» »

Bolečine v križu

Bolečine v križu

Konlov ::

Če tole res drži, smo zmagali: https://instalife.fun//landing/kalai/in..., https://starpoint.si/izdelek/instalife/. Imate kakšne izkušnje?

Ben Dover ::

Imam, dvigni rit in ojačaj ter raztegni telo vsak dan!

IL_DIAVOLO ::

Tako je.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::

Kvinta ::

Ko ti steroideki razlagajo kaj je najboljše je to full za vrjet ja ;((
A.C.A.B

IL_DIAVOLO ::

Jeff je naraven.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::

Kvinta je izjavil:

Ko ti steroideki razlagajo kaj je najboljše je to full za vrjet ja ;((


Ko ti TOPSHOP je pa super, ane? Nič spreminjat navad, imamo revolucionarno zadevo razvito v NASI! Za samo 49,99EUR

In ja on ni na roidih, eden redkih YT fitness kanalov, ki ne zavaja in laže.

Zgodovina sprememb…

Kvinta ::

Ja seveda idi ga gledat kaki je bil 12 let nazaj hahaha
A.C.A.B

IL_DIAVOLO ::

V 10 letih je takšna preobrazba dosegljiva. Sploh ce je to njegov poklic.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::

Jaz sem imel bolečine v križu in samo vaje in raztezanje so pomagale, ti pa kar pametuj Kvinta...

Zgodovina sprememb…

Nedasemiveč ::

Kvinta je izjavil:

Ko ti steroideki razlagajo kaj je najboljše je to full za vrjet ja ;((


Tip sploh ne izgleda na steroidih, kaj ti nabijaš? Ker se vsakodnevno ukvarja s športom/fitnesom in ima očitno hrano porihtano v nulo in se mu vidi žila je pa takoj na stercih al kako?

Ben Dover ::

Že ime ti vse pove athLEAN.. low body fat = roids, lmao..

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Ben Dover je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Ko ti steroideki razlagajo kaj je najboljše je to full za vrjet ja ;((


Ko ti TOPSHOP je pa super, ane? Nič spreminjat navad, imamo revolucionarno zadevo razvito v NASI! Za samo 49,99EUR

In ja on ni na roidih, eden redkih YT fitness kanalov, ki ne zavaja in laže.


No, to seveda ne drži :)



:D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::

Ah kaj je to nek leech? Veliko nasvetov dobiš zastonj od athleana, ne rabiš nič kupovat, to delajo ta zabiti in prav je da na njih služi.. Če bi se mu šlo samo za profit bi tudi v videih nabutal po 5 reklam, pa jih ne..
Poglej si Vshred.. XD

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

Ta Youtube fitnes scena, jokanje in ustvarjanje drame je drek od dreka.

Stvar, ki je tukaj pomembna, je da je Athlean med top5 kanali na tem področju in da obvlada. Te vaje za hrbtenico so legit, poglej še ostale, ima vsaj še 2 dobra videa na to temo. Večina je identičnih tistim, ki jih itak priporočajo vsi fizioterapevti, samo da gre dlje kot za average človeka, ki bi se rad znebil bolečin in šel nazaj na svoje stare navade.

IL_DIAVOLO ::

Seveda, ce je fizioterapevt, ki pomaga vrhunskim športnikom pri rehabilitaciji.

Sem samo izpostavil dejstvo, da tudi on zavaja, ko je potrebno :) Ima pa seveda veliko koristnih stvari za pogledat.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::



Tole zjutraj + nekaj vaj za utrditev pa si kot nov. :)

BorutO ::

Ben Dover je izjavil:

Jaz sem imel bolečine v križu in samo vaje in raztezanje so pomagale, ti pa kar pametuj Kvinta...


