» »

Lidl Pilos grški tip jogurta 2%

Lidl Pilos grški tip jogurta 2%

vinkop ::

Pozdravljeni, iscem informacije kdo proizvaja ta jogurt, njegova sestava in ali vsebuje naravni sladkor ali umetni? Zanimajo me tudi vasa mnenja tega jogurta, ce ste ga ze kupovali, ker je cena zelo nizka napram Mythos grskemu tipu jogurta, ki sem ga kupoval v Mercatorju.
https://www.lidl.si/sl/p/cista-petka/jo...

telexdell ::

Doma sam delam tako jogurt kot kremni (Grški) jogurt. Razen domačega neposnetega kravjega mleka (direktno izpod krave) in jogurtovega nastavka v njem ni nič drugega. Zlasti pa ne nobenega dodanega sladkorja.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

drvo ::

telexdell je izjavil:

Doma sam delam tako jogurt kot kremni (Grški) jogurt. Razen domačega neposnetega kravjega mleka (direktno izpod krave) in jogurtovega nastavka v njem ni nič drugega. Zlasti pa ne nobenega dodanega sladkorja.


In kako tvoj odgovor odgovori na vprašanje, ki ga je človek zastavil?

stevemcq_ ::

Sam sem veliko let kupoval Lyttos grški jogurt, ki ga prodajajo v Hofru. Potem sem poizkušal presedlati na Lidlovega, ki ste ga linkali zgoraj in lahko rečem, da je sama sestava in okus in mešanje z drugimi zadevami v prid temu iz Hofra. Potem sem pa v lidlu odkril Skyr ( https://www.lidl.si/ponudba/skyr ), ki ima fenomenalno kalorično sestavo in ga uporabljam kot nadomestek grškega jogurta. Tudi cena je izjemna, ki znaša 79centov za 350g skyr-a. Nizka vsebnost sladkorja in maščob, ter visoka vsebnost beljakovin, tako da bi ga priporočal vsakemu,ki živi zdravo in hoče malce razširiti "ponudbo" pri lastnem jedilniku. Lp

strawman ::

stevemcq_ je izjavil:

Potem sem pa v lidlu odkril Skyr ( https://www.lidl.si/ponudba/skyr )...


Tudi moj glas gre za Skyr, malce drugačna tekstura od grškega jogurta, ampak odličen in poceni.

Horas ::

pusti lidlov skyr je precenenjen za tistih 350g al kolk je že, hofer ima cenejšga, pa tudi šparov je super, 500g.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

HotBurek ::

Prejle sem iskal, in našel zgolj to, da je Pilos trademark podjetja Lidl Stiftung & Co..

Mogoče bi se dalo najti kaj več, če bi imel EAN/GTIN, in bi iskal s to cifro. A nisem našel nobene slike, kjer bi se to dalo dol prebrat.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Steinkauz ::

Hoferjev grški jogurt je dost boljši.
Sploh pa 10%. Ti low fat so sam žalostni približki.

Pac-Man ::

HotBurek je izjavil:

Mogoče bi se dalo najti kaj več, če bi imel EAN/GTIN, in bi iskal s to cifro.

Nimaš kaj, Lidl ima svoje, prav tako aktivno skrivajo poreklo izdelkov, razen če gre za slovenske :)

Več se bi dalo izvedet iz informacij v veterinarskem ovalu (ga vidim na sliki, ampak ni berljiv) in morda po embalaži.
Mercator ima svojo linijo skut v različnih embalažah, odvisno od proizvajalca. Manj mastna je od Pomurskih mlekarn in večinoma njami. Kvaliteta malo niha, kot pri vseh ostalih.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

tomaz- ::

čakaj malo, a deklaracija, kjer mora vse to pisat, ni več obvezna oziroma je ni gor ??
https://www.gov.si/teme/oznacevanje-ziv...

Vuli ::

Greek style yogurt -creamy od Milbone je proizveden v Nemčiji. za pilos pa ne vem, ma itak da more kej pisat gor.
 milbona

milbona

|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

bambam20 ::

tomaz- je izjavil:

čakaj malo, a deklaracija, kjer mora vse to pisat, ni več obvezna oziroma je ni gor ??
https://www.gov.si/teme/oznacevanje-ziv...


Dovolj je, da napišejo proizvedneo v EU. S jim država daje potuho, da lahko skrivajo, od kje prihaja izdelek. Dobro se ve, da so izdelki narejeni za razvitejši zahod boljšega okuda kot tisti, ki so narejeni v vzhodnem delu EU.

Pac-Man je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Mogoče bi se dalo najti kaj več, če bi imel EAN/GTIN, in bi iskal s to cifro.

Nimaš kaj, Lidl ima svoje, prav tako aktivno skrivajo poreklo izdelkov, razen če gre za slovenske :)

Več se bi dalo izvedet iz informacij v veterinarskem ovalu (ga vidim na sliki, ampak ni berljiv) in morda po embalaži.
Mercator ima svojo linijo skut v različnih embalažah, odvisno od proizvajalca. Manj mastna je od Pomurskih mlekarn in večinoma njami. Kvaliteta malo niha, kot pri vseh ostalih.


Skriva tudi Hofer. Z razlogom, ker ljudje nočejo izdelekov, ki so narejeni na madžarkem, poljskem, turčiji, bolgariji...

V Drogeriji Muller ne skrivajo, da je izdelek poreklom iz Avstrije, Nemčije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Pac-Man ::

tomaz- je izjavil:

čakaj malo, a deklaracija, kjer mora vse to pisat, ni več obvezna oziroma je ni gor ??
https://www.gov.si/teme/oznacevanje-ziv...

Piše proizvedeno za Lidl blablabla in to je to.


bambam20 je izjavil:

Skriva tudi Hofer. Z razlogom, ker ljudje nočejo izdelekov, ki so narejeni na madžarkem, poljskem, turčiji, bolgariji...

V Drogeriji Muller ne skrivajo, da je izdelek poreklom iz Avstrije, Nemčije...

Zdaj šel gledat. Pilos grški jogurt in kefir imata tako veterinarski oval kot navedenega proizvajalca (Poljska), Čičerika in ananas v konzervi pa samo "proizvedeno za Lidl".
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

tikitoki ::

Steinkauz je izjavil:

Hoferjev grški jogurt je dost boljši.
Sploh pa 10%. Ti low fat so sam žalostni približki.


Osebno imam raje grski jogurt iz LIDL.

bambam20 ::

Jaz pa kefir.

Inventorista ::

Deklaracija je postala kvečjemu "stuff of legends"
Fora je v tem, da četudi je zakonsko predpisano, da mora poreklo jasno biti razvidno to ne pomeni popolnoma nič, če se slabe prakse ne sankcionirajo. Slovenska inšpekcija je bolj podobna modelu varščine, za lastnike lokalov in diskotek. :D

borisk ::

Vuli je izjavil:

Greek style yogurt -creamy od Milbone je proizveden v Nemčiji. za pilos pa ne vem, ma itak da more kej pisat gor.
 milbona

milbona



poguglaš tisto šifro v ovalu in ti pove iz katerega obrata je:
DE BY 303 EG

https://world.openfoodfacts.org/package...

Vuli ::

zanimivo
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestava jedilnika mišična masa

Oddelek: Loža
302439 (1685) dela
»

Vaši priljubljeni prehranski nakupi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556983 (4783) #000000
»

Zakaj so nekateri jogurti kisli?

Oddelek: Loža
353441 (2567) janezvalva
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20221785 (17314) m0LN4r
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436299 (30744) johan05

Več podobnih tem