» »

Mobilni radar - razdalja slikanja

Mobilni radar - razdalja slikanja

Rok1215 ::

Zdravo,
Danes zjutraj sem v naletel na mobilni radar na koncu avtobusne postaje v Mednem pri Ljubljanji, ko sem šel proti Ljubljani v službo.

Res sem se vozil skoraj 70 v coni 50, ko ni bilo nobenih avtov pred mano ampak sem radar dokaj hitro opazil in začel bremzati.
Sedaj mene zanima kolikšna je razdalja slikanja radarja? Začel sem bremzati cca 110m pred samim radarjem.

Me je v tem primeru še vedno ujel radar in slikal?

Če me je, kolikšno kazen lahko pričakujem za vožnjo 70 v coni 50?

Hvala in lp.

donvito ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: donvito ()

Taip4n ::

AndrejS ::

Nikjer na teh povezavah pa ne najdem kazni za prekoračitev hitrosti v naselje kjer je hitrost omejena na 70km/h.

Reycis ::

Pomoje, da slika, ko si čisto blizu, ker se mora videt registerska.
Diversity is our greatest strength

Rok1215 ::

Hvala za poslane povezave. To je odgovor na vprašanje kolikšno kazen lahko pričakujem če me je radar slikal.

Ampak na kolikšno razdaljo pa radar slika pa ni omenjeno na povezavah.

donvito ::

Rok1215 je izjavil:

Hvala za poslane povezave. To je odgovor na vprašanje kolikšno kazen lahko pričakujem če me je radar slikal.

Ampak na kolikšno razdaljo pa radar slika pa ni omenjeno na povezavah.

https://siol.net/avtomoto/tehnika/radar...

Horas ::

Opozarjanje z lučmi vas bo stalo 40 evrov, prepovedane pa so tudi naprave za motenje meritev

V ZDA se je razplamtela afera okoli primera voznika, ki so ga policisti želeli, kot se je izkazalo na sodišču, nezakonito oglobiti, ker je preostale udeležence v prometu opozarjal na policijski nadzor hitrosti. Če boste na naših cestah voznike opozarjali na prisotnost policijske kontrole, vas načeloma za to početje policist ne more kaznovati. V slovenski zakonodaji namreč ni konkretnih določb, ki bi prepovedovale opozarjanje soudeležencev v prometu na policijsko kontrolo. Vendar, pozor! Če boste pri tem pobliskavali z lučmi, torej "blendali", vas policisti lahko kaznujejo. Na policiji so nas opozorili, da zakon o pravilih cestnega prometa v 70. členu namreč prepoveduje nepravilno uporabo svetlobnih znakov na vozilu:

"Zvočne in svetlobne opozorilne znake sme voznik uporabiti le, kadar je ogrožen on sam ali kdo drug in pri prehitevanju zunaj naselja. V primeru, da voznik svetlobne znake uporablja iz drugih razlogov, zakon za to kršitev predpisuje globo v višini 40 EUR."

hah katastofa! tti naši pa res najdejo luknjo sam da lahk kasirajo
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

korenje3 ::

Rok1215 je izjavil:

Zdravo,
Danes zjutraj sem v naletel na mobilni radar na koncu avtobusne postaje v Mednem pri Ljubljanji, ko sem šel proti Ljubljani v službo.

Res sem se vozil skoraj 70 v coni 50, ko ni bilo nobenih avtov pred mano ampak sem radar dokaj hitro opazil in začel bremzati.
Sedaj mene zanima kolikšna je razdalja slikanja radarja? Začel sem bremzati cca 110m pred samim radarjem.

Me je v tem primeru še vedno ujel radar in slikal?

Če me je, kolikšno kazen lahko pričakujem za vožnjo 70 v coni 50?

Hvala in lp.


Kaj sprašuješ? če boš dobil kazen?
Sam mal, moram prižgat kristalno kroglo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

val46 ::

AndrejS je izjavil:

Nikjer na teh povezavah pa ne najdem kazni za prekoračitev hitrosti v naselje kjer je hitrost omejena na 70km/h.


V čemu je razlika, ali je hitrost omejena na 70, 50 ali morda 10km/h??? Važen podatek je le, ali je tam opredeljeno kot naselje ali ne. In če je naselje, velja v vseh primerih isto. Pač, odvisno za koliko prekoračiš, glede na omejitev.

