» »

Miška "ne prime" v Chrome

Miška "ne prime" v Chrome

DrSergioDJ ::

Zadnji teden mi miška prime šele ko 3-8x kliknem na karkoli v Chrome.
Ne vedno, a v 80% časa, tako da je precej moteče.
Povsod drugje dela brez problema.

Probal sem reinstall Chroma, problem ostaja.
Ima kdo kakšno idejo?
...

mtosev ::

Izbriši svoj trenutni profil oz ustvari novega, izklopi vse add-ons, extensions.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

DrSergioDJ ::

U bistvu sem šele danes opazil, da sem narobe opisal problem.
Ni res, da ne prime na prvi klik - miška že prime, samo nič se ne zgodi cca. 2-3 sekunde (in ker je toliko trajalo, sem seveda prej veckrat kliknil in mislil, da zagrabi šele 4-5 klik), potem pa zagrabi click (kot da bi imela zadeva nek delay).
...

Randomness ::

Počasen mlinček?

DrSergioDJ ::

Z mlinček misliš moj pc? Sploh ne (8700k, 32gb, ssd-ji za vse..), kot pravim, nikjer drugje tega problema ni, le v Chrome zadnjih 7-10 dni.

Danes bolj pozorno spremljam in najboj "šteka" ravno na slo-techu in med "googlanjem". Par slovenskih in tujih strani ne kaže problema.
...

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Downloadaj portable Chrome / chromium in probaj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Nebomgabiksa ::

Private mode brez vsed add-inov?

showsover ::

Za Chrome in FireFox, na 24ur.com (uh oh, saj me je sram, da zapravljam čas na takšnem idio(kra)tskem portalu, saj ne bom več) Control+Click (za odpiranje v novem tabu) ne prime za vse novice, za ene (velike) dela, za ene ne - in odpre v istem oknu. Je to namerno (v smislu hudobije) ali nesposobnost?

Pa BMK!

DrSergioDJ ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Private mode brez vsed add-inov?


Pa res, v incognito mode dela S-T brez problema, ostale strani tudi ne "štekajo". Čudno, ker navkljub incognito sem še vedno vpisan v Chrome.
...

Samael ::

DrSergioDJ je izjavil:

Zadnji teden mi miška prime šele ko 3-8x kliknem na karkoli v Chrome.
Ne vedno, a v 80% časa, tako da je precej moteče.
Povsod drugje dela brez problema.

Probal sem reinstall Chroma, problem ostaja.
Ima kdo kakšno idejo?

Hecno, podoben problem zadnji teden opazam v Operi. Kot bi brskalnik za par sekund zmrznil.
Zanima me ce je to v povezavi s popupom, ki je nekaj casa po updatu brskalnika spraseval, ce da tabe na sleep al nekaj v tem smislu da prihrani resurse. Mislim, da sem kliknil naj mi s tem ne najeda vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Kurzweil ::

Samael je izjavil:

DrSergioDJ je izjavil:

Zadnji teden mi miška prime šele ko 3-8x kliknem na karkoli v Chrome.
Ne vedno, a v 80% časa, tako da je precej moteče.
Povsod drugje dela brez problema.

Probal sem reinstall Chroma, problem ostaja.
Ima kdo kakšno idejo?

Hecno, enak problem zadnji teden opazam v Operi. Kot bi brskalnik za par sekund zmrznil.
Zanima me ce je to v povezavi s popupom, ki je nekaj casa po updatu brskalnika spraseval, ce da tabe na sleep al nekaj v tem smislu da prihrani resurse. Mislim, da sem kliknil naj mi s tem ne najeda vec.


Večkrat opazil podoben problem, ko mi tu in tam da kdo računalnik zza popravit... običajno rešeno z uporabo CCleanerja oz. podobnega programa... še večkrat pa z uporabo Malwarebytes oz. podobnega programa...

sbawe64 ::

DrSergioDJ je izjavil:

Nebomgabiksa je izjavil:

Private mode brez vsed add-inov?


Pa res, v incognito mode dela S-T brez problema, ostale strani tudi ne "štekajo". Čudno, ker navkljub incognito sem še vedno vpisan v Chrome.

Vpisan v Chrome pomeni, da imaš na vseh sistemih z nameščenim Chrome enake zaznamke, zgodovino, gesla.
https://www.guidingtech.com/what-does-c...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

DrSergioDJ ::

sbawe64 je izjavil:

DrSergioDJ je izjavil:

Nebomgabiksa je izjavil:

Private mode brez vsed add-inov?