Se popolnoma strinjam. Imam zelo poškodovano hrbtenico, ker sem pač nekoč delal fizična dela in 100kg težko stvar ni bilo problem dvigniti ... zdaj pa se mi pozna. Imam hernijo diska. Trikrat bil z rešilcem odpeljan na urgenco, za tem v ukclj, tako bolelo, da sem se tresel od bolečin, pa imam v primerjavi z drugimi kar velik prag bolečine. Tam sem bil slikan z magnetno resonanco ... Operirati me niso hoteli, ker sem še premlad, stalno rečejo, pa da še ni tako hudo, zato sem mogel nekaj sam narediti za to. Sem na začetku probal z raznimi takšnimi trakovi, kot jih je avtor omenil, isto sem šel na oni kineziotaping ali kako se že reče, kreme, fizioterapije, tudi masažo probal ... ni da ni .. isti kurac ... dokler nisem začel vaje delati na način, da si zelo ojačam mišice. In to ne take vaje za hrbtenico samo, ampak nasploh vse mogoče vaje, ki jih izvajaš v fitnesu recimo. Zdaj že več kot leto dni delam vaje oz telovadim vsak dan po eno uro. Od kar sem začel telovaditi, oz. športati na hard, me križ več nič ne boli, razen, če res spet kaj fizičnega delam cel dan, takrat pa me spet zagrabijo dokaj rahle bolečine za kakšen dan ali dva. In nič drugo ne pomaga kot pa vaje. Niti fizioterapija mi ni pomagala skoraj nič, če tudi sem vaje delal, kakršne so mi na fizioterapijah kazali, ampak to je bolj kot ne razgibavanje samo. Da bi ojačal mišice, sem začel s podobnimi vajami, kot so mi jih dali, le da sem postopoma povečeval moč in težo, ko me je križ s časoma prenehal boleti, sem začel "bildati" celo telo. Isto sva z ženo kupila trdi jogi, tako, da je zdaj res izjemna redkost, da me vsaj za en dan boli križ.
Prej sem recimo imel težave tudi takrat, če sem samo par minut pri miru stal .. takoj se je začela bolečina iz minute v minuto bolj stopnjevati in sem že mogel iskati plac, da se kam vsedem.

Če ste preleni, da bi delali vaje za križ, oz bolje za celo telo, potem vam ti traki ne bodo nič pomagali. Raje pojdite s prijateljem na pijačo, boste več imeli od tega denarja.

Ampak res je pa tudi, da vsakemu pomaga drugače. Enim pomaga, da počivajo, enim, da samo vaje delajo za križ, drugim da telovadijo in celo telo bildajo, tretjim kineziotapingi, četrtim bog ve kaj.

Najhuje je, ko ti 500mg nalgesinka ne prime za nič na svetu in pomaga samo neka čudežna ijekcija, dokler se ne premakneš spet za 1mm ..

m0LN4r ::

Jaz imam kronicno bolecino na desni polovici kriza ze kakih 10 let, isto od fizickega dela, ko pac vecino stvari nosis v desni roki, ce naredim kak cuden gib ali spim v napacnem polozaju, je to to za tist dan. Me vse mine.
Telovadba al pa ne isto stranje. Najbolj mi se pomagajo neke cudne raztezne vaje, dekompresijske za kriz, ampak to deluje za kak en dan, pol pa jovo na novo.

Ta teden MRT pa dohtar.
Zelo cudno mi je tudi, da je bolecina samo desno, sem desnicar ja. Pa opazil sem se eno stvar, da me po malo daljsem teku ali kolesarjenju dobi pekoca bolecina v desnem kolku.
Se mi zdi, da je to dvoje povezano.

@BorutO
Jaz sem otrostvo prezivel na raztegljivem kavcu in ne postelji, puberteto do faksa dal skozi ogromno fizicnega dela. Ko sem starsem ali dohtarju pr 16-17 omenil, da imam bolecino v krizu so se samo smejali, nihce me ni jemal resno.
V kolikor se bo izkazalo, da imam deformirano hrbtenico in zaradi tega se zjeban kolk zaradi neravnovesja, se bom lepo zahvalil in pac zivel dokler lahko s tem naprej.

Edino kaj je jebeno je, da vcasih manj boli, vcasih bolj, najbolj pa zvecer, ce spim na levem boku me cez 10 minut ze pece v krizu.