TheBlueOne ::

Verjetno ne najde niti za tam, kjer je specificno za 50. :)

Scorpy84 ::

Glede na to, da gre za laserski radar, te je dobil se preden si ga videl ali pa ko si ga videl. Slika pa lahko z zamikom.

Scorpy84 ::

donvito je izjavil:

A je res tako težko?
https://prekrski.com/prometni-prekrski-...
oz. po novem:
https://www.zurnal24.si/avto/za-te-prek...


Za slednji link, da ne bo kdo mislil, da je ze. V parlamentu se niso sprejeli predlog zakona, ker ni se prislo na vrsto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Mare2 ::

Za prekoračtev hitrosti, če se prav spomnim napovedi, bodo nižje kazni. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

feryz ::

Neumnost. Raje naj bi hitrosti prevetrili. Omejitve postavljajo imbecili, brez možganskih sposobnosti za normalno vožnjo. Zato, kot taki, tudi nesposobni presoje.
Predvsem pa bi morali preiti na dinamične omejitve hitrosti. Voziti 30 po predelih, kjer je, zunaj ure ali dve dnevno, manj živih kot na britofu, je uporabno le za radarijo.

sunshine403 ::

Horas je izjavil:

"Zvočne in svetlobne opozorilne znake sme voznik uporabiti le, kadar je ogrožen on sam ali kdo drug in pri prehitevanju zunaj naselja. V primeru, da voznik svetlobne znake uporablja iz drugih razlogov, zakon za to kršitev predpisuje globo v višini 40 EUR."

Saj zares si jih v tem primeru uporabil, ker "bi bil ogrozen kdo drug" :) Konec koncev je 500eur kazni za nekoga lahko mocno ogrozeno prezivetje, se pravi je blendanje za opozorilo pred radarjem cisto upraviceno in v skladu z zakonom uporabljeno opozorilo :))

predi ::

Neučakan na cesti, neučakan pri čakanju na kazen. Živi stereotip.

;-) ::

Če te je slikal veš da te je vsaj jaz sem vedno vedel, če gledaš v radar vidiš ko " bliskne ".

WhiteAngel ::

feryz je izjavil:

Neumnost. Raje naj bi hitrosti prevetrili. Omejitve postavljajo imbecili, brez možganskih sposobnosti za normalno vožnjo. Zato, kot taki, tudi nesposobni presoje.
Predvsem pa bi morali preiti na dinamične omejitve hitrosti. Voziti 30 po predelih, kjer je, zunaj ure ali dve dnevno, manj živih kot na britofu, je uporabno le za radarijo.


V glavnem gre za občinske svete in krajevne skupnosti, ki postavljajo takr omejitve. npr. 40 km/h, ker je pri 50 km/h promet prehrupen.

feryz ::

Se do neke mere strinjam, če gre za vaške ceste. Ko pa gre za povezovalne, pa ni tako enostavno. Je pač treba vzeti lokacijo nepremičnine v zakup.
Ali pa omejimo še kompletne avtoceste na 30 na uro. Da ne bo čričkov hrup motil.

DostMam ::

feryz je izjavil:

Se do neke mere strinjam, če gre za vaške ceste. Ko pa gre za povezovalne, pa ni tako enostavno. Je pač treba vzeti lokacijo nepremičnine v zakup.
Ali pa omejimo še kompletne avtoceste na 30 na uro. Da ne bo čričkov hrup motil.

Potemtakem prebivalci mestnih in primestnih naselij nimajo pravice do mirnega spanca. Tudi ko deduješ bajto poleg katere je nekoč peljala vaška pot, pa ti le-to razširijo v "povezovalno cesto" je treba pač "vzeti lokacijo nepremičnine v zakup". In to le zato, ker se egoistom mudi! Tudi sredi noči morajo voziti 10% nad omejitvijo.

feryz ::

Povezovalne ceste so stare par 10, večina celo par 100 let. Ni to od včeraj. Včasih so po konjih smrdele, danes po dizlih.
Ja, tako je v mestnih naseljih. Čudno da vaščani Rovt ne pizdijo, ker nimajo operne hiše sredi vasi. Mogoče pa, tudi zaradi tega, ne gre noben avto skozi vas od petka do ponedeljka.

