» »

Tesla začela sprejemati plačila v bitcoinih

1
2
»

feryz ::

Teslo bodo sesuli ravno zaradi ui. Štartali so Kitajci, sledili bodo tudi drugi. Le Američanom bo NSA uvedla zakonsko obveznost, da se morajo voziti le še s tesli.

endelin ::

zanimivo, da v vseh testih, kjer so primerjavi Teslo Model 3 in BMW 3 zmaguje ... Tesla.:)) Izgleda so vsi novinarji, po celem svetu biased?

Apple ::

To me spominja na fight med iPhone in ne-iPhone privrzenci... pljuvanje in polivanje gnojnice all the time :)
LP, Apple

Gagatronix ::

Meni je tako za BMW kot za Teslo popolnoma vseeno.

Za razliko od mnogih katerim je avto samo statusni simbol (v stilu "lej ker avto mam" ali pa "pridem v lokal fuknem kljuce na sank in takoj se mi dve zenski nalimata na roke" in podobne bedarije) meni avto predstavlja sredstvo za prevoz od tocke A do tocke B. Vazno je da opravi tehnicnega.

Mimogrede, pred casom mi je necak pokazal posnetek nekoga iz Bosne, ki si je naredil repliko Cybertrucka. Bi nalimal samo je moj primarni racunalnik trenutno v nedelujocem stanju. Je pa bilo smesno za pogledat. :))

endelin ::

Ta Cybertruck iz Bosne so izvozili v USA

pffff ::

NubCake je izjavil:

Pomote pri naslovu ali znesku lahko imajo katastrofalne posledice.

To je pač trenutno še tak, ker smo "early days", v bistvu je to še vse early adoption.
Ko bo prišlo tako daleč (na čemur se dela), boš na mobitelu videl samo znesek koliko imaš BTC-ja (oz. Satoshi-jev), boš skeniral QR kodo trgovine (račun-a), aplikacija bo sama odprla lightning kanal do trgovca, transakcija bo instant, plačilo transakcije pa bo 0.0001EUR. Na tem se dela, ampak še bo trajalo nekaj časa, ko bo pa to nareto, pa bo vse "presenetilo" kako hitre so transakcije in zakaj Bitcoin-a niso kupili, enako kot ne Tesle (delnice), ko je bila še najbolj short-ana delnica na Wall Street-u.
To je moje mnenje, če imam prav, pa bo pokazal čas (5-10 let) (= Ampak ko se bo to zgodilo, bo BTC vreden miljon :D


Ohjej se en fanboy po principu "if all you have is a hammer, everything looks like a nail". Nihanje vredsnost BTCja je nakaj kar si spekulanti (oz. goljufi) zelijo, vsi ostali pa absolutno ne. Ljudje se manj. Dejansko je mesetarjenje z BTCjem njegova najvecja prepreka, da bi bi bil kdaj resno v uporabi.

Nek podoben komediant je pripel tole - https://charts.woobull.com/bitcoin-vs-g... .

Poglej zlato. TO si zelis od valute, idealno pa da je vodoravna ravna crta. Zdaj pa poglej ta sekret od BTCja, ki je namenjen samo goljufanju naivcev od koder prihaja nov denar v sistem, da se cela zadeva lahko pumpa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

pffff ::

Gagatronix je izjavil:

Za razliko od mnogih katerim je avto samo statusni simbol (v stilu "lej ker avto mam" ali pa "pridem v lokal fuknem kljuce na sank in takoj se mi dve zenski nalimata na roke" in podobne bedarije) meni avto predstavlja sredstvo za prevoz od tocke A do tocke B. Vazno je da opravi tehnicnega.


Tako je. Ampak dejansko je Tesla samo odraz danasnjega casa. Pac slabo razgledani naivci se navdusujejo nad marketingom s katerim so jih futrali od rojstva dalje, pac sprani mozgani.

Dejansko je anologija s tem cisto na mestu:

Markoff ::

Gagatronix je izjavil:

Tesla postaja vedno vecja parodija same sebe.

Mene bolj skrbi mentalno stanje vlagateljev, ki vlagajo gore denarja v ta pipe dream.

NubCake je izjavil:

Have fun staying poor.

Sliši se kot snug statement prodajalca Amwayevih izdelkov.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Markoff ::

Heisenberg je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Dokler mehurcek ne bo pocil in bos ostal brez vsega.



 Še en mehurček...

Še en mehurček...

Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

energetik ::

pffff je izjavil:


Poglej zlato. TO si zelis od valute, idealno pa da je vodoravna ravna crta. Zdaj pa poglej ta sekret od BTCja, ki je namenjen samo goljufanju naivcev od koder prihaja nov denar v sistem, da se cela zadeva lahko pumpa.
Pa si ti res pogledal graf cene zlata za zadnjih X-let? Še leta 2000 si ga dobil za dobrih 200$, nato je šel v 10 letih na skoraj x10 in nato padec na 50%. Te to na kaj spominja?
Ne, hranilnik vrednosti ne more biti ravna črta, če ga primerjaš s fiatom. Ravno zato, ker pumpajo fiat, mora vrednost zlata/BTC skozi leta rasti.
Ravna črta bi moral biti kvečjemu če gledaš koliko kil moke dobiš za gram zlata. Ali 1 satoši.

energetik ::

Dejansko pa je tako, da ni ravna črta, ampak mu tudi realno raste vrednost, npr. če pogledaš pšenico in baker, dobiš za gram zlata danes skoraj 10x več pšenice/bakra kot leta 1970. Ne vem kako za drugo blago to velja, ampak pač sem pogledal osnovno živilo in surovino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Pravzaprav nimaš nič več. Dokler ne menjaš, imaš točno toliko, kot pred desetimi leti. Če si takrat imel 1 kojn, ga imaš tudi danes. Kolikor vem, nihče ne daje obresti za kojne.

Od kje tebi taka računica? Pa menda ja ne preračunavaš vrednosti kojnov v gnilo fiat valuto? Ker to bi bilo daleč pod častjo kriptaša.


Seveda dajejo obresti na coine, kakšna neumnost, se vidi da nimaš pojma!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NubCake ::

endelin je izjavil:

a ste že sedeli v tesli tisti ki hejtate ali je to samo tko malo počez govorjenje ker sedite v nemških dinozavrih?

jaz ti iz prve roke povem, da to govorijo "dinozavri", v eni firmi kjer sem delal pred kratkim, so se ljudje pogovarjali nekaj in je en rekel, da so Tesle zanič in da se po Nemških avtocestah "šlepajo" zadaj za drugimi avti, ker sami ne morejo vozit tako hitro, kao da rabijo zavetrje :D Garantiram pa, da ta ki je to rekel, še verjetno Tesle nikoli videl ni, kaj šele vozil.

feryz je izjavil:

Teslo bodo sesuli ravno zaradi ui. Štartali so Kitajci, sledili bodo tudi drugi. Le Američanom bo NSA uvedla zakonsko obveznost, da se morajo voziti le še s tesli.

Ne rabim UI-ja, ki ima eno posodobitev v celem življenju, pa še to tisto s katero je izdelek poslan. Dober primer tega je avto radio (Android ima gor, na Aliexpress jih je polno), sicer dela, ampak posodobitve ne dobiš niti ene, tako, da če je kaj narobe, pač jebeš, kupi novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubCake ()

Apple ::

Tocno to... pr nas ti hocjo, npr pr BMWju, za update SWja zaracunat... dejansko se pa odpravljajo bugi...
LP, Apple

mamstrok ::

korenje3 je izjavil:

Tako tesla kot bitcoin sta kapitalska piramidna shema.
Če je kdo gledal "wolf from the wall street". So dealal hišico na travniku (kot podjetje) za en kup denarja. Ljudje ne vejo kaj kupujejo in mečejo denar za praktično fiktivno dobrino.

Ker očitno nimaš pojma kaj pišeš, oz si to slišal, ko je od brata prjatu to rekel in zdaj to prodajaš naprej. Fiat valute sok klasična ponzi shema, samo enim je to težko razumet. Lepo potiskan kos papirja v obliki bankovca je tudi fiktivna vrednost in ko ta papirček zapusti tiskarski stroj je še samo in zgolj fiktivna vrednost, v katero ljudje verjamejo, da je toliko vrendno. Nima prav mobenega kritja.
Tudi tvoja številka na bančnem računu je virtualna, tako kot kripto. Ljudje ne vidite dlje od svojega nosu, čeprav natikate očala.

kow ::

Apple je izjavil:

To me spominja na fight med iPhone in ne-iPhone privrzenci... pljuvanje in polivanje gnojnice all the time :)


Ja. Sem bil mlad in neumen, ter sem pljuval cez Apple. Sedaj je enako pri Tesli. Tezko je "znalcem" dopovedati, da je Tesla povozila Nemce. Kar je dobro, ker bodo morali mocno spustiti cene, ali pa izgubljati trzni delez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

feryz ::

NubCake je izjavil:

Ne rabim UI-ja, ki ima eno posodobitev v celem življenju, pa še to tisto s katero je izdelek poslan. Dober primer tega je avto radio (Android ima gor, na Aliexpress jih je polno), sicer dela, ampak posodobitve ne dobiš niti ene, tako, da če je kaj narobe, pač jebeš, kupi novega.
Zakaj pa rabiš posodobitve? Ker si v štartu kupil slabo? Ok, pa naj bo tako.

