» »

Zaposleni v Amazonu na prvem glasovanju zavrnili sindikalno organiziranje

1 2 3
4
»

Fritz ::

Conini je izjavil:

Fritz je izjavil:

Stra je izjavil:

Fritz je izjavil:

Kolega tele pravljice lahko prodajate nepoučenim. Pa zamešali ste kapitalizem z razsvetljenstvom in napredkom v znanosti, ki sta neodvisna od kapitalizma.
Še enkrat preberite prosim, napisal sem da je kapitalizem kot ideja prišla IZ tega obdobja. Isto kot socializem kot ideja. In pa napredek v znanosti je še kako odvisen od kapitalizma. Več kapitalizma več napredka. Manj kapitalizma, napredek po kapljicah, kot se je dogajajo v obdobju pred 1700. Napredek v času Galilea? Haus arest ali grmada.

Torej v ZSSR ni bilo nobenega napredka znanosti? 8-)


Edino stvar, ki so je res dobro znali razvit, so orožja.
Praktično vse ostalo je bilo izkoriščanje naravnih danosti.

Imaš na razpolago splet in potem stresaš takšne ideološko nagnjene neumnosti. No, saj to ne odstopa od 'kvalitete' tvojih 'analiz' in zaključkov.
Timeline of Russian innovation @ Wikipedia
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Conini ::

Fritz je izjavil:

potem stresaš takšne ideološko nagnjene neumnosti.


to ti počneš

No, saj to ne odstopa od 'kvalitete' tvojih 'analiz' in zaključkov.
Timeline of Russian innovation @ Wikipedia


Mal si poglej ta spisek. Pa preštej koliko teh iznajdb je za vojaške namene.

Komu je padlo na pamet, da med iznajdbe da na primer tip helikopterja Mil Mi-24. WTF

Problem socializma je v tem, da ni privatne iniciative, ker ni privatne lastnine. Elon Musk v socializmu? NOPE. NEVER.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Conini ()

showsover ::

Meni pa tole sploh ni slab seznam, super...
Ampak tudi temu seznamu navkljub...
A moram res nadaljevati in se ponavljati?

Čisto resno, socializem že tudi meni izgleda samo kot en projekt kapitalizma.

WizzardOfOZ ::

Conini je izjavil:

Mal si poglej ta spisek. Pa preštej koliko teh iznajdb je za vojaške namene.


Na žalost je večina zadev prvo iznajdenih za vojsko, šele potem se preseli v civilno sfero. Sej uporabljaš vsak dan zadevo, ki je bila ustvarjena za vojsko - internet.
V zdravstvu so pa največ izumili, spet na žalost, ravno med vojno in v taboriščih, kjer so se lahko izživljali nad ljudmi.

Conini je izjavil:

Komu je padlo na pamet, da med iznajdbe da na primer tip helikopterja Mil Mi-24. WTF


Ker je za tja. Si ga že videl v živo? Zadeva je faking huge in glede na velikost je zadeva noro okretna. Operativen je od leta 1972 in še vedno med prvimi top desetimi helikopterji po okretnosti, hitrosti in po oklepu. Apache AH-64 gre samo 10km/h hitreje v končni hitrosti. Ni to za odmet.

Jaz bi si recimo želel, da bi naša vojska imela 20 al pa 30 takih, namesto glupih pilatusov. Še raj pa da bi imeli enih 10 ali 15 komadov A-10 Thunderbolt II. To pa počisti teren še boljš kot mi24 al pa apache.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Fritz ::

showsover je izjavil:


Čisto resno, socializem že tudi meni izgleda samo kot en projekt kapitalizma.

Fevdalizem je evolucija sužnjelastniškega sistema. Kapitalizem je evolucija fevdalizma. Socializem je revolucija (radikalna sprememba) kapitalizma.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

showsover ::

Fritz je izjavil:

showsover je izjavil:


Čisto resno, socializem že tudi meni izgleda samo kot en projekt kapitalizma.

Fevdalizem je evolucija sužnjelastniškega sistema. Kapitalizem je evolucija fevdalizma. Socializem je revolucija (radikalna sprememba) kapitalizma.

Zeh, jaoj, Fritz, daj si vtakni svojih sindikalističnih 5000€ mesečno nekam pa ne filozofiraj, ne da se mi tvojih samotolažb poslušati. Saj zaslužiš dovolj.

Fritz ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Jaz bi si recimo želel, da bi naša vojska imela 20 al pa 30 takih, namesto glupih pilatusov. Še raj pa da bi imeli enih 10 ali 15 komadov A-10 Thunderbolt II. To pa počisti teren še boljš kot mi24 al pa apache.

Takšne reči imajo svoje mesto v združenem bojevanju ali proti kakšnim Indijancem brez protizračne obrambe. Če nimaš prvega je imeti nekaj kosov tega ista neumnost kot so turboprop trainerji od Pilatusa.

showsover je izjavil:

Fritz je izjavil:

showsover je izjavil:


Čisto resno, socializem že tudi meni izgleda samo kot en projekt kapitalizma.