Največje smešnice pa se dogajajo v zvezi z vaškimi obvoznicami. Vložijo ogromen denar, da preusmerijo promet in naredijo cesto okrog vasi z omejitvijo 60 km/h. Max. Totalni kreteni.

DostMam ::

S Feryzom sva zbluzila s teme. Torej odgovor na zastavljeno vprašanje: Največja dopustna oddaljenost vozila pri meritvah z laserskim merilnikom hitrosti je tista oddaljenost, pri kateri širina merilnega snopa znaša 3,5 m. Vir: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

m0LN4r ::

WhiteAngel je izjavil:

feryz je izjavil:

Neumnost. Raje naj bi hitrosti prevetrili. Omejitve postavljajo imbecili, brez možganskih sposobnosti za normalno vožnjo. Zato, kot taki, tudi nesposobni presoje.
Predvsem pa bi morali preiti na dinamične omejitve hitrosti. Voziti 30 po predelih, kjer je, zunaj ure ali dve dnevno, manj živih kot na britofu, je uporabno le za radarijo.


V glavnem gre za občinske svete in krajevne skupnosti, ki postavljajo takr omejitve. npr. 40 km/h, ker je pri 50 km/h promet prehrupen.
Prehrupen je tudi zaradi traktorjev, kombajnov, delovnih strojev. Dvomim, da so moderni avti pri 50km/h _pravi_ razlog.

Nevem kako je blo ampak pri Lindauringu so se krajani tudi neki bunili proti glasnosti dirkalisca, potem pa jih je nekdo presenetil z meritvarmi, da je avtocesta glasnejsa, ljudje ko za vikend prizigajo svoje traktorje, motorne zage in kosilnice, pa za nekajkrat glasnejsa od tistega bogega dirkalisca.

feryz je izjavil:

Se do neke mere strinjam, če gre za vaške ceste. Ko pa gre za povezovalne, pa ni tako enostavno. Je pač treba vzeti lokacijo nepremičnine v zakup.
Ali pa omejimo še kompletne avtoceste na 30 na uro. Da ne bo čričkov hrup motil.
Na nasih vaskih cestah bos kvecjemu slisal samo kmetijsko mehanizacijo, razne fergusane z obrati na maksimumu, kosilnice, freze, ni da ni.

Za avto sploh nevem, kdaj se pelje mimo, razen ce je smrtna tisina. Problem teh na vasi je ker je okolica nasplosno tisja od recimo mesta in pac niso vajeni, slisijo ze sosedov prdec.
Pa ne slisijo civkanja ptick pri odprtem oknu zaradi enga avta.

DostMam je izjavil:

feryz je izjavil:

Se do neke mere strinjam, če gre za vaške ceste. Ko pa gre za povezovalne, pa ni tako enostavno. Je pač treba vzeti lokacijo nepremičnine v zakup.
Ali pa omejimo še kompletne avtoceste na 30 na uro. Da ne bo čričkov hrup motil.

Potemtakem prebivalci mestnih in primestnih naselij nimajo pravice do mirnega spanca. Tudi ko deduješ bajto poleg katere je nekoč peljala vaška pot, pa ti le-to razširijo v "povezovalno cesto" je treba pač "vzeti lokacijo nepremičnine v zakup". In to le zato, ker se egoistom mudi! Tudi sredi noči morajo voziti 10% nad omejitvijo.
No ja hitrost ni edino merilo.
Jaz se lahko peljem 58km/h z ca. 1500 obrati, ali pa 30km/h pa dam v drugo odprem auspuh in teram mimo teh penzionistov z 3000 obrati.
Sami so si zeleli 30, pa naj bo, se tempomat prizgem pr 30 namesto 35, da se bom par sekund dlje peljal mimo his.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Pri 58 bi bil cas hrupa za polovico krajsi in preverjeno tisji.

Zdaj pa naj trpijo pol minute.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

DostMam ::

Tudi v tretji se da peljati 30 km/h. Brez nepotrebnega hrupa.
Vedno se najdejo nagajači z balkansko mentaliteto "eto baš hoću".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DostMam ()

m0LN4r ::

Nagajaci so na prvem mestu, ki zaradi domisljenega hrupa omejujejo hitrost, ker mislijo, da bo zaradi tega kaj tisje. Ne pomislijo pa na to, da se bodo avti skoraj 2x dlje vozili mimo in z visjimi obrati.

