» »

NEO smart box na router

NEO smart box na router

someonehaha ::

Zdravo,
želim connectat neosmartbox na router, ki je povezan na modem/router od telekoma. Drug router je setupan po tem videu: ker sam nimam pojma kako se te zadeve naredijo. Vse naprave na drugem routerju normalno delajo razen seveda telekomov neobox. Ko pišem na telekom, če mi lahko pomagajo sem dobil odgovor kratek in jedrnat:

Pozdravljeni,
pravilno delovanje zagotavljamo le pri priklopu NEO neposredno na modem, podpore za priklop prek ruterja ne nudimo.

Prijazen pozdrav,

Torej mi lahko kdo pomaga kako naj usposobim zadevo?
Hvala, lp

DamijanD ::

Poglej tole

https://slo-tech.com/forum/t735372/599 (stran 13)

V splošnem nastaviti je potrebno VLAN3999

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

someonehaha ::

DamijanD je izjavil:

Poglej tole

https://slo-tech.com/forum/t735372/599 (stran 13)

V splošnem nastaviti je potrebno VLAN3999


če bi vedel zakaj se gre bi to naredil , ker sem to že nekje zasledil ampak nevem kako se to naredi :D

DamijanD ::

Za točna navodila moraš pa povedati kakšen router imaš

someonehaha ::

ASUS RT-AC58U
sem našel en screenshot: https://www.awesomescreenshot.com/image... ampak nisem ziher da je to to

Zgodovina sprememb…

Gapi ::

Probi še dati vlan še na internet. Na Mikrotiku je tko da moraš dat vlan na wan port in na port na katerem imaš siol box.
No person is rich enough,to buy back his past.

someonehaha ::

Torej vse te tri zadeve na screenshotu dam 3999 pa bi zadeva morala it?

someonehaha ::

Vse tri sem nastavil na 3999 pa ne dela neobox ne na LAN3 pa ne na LAN4. Potem sem probal še samo drugi dve pustit na 3999 pa še vedno ne dela.
Je še kaka druga stvar za nastavit ker realno nevem kaj delam.

XS!D3 ::

Čez tale interface ne boš nastavil. Rabiš tagiran IPTV VLAN 3999 in netagiran VLAN z dostopom do neta. Poglej če imaš še kje drugje možnost kaj bolj advanced nastavit (npr preko CLIja), sicer pa vrjetno edino z alternativnim FW.

someonehaha ::

XS!D3 je izjavil:

Čez tale interface ne boš nastavil. Rabiš tagiran IPTV VLAN 3999 in netagiran VLAN z dostopom do neta. Poglej če imaš še kje drugje možnost kaj bolj advanced nastavit (npr preko CLIja), sicer pa vrjetno edino z alternativnim FW.


lahko pridem v njega not z puttyjem ce kaj pomaga

gg974 ::

Pozdravljeni,

imam nov TP-LINK AX5400 Wi-Fi 6 Router. Problem imam z NEO BOXom, ki je na isti povezavi (kablu) kot server, priklopljen na TP-LINKA. Router je s kablom priklopljen na Telekom modem.

Vidi se ga narouterju ampa ne deluje. Router ima na Custom nastavitvi IPTV/LAN sicer nekaj nasavitev ampak ne vem kako se to nastavi.

Bi lahko svetoval kaj naj naredim?

Kabel je vtaknjen v LAN4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gg974 ()

alienhead ::

gg974 je izjavil:

Pozdravljeni,

imam nov TP-LINK AX5400 Wi-Fi 6 Router. Problem imam z NEO BOXom, ki je na isti povezavi (kablu) kot server, priklopljen na TP-LINKA. Router je s kablom priklopljen na Telekom modem.

Vidi se ga narouterju ampa ne deluje. Router ima na Custom nastavitvi IPTV/LAN sicer nekaj nasavitev ampak ne vem kako se to nastavi.

Bi lahko svetoval kaj naj naredim?

Kabel je vtaknjen v LAN4.



Tudi mene zanima ista zadeva


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neo TV Box in mikrotik router

Oddelek: Omrežja in internet
6353 (248) Daniel
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620117 (8473) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910414 (3801) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166258 (5989) Klemzz
»

Zakaj mi IPTV deluje?

Oddelek: Omrežja in internet
214862 (3670) toro69

Več podobnih tem