Pa res, v incognito mode dela S-T brez problema, ostale strani tudi ne "štekajo". Čudno, ker navkljub incognito sem še vedno vpisan v Chrome.

Vpisan v Chrome pomeni, da imaš na vseh sistemih Chrome z enakimi zaznamki, zgodovino.


Mnja, narobe sem se izrazil, bolj sem mislil "čudno" da miška ne zafrkava, ker se nisem niti "izpisal" in zato ne vidim nekih bistvenih razlik med navadnim in incognito tabom v povezavi z nagajanjem miške.
...

sbawe64 ::

https://chromium.woolyss.com/#windows
Ta dela kaj drugače (portable verzija) ?
2020 is new 1984
Corona World order

Randomness ::

Samael je izjavil:


Hecno, podoben problem zadnji teden opazam v Operi. Kot bi brskalnik za par sekund zmrznil.
Zanima me ce je to v povezavi s popupom, ki je nekaj casa po updatu brskalnika spraseval, ce da tabe na sleep al nekaj v tem smislu da prihrani resurse. Mislim, da sem kliknil naj mi s tem ne najeda vec.

Možno. Odpri chrome://discards/ in probaj "Auto Discardable" za stran, ki ti nagaja, nastaviti na "false".

Samael ::

Kurzweil je izjavil:

Samael je izjavil:

DrSergioDJ je izjavil:

Zadnji teden mi miška prime šele ko 3-8x kliknem na karkoli v Chrome.
Ne vedno, a v 80% časa, tako da je precej moteče.
Povsod drugje dela brez problema.

Probal sem reinstall Chroma, problem ostaja.
Ima kdo kakšno idejo?

Hecno, enak problem zadnji teden opazam v Operi. Kot bi brskalnik za par sekund zmrznil.
Zanima me ce je to v povezavi s popupom, ki je nekaj casa po updatu brskalnika spraseval, ce da tabe na sleep al nekaj v tem smislu da prihrani resurse. Mislim, da sem kliknil naj mi s tem ne najeda vec.


Večkrat opazil podoben problem, ko mi tu in tam da kdo računalnik zza popravit... običajno rešeno z uporabo CCleanerja oz. podobnega programa... še večkrat pa z uporabo Malwarebytes oz. podobnega programa...


Malwarebytes imam celo premium verzijo gor, ampak dvomim, da se mi je kaj zasmetilo.
Meni se zdi, vsaj v mojem primeru - pri Operi, da gre za tab snoozing (tole reč) - bom zdaj bolj pozoren oz. disablal, pa videl če je to to.
Izgleda, da je ta zadeva hit & miss - poglej komentarje spodaj pod člankom :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Randomness ::

AndrejS ::

Mam podobne težava ne nekaterih straneh s chromom. enostavno se ne odziva. Začel sem raje uporabljati ms edge

Nebomgabiksa ::

DrSergioDJ je izjavil:

Nebomgabiksa je izjavil:

Private mode brez vsed add-inov?


Pa res, v incognito mode dela S-T brez problema, ostale strani tudi ne "štekajo". Čudno, ker navkljub incognito sem še vedno vpisan v Chrome.

Kakšen add-in? Ti so v incognito skoraj zihr disablani...
Jaz prisegam na brave :)

filip007 ::

Predvidevam, da se to dogaja samo na določenih straneh, pomaga če se se izklopi blokada reklam, vsaj začasno. Jaz uporabljam Firefox samo za YouTube, ker mi Chrome sesuje cel prenosnik, verjetno prestar grafični čip.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

DrSergioDJ ::

Bolj kot ne se dogaja samo na slo-tech strani in po klikanji med google zadetki.

Od danes naprej dela vse normalno, go figure.
...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google pred milijardno tožbo zaradi "incognito" načina brskanja

Oddelek: Novice / Tožbe
186789 (4440) MrStein
»

Facebook s piškotki sledi tudi po odjavi

Oddelek: Novice / Zasebnost
4312132 (9653) Gregor Spagn
»

Firefox v Evropi prehitel Internet Explorer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10019974 (17573) Lion29
»

Izid Firefox 4 se seli v leto 2011 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5119726 (18302) Jst
»

Chrome 6 je tu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17442442 (36761) PrimozR

Več podobnih tem