» »

star android telefon Sony Xperia - aplikacije se ne odzivajo

star android telefon Sony Xperia - aplikacije se ne odzivajo

Jasnaaaa ::

sprašujem za nasvet
v družini imamo v uporabi še vedno dva starejša telefona ( cca 5 ali 6 let)
Sony Xperia Z3 Compact in
Sony Xperia Z5 Compact
Vendar v zadnjih dveh tednih na obeh telefonih opažamo spremembo - mogoče skoraj polovica aplikacij se ne odziva, ne delajo več, kliknem na aplikacijo in se pojavi obvestilo, da se je aplikacija ustavila...
Prosim za nasvet, ali lahko kaj naredim (naložitev novih softwer), da bi podaljšala uporabo telefona-uporabo aplikacij, vsaj enega novejšega morda z5 compact, ker nimamo velikih potreb in ne bi kupovala novega.
hvala za pomoč
Jasna

Skyfall ::

Posodobi WebView in ostale aplikacije v Google Play

Invictus ::

Če se sploh še da,...

Drugače je teh telefonov škoda, eni boljših Androidov in ravno prave velikosti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

keitai ::

Na hitro pogledal na xda in imata oba telefona možnost naložit LineageOS 17.1, kar je android 10 in kar bodo aplikacije podpirale še vsaj par let.

Jasnaaaa ::

dve stvari sem opazila

z5
med programi NIMAM "WebView za sistem Android" - v trg. play sem ga našla in poleg piše piše ONEMOGOČENO, kar pomeni, da imam vendar je neaktiven, vendar med programi ga ne najdem
med programi najdem "Brskalnik (majhen program)" - poleg piše NI NAMEŠČEN - v trg. play ga NE NAJDEM, kako ga namestiti?

z3
med programi IMAM "WebView za sistem Android"- v trg. play ga najdem poleg piše NAMEŠČENO in ko izberem aplikacijo imam opcijo samo "ODMESTI" in ne posodobi, kaj naj naredim?
med programi imam "Brskalnik (majhen program)"- NAMEŠČEN - v trg. play ga NE NAJDEM, kako ga posodobiti?


Še kakšna pomoč prosim...
LP

Technics111 ::

Posodobi vse, potem pa nalozi nova launcher in telefon bo bistveno hitreje deloval. :)

Jasnaaaa ::

Technics111 je izjavil:

Posodobi vse, potem pa nalozi nova launcher in telefon bo bistveno hitreje deloval. :)


kaj točno pomeni posodobi vse, kako to naredim'
Nova Launcher - kot gledam v store je to neko namizje

keitai je izjavil:

Na hitro pogledal na xda in imata oba telefona možnost naložit LineageOS 17.1, kar je android 10 in kar bodo aplikacije podpirale še vsaj par let.


hvala, če je možno, bi zelo prosila za točne linke, da ne bom kaj biksnila, drugače sem sama gledala vendar najdem samo za z3, ampak ne vem kaj moram narediti....

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Jasnaaaa ()

Technics111 ::

Jasnaaaa je izjavil:

Technics111 je izjavil:

Posodobi vse, potem pa nalozi nova launcher in telefon bo bistveno hitreje deloval. :)


kaj točno pomeni posodobi vse, kako to naredim'
Nova Launcher - kot gledam v store je to neko namizje

keitai je izjavil:

Na hitro pogledal na xda in imata oba telefona možnost naložit LineageOS 17.1, kar je android 10 in kar bodo aplikacije podpirale še vsaj par let.


hvala, če je možno, bi zelo prosila za točne linke, da ne bom kaj biksnila, drugače sem sama gledala vendar najdem samo za z3, ampak ne vem kaj moram narediti....



Naredis factory reset, posodobis aplikacije preko google play, ce se potem nebo delalo ok, treba na novo fleshat original software. Ne nalagaj pa custom romov, ker Sonyji so zelo slabo podprti in se zna zgodit da ti nebo kaj delalo npr. kamera, omrezje, wifi itd..

facepalm ::

Tudi sam svetujem factory reset.
Imam doma enega Z2 z zadnjim uradnim FWjem in delajo vse aplikacije. Tako da starost naprave ni vzrok za nedelovanje.

tikitoki ::

Je kdo naložil lineageos na xperio? Razmišljam, da bi probal in me zanimajo izkušnje.

hojnikb ::

js mam na z3 compact, dela kul, glede na to kok star fon je.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
49699544 (15960) _ssd_sata

Android /e/: imate dovolj googlovega vohunjenja? Resitev.

Oddelek: Loža
273293 (2571) bluefish
»

Ni youtuba na samsung s5

Oddelek: Pomoč in nasveti
24850 (387) tiltech
»

Hekerji vdrli v strežnike LineageOS

Oddelek: Novice / Varnost
216879 (5082) Kaboom
»

Samsung s4 navidezni meni

Oddelek: Mobilne tehnologije
7662 (472) hojnikb

Več podobnih tem