Dvakrat v zivljenju do zdaj me je pa zjutraj, ko sem se hotel vstati iz postelje tako vsekalo, da se nisem moral dvignit al prepognit za 1-2 dni, ampak tisto je bilo visje v visini prsnega kosa, ampak zivci so vsi povezani.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::

Klasična hernija, oziroma hernija v nastajanju. Enkrat boš prestopil mejo elastičnosti diska, in pristal na bolniški za par mesecev. začni se privajat spanju na hrbtu in ne na boku, ker če te zvije boš spal samo na hrbtu ;)

Vaje za razbremenitev hrbtenice, vaje za stabilnost trupa (uni iz zgornjih video zgledajo super), izogibanje bremen, dovolj hidracije (diski rabjo vodo), shujšat (če je kaj za shujšat), pa boš mel manj težav. Nekje v tem vrstnem redu.

bambam20 ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz imam kronicno bolecino na desni polovici kriza ze kakih 10 let, isto od fizickega dela, ko pac vecino stvari nosis v desni roki, ce naredim kak cuden gib ali spim v napacnem polozaju, je to to za tist dan. Me vse mine.
Telovadba al pa ne isto stranje. Najbolj mi se pomagajo neke cudne raztezne vaje, dekompresijske za kriz, ampak to deluje za kak en dan, pol pa jovo na novo.

Ta teden MRT pa dohtar.
Zelo cudno mi je tudi, da je bolecina samo desno, sem desnicar ja. Pa opazil sem se eno stvar, da me po malo daljsem teku ali kolesarjenju dobi pekoca bolecina v desnem kolku.
Se mi zdi, da je to dvoje povezano.

@BorutO
Jaz sem otrostvo prezivel na raztegljivem kavcu in ne postelji, puberteto do faksa dal skozi ogromno fizicnega dela. Ko sem starsem ali dohtarju pr 16-17 omenil, da imam bolecino v krizu so se samo smejali, nihce me ni jemal resno.
V kolikor se bo izkazalo, da imam deformirano hrbtenico in zaradi tega se zjeban kolk zaradi neravnovesja, se bom lepo zahvalil in pac zivel dokler lahko s tem naprej.

Edino kaj je jebeno je, da vcasih manj boli, vcasih bolj, najbolj pa zvecer, ce spim na levem boku me cez 10 minut ze pece v krizu.

Dvakrat v zivljenju do zdaj me je pa zjutraj, ko sem se hotel vstati iz postelje tako vsekalo, da se nisem moral dvignit al prepognit za 1-2 dni, ampak tisto je bilo visje v visini prsnega kosa, ampak zivci so vsi povezani.



Meni to deluje kot išias.

GupeM ::

bambam20 je izjavil:

Meni to deluje kot išias.

Nope. Išias gre iz križa v nogo (zadnja stran stegna, proti kolenu, pogosto celo nižje od kolena). Pri njegovi razlagi pa tega ni zaslediti.

matobeli ::

Če še ni pa še bo, ali pa tudi ne. Vse se vrti okol tega da je disk deformiran (ali boženedaj, vretence) in ko začne pritiskat na živec je konec veselja. Lahko pa pač ne pritiska in vse skupaj manj boli, disk, ali diski pa še vedno slabi.

kamiKaZaA ::

Zaradi narave službe (sedenje za računalnikom) sem tudi sam začutil lažje bolečine v križu. Nekaj časa sem delal redno te vaje, katere sem dobil pri zdravniku. Nasplošno pa sem v zadnjih 10+ letih dvignil formo in se začel aktivneje gibati vsak dan čez pomlad, poletje in jesen. Kakšen dan zaradi slabega vremena odpade. Ne pomnim kdaj sem nazadnje imel ponovno težave s križom. Moram povedati da 45-60 minut srednje hitre hoje skoraj vsak dan, odžene bolečine iz križa vstran. Pa še rima se. :)

No prvi dve vaji iz priložene slike zelo hitro izboljšajo stanje v križu. Sploh 2. vaja za raztezanje. To sem počel po 20-30 resnično počasnih serij na dan. Vzame le par minut časa.

Še slika:

Ben Dover ::

slika 2 b
Zdaj vem zakaj imajo ženske manj težav s hrbtom. :))

P.S. slika 2 a me spominja na ljubezen iz najstniških let. XD

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Če imate zaradi sedenja bolečine v križu, najbolj pomaga ojačitev vseh trebušnih mišic.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

1. Navadite se spat na trebuhu
2. Hodite vzravnano- prsi ven, rame nazaj
3. Stvari dvigujte z nogami, ne s hrbtom.

Lp
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

1. Navadite se spat na trebuhu
2. Hodite vzravnano- prsi ven, rame nazaj
3. Stvari dvigujte z nogami, ne s hrbtom.

Lp


Vse tisto, kar ljudem povzroča odpor, dokler niso prisiljeni.

