» »

Prekinitev življenskega zavarovanja

Prekinitev življenskega zavarovanja

avtomatik ::

Pozdravljeni!

Po 10 letih sem se odločil prekiniti življenjskko naložbeno zavarovanje iz dveh razlogov. Ker so mi že 2x dvignili premijo in ker želim s svojim denarjem sam razpolagati/vlagati/nalagati.

Zavarovalnica ima 2 varianti in sicer odkup ter prekinitev zavarovalne pogodbe. Katero varianto izbrati, da mi preveč naloženega denarja ne poberejo za njihove "razne" stroške, ....?

Lep pozdrav

fikus_ ::

Tukaj ti ne more kdo pomagat, ampak naj ti zavarovalnica da eno in drugo ponudbo. Preveri kako je z davkom za enkratno izplačilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Bizkit45 ::

čisto laično, mislim da glede davka je po 10 let opravičeno? glede njihovih "raznih" stroškov, tu pa ne moreš veliko izbirati. Ali plačevati dalje ali se pa sprijazniti s temi predčasnimi "raznimi" stroški :/

Miki N ::

Pri odkupu ti bo več pobrala država naslednje leto, kot zavarovalnica, no saj če boš izkešil vse naenkrat. Varianta je tudi rahlo zavajujoče imenovana - "kapitalizacija", ki je v bistvu v osnovi mirovanje plačil do nadaljnega (in seveda vpliva na vrednsot) - je pa dostikrat brez admin stroškov (mogoče je kak zakon okrog tega, ne vem). No saj pošteno, končno bando kreditiraš brez obresti, tako da ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

kriptobog ::

Zamrzni polico.

avtomatik ::

Sem ji prosil za pojasnilo kaj narediti pa so rekli z eno besedo ODKUP, ker ni razlike med odkupom in prekinitvijo, baje.

Kaj pomeni zamrzniti polico? Jaz bi rad pobral denar in še dokupil nekaj kripto valut.

LP

prowb ::

V 10 letih sem pri triglavu vplačal 9.5k, prejšnji mesec je bila moja polica vredna 6,3k.
Izplačal sem sem si predujem v višini dobre 5k. Odkup police ni bil možen, ker ni bil izpolnjen noben izmed pogojev (smrt, dolgotrajna brezposelnost, invalidnost ipd...)
Fun fact: ko sem prvič pogledal vrednost police je bila slabe 7k, do nekej konca tedna, ko sem dejansko šel do njih, da uredim izplačilo, pa le še 6,3k :D
Ker sem varčeval več kot 10 let, nekih drugih stroškov ni bilo.
Edino, dobrega jurja je ostalo na varčevalnem računu in bo tam še slabe 10let, da poteče pogodba. Če bom takrat dejansko kaj dobil, pa je vprašanje :D

Bizkit45 ::

Ker sem varčeval več kot 10 let, nekih drugih stroškov ni bilo.

a to da si plačal 9,5k in da je polica sedaj vredna 6,3k niso "stroški"? :)

solatko ::

Bizkit45 - Mešate buče in žabe. Ob sklenitvi rentnega varčevanja, sa vsi tudi odločijo za nezgodno zavarovanje. Eno je naložbeni kapital, drugo je navadno zavarovanje.
Ko je plačevanja konec, pa vsi računate celotne mesečne premije. Potrebno je odbiti rentni del in zavarovalni del, v glavnico gre samo rentni del.
Morda imate slabe agente in tega ob sklenitvi posla ne povdarijo ali pa v desetih letih, podrobnosti pozabite in računate celoten vložek.
Delo krepa človeka

Invictus ::

Davek na tole je po 10 letih nič... Daš si lepo izplačati in basta.

Je pa seveda odvisno za koliko časa si podpisal. Če si se vezal za več kot 10 let, ti lahko zavarovalnica obračuna kake stroške.

Je pa odvisno, kam je zavarovalnica vlagala tvoje premije. meni se je v zadnje usralo, pa sem imel nekaj čez 100% donosa >:D.

Potem sem prekinil, in zdaj mi teče novo življenjsko zavarovanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

prowb ::

solatko je izjavil:

Morda imate slabe agente in tega ob sklenitvi posla ne povdarijo ali pa v desetih letih, podrobnosti pozabite in računate celoten vložek.

Ali slab agent, ki ni dosti poudaril, ali pa sem pozabil - se strinjam da je oboje možno.
Bom pa glede na izkušnje, ki jih imam rekel, da se po mojem mnenju agenti ne trudijo poudarjati take stvari.


Bizkit45 je izjavil:

Ker sem varčeval več kot 10 let, nekih drugih stroškov ni bilo.

a to da si plačal 9,5k in da je polica sedaj vredna 6,3k niso "stroški"? :)

"drugih stroškov" sem mislil v smislu, da bi si zavarovalnica še kaj dodatno vzela ob izplačilu.

Bizkit45 ::

"drugih stroškov" sem mislil v smislu, da bi si zavarovalnica še kaj dodatno vzela ob izplačilu.

saj sem te razumel ;) malo sarkazma ;) so že vzeli 3k a ni dovolj?

solatko je izjavil:

Bizkit45 - Mešate buče in žabe. Ob sklenitvi rentnega varčevanja, sa vsi tudi odločijo za nezgodno zavarovanje. Eno je naložbeni kapital, drugo je navadno zavarovanje.
Ko je plačevanja konec, pa vsi računate celotne mesečne premije. Potrebno je odbiti rentni del in zavarovalni del, v glavnico gre samo rentni del.
Morda imate slabe agente in tega ob sklenitvi posla ne povdarijo ali pa v desetih letih, podrobnosti pozabite in računate celoten vložek.


popolnoma razumem, tako kot si napisal, je razlika v teh varčevanjih..nek delež ni "naložba" in se izgubi v samem zavarovanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

kriptobog ::

avtomatik je izjavil:

Sem ji prosil za pojasnilo kaj narediti pa so rekli z eno besedo ODKUP, ker ni razlike med odkupom in prekinitvijo, baje.

