» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
145 / 190
»»

pygmalion ::

Prosim, če ima kdo kakšne pripombe na zadnji poslan popis primernih kurirjev, posebno kakšne informacije glede Cainiao Super Economy for Special Goods, naj jih prosim posreduje do vključno petka popoldne. Takrat bo moja zadnja objava popisa primernih kurirjev letos in morebiti moja zadnja objava sploh.

hojnikb ::

pygmalion je izjavil:

Prosim, če ima kdo kakšne pripombe na zadnji poslan popis primernih kurirjev, posebno kakšne informacije glede Cainiao Super Economy for Special Goods, naj jih prosim posreduje do vključno petka popoldne. Takrat bo moja zadnja objava popisa primernih kurirjev letos in morebiti moja zadnja objava sploh.

se lahk tole spravi v en excel na cloudu, da bo lazje za najdit?
#brezpodpisa

Tsunamii ::

Vprasnje glede carine.
Bo ta naglavna lučka prisla mimo carine s to postnino => Free Shipping
From China to Slovenia via Special Line-YW ?
Druga opcija je Shipping: € 5,94 From China to Slovenia via AliExpress Standard Shipping .

Nisem naročeval ze leto dni in ne sledim.

Hvala za pomoč.

https://www.aliexpress.com/item/1005003...

6151 ::

FoxKnox je izjavil:

Nekaj pazite pri naročanju.
Kadar ima pridajalec opcijo free shipping China post registered mail IN AE standard shipping, bo, ne glede na izbrano poslal kot China post registered in bodo dodatni stroški vsaj 2,5€, če ne še enkrat Ddv.Če nisi pozoren, niti ne opaziš, dokler ni na poti.


Dispute, shipping not as specified, dobiš denar povrnjen
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

FoxKnox ::

pygmalion je izjavil:

Prosim, če ima kdo kakšne pripombe na zadnji poslan popis primernih kurirjev, posebno kakšne informacije glede Cainiao Super Economy for Special Goods, naj jih prosim posreduje do vključno petka popoldne. Takrat bo moja zadnja objava popisa primernih kurirjev letos in morebiti moja zadnja objava sploh.

Moja zadnja izbira Cainaio super economy for special goods je šla na pot čez Uzbekistan UZ in se ustavila na naši CP.

PrihajaNodi ::

Si placal davek? Torej ti lahko 2 x zaracunajo davek. Prvo kitajci ter nato nasi...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

FoxKnox ::

PrihajaNodi je izjavil:

Si placal davek? Torej ti lahko 2 x zaracunajo davek. Prvo kitajci ter nato nasi...

Davek plačan preko IOSS ? DA
Hočejo prispevek 2,5€.

Tsunamii je izjavil:

Vprasnje glede carine.
Bo ta naglavna lučka prisla mimo carine s to postnino => Free Shipping
From China to Slovenia via Special Line-YW ?
Druga opcija je Shipping: € 5,94 From China to Slovenia via AliExpress Standard Shipping .

Nisem naročeval ze leto dni in ne sledim.

Hvala za pomoč.

https://www.aliexpress.com/item/1005003...

Da, preko Luksenburga, direkt v kaselc

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

Tsunamii ::

FoxKnox je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Si placal davek? Torej ti lahko 2 x zaracunajo davek. Prvo kitajci ter nato nasi...

Davek plačan preko IOSS ? DA
Hočejo prispevek 2,5€.

Tsunamii je izjavil:

Vprasnje glede carine.
Bo ta naglavna lučka prisla mimo carine s to postnino => Free Shipping
From China to Slovenia via Special Line-YW ?
Druga opcija je Shipping: € 5,94 From China to Slovenia via AliExpress Standard Shipping .

Nisem naročeval ze leto dni in ne sledim.

Hvala za pomoč.

https://www.aliexpress.com/item/1005003...

Da, preko Luksenburga, direkt v kaselc


Hvala ti za odgovor. Potem bo cist ok > Free Shipping From China to Slovenia via Special Line-YW !!

Se opravicujem, če je bilo ze 100x povedano .. Če si v blizini dobis za kavo - pir. Lep večer se naprej.