Fevdalizem je evolucija sužnjelastniškega sistema. Kapitalizem je evolucija fevdalizma. Socializem je revolucija (radikalna sprememba) kapitalizma.

Zeh, jaoj, Fritz, daj si vtakni svojih sindikalističnih 5000€ mesečno nekam pa ne filozofiraj, ne da se mi tvojih samotolažb poslušati. Saj zaslužiš dovolj.

Revček, bogi bogi, bož bož. 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

showsover ::

Sem moral zadevo malo de-eskalirati :-)

Conini ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ker je za tja. Si ga že videl v živo? Zadeva je faking huge in glede na velikost je zadeva noro okretna. Operativen je od leta 1972 in še vedno med prvimi top desetimi helikopterji po okretnosti, hitrosti in po oklepu. Apache AH-64 gre samo 10km/h hitreje v končni hitrosti. Ni to za odmet.


Ma lepo te prosim, ne more bit en tip helikopterja izum :))

Izum je kvečjemu helikopter sam, ne pa nek model. Takih "mašin" imaš na Zahodu nešteto. Od Audija Quattro pa do F-14. :))

Fritz je izjavil:


Fevdalizem je evolucija sužnjelastniškega sistema. Kapitalizem je evolucija fevdalizma. Socializem je revolucija (radikalna sprememba) kapitalizma.


S tem so te sicer indoktrinirali tvoji kameradi, ampak še vedno je socializem fejlana bedarija. Tudi dokazal se je kot tak.

Bill Gates komunizma??? NOPE. NEVER.
Steve Jobs komunizma??? NOPE. NEVER.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Conini ()

Poldi112 ::

Conini je izjavil:


S tem so te sicer indoktrinirali tvoji kameradi, ampak še vedno je socializem fejlana bedarija. Tudi dokazal se je kot tak.


Ne bi ti škodilo, če bi vzel v roke Hemingway-a. Ali pa kakšno kvalitetno zgodovinsko čtivo.

Socializem ni nebena falirana bedarija, ampak odličen sistem, ki so ga tako kapitalisti, kot komunisiti, vsakič, ko se je pojavil, brutalno zatrli. Je pač predstavljal in še predstavlja grožnjo elitam s tem, da del moči prenese nazaj na delavce.

Ampak hej, ti kar veselo blejaj propagando gospodarjev, da kapitalizem sicer ni optimalen, a boljšega sistema še nismo našli ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Conini ::

Poldi112 je izjavil:


Ne bi ti škodilo, če bi vzel v roke Hemingway-a. Ali pa kakšno kvalitetno zgodovinsko čtivo.

Socializem ni nebena falirana bedarija, ampak odličen sistem, ki so ga tako kapitalisti, kot komunisiti, vsakič, ko se je pojavil, brutalno zatrli. Je pač predstavljal in še predstavlja grožnjo elitam s tem, da del moči prenese nazaj na delavce.

Ampak hej, ti kar veselo blejaj propagando gospodarjev, da kapitalizem sicer ni optimalen, a boljšega sistema še nismo našli ...


Socializem je zanič, ker osebam, ki ne participirajo pri procesu ustvarjanja blaginje, zagotavlja skoraj enak delež pri delitvi ustvarjenega. Z drugimi besedami. Ljudje, ki nič ne delajo, so na koncu nagrajeni skoraj enako, kot tisti, ki delajo. Na koncu v takem sistemu ni nihče več pripravljen delat. Zadeva propade.

Socializem je tako zanič, da so ga še Kitajci opustili.

Ampak hej, ti kar veselo blejaj propagando lenuhov in brezbrižnežev...

Poldi112 ::

Kolega, vas sme vprašati, kje ste dobili definicijo socializma? Pri kapitalistih?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Conini ::

Poldi112 je izjavil:

Kolega, vas sme vprašati, kje ste dobili definicijo socializma? Pri kapitalistih?


Kje pa ti vidiš, kakšno definicijo socializma?

Poldi112 je izjavil:

Socializem ni nebena falirana bedarija, ampak odličen sistem, ki so ga tako kapitalisti, kot komunisiti, vsakič, ko se je pojavil, brutalno zatrli.


A lahko napišeš s čim s o kapitalisti brutalno zatrli socializem na Kitajskem?
A s stotinami miljardami investicij? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Conini ()

Poldi112 ::

Kdaj so pa kitajci imeli socializem, da bi ga lahko zatrli?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Conini ::

Poldi112 je izjavil:

Kdaj so pa kitajci imeli socializem, da bi ga lahko zatrli?


Zhōngguó tèsè shèhuìzhǔyì
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposleni v Amazonu na prvem glasovanju zavrnili sindikalno organiziranje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Rezultati
16421472 (16666) Conini
»

Amazonovi zaposleni na črni petek protestirajo za boljše delovne pogoje

Oddelek: Novice / Ostale najave
204405 (2352) Vitamin-B
»

Nov božič, nova stavka v nemškem Amazonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5127712 (25313) AndrejO

Več podobnih tem