WhiteAngel ::

GupeM je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Meni to deluje kot išias.

Nope. Išias gre iz križa v nogo (zadnja stran stegna, proti kolenu, pogosto celo nižje od kolena). Pri njegovi razlagi pa tega ni zaslediti.


Še bolj dol. Meni se je razbolel do sredinca na levi nogi.

Drugače pa ja - treba je krepiti jedro in hrbtne mišice. Vaje imam od fizioterapevta za pol ure na dan. Ampak jih dnevno izvajam samo, če se mi poslabša. Običajno je dovolj že poluren sprehod s palicami in pravilno držo, popek noter itd.

Zgodovina sprememb…

esel ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

1. Navadite se spat na trebuhu
2. Hodite vzravnano- prsi ven, rame nazaj
3. Stvari dvigujte z nogami, ne s hrbtom.

Lp

Spanje na trebuhu je najhujša stvar, ki jo lahko storiš za zdravje svoje hrbtenice in se ga na splošno močno odsvetuje.

BorutO ::

matobeli je izjavil:

Klasična hernija, oziroma hernija v nastajanju. Enkrat boš prestopil mejo elastičnosti diska, in pristal na bolniški za par mesecev. začni se privajat spanju na hrbtu in ne na boku, ker če te zvije boš spal samo na hrbtu ;)

Vaje za razbremenitev hrbtenice, vaje za stabilnost trupa (uni iz zgornjih video zgledajo super), izogibanje bremen, dovolj hidracije (diski rabjo vodo), shujšat (če je kaj za shujšat), pa boš mel manj težav. Nekje v tem vrstnem redu.


Tako je. Jaz sem bil na bolniški enkrat skoraj pol leta. Bolečina je komaj zadnji mesec začela lepo popuščati, ko sem končno začel delati vaje za raztezanje, "bildanje" mišic itd. Še le, ko so me bolečine v križu minile, sem le začel trenirat celo telo. Danes več nimam nobenih sledi, da bi me križ kaj bolel, razen, kot sem rekel, če kaj težkega delam, ali pa sem kakšnih 5 minut v enem čudnem položaju, me že začne špikati. Danes se celo veliko bolje počutim, kot sem se pa par let nazaj, recimo, pa sem bolj suhe postave, oz. športne, ker so se mi spet mišice pojavile nazaj.

Po mojem, če bom prenehal z vajami, da mi bo v hitrem času se nazaj pojavila bolečina v križu. Nujno sem nekaj mogel narediti, ker nočem drugo polovico življenja preživeti na vozičku, stara leta pa samo v vodoravnem položaju.
Glede hidracije, ja, mi je rekel zdravnik, da rabim spiti čim več vode, tudi 4l na dan ... včasih spijem samo 1 liter vode, nisem nikoli nekaj žejen, razen po treningu se nažlampam vode, potem pa "pozabim" piti, pa nimam zato nič več nekih bolečin - imam občutek, da bi rabil vodo piti bolj takrat, če nič ne športaš, ker so mišice v pizdi.

Jaz vem, da nikoli v življenju ne bom več zaradi hrbtenice zapravljal denar za neke trakove, kreme, masaže in ne vem kaj še vse, ker vem, da mi to nič ne pomaga.

m0LN4r je izjavil:

@BorutO
Jaz sem otrostvo prezivel na raztegljivem kavcu in ne postelji, puberteto do faksa dal skozi ogromno fizicnega dela. Ko sem starsem ali dohtarju pr 16-17 omenil, da imam bolecino v krizu so se samo smejali, nihce me ni jemal resno.
V kolikor se bo izkazalo, da imam deformirano hrbtenico in zaradi tega se zjeban kolk zaradi neravnovesja, se bom lepo zahvalil in pac zivel dokler lahko s tem naprej.

Edino kaj je jebeno je, da vcasih manj boli, vcasih bolj, najbolj pa zvecer, ce spim na levem boku me cez 10 minut ze pece v krizu.

Dvakrat v zivljenju do zdaj me je pa zjutraj, ko sem se hotel vstati iz postelje tako vsekalo, da se nisem moral dvignit al prepognit za 1-2 dni, ampak tisto je bilo visje v visini prsnega kosa, ampak zivci so vsi povezani.


