» »

Nov pretočni velikan na obzorju: AT&T bo WarnerMedia spojil z Discoveryjem

Nov pretočni velikan na obzorju: AT&T bo WarnerMedia spojil z Discoveryjem

vir: Flickr

Slo-Tech - Iz AT&T so sporočili, da nameravajo iz podjetja izločiti medijski del WarnerMedia in ga združiti s TV družbo Discovery. WarnerMedia ima v lasti filmski studio Warner Brothers s številnimi uspešnicami iz preteklosti in nekaj vročimi franšizami, kot sta Harry Potter in Batman, ob tem pa še televizije HBO, CNN, Cartoon Network, TBS in TNT. Discovery je na drugi strani najbolj poznan po svojih TV programih o znanosti, kuhi in prostem času, denimo Animal Planetu, Food Networku in TLC.

Za zdaj sta se poslu dogovorili le vodstvi obeh podjetij, da bo obveljal, ga morajo seveda potrditi še regulatorji. AT&T bo za WarnerMedia prejel 43 milijard ameriških dolarjev, njihovi delničarji pa bodo 71 odstotni lastniki novega podjetja, lastniki Discoveryja pa preostalih 29 odstotkov. Skupna družba še nima imena, vodil jo bo izvršni direktor Discoveryja David Zaslav.

AT&T je WarnerMedia, tedaj še pod imenom Time Warner, kupil leta 2016 za 109 milijard dolarjev, na soglasje pravosodnega ministrstva so tedaj čakali dve leti. Tudi tedaj so imeli v načrtu zgraditi močan medijski konglomerat, ki bi skrbel tako za vsebine, kot za njihovo distribucijo, a se je vse to izkazalo prevelik investicijski zalogaj za telekomunikacijsko podjetje, ki se je takrat pripravljalo tudi na preskok v novo generacijo brezžičnih omrežij. AT&T je sicer po prihodkih trenutno največji telekom na svetu, podjetje pa je 1877 ustanovil Alexander Graham Bell, potem ko je pridobil prvi patent za telefon v ZDA.

S tem se bo na trgu pretočne televizije začela povsem sveža bitka. WarnerMediina HBO in HBO Max imata trenutno 64 milijonov naročnikov, storitev Discovery+, ki je štartala šele v začetku leta jih bo v družbo pripeljal dodatnih 15 milijonov. A konkurenca je močna; Netflix ima 208 milijonov naročnikov, Disney+ pa nekaj več kot 100 milijonov.

12 komentarjev

Ganon ::

Ko pogledam spored Discoveryja, mi gre na jok.

opeter ::

Pred časom so bila šepetanja, da naj bi se za WarnerMedio zanimal Comcast in naj bi bili tudi neki pogovori med Comcast in AT&T. Izgleda, da so to bile le govorice ali pa je vse skupaj padlo v vodo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

mrTwelveTrees ::

Ganon je izjavil:

Ko pogledam spored Discoveryja, mi gre na jok.


Se strinjam. Kr neki.

Markoff ::

Ganon je izjavil:

Ko pogledam spored Discoveryja, mi gre na jok.

Meni na srečo ne več. Ker ga niti pogledam ne...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

steev ::

Diskeveri je bil kul 20 let nazaj. Danes pa ... Se kar strinjam s predhodniki.
:|

mtosev ::

Jaz sem gledal discovery konec devetdesetih let in do nekje do 2005-2006 pa so imeli dober program. Tudi animal planet je bil zelo v redu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

stara mama ::

Enako, pred leti je bil res zanimiv, zdaj pa je greznica.
Ampak to niti ni stvar novic, ker tu zraven spada še preostali (večji ali manjši) šrot, kot je zgoraj napisano za primer (Animal, TLC - ki je pravtako greznica če ga gledaš več kot 1x, itd...).
Zgleda je v medijskem svetu standardna filozofija imet čimveč programov da se kvaliteta porazgubi (Discovery science, discovery world, discovery ....) da lahko vrtiš čimveč oglasov.
Enak vzorec pri pro-plusu. Včasih 2 kanala, pa še dokaj ok vsebine. Zdaj pa cel kup kanalov pa povsod samo šrot.

Ni čudno, da je video on demand v vzponu.

Zgodovina sprememb…

Key Quest ::

Tipicen "prosti" trg. V roku desetletja ali manj lahko pricakujemo konsolidacijo v navidezni duopol z iztiskanjem majhnih igralcev in "zdruzevanjem" vecjih.

ZigaZiga ::

stara mama je izjavil:

Enak vzorec pri pro-plusu. Včasih 2 kanala, pa še dokaj ok vsebine. Zdaj pa cel kup kanalov pa povsod samo šrot.

Jaz sem že nekaj časa pozoren in se mi zdi, da zadnje leto ali 2 ponavljajo filme na od par dni do 2 meseca. Filme, ki so jih predvajali že n-krat. Včasih je bilo 1krat na leto isti film ... no ja, vsako leto enkrat isti film. Dandanes pa na Kino samo ponavljanje - film, ki je bil včeraj ob 20:00, bo danes recimo ob 22:00. A se jim sploh splača imet tak program?

mtosev ::

Kdo pomni scrapheap challenge iz konca '90s? Tole je bila super oddaja na discoveryu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Netrunner ::

Še eden ?? ... kot da jih ni dovolj. Če hočeš gledat vse lahko zagoniš celo plačo samo za naročnine na mesec :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

stara mama ::

ZigaZiga je izjavil:

Dandanes pa na Kino samo ponavljanje - film, ki je bil včeraj ob 20:00, bo danes recimo ob 22:00. A se jim sploh splača imet tak program?

Pri tolk kanalov zmanjka novih vsebin za gor dat. Na enem kanalu oz. vsakem posebej je pa določen zakonski minimum, koliko časa se lahko vrtijo oglasi.
Torej, če hočeš prodat več oglasov, rabiš več kanalov. Vsebina je pa stranskega pomena, pa tud če policijsko akademijo vrtijo vsak dan :)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Suicide Squad [Suicide Squad 2] (2019) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8214650 (5660) oo7
»

Nov pretočni velikan na obzorju: AT&T bo WarnerMedia spojil z Discoveryjem

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
124557 (3072) stara mama
»

The Justice League Part One & Part Two (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16435163 (15356) meho7
»

Novosti iz Appla

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
219931 (7078) aborko
»

Obeta se megaprevzem: AT&T kupuje Time Warner

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
116948 (5573) ZigaZiga

Več podobnih tem