» »

Za telefon ne bi dal skoraj nič

Za telefon ne bi dal skoraj nič

noob96 ::

Kaj je trenutno v SLO dobavljivo telefon, ki je še vseeno uporaben, je pa najcenejši možen. Zahteva je da je pameten, uporabljal se bo za klice in viber. To je to
Mora biti nov, kupljen v SLO.

Kaj je čim ceneje?

TheBlueOne ::

shadeX ::

Xiaomi ni slab za to ceno, moraš pa vedet da je to živ spyware na telefonu (polno ceno plačaš s podatki). Mam poco m3 za development in je živa groza, da ne omenjam reklam v samem sistemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

hojnikb ::

shadeX je izjavil:

Xiaomi ni slab za to ceno, moraš pa vedet da je to živ spyware na telefonu (polno ceno plačaš s podatki). Mam poco m3 za development in je živa groza, da ne omenjam reklam v samem sistemu.

M3 bo z aosp top telefon za pod 100€.
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

shadeX je izjavil:

Xiaomi ni slab za to ceno, moraš pa vedet da je to živ spyware na telefonu (polno ceno plačaš s podatki). Mam poco m3 za development in je živa groza, da ne omenjam reklam v samem sistemu.


Kaj nima reklam samo POCO?

hojnikb ::

poco=xiaomi
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

hojnikb je izjavil:

poco=xiaomi


Ja to ze, ampak kaj nima samo POCO linija reklam?

hojnikb ::

vsi xiaomiji majo reklame v takšni ali drugačni obliki
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

Mami smo vzeli enega, pa se ne spomnem, da bi kje videl reklame. Za POCO sem pa slisal, da tako dobijo nazaj denar.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

zato pa kupiš tak model, k ma kakšen aosp rom in nimaš teh težav
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

Ampak op hoce budget napravo.

starfotr ::

sass628 ::

reklame se da tudi izklopit:D

zztop ::

noob96 je izjavil:

Kaj je trenutno v SLO dobavljivo telefon, ki je še vseeno uporaben, je pa najcenejši možen. Zahteva je da je pameten, uporabljal se bo za klice in viber. To je to
Mora biti nov, kupljen v SLO.

Kaj je čim ceneje?

Motorola Moto G8. 3 leta boš imel mir. Te bo še razvadil.

https://www.mimovrste.com/telefoni-na-d...

Malo dražja varianta, je G8 Power. Boljša baterija.

https://www.mimovrste.com/telefoni-na-d...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zztop ()

Furbo ::

Ne mu kazat razne mijauomi in pos naprave, enostavno naj si pri operaterju vzame kak pameten fon za 0€.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

nafta55 ::

Furbo je izjavil:

Ne mu kazat razne mijauomi in pos naprave, enostavno naj si pri operaterju vzame kak pameten fon za 0EUR.


Lol, kaj narocnina in vezava pa je zastonj? Najraje imam folk, ki mi ponosno rece, da je dobil iPhone za 1EUR od operaterja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nafta55 ()

Badwolff ::

A to rabiš za burner phone?

Pat_MaGroin ::

https://www.mimovrste.com/telefoni-na-d...

Tole imam js neodprto (dobil poleg ure). Dam za 70 eur, prevzem v Ljubljani.

matobeli ::

Uporabljam xiaomi že leta, z originalnim miui romom, pa me zelo zanima kje hudiča najdete vse te reklame.

Ker pri mojih napravah nisem nič opazil.

Samael ::

matobeli je izjavil:

Uporabljam xiaomi že leta, z originalnim miui romom, pa me zelo zanima kje hudiča najdete vse te reklame.

Ker pri mojih napravah nisem nič opazil.

Evo, sem isto pomislil.
Pa vem, da sva, vsaj na osnovi starih debat na tem forumu, oba uporabnika Xiaomijev iz časov, ko je ta telefon pomenil še neko eksotiko na našem delu sveta.
Od kje ta folk zdaj najde vse te reklame? A imajo kakšne Čajna rome gor, al kaj?
Samael != Samuel

Miha 333 ::

matobeli je izjavil:

Uporabljam xiaomi že leta, z originalnim miui romom, pa me zelo zanima kje hudiča najdete vse te reklame.

Ker pri mojih napravah nisem nič opazil.

To so imeli zgodnji modeli, namenjeni za kitajski trg, npr. Mi4c, ki so jih pri nas prodajali pol legalno oziroma niso bili namenjeni za prodajo tukaj. Pri modelih za globalni trg oz. z oznako global version tega seveda ni. Se jih pa drži ta sloves od takrat. Trenutno imam Mi9 Lite Global in je za moje pojme za ceno 220 € top telefon.

matobeli ::

psssst, to je bila past >:D

6151 ::

Samael je izjavil:

matobeli je izjavil:

Uporabljam xiaomi že leta, z originalnim miui romom, pa me zelo zanima kje hudiča najdete vse te reklame.

Ker pri mojih napravah nisem nič opazil.

Evo, sem isto pomislil.
Pa vem, da sva, vsaj na osnovi starih debat na tem forumu, oba uporabnika Xiaomijev iz časov, ko je ta telefon pomenil še neko eksotiko na našem delu sveta.
Od kje ta folk zdaj najde vse te reklame? A imajo kakšne Čajna rome gor, al kaj?


NA EU romu ni reklam, so pa na global in pa na china romu. Reklame so prisotne v nastavitvah, app optimizerji in podobno.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

matobeli ::

Mam trenutno
-MIUI Global 12.0.3, ni reklam
-MIUI Global 10.2, ni reklam

Tudi "app optimizerja" ne najdem, v nastavitvah in security appu (ki zgleda še najbolj sumljiv) pa tud ni reklam.