__Devil__ ::

Dobro je vedet, da gre tudi Special Line-YW skozi. Ta teden sem dobil nekaj mrežic za čaj, je šlo skozi preko Aliexpress Saver Shipping, sem naročil spet 2-3 nove izdelke preko Aliexpress Saver ali Standard pošte, upam da bo. Vse so cenejši izdelki ~5-10€.

buttcrack ::

Ja, special line-yw je OK, iz RxxxxxxxxxYP se spremeni v LLxxxxxxxxxLU.

CyberPunk ::

Naročil sem ovitka za telefon in izbral AliExpress Saver Shipping. Tracking številka je UAxxxHU. Sem na varni strani brez domače birokracije?

Če pa grem gledat preko https://parcelsapp.com/, mi na desni strani piše Cainiao pod "Found in" in "Tracked with couriers".

V Aliexpress piše
Estimated delivery: Feb 17
Sorry, parcel is delayed, estimated date of delivery is updated.
...ob naročilu pa je bilo 24. januar.

V-i-p ::

CyberPunk je izjavil:

Naročil sem ovitka za telefon in izbral AliExpress Saver Shipping. Tracking številka je UAxxxHU. Sem na varni strani brez domače birokracije?

Če pa grem gledat preko https://parcelsapp.com/, mi na desni strani piše Cainiao pod "Found in" in "Tracked with couriers".

V Aliexpress piše
Estimated delivery: Feb 17
Sorry, parcel is delayed, estimated date of delivery is updated.
...ob naročilu pa je bilo 24. januar.

Vse je ok, brez skrbi, je pri vseh tako. Je pa gužva, jbg, novo leto in prazniki.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

6151 ::

Meni pride saver v cca 1 mescu od naročila. (+-1 teden). Čakam pa sedaj že od 29.11 na en ali standard paket (ki je bil consolidated) in je trenutno nekje med slovenijo in madžarsko:
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

lolipop2 ::

Se pravi, Aliexpres Standard shipping je še vedno med ustreznimi, za izdelek okoli 20€? Ne bo dodatnih stroškov?

A če piše estimated delivery 23.1., naj bi to držalo?

Hvala.

(kje pa je tisti stric, ki je pomagal z izdelki?)

pygmalion ::

Petkov pregled kurirskih služb iz Kitajske za blago do 150€ (od najbolj priporočljivega/zanesljivega do najmanj priporočljivega/zanesljivega, vsaki drugi petek)

Tukaj je zadnja objava moje tablice. Stvari so se ustalile, zato ni več potrebe za rednim dopolnjevanjem. Razen tega se mi več ne da debatirati z apologeti Pošte Slovenije, četudi so njeni postopki v nasprotju z EU namero in elementarno logiko.



Link na to sporočilo lahko dobite s pritiskom na znak linka v desnem zgornjem kotu.



Vsem želim lepe praznike, ter uspešno Novo leto s čim manj plačili poštne takse!






















sprejemljiva kurirska služba sledilna številka podrobnosti
AliExpress Standard Shipping LxoooooooooHU, RxoooooooooNL registered
AliExpress Saver Shipping UxoooooooooHU*, UxoooooooooBE*  
AliExpress Selection Standard LP0ooooooooooooo -> RxoooooooooNL registered
AliExpress Premium Shipping LP0ooooooooooooo -> RxoooooooooNL registered
Special Line-YW PRoooooooooYP -> LLoooooooooLU, VRoooooooooYP -> LxoooooooooBE registered
Cainiao Super Economy LP0ooooooooooooo -> UxoooooooooBE*, UxoooooooooHU*  
Cainiao Super Economy Global LP0ooooooooooooo & Soooooooooooooo -> UxoooooooooBE*, UxoooooooooHU*  
Cainiao Standard For Special Goods LP0ooooooooooooo -> RxoooooooooNL registered
verjetno/občasno sprejemljiva kurirska služba sledilna številka podrobnosti
Cainiao Super Economy for Special Goods LP0ooooooooooooo -> (SYxxxoooooooo_oooooooooooooo) -> 300oooooooooo (DE), UxoooooooooUZ  
Cainiao Heavy Parcel Line    
nesprejemljiva kurirska služba sledilna številka podrobnosti
Seller's Shipping Method različno različno
SunYou Special Economy SYxxxoooooooo -> UxoooooooooSB 
China Post Registered Air Mail RxoooooooooCN registered
China Post Air Parcel RxoooooooooCN registered
China Post Ordinary Small Packet Plus Soooooooooooooo -> UxoooooooooCN  

x = črka, o = številka, -> = sprememba sledilne številke, * = možna konsolidacija/združitev pošiljk v LxoooooooooHU

hotig ::

@pygmalion

Hvala za ves trud, tako tebi kot ostalim, ki so pripomogli s svojimi izkušnjami. Meni in mnogim drugim je bila tabela v pomoč. Mogoče pa vseeno v prihodnje objaviš na vsake 3 ali 4 mesece (če bo kaj novega). Še enkrat hvala!