Priporočam ti, da zahtevaš pri osebnem zdravniku, da te pošlje na magnetno resonanco, da boš vedel pri čem si, če ne pa si sam plačaj, ni nekaj draga, še posebej, če se ti gre za zdravje, je vredno reskirati vsak evro.
Tudi jaz sem od majhnih nog delal fizična dela, sem odraščal na kar veliki kmetiji, pa nonstop nekaj delali, pri 8-ih letih recimo sem mogel sodelovati pri nalaganju gnoja na trosilec, smo peš trgali koruzo še nekoč, dela v gozdu itd ... pač, vsak dan imaš ogromno fizičnega dela, potem pa še leta po terenu po tujini, kjer kot frajerju ni problem dvigniti 100kg težak treger ali pa ploščo in prestaviti nekam ali pa nesti ipd. Nikoli pred tem nisem vedel kako je, ko te križ boli, niti za sekundo me ni nikoli križ bolel, dokler me enkrat ni vsekalo, od takrat pa sem imel stalno probleme. Vse povsod skakal in popizdaval, ker ni in ni bilo boljše oz. bolečine noben dan niso hotele nehati, če že so, je to bilo max pol dneva. Na youtubu sem videl enega poljaka ali čeha enkrat, ki je govoril, da ima hernijo diska ... potem sem gledal kaj je vse dosegel skozi eno samo leto ... začel je trenirati gimnastiko vse možne discipline, in danes nastopa na raznih amaterskih tekmovanjih, kjer osvaja nagrade.

Tudi sam sem v osnovni šoli treniral gimnastiko, zato mi je ta človek dal voljo do tega, da sem tudi sam začel nazaj trenirati postopoma gimnastiko - prvo ojačal križ, potem pa vse ostalo, ko so prenehale bolečine.
Vsak dan uro trde vaje in težav s križem ni več. Ko sem delal take vaje, kot so mi jih v ukclj na fizioterapiji pokazali, ni bilo nobenega haska. Bolelo isto, kvečjemu me je včasih zaradi tega še bolj začelo vse boleti. In namesto, da sem se pretegoval, sem začel bildati mišice.

Poglej kakšne so vse vaje, da si nabildaš mišice vse okoli hrbtenice oz. križa, pa si jih nabildaj, ko te ne bo več bolelo. Danes eksperimentiram z raznimi vajami. Recimo danes ko delam sklece, ni samo navaden sklec, ampak enkrat eno roko dvignem in nasprotno nogo čim višje, da delajo hrbtne mišice, grem dol, in ponovim z drugo roko in nogo in tako izmenjujem vsakič, ali pa trebušnjaki so tudi doberi za križ, ali pa, da se kontra obrneš pa se od zadaj dviguješ.

Imam prijatelja, ki ga tudi boli križ, da se prav vidi, da se na hipe muči, ampak, da bi pa kakšne vaje delal, to pa ne. Rajši trpi. Ne bo premaknil te lene riti, da bi naredil nekaj zase. Čakal bo tako dolgo, dokler mu zdravnik ne bo rekel, da je to to, pripravljen za voziček ... takrat pa se bo tolkel po glavi zakaj ni kaj naredil za to, ko bo prepozno.

m0LN4r ::

Bil na magnetni, preusmerjen k nevrokirurgu za dodaten checkup, nekaj je torzijo v spodnjem delu omenjal dohtar.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

Ta "navadna" medicina ne bo naredila nič. Na koncu boš moral na operacijo, ki je uspešna ali ne. Pal dohtarji radi režejo. Sranje do konca življenja...

Kar ti rabiš, je kak kiropraktik ali osteopat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Točno to, dohtarja rabiš samo do tam da ti da napotnico za MR in štemplja bolniške (če je treba), če se ti ne da čakat pa samoplačniško, ni prav drago.

m0LN4r ::

Ni tako enostavno, za torzijo obstaja vec vzrokov ena izmed njih je lahko tudi asimetricno delovanje oz. motnja misic.
Rekel je da to ni nastalo iz danes na jutri, ampak ponavadi v fazi odrascanja ali nepravilno lezisce ali nepravilna drza ali asimetricen razvoj misic. https://sl.librahealthclub.com/torsija-...

