.


Dober ali ne dober rezultat, to ni pomembno, BISTVO JE DA ODLOČI LJUDSTVO!

Če opera ni potrebna, potem ukinimo še knjižnice/knige itd.... KAj pa rabi danes človek brati če je vse na YT.


idiocracy je res vse bližje. in kmetje bodo lahko končno zalival njive in travnike s kokakolo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

nekikr ::

Utk je izjavil:

Če bi revežom vzeli 1% delnic letno ne bi sploh opazili, seveda to namesto obdavčitve ob prodaji. Od bogatih bi bil pa to lep prihodek v proračun. Ampak sistem ni tako nastavljen. In tu še reveži zagovarjajo ta sistem.

Ampak potem moraš revežu, ki dobiva socialno podporo, vzeti tudi 1% njegove nepremičnine. Saj veš kako je to pri nas. jamrajo, da ni, živijo pa v hiši za 350.000€. Tudi njim potem kar zaračunamo ta 1% (dober izbor besede, da res poudariš kje tiči zajec)?
Absolutno nič ni narobe z obdavčitvijo zaslužka. Davke pač rabimo za ceste, zdravstvo in dodatke javnemu sektorju. Ampak zaslužek se zgodi šele, ko se zadeva proda. Do prodaje je pa vse skupaj hipotetično. Lahko pa seveda tudi vsem, ki gredo v hipotetični minus vrnemo razliko do nule... Vse, samo da ne bi bilo pregledno in kar neki izmišljeni pavšalni davki.

dexterboy ::

FastWIND je izjavil:

Meni pa je recimo pri tej temi fascinantno, da se najdejo komentatorji, ki komentirajo novico in zagovarjajo nizke ali ničelne obdavčitve milijarderjev, pri tem pa so sami s prihodki par 10k€ letno obdavčeni nekajkrat več.... Torej prosim napišite, tisti, ki se prepoznate v zgornjem zapisu, kje najdete motiv, da zagovarjate milijarderje, da so obdavčeni nižje kot vi? Že v naprej se zahvaljujem za iskrene odgovore.

Ne potrebuješ nobene ankete; novodobna mladina in milenijci so toliko "opranih možganov" (ne mislim manjševalno, pišem opisno), da je njihova filozofija zaposlitve takšna, da so šefom celo hvaležni za službo, ki jo imajo in plačo, ki jo dobivajo...
Ko se v to prepričaš na lastne oči, mi lahko verjameš, da pridejo trenutki, ko si želiš, da bi tisti meteorit že zdavnaj treščil v Zemljo :(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Markoff ::

Sami podporniki kulturnih marksistov in demokratov ter veliki nasprotniki trumpizma.

Tudi Ameri so bili vedno v vojni z Eastasio, kajne, Winston?

WizzardOfOZ je izjavil:

idiocracy je res vse bližje. in kmetje bodo lahko končno zalival njive in travnike s kokakolo.

Ne piši neumnosti.

Zalivali jih bodo z Brawndo-jem.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Utk ::

nekikr je izjavil:

Utk je izjavil:

Če bi revežom vzeli 1% delnic letno ne bi sploh opazili, seveda to namesto obdavčitve ob prodaji. Od bogatih bi bil pa to lep prihodek v proračun. Ampak sistem ni tako nastavljen. In tu še reveži zagovarjajo ta sistem.

Ampak potem moraš revežu, ki dobiva socialno podporo, vzeti tudi 1% njegove nepremičnine. Saj veš kako je to pri nas. jamrajo, da ni, živijo pa v hiši za 350.000€. Tudi njim potem kar zaračunamo ta 1% (dober izbor besede, da res poudariš kje tiči zajec)?
Absolutno nič ni narobe z obdavčitvijo zaslužka. Davke pač rabimo za ceste, zdravstvo in dodatke javnemu sektorju. Ampak zaslužek se zgodi šele, ko se zadeva proda. Do prodaje je pa vse skupaj hipotetično. Lahko pa seveda tudi vsem, ki gredo v hipotetični minus vrnemo razliko do nule... Vse, samo da ne bi bilo pregledno in kar neki izmišljeni pavšalni davki.

Če ta 1% nadomesti nek drug davek, recimo da se zmanjša ddv za kar nekaj %, lahko tudi takemu zaračunaš 1% nepremičnine, zakaj ne. Dohodnina pa tudi če ostane takšna kot je. Pomembno je da se od revežov pobere isto ali malo manj, in od bogatih nekaj več na način, da se tega ne da "zoptimizirat".
Jaz sem prvi za to, da Slovenija uvede 5% davek na dobiček, firm, kapitalske, vse, da privabimo bogataše in firme. Ampak globalno gledano to ni rešitev. S tem se bi problemi povečali, ne zmanjšali. Velike države morajo rečt, ali plačujte davke vsaj nekje, ali pa pri nas pač ne boste več služili.

DostMam ::

Vrnimo se h koreninam: poznamo DDV, poznamo davek na dobiček, poznamo davek na nepremičnine, poznamo... Naslov članka je "Ameriški tehnološki magnati skoraj ne plačujejo davkov". Kako lahko skoraj ne plačujejo prav nobenega davka? Svete krave najbrž? Ne! problem je v sprenevedanju nad kreativnim knjigovodstvom. Vse ostalo je samo metanje peska v oči.

Mato989 ::

DostMam je izjavil:

Vrnimo se h koreninam: poznamo DDV, poznamo davek na dobiček, poznamo davek na nepremičnine, poznamo... Naslov članka je "Ameriški tehnološki magnati skoraj ne plačujejo davkov". Kako lahko skoraj ne plačujejo prav nobenega davka? Svete krave najbrž? Ne! problem je v sprenevedanju nad kreativnim knjigovodstvom. Vse ostalo je samo metanje peska v oči.


Point je v tem da oni PLAČUJEJO ogromno davkov, samo nič ali minimalno od DOBIČKA... vsak iphone ki se proda je vseeno na njega plačan DDV itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Seveda je. Samo da ta ddv plačaš ti, ki ti že itak pol plače poberejo.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Seveda je. Samo da ta ddv plačaš ti, ki ti že itak pol plače poberejo.


Ja saj davek od dobička pol tudi plačamo MI, ki kupujemo produkte, ali misliš da pa dobiček pride iz lufta brez kupcev? WTF

VES DAVEK PLAČAMO KUPCI ali je DDV, ali dobiček, ali nepremičnine kaj točno hočeš povedat?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ameriški tehnološki magnati skoraj ne plačujejo davkov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostalo
19825125 (19187) gruntfürmich
»

Večina strokovnjakov za izsiljevalske viruse v resnici plača izsiljevalcem

Oddelek: Novice / Varnost
176079 (4016) OK.d
»

Zamolčan konflikt interesov v medicinskih znanostih

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
258482 (6619) antonija

Več podobnih tem