In tudi jaz želim vsem lepe praznike ter veselo, uspešno, srečno in zdravo novo leto s čim manj plačili poštne takse!

Jazzie ::

Eno vprašanje na hitro, ali mora zdaj ko pošiljajo preko drugih držav (npr. z izbrano metodo AliExpress Saver Shipping) še vedno paziti, da je skupni znesek nakupa manjši kot 22 EUR? Ali zdaj to ni več relevantno?

hojnikb ::

Jazzie je izjavil:

Eno vprašanje na hitro, ali mora zdaj ko pošiljajo preko drugih držav (npr. z izbrano metodo AliExpress Saver Shipping) še vedno paziti, da je skupni znesek nakupa manjši kot 22 EUR? Ali zdaj to ni več relevantno?

Ni, ker se plača davek na vse zneske.
#brezpodpisa

Jazzie ::

Aja saj res, super, nisem bila na tekočem. Hvala za info! Grem potem kar veselo naročit :D

marsovcek ::

Evo, moja pošiljka je bila 13. 12. zavedena na Madžarskem kot "Odprava iz izvozne izmenjalne pošte /HUBUDB/". Danes je prišla v nabiralnik. Brez kakih dodatnih stroškov, poslano pa je bilo kot Aliexpress saver shipping.

CyberPunk ::

Potem iz Madzarske do Slovenije rabi se 14 dni?
Jaz sem narocil 19.12., vceraj dobil mail "Order xxxx is in your country". Tracking pise, da je ze na Madzarskem. To je pa se hitreje kot v predkoronskih cajtih.

V-i-p ::

Eh, do Madžarske in naprej do nas v 10ih dneh, od nas do mene pa je že 14 dni mimo, pa še čakam.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Alfa Dog ::

Danes sem dobil paket ki je bil naročen 8. decembra, torej v 22 dneh.
Paket je prišel brez dodatnih stroškov, način pošiljanja Special Line-YW.
@pygmalion, hvala za koristne nasvete!

dela ::

dela je izjavil:

Tudi meni bodo očitno kombinirali več paketov, naročenih kakšna 2 dni narazen. AE Saver + Cainiao SE. Nisem še ničesar dobil, ampak se več artiklov premika skupaj, isti dan, ista ura na istem mestu po trackingu sodeč.


Res so kombinirali, dobil vse skupaj v eni večji vreči par dni nazaj. Je bila pa še ena stvar naročena ob istem času z AE Saver, ampak se je prodajalec odločil, da bo raje poslal preko SunYou po trackingu sodeč, to bo pa verjetno pristalo na naši carini in bo za dispute. Niso torej skombinirali čisto vsega, kar bi verjetno lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

V-i-p ::

Jaz bi odprl dispute, denar nazaj pa naročil še enkrat drugje. Prodajalec naj se pa hebe :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

OK.d ::

Do sedaj sem vse naročal preko standard ali saver varijante in je vse prišlo preko HU.
Sedaj pa imam en paket, kateri je bil poslan kot standard ampak je na trackingu končnica CN. Tako da bo padel dispute, če bo moral kaj plačati.
LPOK.d

V-i-p ::

Zanimivo, ravno čekiram eno pošiljko, ki jo res rabim. Pošta sledenje javi:
16/12/2021
Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
HUBUDB 

Parcelsapp javi:
Arrive at local delivery office
22 Dec, 16:27

Aliexpress pa javi:
Parcel at destination office for final delivery 2021-12-23 00:27 [GMT+8]

Kakorkoli, paketa itak še ni, sledenje od naše pošte zamuja s podatki :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mitkokan ::

Jaz osebno se bom odslej naprej v velikem loku izogibal Cainao standard for speacial goods. Konec oktobra sem naročil 13 različnih artiklov, od tega jih je 11 prišlo z Aliexpress standard shipping, medtem ko 2 s Cainao še po več kot 2eh mesecih nista prišla. Aliexpress je celo avtomatsko podaljšal dispute za dodatnih 30dni, zaradi covida...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitkokan ()

Znida ::

Katera opcija je sedaj najhitrejsa?