DamijanD ::

Tesla je povozila konkurenco samo na parih področjih - ne pa na vseh.

saule ::

Tisti, ki misli, da je Tesla avtomobilsko podjetje itaq ne razume poslovnega modela te firme (niti v katero smer se sektor razvija)

feryz ::

Mislim, da vsi mislijo, da je Tesla avto podjetje.
Tudi članki jo primerjajo z VW, ne z malim mehkim.
Ti pa res misliš drugače.

PrihajaNodi ::

NubCake je izjavil:

Pomote pri naslovu ali znesku lahko imajo katastrofalne posledice.

To je pač trenutno še tak, ker smo "early days", v bistvu je to še vse early adoption.
Ko bo prišlo tako daleč (na čemur se dela), boš na mobitelu videl samo znesek koliko imaš BTC-ja (oz. Satoshi-jev), boš skeniral QR kodo trgovine (račun-a), aplikacija bo sama odprla lightning kanal do trgovca, transakcija bo instant, plačilo transakcije pa bo 0.0001EUR. Na tem se dela, ampak še bo trajalo nekaj časa, ko bo pa to nareto, pa bo vse "presenetilo" kako hitre so transakcije in zakaj Bitcoin-a niso kupili, enako kot ne Tesle (delnice), ko je bila še najbolj short-ana delnica na Wall Street-u.
To je moje mnenje, če imam prav, pa bo pokazal čas (5-10 let) (= Ampak ko se bo to zgodilo, bo BTC vreden miljon :D


revolut to ze ima
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

saule je izjavil:

Tisti, ki misli, da je Tesla avtomobilsko podjetje itaq ne razume poslovnega modela te firme (niti v katero smer se sektor razvija)

Njihov revenue je trenutno nakup avtomobila. Verjetno ciljas na "tehnolosko" podjetje, ki v resnici ne pomeni nic. Je samo trenutna ideologija, da tako poimenujes, bolj ali manj, informacijska podjetja, ki imajo monopol/oligopol, zaradi narave trga.

In, da. Tesla bo verjetno postala software podjetje in v svoje avtomobile ne bo spustila google ali apple.

NubCake ::

PrihajaNodi je izjavil:

NubCake je izjavil:

Pomote pri naslovu ali znesku lahko imajo katastrofalne posledice.

To je pač trenutno še tak, ker smo "early days", v bistvu je to še vse early adoption.
Ko bo prišlo tako daleč (na čemur se dela), boš na mobitelu videl samo znesek koliko imaš BTC-ja (oz. Satoshi-jev), boš skeniral QR kodo trgovine (račun-a), aplikacija bo sama odprla lightning kanal do trgovca, transakcija bo instant, plačilo transakcije pa bo 0.0001EUR. Na tem se dela, ampak še bo trajalo nekaj časa, ko bo pa to nareto, pa bo vse "presenetilo" kako hitre so transakcije in zakaj Bitcoin-a niso kupili, enako kot ne Tesle (delnice), ko je bila še najbolj short-ana delnica na Wall Street-u.
To je moje mnenje, če imam prav, pa bo pokazal čas (5-10 let) (= Ampak ko se bo to zgodilo, bo BTC vreden miljon :D


revolut to ze ima

Ko bo decentraliziran in censhorshp resistant, ga bom uporabljal. Ko pa mi bojo gnjavli od kod mi 300EUR, ker so mi vrnili denar v trgovini za nakup, pa jim potem moreš dokazovat, pa ne hvala.
Če pa prav razumem pa ima Revolut bančno licenco (ali pa jo bo še dobil), tako da je isto kot banka praktično, bankam pa ni za zaupat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubCake ()

Seget ::

10 let me že ni na slo-tech, pa še kr ene in iste zgube tle gor in vsi so doktorji na vseh področjih :))
Težko najdeš forum z več pametnjakoviči k tle gor.

m0LN4r ::

endelin je izjavil:

zanimivo, da v vseh testih, kjer so primerjavi Teslo Model 3 in BMW 3 zmaguje ... Tesla.:)) Izgleda so vsi novinarji, po celem svetu biased?
Hmm, kaj pa testi, ko glede p/p zmaguje ID.3?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kow ::

Takih testov ni, razen ce so placani od Nemcev. ID3 je objektivno slabsi avto, pa niti ne veliko cenejsi.
Je pa res, da niti nista primerljiva, ker je tesla sedan - marsikoga ze to odvrne.

m0LN4r ::



pa niti ne veliko cenejsi.
Mogoce za tebe ne, za nekatere je pa lahko to veliko, kar se vidi tudi v stevilkah.