Kaj pomeni zamrzniti polico? Jaz bi rad pobral denar in še dokupil nekaj kripto valut.

LP


Zamrznitev pomeni, da polica miruje. Ne plačuješ premije, stanje na polici stoji, dojkler ne poteče vezava, ko zadevo izplačaš. Če boš želel v predčasno izplačilo in prekinitev je pa ponavadi drago. Po domače rečeno, popušiš kar lep del vplačane glavnice.

prowb ::

Bizkit45 je izjavil:

"drugih stroškov" sem mislil v smislu, da bi si zavarovalnica še kaj dodatno vzela ob izplačilu.

saj sem te razumel ;) malo sarkazma ;) so že vzeli 3k a ni dovolj?


To je toliko nesmešno, da mi je celo sarkazem detektor crknil :D

solatko ::

prowb - Edino kar je agentom važno, je to, da te prepriča v posel, kjer ima on najboljšo provizijo. Tisto, kar ti naloži agent, za zavarovalnico ni obvezujoče, kaj si podpisal izveš šele, ko dobiš polico (obvezno branje drobnega tiska). Ti bo dobra šola za v prihodnje, koliko se v SLO splača varčevat v 3.-jem stebru.
Po našem zakonu, zavarovalnice ne smejo nalagat v rizične naložbe, kjer se edino ustvarjajo dobički, naložbe v vrednostne papirje in državno infrastrukturo nosi manjše prinose kot bančno varčevanje, včasih gre celo v minus. Seveda so agenti o tem, pametno, tiho. Zavarovalnice, ki delajo v tujini, profite ustvarjajo z naložbami v rizik (20-30%-ov vplačanih sredstev, ker so precej sposobni na tem področju imaš profite na glavnico okoli 10%/leto. Pri nas to ni možno z rentnimi verčevanji na zavarovalniškem trgu)

Bizkit45 - Pošteno je, da te agent o tem poduči in ti pove za kakšen delež so ta čudežna življenska in nezgodna zavarovanja.

Invictus - Ni davka na dobiček, si pa dohodnina odreže še kako lep kos pogače, naslednje leto. Gre za dohodek iz daljšega obdobja.

kriptobog - Tudi ob zamrznitvi si zaradi inflacije ob kar lep del pogače, tako, da si je potrebno izračunat, kaj se splača.
Delo krepa človeka

Gogyto ::

Pred dvema mesecema prekinil takšno zavarovanje, izkoristil pa sem opcijo brezplačne prekinitve, ker so menjali sheme zavarovanj in kot je praksa pri vseh takih spremembah, ima stranka možnost brezplačne prekinitve, če se ne strinja s spremembo. Zavarovalnica ni komplicirala in denar sem dobil nakaz v roku 14 dni, tako kot obljubljeno.
Za davek pa je tudi pogoj, da imaš vsaj 10 let takšno naložbeno zavarovanje, kar OP ima, kot je napisal.

solatko ::

Gogyto - Davek na dobiček, dohodnino ti bodo spulili drugo leto.
Delo krepa človeka

prowb ::

solatko je izjavil:



Invictus - Ni davka na dobiček, si pa dohodnina odreže še kako lep kos pogače, naslednje leto. Gre za dohodek iz daljšega obdobja.



Kaj to pomeni, da dobim vrnjeno dohodnino? Pač ker sem vplačal več kot sem dobil :D

Invictus ::

solatko je izjavil:


Invictus - Ni davka na dobiček, si pa dohodnina odreže še kako lep kos pogače, naslednje leto. Gre za dohodek iz daljšega obdobja.

Tukaj je vse razloženo... Po 10 let se ne plača davka...

http://www.zavpro-zavarovanje.si/davki_...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

;-) ::

Invictus - Ni davka na dobiček, si pa dohodnina odreže še kako lep kos pogače, naslednje leto. Gre za dohodek iz daljšega obdobja.


Ni tako. Če je zavarovanje sklenjeno za obdobje 10 let in je več kot 10 let tudi trajalo - pogoj 1.

Pogoj 2 - Zavarovanec in upravičenec je ista oseba.

Pod tema dvema pogojema ne bo nič davka in dohodnine, seveda če gre za doživetje/odkup.

Če pa gre za smrt in je upravičenec druga oseba potem pa je tako kot si napisal-skoraj, ampak ni. Dohodnina se pri smrti tudi ne plača, plača se samo pri primeru da je upravičenec neka druga oseba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Cveto ::

Za premije, ki si jih plačeval, je bila dohodnina že plačana.

Edino, za kar bi te lahko terjali, je razlika med vplačanim in prejetim, pa še to tolikih letih ne.

Argonavt ::

Cveto je izjavil:

Za premije, ki si jih plačeval, je bila dohodnina že plačana.

Edino, za kar bi te lahko terjali, je razlika med vplačanim in prejetim, pa še to tolikih letih ne.



Tole velja za fizično osebo. A kdo ve ali ima izkušnje kakšna je davčna obravnava pri s.p / normiranec?

Doživetje doba 20+. Vplačila iz s.p. in nakazilo na s.p.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodatno pokojninsko varčevanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6613966 (1426) solatko
»

Življenjsko zavarovanje-katero? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10025136 (4236) lolipop2
»

Goljufija - Življenjsko naložbeno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508032 (6005) MIHAc27
»

Varčevanje 100€/mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9133643 (23803) Gjurisic
»

Življensko zavarovanje ali kako te nategnit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630456 (27799) Struklio

Več podobnih tem