Za zacetek bom zadovoljen, ce se ugotovi vzrok, stopnja, pa ce ne pritiska torzija na kaksne zivce in ali se lahko odpravi z tockovno fizioterapijo, ker sem recimo opazil, da se med spanjem podzavestno zvijam, ce pa lezim ravno me zacnejo zategovati misice na eni strani.
Na napotnici mi pise, hemi assimilacija in desnokonveksna torzija v kriznem delu. Na napotnici za terapijo pa pise motnja delovanja misic.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

Če imaš torzijo v okostju, ti bo pomagal osteopat.

Noben ortoped o tem nima pojma... oz. to vejo medicine celo zaničuje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Obujam temo.

Naslednji teden imam termin na nevrokirurgiji in bom dobil neko inekcijo v kriz. Pozabil sem vprasat kaksno in kaj in kako.

Je ze kdo dobil kako inekcijo v kriz/vretenco? Kaj tocno je to? Neki berem o PRT, pa da po tistem ne smem 6 ur sedet, avta vozit ipd.

So kaksni stranski ucinki? - Berem, da lahko igla poskoduje kak zivec, povzroci ohromelost?

Imate kaksne izkusnje?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bambam20 ::

Uhh.. če obstaja ta verjetnost, potem pa bi moral dobro premislit.

IL_DIAVOLO ::

Ne bodi nor in se pozdravi na naraven način.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PurpleRain ::

m0LN4r je izjavil:

Obujam temo.

Naslednji teden imam termin na nevrokirurgiji in bom dobil neko inekcijo v kriz. Pozabil sem vprasat kaksno in kaj in kako.

Je ze kdo dobil kako inekcijo v kriz/vretenco? Kaj tocno je to? Neki berem o PRT, pa da po tistem ne smem 6 ur sedet, avta vozit ipd.

So kaksni stranski ucinki? - Berem, da lahko igla poskoduje kak zivec, povzroci ohromelost?

Imate kaksne izkusnje?


Injekcija o kateri govoriš bo verjetno blokada živca. Fajn je da ne greš sam, ker dobiš lokalno anestezijo (na mestu vboda), ta izzveni čez nekaj ur. Tudi meni so to ponudili, ampak hvala, ne hvala. Raje se trudim po naravni poti znebit bolečin. In ja, obstaja možnost, da se pri vbodu poškoduje kak živec, verjetnost je majhna, ampak obstaja.

GupeM ::

Ne vem, kaj bo OP dobil, ampak takšno injekcijo dobiš pri operaciji križne vezi. Reče se ji epiduralna blokada in omrtviči vse, od križa navzdol. Seveda obstaja možnost, da gre kaj narobe, ampak večinoma težav ni.

bambam20 ::

GupeM je izjavil:

Ne vem, kaj bo OP dobil, ampak takšno injekcijo dobiš pri operaciji križne vezi. Reče se ji epiduralna blokada in omrtviči vse, od križa navzdol. Seveda obstaja možnost, da gre kaj narobe, ampak večinoma težav ni.


Jaz ne bi šel v to opcij, da obstaja možnost in lahko ostaneš hrom.

matobeli ::

Ta inekcija je sam da lahk guraš naprej, dokler še čutiš noge ;)

Bolniška par mescov pa sanirat.

GupeM ::

bambam20 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Ne vem, kaj bo OP dobil, ampak takšno injekcijo dobiš pri operaciji križne vezi. Reče se ji epiduralna blokada in omrtviči vse, od križa navzdol. Seveda obstaja možnost, da gre kaj narobe, ampak večinoma težav ni.


Jaz ne bi šel v to opcij, da obstaja možnost in lahko ostaneš hrom.

Kaj pa bi potem? Počakal da se ti križna vez sama zaraste? No, bi se načakal, ker se ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

pegasus ::

Trpi do konca življenja, to je najbolj krščansko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Križ - bolečina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327548 (1301) stajerska
»

težave z nogami in spodnjih delom hrbta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527523 (4199) 55TR
»

Bolečine v hrbtu

Oddelek: Loža
405800 (4240) sodnicaN
»

Problemi s hrbtenico - hernija

Oddelek: Loža
1212156 (11584) oyoy69
»

Odločil sm se da vam rešim življenje!

Oddelek: Loža
4611550 (9504) guest #44

Več podobnih tem