» »

Ubuntu in Windows 7 dual boot

Ubuntu in Windows 7 dual boot

Ozric ::

Katero verzijo Ubuntuja mi priporočate, na voljo je kar nekaj verzij? To bo moj prvi linux-ov OS, skratka čisto novo okolje.

ASUS P5Q P45 775
Intel CORE 2 QUAD Q 6600 2.4 box
Ram DDR2 Teamgroup 4Gb DC KIT 800 PC6400
HDD WD SATA2 AAKS 640Gb 7200 16 Mb
AMD Radeon HD 5450
  • spremenil: Ozric ()

bluefish ::

Če mora biti ravno Ubuntu, potem 14.04 LTS 64-bit.

black ice ::

Linux distribucija ne Linuxov OS. 8-O

Ozric ::

bluefish je izjavil:

Če mora biti ravno Ubuntu, potem 14.04 LTS 64-bit.


Po testiranju različnih distribucij sem v dilemi med Mintom in Elementary OSom, morda kak nasvet več?

gensi ::

Ozric je izjavil:

bluefish je izjavil:

Če mora biti ravno Ubuntu, potem 14.04 LTS 64-bit.


Po testiranju različnih distribucij sem v dilemi med Mintom in Elementary OSom, morda kak nasvet več?


Mislim, da obe navedeni distribuciji temeljita na Ubuntu-ju. Za začetek ti priporočam kar "navaden" Ubuntu.

bluefish ::

Ja, v grobem temeljita, vendar je elementaryOS kar konkretno predelan tudi zadaj za okoljem. Ti priporočam tega.
Mint pa v primeru, da bi že na samem začetku rad imel na voljo večje število aplikacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Ozric ::

Se mi zdi da je glavna šibkost Minta zelo kratka podpora, kako je s tem pri elementaryOS-u?

trnvpeti ::

vzami debian, ne ubuntu
na debian potem xfce recimo

fosil ::

Podpora pri Mintu je enako dolga kot pri Ubuntuju.
In enako ima tudi LTS izdaje.
Ker je baziran na Ubuntuju, pride nova Mint izdaja, ki bo LTS, enako kot je trenutni Ubuntu 14.04 LTS ven čez kakšen mesec.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Ozric ::

Hvala vsem za nasvete, predvsem s pojmi LTS, xfce; ter ostalimi desktop različicami. Kot začetniku mi je nekako najbližje verzija Linux Mint Debian Cinnamon 64bit. Predvsem zaradi večjega števila aplikacij, kot je že omenil bluefish; poleg izgleda ter dosegljivosti različnih menujev.

gensi ::

Ozric je izjavil:

Hvala vsem za nasvete, predvsem s pojmi LTS, xfce; ter ostalimi desktop različicami. Kot začetniku mi je nekako najbližje verzija Linux Mint Debian Cinnamon 64bit. Predvsem zaradi večjega števila aplikacij, kot je že omenil bluefish; poleg izgleda ter dosegljivosti različnih menujev.


Pred časom sem se igral z Mintom - uporabljal sem enake aplikacije kot za Ubuntu.
Glede izgleda je sicer stvar okusa, a morda preizkusiš tudi kaj drugega. Pri Ubuntu-ju imaš načeloma glavne programe kar v "zaganjalnem traku" (ne vem kako se "trak" pravilno imenuje).

Skratka vse skupaj je zelo podobno.

Priporočam ti, da si pripraviš kar tabelco uporabnih programov, nastavitev. Skoraj zagotovo boš Linux ob "igranju" onesposobil do nedelovanja in tako si boš naslednjič na hitro usposobil v delujoče stanje.

Sicer je Linux res super!
(Ni pa dober za nevztrajne in hude pirate tate - le ti, si itaq ne kupijo programov.)

Ozric ::

gensi je izjavil:



Priporočam ti, da si pripraviš kar tabelco uporabnih programov, nastavitev. Skoraj zagotovo boš Linux ob "igranju" onesposobil do nedelovanja in tako si boš naslednjič na hitro usposobil v delujoče stanje.

Sicer je Linux res super!
(Ni pa dober za nevztrajne in hude pirate tate - le ti, si itaq ne kupijo programov.)



Vzeto na znanje ;)

fosil ::

Ozric je izjavil:

Hvala vsem za nasvete, predvsem s pojmi LTS, xfce; ter ostalimi desktop različicami. Kot začetniku mi je nekako najbližje verzija Linux Mint Debian Cinnamon 64bit. Predvsem zaradi večjega števila aplikacij, kot je že omenil bluefish; poleg izgleda ter dosegljivosti različnih menujev.

