» »

Katastrofalen hrošč v Linuxovem jedru 5.12-rc1 žrl podatke

1
2
»

driver_x ::

BigWhale je izjavil:

Ja, Garbage Collection od vecine visje nivojskih jezikov dela bolje od vecine povprecnih C programerjev. :>


Včasih smo za odkrivanje memory leakov uporabljali posebna orodja. Če delaš aplikacije, ki se izvajajo 24/7, je to še kako pomembno. Zadnjih 10 let se zanašamo na GB od JVM-ja in nismo zaradi tega imeli še nobenega problema.

BigWhale ::

driver_x je izjavil:

Zadnjih 10 let se zanašamo na GB od JVM-ja in nismo zaradi tega imeli še nobenega problema.


Sem preprican, da se bo hitro nasel nekdo, ki ti bo povedal, da delate nekaj narobe in da v resnici ne znate pisati aplikacij. :>

Zimonem ::

Pa o čem vidva bluzita. Gc je tam zato da upravlja z alokacijami. Da se ne referira na pomnilniški naslov , ki je bil že sproščen. Memory leak lahko ustvariš tudi v javi.
https://www.baeldung.com/java-memory-le...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

LightBit ::

Jaz sem imel primer ko je C# vrgel out of memory exception, zato ker ni imel časa pognati GC. ;((

Zimonem ::

Precej dvomim. Ko je sistem na tesnem z spominom, clr avtomatično sproži smetarja.

LightBit ::

Logično bi bilo, ampak ga ni. Vsaj v mojem primeru. Sem ga sam poklical, pa je bilo potem v redu.
Problem je ker proces ves čas dela na polno.

Zimonem ::

To gc ne moti, enostavno ustavi izvajanje in pospravi. Zato je tudi izvajanje gc jezikov časovno precej nedeterministično.
Če so bili veliki dataseti je prej kaka fragmentacija pomnilnika Oz big sigavedi kaj.

BigWhale ::

Zimonem je izjavil:

Memory leak lahko ustvariš tudi v javi.


Saj ni nihce rekel, da memory leaka ne mores ustvariti v Javi. Govora je o tem, da so moderni garbage collectorji v povprecju boljsi kot do bli vcasih ljudje, ki so to delal rocno. Ceprav se vedno slisis ljudi, ki imajo precej za povedato o tem kako so GCji sranje.

Zimonem ::

Nič niso delali ročno. Smetar je računovodja v runtimu. V cju in kompaniji, se pa predvideva da vsak pospravi za sabo.
Problem največkrat nastane ko, nekdo poje in pospravi za sabo še obrok katerega je nekdo drug ravnokar prinesel k mizi. Pri smetarju pa pustiš vse na mizi in pospravi za tabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

ranulokniv ::

OK, mi je že prišlo v kri, da pred vsakim updejtom naredim timeshift, mi je že večkrat prav prišlo. Sicer pa so podatki na z.disku in na NAS.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu in Windows 7 dual boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
265307 (4376) borča
»

Izšlo jedro Linux 3.3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5615090 (12254) Icematxyz
»

Kandidati za izid (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
569277 (6226) Hardstyle
»

Jaz grem pa hitro Windows .Net Server vunpotegnit

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
52051 (2051) andrej
»

Windows XP Home Edition

Oddelek: Programska oprema
271489 (1120) Tomi

Več podobnih tem