Zulassungen nach Modellreihe Platzierung(Zulassungen Jan+Feb 2021):
1. Hyundai KONA E = 3784
2. VW ID.3 = 3691
3. Renault ZOE = 2590
4. Tesla Model 3 = 2342

ker je tesla sedan - marsikoga ze to odvrne.
Jah, izgovori. Sam mal drazje pa sedan, pa odlicen p/p... mimimi anyway, kako let se ze hajpa model 3?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kow ::

Pol je Clio boljsi kot golf, a ne?
Hitrejsi, boljsi pospeski, hitrejsi charge, boljsi range. Je pa res, da ima ID3 boljse luci. Trenutno, verjetno cez kaksno leto, niti ne vec.

Pa 3x sem ti ze razlagal, da naj Nemci uvazajo avto v ZDA, ce upajo. Aja, ne upajo.

Se statistika za februar:
https://ev-sales.blogspot.com/2021/03/e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

m0LN4r ::

Ti odgovor ni po tvojem okusu s stevilkami katere vsebuje?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

endelin ::

Tesla je z Model 3 hudo zarezala v prodajo Bmw 3 ipd

pffff ::

energetik je izjavil:

pffff je izjavil:


Poglej zlato. TO si zelis od valute, idealno pa da je vodoravna ravna crta. Zdaj pa poglej ta sekret od BTCja, ki je namenjen samo goljufanju naivcev od koder prihaja nov denar v sistem, da se cela zadeva lahko pumpa.
Pa si ti res pogledal graf cene zlata za zadnjih X-let? Še leta 2000 si ga dobil za dobrih 200$, nato je šel v 10 letih na skoraj x10 in nato padec na 50%. Te to na kaj spominja?
Ne, hranilnik vrednosti ne more biti ravna črta, če ga primerjaš s fiatom. Ravno zato, ker pumpajo fiat, mora vrednost zlata/BTC skozi leta rasti.
Ravna črta bi moral biti kvečjemu če gledaš koliko kil moke dobiš za gram zlata. Ali 1 satoši.


Bullshit. Ja, saj razumem, da vam ni nic jasno (oz. da ste pokvarjenci, ki se delajo, da jim ni nic jasno) ampak, da je nekaj valuta pomeni, da mora imeti stabilno vrednost. Zlato je dalec od idealnega, ker so tudi tam enaki pokvarjenci, kot ste sami, samo napram kriptovalutam je pa perla. Dokler trgovec kupi nekaj za x enot, hoce dobiti ven x enot + marzo. Pri kriptovalutah se zlahka zgodi da dobi x enote * +-10. To ni valuta ampak poslovno tveganje, ki je primarno odvisno od tega, koliko kretenov bo vstopilo v sistem kriptovalut. Ze jutri se vam lahko vse sesuje v prafaktorje, tako kot se je tulipanom, dovolj je pa en odlok EU, tudi, ce v celoti ignoriramo, da lahko tulipanove cebulice uporabimo vsaj za gnojiti zemljo, realna vrednost kriptovalut pa ni niti to.

Bottom line: denar prisluzen na kriptovalutah = denar izgubljen na kriptovalutah. Gre se samo za razporejanje denarja med barabami in lahkovernezi (ki mi jih niti malo ni zal, prav je, da ga pohlepnezi nahebejo). In slej ko prej ga bojo tudi barabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

Barakuda1 ::

korenje3 je izjavil:

Tako tesla kot bitcoin sta kapitalska piramidna shema.
Če je kdo gledal "wolf from the wall street". So dealal hišico na travniku (kot podjetje) za en kup denarja. Ljudje ne vejo kaj kupujejo in mečejo denar za praktično fiktivno dobrino.


+++ in še enkrat +++

...eden redko pametnih komentarjev
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

xx23 ::

pffff je izjavil:

Ze jutri se vam lahko vse sesuje v prafaktorje


Že jutri je lahko BTC vreden 1 milijon. Ne bo, ampak lahko bi bil.

N4g4c3N ::

Mesec in pol pozneje: Tesla ukinja placevanje z Bitcoinom. Uradno naj bi bil razlog okoljski vpliv rudarjenja. Menda iščejo alternativne kriptovalute, kjer je ta vpliv manjši.
Cena Bitcoina je temu primerno zanihala.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tesla začela sprejemati plačila v bitcoinih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
8314041 (9436) N4g4c3N
»

Elon Musk poskrbel za skokovito rast bitcoina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10920803 (14850) IL_DIAVOLO
»

Bitfinex in Tether pogrešata 850 milijonov dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7316750 (13326) Qrctegleda
»

Bitcoin dobil pomembno nadgradnjo SegWit, ruši rekorde (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
12345351 (39306) PrihajaNodi
»

Dell začel sprejemati bitcoine

Oddelek: Novice / Kriptovalute
138461 (6348) Marat

Več podobnih tem