» »

Roskomnadzor pomotoma poleg Twitterja upočasnil več domen, tudi državne medije

Roskomnadzor pomotoma poleg Twitterja upočasnil več domen, tudi državne medije

Slo-Tech - Včerajšnje spotikanje Twitterja, do katerega so v Rusiji bistveno upočasnili dostop, ni šlo brez težav. Dasi je bil cilj kaznovati zgolj Twitter, je regulator Roskomnadzor storil napako in upočasnil še vrsto drugih tujih strani, denimo Microsoft in celo državni medij RT.com. Del akcije je bila namreč tudi domena t.co, ki jo Twitter uporablja za skrajševanje hiperpovezav, a so zaradi napake v izvedbi prizadeli vse domene, ki so vsebovale ta niz: torej tudi microsoft.com in rt.com.

Težavo so danes dopoldne odpravili, tako da je sedaj prizadet le še Twitter, ki je bil tudi prvotna tarča. A poleg Twitterja Rusiji niso všeč niti ostali zahodni velikani. Aprila bodo obravnavali še Facebook, Google, Telegram in TikTok, ki se jim takisto lahko primeri kakšna blokad ali vsaj upočasnitev. Dolgoročni načrt pa je vsilitev uporabe državni strežnikov DNS, ki bi seveda lahko preusmerjali uporabnike interneta z nezaželenih strani. Preizkušati so jo že začeli, zato so imeli ta teden nekoliko težav z dostopom na primer do YouTuba.


9 komentarjev

Sindrom ::

Tale roskomnadzor se meni zdi kot en tak mulc, ki mu je treba naviti ušesa.
Naenkrat se je pojavil od nikoder in sedaj zahteva popolno spoštovanje s strani vseh prebivalcev in nadzor nad spletom.
V bistvu so pa ena sama zgaga.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

HotBurek ::

Ful huda in zanimiva političarska novica, ker zadnje čase res primankuje teh prfuknjeno-političarskih novic. Trde vsebine.

Kolk vam plačajo?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Gagatronix ::

Sindrom je izjavil:

Tale roskomnadzor se meni zdi kot en tak mulc, ki mu je treba naviti ušesa.
Naenkrat se je pojavil od nikoder in sedaj zahteva popolno spoštovanje s strani vseh prebivalcev in nadzor nad spletom.
V bistvu so pa ena sama zgaga.


A ti slucajno zivis v neki iluziji, da je Ruska federacija demokraticna drzava ?

Sindrom ::

Gagatronix: Saj zato pa pravim, da jih je treba za ušesa. Ampak to se ne bo zgodilo dokler bodo ruski državljani jemali demokracijo kot fantazijo.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

Glugy ::

HotBurek je izjavil:

Ful huda in zanimiva političarska novica, ker zadnje čase res primankuje teh prfuknjeno-političarskih novic. Trde vsebine.

Kolk vam plačajo?


Mogoče ne bi bilo slabo en obisk pri psihologu nardit.

showsover ::

Sindrom je izjavil:

Gagatronix: Saj zato pa pravim, da jih je treba za ušesa. Ampak to se ne bo zgodilo dokler bodo ruski državljani jemali demokracijo kot fantazijo.

Jah, treba je... Ti in kdo še? To tako pač je, ne moreš prav dosti...

zmaugy ::

LOL, RT so tudi? Dober stranski učinek...>:D In potem eni trdijo, da Sputnik nima stranskih učinkov...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

mtosev ::

Očitno so bili rusi zelo sposobni, da so tudi svoj medij upočasnili.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

c3p0 ::

regex newbies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parler je ugasnil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
16023252 (16525) Poldi112
»

Poletel prvi brezpilotni soborec

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3810690 (8588) gus5
»

Dobava Plina 2014

Oddelek: Problemi človeštva
153295 (2700) 2f4u
»

Spletne strani ki jih obiskujete

Oddelek: Omrežja in internet
121792 (1366) PacificBlue

Več podobnih tem