» »

Vode ne damo

Vode ne damo

«
1
2

Konlov ::

Na fb. razkrinkali namerno podvajanje pobude za vodo gre, z namenom,da referendum nebi bil sprejet. Za kaj pravzaprav gre? Je še čas da stopimo skupaj?
  • zaklenil: bluefish ()

z0mbie ::

Konlov je izjavil:

Na fb. razkrinkali namerno podvajanje pobude za vodo gre, z namenom,da referendum nebi bil sprejet. Za kaj pravzaprav gre? Je še čas da stopimo skupaj?


Kaj ce bi ti kaj vec napisal o razkrinkanem, nismo vsi fejstbukovi.

Sicer - cista voda je izredno dragocena oz. se bo izredno dragocena in Slovenija jo ima v izobilju, zato se hocejo do nje dokopat razne korporacije, vlada pa seveda razprodaja vse kar lahko. Za primer, v ZDA imajo zaradi privatizacije vod v zakonodaji koliko % vode moras iz svojega posestva spustiti naprej, da ne bi kaksen pozresen bastard izsiljeval celotnih dolin.

Prepoved lascenja vode mora v ustavo.

shmandi ::

A kaj bi rad na plaži zidal in ti nov zakon tega ne bo omogočal?

z0mbie ::

shmandi je izjavil:

A kaj bi rad na plaži zidal in ti nov zakon tega ne bo omogočal?


Tudi cisto verjetno, samo tega ne morejo spremeniti. Ne. Po celem svetu je bitka za vodo, ce kdo misli, da so kupili Lasko zato ker tako dobro scavnico delajo se hudo moti. Vrednost je v vodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

WizzardOfOZ ::

S prodajo laškega in uniona smo za 99 let "prodali/dali v najem" tudi vrtine vode.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

PgSurfer ::

No, če kdo hoče podpreti sklic referenduma lahko odda podpis na upravni enoti ali digitalno podpiše na e-upravi.
Več informacij pa tule.
Referendum za pitno vodo

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kacajdr ()

z0mbie ::

PgSurfer je izjavil:

No, če kdo hoče podpreti sklic referenduma lahko odda podpis na upravni enoti ali digitalno podpiše na e-upravi.
Več informacij pa tule.
Referendum za pitno vodo


Elektronsko podpisal. Prosim, da enako storite vsi, ki ste tole videli, je sicer 5 minut dela ampak bolje, kot da boste morali cez 20 let piti flasirano vodo neke korporacije namesto vode iz pipe. Tale zadeva res ni hec.

WizzardOfOZ ::

Čez 20 let bomo verjetno vsi pili flaširano vodo, če ne bomo začeli skrbeti kam vse mečemo smeti, ker bo vse zasmeteno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

nejcek74 ::

hm, poskusam oddati vlogo elektronsko, imam certifikat od Poste (uporabljam ga za banko) pa mi izpise:
Napaka: Digitalno potrdilo ni na voljo oz. ni primerno! Ustreznega digitalnega potrdila za prijavo nimate nameščenega.
Error ID: (1620931133297)
a ma kdo kako idejo?

crucial ::

Nič, bo treba jutri na občino. Izpolniti je treba OBE pobudi.
https://acu2020.org/english-versions/

nejcek74 ::

ja, jaz bi šel, pa trenutno ne živim v Sloveniji, do konzulata mam pa tudi več kot 2 uri v eno smer :)

c3p0 ::

Podpisal in oddal elektronsko. Kdor ne pije vode, naj ne podpiše.

> hm, poskusam oddati vlogo elektronsko, imam certifikat od Poste (uporabljam ga za banko) pa mi izpise:

Imaš v brskalniku več potrdil in si morda izbral napačno? Je izdano za fizično oseba, ali za fizično osebo v podjetju? Probaj ga na novo startat, ali z drugim.

kow ::

Sem podpisal, ceprav ne vem kaj sem podpisal. :O

Invictus ::

c3p0 je izjavil:

Podpisal in oddal elektronsko. Kdor ne pije vode, naj ne podpiše.

