» »

Enotno domace omrezje, AiMesh dileme, vprasanja

Enotno domace omrezje, AiMesh dileme, vprasanja

delfinus ::

Pozdrav,
imam naslednjo situacijo. Dokaj veliko stanovanje, ki se z enim routerjem in njegovim Wi-Fijem pac ne pokrije.
Kabelski modem je v delovnem kabinetu, tam je tudi Asus Router RT-AC86U in stacionarni PC (SOBA 1). Od tu pokrivam nekaj sob z Wi-Fi, ker imamo tako IoT napreve, kot tudi ljudi z mobilnimi telefoni in tablicami.
Sedaj sem dokupil poleg se eno stanovanje in Wi-Fi pac ne nese na drug konec, kjer bomo v kratkem tudi ziveli. Zelel bi potegniti fizicen kabel do drugega konca (SOBA2), tam bo tudi notebook in pa seveda zelim pokriti se nekaj dodatnih sob, ki so pokrite slabo z Routerjem v SOBI1. Tudi v tem primeru bo en Asus router, verjetno kar isti model.
Zelel bi izkoristiti pac moznosti, ki jih omogoca AiMesh. Pomembno je, da vse ostane v enotnem Wi-Fi omrezju in ne dveh.



Sedaj pa vprasanje: Je moje razumevanje AiMesh funkcije pravilna in to storim tako, da Router v SOBI 1 deluje v nacinu: Wireless router mode / AiMesh Router mode (Default), Rotuer v SOBI 2 pa deluje v nacinu: Access Point(AP) mode / AiMesh Router in AP mode. Bo kak problem v SOBI 2, ce bo nanj prikljucen s kablom tudi notebook?

Ima kdo kaj vec izkusenj z Asusovim AiMeshom, kako ga izrabiti najbolj ucinkovito ali pa kak drug uporaben napotek bo dobrodosel.
Hvala za info. D.
  • spremenil: delfinus ()

Invictus ::

Kot vedno, potegni v vsako sobo 2 kabla.

Čez nekaj časa boš hvaležen takim nasvetom, kljub zdajšnjemu zbijanju sten...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ToniT ::

Naredi, kot si napisal. Ne bo težav. In upoštevaj nasvet Invictusa.

delfinus ::

Fizicni kabel je ze v dveh sobah v obstojecem stanovanju in zadosca (delovni kabinet in dnevna). Obstojeco stanovanje se ne bo prenavljalo in ostano v enaki konfiguraciji Bo pa sel dodaten LAN kabel se v dve sobi, v kao "Hi-Fi" sobo na drugem koncu, kjer signala trenutno ni in v manjso delovno sobico, ki je pozicionirana dokaj centralno glede na novo stanovanj. Tam bo tudi router in bo tam pokril vse prostore in s tem bom razsiril domet na celotno povezano stanovanje.

delfinus ::

Evo sem vzpostavil omrezje preko AiMesh. Prva liga in brez komplikacij in nestavljanj. Nov router RT-AC86U je konfiguriran kot "Wireless router mode / AiMesh Router mode" star router RT-AC68U na drugem koncu pa je nastavljen kot "AiMesh Node". Povezana sta s CAT5e iz main routerja LAN 4 -> WAN na AiMesh node. AiMesh node najde hitro. Nastavljanja ni nobenega, sedaj se celotno omrezje vidi preko main AiMesh routerja. Tudi Wi-Fi sedaj pokriva vse prostore. Enostavno, ucinkovito pa se fizicne LAN prilope sem pridobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

fulgur ::

Živijo,

že nekaj časa si glavo razbijam z vprašanjem, ali Asus router 4G-AC86U podpira Aimesh pa ne pridem do odgovora. Lahko kdo pomaga?

Hvala in lp.

Ales ::

fulgur je izjavil:

Živijo,

že nekaj časa si glavo razbijam z vprašanjem, ali Asus router 4G-AC86U podpira Aimesh pa ne pridem do odgovora. Lahko kdo pomaga?

Hvala in lp.

Odpri ali novo temo ali pa postavi vprašanje v splošni temi o routerjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Alfa Dog ::

Pozdravljeni!

Imam podoben problem kot OP, s tem da je v mojem sistemu še Telemachov kabelski modem/router Ubee. Prej sem celotno hišo pokrival z (bednim) Wifi signalom iz Ubeeja in uporabljal gigabitni switch za zgornje nadstropje. Sedaj sem kupil Asus Zenwifi XD6 in povezal takole:


Ubee je sedaj povezan prek UTP z obema XD6, na obeh sem kabel vtaknil v WAN port.
Inštaliral sem Asusovo aplikacijo in nastavil oba XD6 kot ruterja, Aplikacija mi kaže da je vse OK, dejansko pa mi ne delajo LAN porti na XD6 v nadstropju.
Tudi za Wifi nisem prepričan da deluje optimalno (Aimesh).
A bi moral kako drugače povezati oz nastaviti v aplikaciji? Vnaprej hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfa Dog ()

delfinus ::

Ubee lahko uporabljas zgolj samo kot modem?
Ce gledam svojo AI Mesh povezavo in primerjam, bi rekel takole Iz Ubee -> WAN od Asusa Router1 -> iz Lan4 na Asus Rotuer1 -> Wan Asus Router2.

lp, D.

Alfa Dog ::

Ubee je tudi router - iz Ubeeja gredo LAN kabli do obeh XD6, pa tudi z Wifijem mi pokriva garažo.
Bom poskusil povezat oba XD6 med sabo kot predlagaš. A potem mora biti en nastavljen kot ruter in en kot AP?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfa Dog ()

delfinus ::

Novejsi router RT-AC86U, ki je poleg modema je konfiguriran kot "Wireless router mode / AiMesh Router mode" star router RT-AC68U na drugem koncu pa je nastavljen kot "AiMesh Node".

lp, D.

Alfa Dog ::

OK hvala, probam tako.

Alfa Dog ::

Okej, sem povezal tako in še vedno ni OK:
-ethernet backhaul deluje samo na 10/100 Mbit
-ethernet porti na Aimesh nodu še vedno ne delujejo
-aplikacija na telefonu pa pravi da je s porti vse ok

Any ideas?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4124 125 126 127 )

Oddelek: Kaj kupiti
63411202831 (4224) tomzzi
»

Težave z izgubljanjem wifi klientov

Oddelek: Omrežja in internet
11955 (622) demokedes
»

Mesh wifi kompleti in mrežna povezava med njimi

Oddelek: Pomoč in nasveti
131857 (1487) tomaz-
»

Wifi z več (ožičenimi) AP?

Oddelek: Omrežja in internet
181311 (753) Sparkxl
»

Kateri gamerski wifi router?

Oddelek: Kaj kupiti
131232 (744) Gejspodar

Več podobnih tem