Furbo ::

nafta55 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ne mu kazat razne mijauomi in pos naprave, enostavno naj si pri operaterju vzame kak pameten fon za 0EUR.


Lol, kaj narocnina in vezava pa je zastonj? Najraje imam folk, ki mi ponosno rece, da je dobil iPhone za 1EUR od operaterja.

Ne ni zastonj, ampak kakšen paket pa že mora imeti ane? Pa za cheapshit pametne telefone ne rabiš imeti nek nor paket.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Badwolff ::

Pri nas doma imamo tudi nekaj xiaomijev, ne sicer osebno jaz, pa tudi nobenih komentarjev o nekih random reklamah.
Saj uporabljate vanced in ff/brave/bromite, ne?

zobnik ::

telemach predplačnik 27 evrov, dober telefon klicat, sms, google, gmail

smacker ::

V kombinaciji s paketom pride ugodno tudi A1 Alpha 20. https://www.a1.si/telefoni/a1-alpha-20
Lahko izbiraš vezavo na 12/24 mesecev, paket XS je prvo leto samo 6eur, kasneje 'pobegneš' na kak hot/bob.

feryz ::

A ni zanimivo? Imam en telefon za dvigniti, katerikoli, za en cent, že mesec dni me čaka.
Mulc noče galaksija, ker ga je treba paziti in je še vsakega fental, potem se pa pričkava. Sicer ima S20 ultra, kar je dovolj dobro.
Ta mala pa goni prastari Iphone S6 in noče novega zaradi eko komponente. Ker je ta stari še dober in noče ustvarjati odpadkov.

NejcSSD ::

Do 200 Poco X3 Pro (bil je 199 na amazonu pred dnevi), Poco X3 NFC, Poco M3 ...

Xiaomi Poco X3 NFC Global 6/64GB pametni telefon FlashSale za 169€
Xiaomi Redmi 9 Global 4/64GB pametni telefon FlashSale za 93€
Xiaomi Redmi Note 9 Global 4/128GB pametni telefon FlashSale za 124€
Xiaomi Redmi Note 9 Global 4/64GB pametni telefon FlashSale za 107€
Xiaomi Poco X3 Global 6/128GB pametni telefon FlashSale za 184
Xiaomi Poco M3 Global 4/64GB Pametni telefon 149€ obstaja koda za manj
Xiaomi Poco M3 Global 4/128GB Pametni telefon 168€ obstaja koda za manj
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Master_Yoda ::

Furbo je izjavil:

nafta55 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ne mu kazat razne mijauomi in pos naprave, enostavno naj si pri operaterju vzame kak pameten fon za 0EUR.


Lol, kaj narocnina in vezava pa je zastonj? Najraje imam folk, ki mi ponosno rece, da je dobil iPhone za 1EUR od operaterja.

Ne ni zastonj, ampak kakšen paket pa že mora imeti ane? Pa za cheapshit pametne telefone ne rabiš imeti nek nor paket.


Ce ima kaksen bob ni nujno. Drugace pa se na teh xiaomijih da reklame izklopiti, ali pa enostavno ga nabavis "zaprosis" za odklep, pocakas 2 tedna in gor poknes AOSP custom rom.
Dovie'andi se tovya sagain.

satfinder ::

64 EUR - LG Q7 (z NFC-jem), InterSpar (ne v Sparu) do torka 13. 4.
S SIM kartico in z nalozenimi 5 EUR dobroimetja.
https://www.gsmarena.com/lg_q7-9206.php
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

Magic1 ::

Poco M3 za 100EUR se mi zdi najboljša opcija. Bo pa treba naročit iz Španije. Reklame in spyware pa tako nezahtevnega uporabnika ne bi smelo motit. Telefon je frišn z android 10 in spodobnim chipsetom in baterijo. To bi moralo tekoče delat še vsaj 4 leta.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

prowb ::

Badwolff je izjavil:

Pri nas doma imamo tudi nekaj xiaomijev, ne sicer osebno jaz, pa tudi nobenih komentarjev o nekih random reklamah.
Saj uporabljate vanced in ff/brave/bromite, ne?


Kateri "Vanced" pa? Če poguglaš, najdeš mali milijon stvari...

lzy ::

Vanced Manager lahko namestiš iz vancedapp.com
Vanced Manager ti potem služi za namestitev Playerjev, MicroG-ja in za posodobitve le teh.

Še bolši je NewPipe, namestitev je na newpipe.net
Ta ne potrebuje MicroG, lahko shrani video v memorijo telefona, ni oglasov, deluje pri ugasnjenem zaslonu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lzy ()

prowb ::

lzy je izjavil:

Vanced Manager lahko namestiš iz vancedapp.com
Vanced Manager ti potem služi za namestitev Playerjev, MicroG-ja in za posodobitve le teh.

Še bolši je NewPipe, namestitev je na newpipe.net
Ta ne potrebuje MicroG, lahko shrani video v memorijo telefona, ni oglasov, deluje pri ugasnjenem zaslonu...



Hvala!

RoccoC ::

lzy je izjavil:

Vanced Manager lahko namestiš iz vancedapp.com
Vanced Manager ti potem služi za namestitev Playerjev, MicroG-ja in za posodobitve le teh.

Še bolši je NewPipe, namestitev je na newpipe.net
Ta ne potrebuje MicroG, lahko shrani video v memorijo telefona, ni oglasov, deluje pri ugasnjenem zaslonu...


Pri NewPipe ne moreš castat na TV (chromecast), pa raztegnit čez cel ekran na telefonu tudi ne...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4375 376 377 378 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
188683358742 (1972) clancy
»

Telefon za 100 evrov+- (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
869508 (5173) mtosev

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11621531 (12016) bluefish

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48369180 (43106) bluefish

Več podobnih tem