A zato manjka 10.000 podpisov? Ker Štajerci in Dolenjci ne podpišejo ?!?!?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Štajerci in Dolenjci pijejo vino in ne vode. :D Gorenjci rabijo vodo. :))

c3p0 ::

Treba jim je razložit, da vino vseeno vsebuje največ vode, pa bodo šli.

gruntfürmich ::

mislim da 99% retardov ne razume za kaj se sploh tu gre, ampak podpisovati FB peticije pa je moderno!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c3p0 ::

Aka. online peticije brez smisla in učinka. Ko se je treba celo vstat iz stola (če nimaš cert-a), ah, za to pa ni časa.

z0mbie ::

No naj se se kdo potrudi, se ~900 podpisov manjka...

RoccoC ::

Mene samo zanima kolk vas podpisnikov je predlog zakona sploh prebralo?

z0mbie ::

Ja, zidali bi radi ob vodah, to je vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

s7nf ::

Sem oddal, ampak ne vem, ali sem res. Ob oddaji samo eno opozorilo, da imam staro različico, drugače pa nič da je bilo kar koli oddano. Gumb za oddajo je posivel, a to je potem to?

edit: v drugem poizkusu je šlo čez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s7nf ()

RoccoC ::

z0mbie je izjavil:

Ja, zidali bi radi ob vodah, to je vse.


Aja, kje to piše?

s7nf ::

Jaz priznam, da nisem šel ne brati, niti ne vem zakaj se točno gre. Ampak na koncu se zmeraj odločiš kaj boš verjel. Sej tudi, če nekaj piše, to še ni realnost, ti samo verjameš da tako bo.
Tko da ja, bolj verjamem pobudnikom referenduma, kot pa vladi.

RoccoC ::

Ja, in takih vas je 99% podpisnikov. Meni je to žalostno.

P.s.; pa je Jajo res na povsem zadnjem mestu, da bi ga jaz volil. Tip ima resne težave.

PgSurfer ::

Pa saj ni težko pogledati za katere spremembe gre. Spremenjen je 37. čl. Zakona o vodah.
Prikaz sprememb

PgSurfer ::

Problematični sta predvsem spodnji točki
Na vodnem ali priobalnem zemljišču se lahko gradi:
3. gradnjo objektov, ki se skladno s predpisi, ki urejajo gradnjo objektov, razvrščajomed enostavne objekte,
4. gradnjo objektov v javni rabi v skladu z zakonom, ki ureja graditev objektov
z malo črkobralske telovadbe torej praktično skoraj vse

WizzardOfOZ ::

Pri nas mora biti objekt stran od vode in vsakdo ima možnost sprehoda ob naših vodah. S tem zakonom bi to omejili in tisti z hišami ob vodi, bi lahko zagradili dostop do vode.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

sbawe64 ::

gruntfürmich je izjavil:

mislim da 99% retardov ne razume za kaj se sploh tu gre, ampak podpisovati FB peticije pa je moderno!

Razloži potem !

WhiteAngel ::

fikus_ je izjavil:

Štajerci in Dolenjci pijejo vino in ne vode. :D Gorenjci rabijo vodo. :))


Če bi bila voda dobra, bi bile žabe večje. Gorenjci imamo zato šnops je*iga. Razen v Žabnici. Tam je res veliko žab.

Ok, resno, ne razumem čisto teh referendumov. Že tisto z vodo v ustavo mi ni bilo jasno, kaj bi s tem dosegli razen še več prelitega črnila, ko se printa nova ustava. En kup pumpanja ega na strani naravovarstvenikov in demagogije. Ko pa je treba pokriti območja s kanalizacijo, zamenjati dotrajane cevi pod glavnimi cestami in za ušesa kmete, ko (nekateri) pretiravajo s škropljenjem, se pa vsi ti "naravovarstveniki" poskrijejo v svoje luknje. Z njimi se pobija(m)o lokalne/krajevne skupnosti, občinski svetniki, občine (in tista nepotrebna, predraga javna uprava) se prijavljajo na žnj razpisov za sredstva in podobno. Dokler ne bom teh naravovarstvenikov videl vsak vikend v škornjah v lokalnih potokih, ki preverjajo kakovost vode in dajejo smiselne pobude, jih ignoriram.

fujtajksel ::

RoccoC je izjavil:

Mene samo zanima kolk vas podpisnikov je predlog zakona sploh prebralo?