Tudi v tretji se da peljati 30 km/h.
Da se, ampak 50 v 4. je se vedno manj obratov in hitreje prides mimo.

No ja, to je tko kot tisto, da se ptice zaletavajo v vetrnice, zato jih nimamo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

DostMam ::

Teorija o manj hrupa pri 50 km/h ne drži. Graf št. 2 na https://web.fs.uni-lj.si/kserv/images/u.... 3. prestava, 30 km/h in 4. prestava pri 50 km/h, približno enako: 1000 obratov. Ostane pa še hrup koles, ki menda ni nižji pri višji hitrosti.

m0LN4r ::

Hrup koles? Ja pol bo treba najprej prodat traktor in kosilnico in postrelit pticke, ki glasneje civkajo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

DostMam ::

Tukaj je link glede hrupa: https://goodyear-slovenija.si/nasvet-ka...
Oznaka 2 na drugi sliki, tudi tekst v nadaljevanju.
Tukaj se tudi konča moj ego. Res sva iz teme, pa nobenega argumenta niste navedli.

vonStokovsky ::

DostMam je izjavil:

Tudi v tretji se da peljati 30 km/h. Brez nepotrebnega hrupa.
Vedno se najdejo nagajači z balkansko mentaliteto "eto baš hoću".

Se da, vendar samo pod pogojem, da tam ni napačno zasnovanih oz. izvedenih grbin, katere je treba prečiti s polovično ali tretjinsko hitrostjo. V nasprotnem primeru postaneš paraplegik. Primer: Murgle.

MoRp ::

Scorpy84 je izjavil:

Glede na to, da gre za laserski radar, te je dobil se preden si ga videl ali pa ko si ga videl. Slika pa lahko z zamikom.


Glede na navedbe OP gre za redarstvo MOL, ki uporablja doplerske merilnike, kateri merijo na razdalji cca 30 metrov in zajemajo fotografijo cca 10 m pred radarjem. (Ne gre za laserske merilnike - policijski laserji (pištola) v optimalnih pogojih merijo tudi 1200m, iz nadvoza naprimer).

MIHAc27 ::

Mene, ko je blisknil nazadnje, sem bil cca 40-50m od radarja.

Tko da, če si začel zavirati 100m prej, si verjetno prišel ravno skozi.

Glede 'blendanja'. Se mi zdi dosti bolj nedolžno, kot javno objavljanje lokacij radarjev, kar imajo skoraj vsi slovenski radiji. Če je to dovoljeno, tudi 'poblendam' lahko in tudi bom. Konec konca opozarjam na nevarnost - nevarnost finančne izgube.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

GR2 ::

feryz je izjavil:

Največje smešnice pa se dogajajo v zvezi z vaškimi obvoznicami. Vložijo ogromen denar, da preusmerijo promet in naredijo cesto okrog vasi z omejitvijo 60 km/h. Max. Totalni kreteni.

Ni problema, izven naselij greš lahko +30, se pravi 60 je 90, 70 je 100. Pa ne mi da samo jaz tako razmišljam, teh 5 krožnih pred Domžalami, so se tudi ostali vozili 90. Enako trojanski predori, zakaj mislite da "vsi" vozijo 120-140? Zato ker greš po AC lahko +40 in ne bo KT, za denarne kazni pa že sam veš kako pogosto jih dobivaš, pač z vsako voziš počasneje, ampak dokler ne dobiš niti prve, pa ni problema, tudi je majhna verjetnost da dobiš kaj na AC. Redno jih plačevat se pa splača samo tistim s 3kEUR+ plačami, ki redno vozijo take relacije in jim 10 minut prihranka dejansko nekaj pomeni.
Velika razlika kot pa če bi šel čez vas kjer je 50 in kjer dejansko so postavljeni radarji (izven naselij jih pač še nisem videl) in bolje da voziš kar 50 za vsak slučaj in ne izzivaš usode s 60, ker 65 je že 3KT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Policaj me je ujel z radarjem

Oddelek: Na cesti
385486 (3618) BlaY0
»

Radarska tabla - kazen?

Oddelek: Na cesti
346365 (4253) GrX
»

Radar in toleranca

Oddelek: Na cesti
4529339 (27168) St235
»

2krat radar v 20 minutah (cona 30) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33770269 (65087) m0LN4r
»

Ali podpirate visoke kazni prekrškov CPP? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8223153 (21792) St235

Več podobnih tem