AliExpress saver in standard sta sedaj okoli 30 dni.

Nekaj čakam poslano z Yanwen preko LU. Zgleda mi hitrejše trenutno.

stara mama ::

Yanwen je zakon! Tud po mojih izkušnjah so najhitrejši in vedno mimo naše pošte.

Steinkauz ::

Sam v info, pošti ni blo 2.5eur dovolj.
Je že 2.9eur
https://www.posta.si/zasebno-site/Docum...

OK.d ::

OK.d je izjavil:

Do sedaj sem vse naročal preko standard ali saver varijante in je vse prišlo preko HU.
Sedaj pa imam en paket, kateri je bil poslan kot standard ampak je na trackingu končnica CN. Tako da bo padel dispute, če bo moral kaj plačati.

Sploh ne vem, zakaj je paket šel čez našo pošto, ker je bil poslan preko standard shippinga in hočejo naši zanj kar 5,41EUR, sam paket je stal 7,57EUR.https://www.aliexpress.com/item/4001262...
Tako da ga bom verjetno kar zavrnil in v dispute napisal SHIPPING METHOD NOT AS DESCRIBED.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

BuDi79 ::

OK.d je izjavil:

Tako da ga bom verjetno kar zavrnil in v dispute napisal SHIPPING METHOD NOT AS DESCRIBED.
Seveda to lahko narediš šele ko poteče rok za dostavo, sicer ne gre skozi ker te prepričujejo a boš paket vseeno dobil.

Mare2 ::

BuDi79 je izjavil:

OK.d je izjavil:

Tako da ga bom verjetno kar zavrnil in v dispute napisal SHIPPING METHOD NOT AS DESCRIBED.
Seveda to lahko narediš šele ko poteče rok za dostavo, sicer ne gre skozi ker te prepričujejo a boš paket vseeno dobil.

Sprašujem:
Kaj pa, če oni vidijo v trackingu, da pošiljke nisi hotel sprejeti?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

val46 ::

Kaj ima to veze? Pošiljka ni bila poslana s pošto, katero je kupec izbral. In po možnosti še dodatno plačal kak euro več za točno določeno dostavno službo.Oni so pa po vsej verjetnosti poslali z njim najcenejšo, pol naj se pa kupec jebe? Takim sam dat dispute, četudi dobiš kasneje zastojn. Ampak v tem primeru tega ne bo dobil, če ne bo plačal te naše poštne dajatve.

stara mama ::

Imaš pri PS možnost vračila pošiljke brez stroškov.
V trackingu bi se moralo videt, da je zavrnjeno na carini, torej ni paket nikoli niti prišel do tebe.

V-i-p ::

Joj, bože mili, ko že misliš, da si pri Pošti Slovenije doživel vse. V glavnem, jih kontaktiram, zakaj še ni pošiljke, posredujem tracking številko, dobim pa takle odgovor:

Spoštovani, pošiljka po kateri poizvedujete je navadna pošiljka, za katero sledenje ni možno, saj se tovrstne pošiljke v prenosu ne evidentirajo. Evidentirana je samo odprava iz države pošiljatelja. V tem primeru odprava iz Madžarske, dne 16. 12. 2021. Vse pošiljke, ki prispejo v Slovenijo takoj odpravimo naprej, zamud ni. Predvidevamo, da je vaša pošiljka še v tranzitu (kar je glede na epidemiološke razmere, možno) ali pa je na poti prišlo do težav, lahko celo do napačnega naslova itd. Ker pošiljka nima sledenja, pošiljatelj ne more sprožiti procesa mednarodnega iskanja. Predlagamo še, da na vaši izročilni pošti preverite ali je morda za vas prišla pošiljka in morda o tem niste bili obveščeni. Lahko sporočite tudi nam vaše podatke, naslov in pošto in preverimo mi. Hvala za razumevanje in lep pozdrav.