Če ne bi bilo podtaknjencev, se ministru proti okolju s tem zakonom gotovo sploh ne bi ljubilo ukvarjat.
Ne podpiram privatizacije bregov.

Manu ::

RoccoC je izjavil:

Aja, kje to piše?


Lahko si tu prebereš: https://zapitnovodo.si/strokovni-argume...
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

c3p0 ::

> Ko pa je treba pokriti območja s kanalizacijo, zamenjati dotrajane cevi pod glavnimi cestami in za ušesa kmete, ko (nekateri) pretiravajo s škropljenjem, se pa vsi ti "naravovarstveniki" poskrijejo v svoje luknje.

Pa še ti daj kako pobudo, ustanovi stranko ipd. (trenutni Zeleni so to le na papirju, gre za družinsko stranko z glavnim namenom vlečenja denarja od države)

fujtajksel ::

WhiteAngel je izjavil:

...Ko pa je treba pokriti območja s kanalizacijo, zamenjati dotrajane cevi pod glavnimi cestami in za ušesa kmete, ko (nekateri) pretiravajo s škropljenjem, se pa vsi ti "naravovarstveniki" poskrijejo v svoje luknje. Z njimi se pobija(m)o lokalne/krajevne skupnosti, občinski svetniki, občine (in tista nepotrebna, predraga javna uprava) se prijavljajo na žnj razpisov za sredstva in podobno. Dokler ne bom teh naravovarstvenikov videl vsak vikend v škornjah v lokalnih potokih, ki preverjajo kakovost vode in dajejo smiselne pobude, jih ignoriram.


Za ljubljansko pitno vodo proti zloglasnemu kanalu C0 se še najbolj borijo ježiški kmetje, ki se jim zdi bizarno, da njih zelo nadzirajo pri škropljenju in gnojenju, potem pa gradijo direkt tam čez kanalizacijsko avtocesto. Ki seveda ne spada pod pokrivanje območja s kanalizacijo, temveč v rubriko "medobčinske fekalne kupčije". Od naravovarstvenikov so se nekaj zavzeli AAG, pod politikov celo SDS (preden so prišli na oblast, zadnje čase se sumljivo pajdašijo z Jankovićem).
Tu problem sicer ni zakonodaja ampak izigravanje le-te.

Invictus ::

Ne vem kaj se kmetje bunijo, saj oni svinjajo po celi ljubljanski kotlini, ki je eno samo vodno zajetje, zdaj jih pa tam moti ena cev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fujtajksel ::

Invictus je izjavil:

Ne vem kaj se kmetje bunijo, saj oni svinjajo po celi ljubljanski kotlini, ki je eno samo vodno zajetje, zdaj jih pa tam moti ena cev...


Tista ena cev ima kapaciteto kakca za celo naselje. Ki ga seveda na ožjem vodovarstvenem področju niti slučajno ne bi smeli zgradit. Če bo tista cev "slučajno" nekaj puščala, bo treba klorirat in bo hitro šla kvaliteta LJ pitne vode iz odlične v "zadostno" (še vedno po evropskih standardih, ampak mnogi se ne zavedajo da je LJ pitna voda relativno zelo dobra in da marsikje po EU pitna voda pač ni dobra za pit, kupujejo ustekleničeno in to ne zato ker bi bili neki snobi).
Ne razumem ljudi, ki tako packarijo zagovarjate. Ne rečem da so kmetje po Sloveniji univerzalno dobrobit za pitno vodo. Če pogledaš na načrt kanala C0, lahko vidiš, da gre direktno preko območja zajetja, kjer se dejansko skozi prod filtrira voda iz Save ki pronica proti vodnjakom. Kanal bi bilo mogoče speljat po drugih poteh, ki bi se izognile neposredni okolici zajetij, ampak to bi močno pokvarilo tehnoekonomiko medobčinskega fekalnega posla.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

A to da preko zajetij kmet meče drek, ti je pa vseeno ?!?!!?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fujtajksel ::

Invictus je izjavil:

A to da preko zajetij kmet meče drek, ti je pa vseeno ?!?!!?


Kdo je rekel da mi je vseeno? VO-KA spremlja kvaliteto vode v tistih vodnjakih. Večkrat so zaznali onesnaženja in ponavadi so odkrili vir. Tako da tam kmetje vedo, da se je treba pravil držat in se jim zdi zelo neumno, da se jih oblast ne bi.
Ne vem pa kako je drugod. Žal najbrž brez učinkovitega nadzora ne gre.

kriptobog ::

Zakaj ste tako proti temu? Če kupim parcelo ob vodi, pričakujem, da si lahko zaprem svoj dostop do vode. Največja bedarija je, da si na obali jezera in ne smeš zapreti dostopa in potem gledaš turiste kako šetajo po tvoji parceli ob vodi...

iso2000 ::

kriptobog je izjavil:

Zakaj ste tako proti temu? Če kupim parcelo ob vodi, pričakujem, da si lahko zaprem svoj dostop do vode. Največja bedarija je, da si na obali jezera in ne smeš zapreti dostopa in potem gledaš turiste kako šetajo po tvoji parceli ob vodi...

Že če se zapelješ čez severno mejo do npr. vrbskega jezera, laho ta sistem izkusiš v praksi. Hiše ob jezeru, vse zaprto. Na vodo prideš le na parih javnih točkah. Vsekakor se mi zdi, da bi morale biti naravne dobrine dostopne vsem, kot imajo urejeno v skandinaviji, tako da upam da tako ostane tudi pri nas.

c3p0 ::

Hja, ob vodi ni tvoja. Potem se počasi poslovi za prost dostop do morja pri nas, ker bo vsak apartma imel svojo plažo.

fujtajksel ::

kriptobog je izjavil:

Zakaj ste tako proti temu? Če kupim parcelo ob vodi, pričakujem, da si lahko zaprem svoj dostop do vode. Največja bedarija je, da si na obali jezera in ne smeš zapreti dostopa in potem gledaš turiste kako šetajo po tvoji parceli ob vodi...


Ravno zato da razni kriptobogovi ne bodo mogli zapret dostopa do obal.

kriptobog ::

iso2000 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Zakaj ste tako proti temu? Če kupim parcelo ob vodi, pričakujem, da si lahko zaprem svoj dostop do vode. Največja bedarija je, da si na obali jezera in ne smeš zapreti dostopa in potem gledaš turiste kako šetajo po tvoji parceli ob vodi...

Že če se zapelješ čez severno mejo do npr. vrbskega jezera, laho ta sistem izkusiš v praksi. Hiše ob jezeru, vse zaprto. Na vodo prideš le na parih javnih točkah. Vsekakor se mi zdi, da bi morale biti naravne dobrine dostopne vsem, kot imajo urejeno v skandinaviji, tako da upam da tako ostane tudi pri nas.


Saj ravno to mi je všeč. Enako za gozdove. Jaz moram vzdrževati gozd in čistiti za šetkarji...

nejcek74 ::

kriptobog je izjavil:

Saj ravno to mi je všeč. Enako za gozdove. Jaz moram vzdrževati gozd in čistiti za šetkarji...

Kot družba smo se odločili, da je tako bolje, tudi jaz mislim tako. Dokler ne gre za retroaktivno dejanje (i.e. odvzem pravic posamezniku) se mi zdi, da se to splača vzdrževat. Saj, ko si postal lastnik tovrstne parcele je bilo to znano dejstvo. To, kar ti predlagas pa je odvzem bogastva vsem državljanom, da se ga podari parim. Vizjak je ne samo minister za anti-okolje, očitno je tudi en tak mali anti-robin hood.

kriptobog ::

Da se ga podari parim? Meni gozd ni ibl podarjen. Sem ga kupil. Podarjeno je bilo vam, ki svinjate po mojem gozdu. Da ne govorim kakšno škodo mi naredijo s kroslami. Opozorilne table ne pomagajo, zato sem zaprl dostop s pastirjem.

nejcek74 ::

kriptobog je izjavil:

Da se ga podari parim? Meni gozd ni ibl podarjen. Sem ga kupil. Podarjeno je bilo vam, ki svinjate po mojem gozdu. Da ne govorim kakšno škodo mi naredijo s kroslami. Opozorilne table ne pomagajo, zato sem zaprl dostop s pastirjem.