Vprašam jih, kaj je potem tole?

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

darkolord ::

V kakšnem formatu je "tracking številka"?

V-i-p ::

darkolord, čista klasika, kot 200x do zdaj ;). UAxxxxxxxxxHU.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

darkolord ::

Ja, potem je jasno.

To, kar si prilepil, ni tracking iz poštnega sistema, ampak interni tracking kitajskega špediterija.

OK.d ::

val46 je izjavil:

Kaj ima to veze? Pošiljka ni bila poslana s pošto, katero je kupec izbral. In po možnosti še dodatno plačal kak euro več za točno določeno dostavno službo.Oni so pa po vsej verjetnosti poslali z njim najcenejšo, pol naj se pa kupec jebe? Takim sam dat dispute, četudi dobiš kasneje zastojn. Ampak v tem primeru tega ne bo dobil, če ne bo plačal te naše poštne dajatve.

Za pošiljanje nisem nič dodatno plačal, ker je pisalo free shipping preko standarda.
Očitno prodajalec zavaja in pošilja preko China posta, piše pa standard pošiljanje.
Razmišljam kaj bi bilo najbolje nerediti ali sprejeti in plačati ali pa zavrniti in počakati teh 50 dni in takrat odpreti dispute.
LPOK.d

V-i-p ::

darkolord je izjavil:

Ja, potem je jasno.

To, kar si prilepil, ni tracking iz poštnega sistema, ampak interni tracking kitajskega špediterija.

No, tudi naša pošta ga "zazna".

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

darkolord ::

Ja, ampak šele tukaj so podatek vnesli v poštni sistem, karkoli kar je bilo pred tem pa Pošta ne vidi.

V-i-p ::

darkolord: ne bo držalo, če ga Aliexpress pod isto cifro vidi "at destination office for final delivery", ga bi tudi pošta morala, saj odpravo iz izmenjalne pod isto cifro lahko vidi?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

darkolord ::

Aliexpres tega ne "vidi", to so oni napisali. Aliexpress pošiljko prepelje z avionom direkt do Budimpešte, tam pa jo potem prepošlje preko Madžarske Pošte.

FoxKnox ::

Pošiljke z TN UAxxxxxxxHU so unregistered in jih naša pošta ne sledi in ne objavlja trackinga, podatke o sledenju pa zbira Madžarska pošta in tudi Cainaio.Item at destination office for final delivery pomeni,da je pošiljka na naši uvozni pošti in čaka na sortiranje na lokalno pošto.Take vrste pošiljke nimajo prioritete in niso prednostne, zato lahko več dni traja da se dostavi . TN LAxxxxxxxxxHU pa so registered in za vse take tudi naša pošta objavlja tracking in po navadi so že maslednji dan na lokalni pošti za dostavo.

FoxKnox ::

darkolord je izjavil:

Ja, potem je jasno.

To, kar si prilepil, ni tracking iz poštnega sistema, ampak interni tracking kitajskega špediterija.

To JE sistemski tracking, podatki so tako od Cainaio kot Hungary post, manjkajo oa od Pošta Slovenije, ker pač ne vnašajo podatkov unregistered TN

BuDi79 ::

BuDi79 je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ja, potem je jasno.

To, kar si prilepil, ni tracking iz poštnega sistema, ampak interni tracking kitajskega špediterija.

To JE sistemski tracking, podatki so tako od Cainaio kot Hungary post, manjkajo oa od Pošta Slovenije, ker pač ne vnašajo podatkov unregistered TN
Vnaša se samodejno, oni nič ne vnašajo posebej. Samo prikazuje se ne, zaradi dogovora poštne zveze o posebnih storitvah. "Tega se pač ne prikazuje, mogoče kdo niti noče da bi se prikazovalo, to je ni naša pogruntavščina ampak je na ravni mednarodne pošte, mi te podatke imamo, samo ne smemjo jih posredovati končnemu uporabniku".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

GaMa87 ::

Tabela v Cloud, ki jo lahko dopolnjujete urejate.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...
Lep pozdrav, GaMa87

Motion ::

Sicer ni iz AliExpressa vendar morda ima kod izkusnje z GLS it DHgate. So dodatni stroški?

https://www.dhgate.com/product/xiaomi-1...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()
««
145 / 190
»»