kupil si gozd pod znanimi pogoji, ali pa parcelo ob vodi. Če se te pogoji izboljšajo, se s tem poveča vrednost parcel. Če se to zgodi z dekretom vlade, ki vsem odvzame del pravico in jo omeji na lastnike parcel, gre točno za to, darilo. Razumem tvoj pogled, ker boš z njim pridobil, ampak sem proti njemu, ker bom jaz z njim izgubil. Računam na podporo ostalih, ki bodo prav tako izgubili. Še posebej, ker gre za močan poseg v neko splošno svobodo do gibanja, ki se tiče številnih ljudi.
Sem potoval po številnih državah, in mi tiste z izrazitim varovanjem zasebne lastnine niso bile všeč. Na primer Južna Afrika, ali pa Čile kjer se boš vozil na desetine kilometrov ne da bi si lahko pretegnil noge, ker je vse ograjena zasebna zemlja. Pa ne gre za obdelovalne površine, temveč nepregledne površine praktično neuporabne pustinje.

gruntfürmich ::

kriptobog je izjavil:

Da se ga podari parim? Meni gozd ni ibl podarjen. Sem ga kupil. Podarjeno je bilo vam, ki svinjate po mojem gozdu. Da ne govorim kakšno škodo mi naredijo s kroslami. Opozorilne table ne pomagajo, zato sem zaprl dostop s pastirjem.

tudi ti delaš škodo planetu in sloveniji s svojimi idiotizmi, pa ne trobim da te je treba zapreti ali evtanazirati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MrStein ::

Ojoj, zanič ZDA ima boljšo vodo kot Slovenija: https://epi.yale.edu/epi-results/2020/c...

Nič sigurno gre za neko statistiko, ki se jo da drugače interpretirati.


Z Listo za čisto pitno vodo*, naprej!
Za vodo gre!


* če se jo še kdo spomni, no povzetek: floskulirali so "za vodo gre", da dobijo glasove, potem pa tako nič naredili, Ljubljanska lokalnost
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kriptobog ::

nejcek74 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Da se ga podari parim? Meni gozd ni ibl podarjen. Sem ga kupil. Podarjeno je bilo vam, ki svinjate po mojem gozdu. Da ne govorim kakšno škodo mi naredijo s kroslami. Opozorilne table ne pomagajo, zato sem zaprl dostop s pastirjem.

kupil si gozd pod znanimi pogoji, ali pa parcelo ob vodi. Če se te pogoji izboljšajo, se s tem poveča vrednost parcel. Če se to zgodi z dekretom vlade, ki vsem odvzame del pravico in jo omeji na lastnike parcel, gre točno za to, darilo. Razumem tvoj pogled, ker boš z njim pridobil, ampak sem proti njemu, ker bom jaz z njim izgubil. Računam na podporo ostalih, ki bodo prav tako izgubili. Še posebej, ker gre za močan poseg v neko splošno svobodo do gibanja, ki se tiče številnih ljudi.
Sem potoval po številnih državah, in mi tiste z izrazitim varovanjem zasebne lastnine niso bile všeč. Na primer Južna Afrika, ali pa Čile kjer se boš vozil na desetine kilometrov ne da bi si lahko pretegnil noge, ker je vse ograjena zasebna zemlja. Pa ne gre za obdelovalne površine, temveč nepregledne površine praktično neuporabne pustinje.


Ja, pod znanimi pogoji. Problem teh pogojev je, da smo lastniki premalo zaščiteni. Pride mularija s kroslami in naredijo ogromno škode, ki jo moram jaz sanirati. Pridejo morostarski turisti, ki mislijo da je vse njihovo in nasmetijo. Pospravljam spet jaz. Zato sem postavil pastirja in imam od takrat vsaj pred kroslami mir. Upam, da kmalu preidemo na avstrijsko varianto.

Machete ::

Gledal studio city in Čuša. Tip je blefer na kubik. Leben zraven je proti temu amaterju bleferju izpadel kot kralj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kampiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212774 (9813) Go-ahead
»

Čiščenje vodotokov - rešitev za poplave (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14421460 (17730) dronyx

Človeška nesramnost brez meja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15230374 (26575) Mavrik

Več podobnih tem