Debian varianta sicer načelno velja za malo bolj zahtevno od navadne bazirane na Ubuntu, ki naj bi bila najlažja za začetnike. Ampak za navadno je trenutno neroden čas, ker je prejšnja LTS verzija, ki je sicer podprta do 2017 sedaj stara že dve leti, nova LTS verzija pa je še kak mesec oddaljena. Boš pa čez mesec zamenjal, če ti Debian ne bo všeč :)
Tako je!

trnvpeti ::

zakaj bolj zahtevna?
edino lahko reces, da je v ubuntu prej kot v debian, in bolj nestabilno

Ozric ::

Vsekakor počakam na tole LTS verzijo http://linuxmint.tumblr.com/post/803505...

Morda bi bilo primerneje nasloviti tole temo Linux in Windows 7 dual boot?

Ozric ::

Morda bo koga zanimalo, Linux Mint 17 "Qiana"... http://www.linuxmint.com/

fosil ::

Ampak pazi, trenutno je tu verzija RC (Release Candidate).
To je verzija namenjena za testiranje bugov.
To še ni končna verzija.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Ozric ::

Vsakič izvem kaj novega, hvala.

Ozric ::

Kaj pa inštalacija v VirtualBox-u? Win7 je gostiteljski OS. Koliko RAMa dodelim od 4GB, je nujen swap? Navidezni pogon ustvarim na sistemski particiji, njegova velikost?

andrazl ::

Sem precej časa uporabljal Ubuntu znotraj VirtualBox pa je delal čist solidno. Glih 4GB mu ne dodeli, pusti še kaj za sedmico zadaj :) drugače pa mislim, da swap particija ni nujna je pa zelo zaželena! :)

Navidezni pogon lahko ustvarš kjerkoli na sistemu, samo pazi, da ga boš mel na particiji, ki ima dosti prostora. Jaz ponavadi dodam začetno nekje na 20GB prostora potem se pa sam dinamično poveč, če mu zmanjka :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andrazl ()

Ozric ::

andrazl je izjavil:

Sem precej časa uporabljal Ubuntu znotraj VirtualBox pa je delal čist solidno. Glih 4GB mu ne dodeli, pusti še kaj za sedmico zadaj :) drugače pa mislim, da swap particija ni nujna je pa zelo zaželena! :)

Navidezni pogon lahko ustvarš kjerkoli na sistemu, samo pazi, da ga boš mel na particiji, ki ima dosti prostora. Jaz ponavadi dodam začetno nekje na 20GB prostora potem se pa sam dinamično poveč, če mu zmanjka :)



Hvala. :)

black ice ::

Lahko narediš tudi swap file. Za virtualko priporočam Lubuntu, deluje tudi z 512MB RAMa.

fosil ::

Ozric je izjavil:

Morda bo koga zanimalo, Linux Mint 17 "Qiana"... http://www.linuxmint.com/

No sedaj je pa zunaj končna verzija Mint 17.
Tako je!

Ozric ::

fosil je izjavil:

Ozric je izjavil:

Morda bo koga zanimalo, Linux Mint 17 "Qiana"... http://www.linuxmint.com/

No sedaj je pa zunaj končna verzija Mint 17.



Morda kak nasvet kako namestiti Realtek HD Audio Driver na Mint 17?

borča ::

Pozdravljeni. Ne vem, če sem v pravi temi pa vendar bom poskusil. Na PC sem namestil Ubuntu sedaj pa nenehno poslušam pripombe od hčera in žene, ker Libre Office ni kompativilen s MS Office ter Sims 4 ne delujejo. Poskušal sem z wine vendar tudi to ni funkcioniralo. Preden ponovno na PC namestim winse sem rekel, da probam še dual boot. Kakšen nasvet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borča ()

GTX970 ::



Sims 4 under funtoo gentoo/GNU Linux, wine-1.7.29 (Compholio),
install vcrun2010, vcrun2012 and vcrun2013 from winetricks , with my nvidia I need disable GLSL or I get black textures in game !!!!
Record with OBS

tako da bi moralo delati tudi pri tebi


office
http://wps-community.org/download.html


http://www.digitaltrends.com/computing/...
Kingsoft Office Free (Windows/Linux) -- Free
If Kingsoft Office often seems like a Chinese knock-off of Microsoft Office, that's because it essentially is. The software, developed out of Hong Kong, runs like a stripped version of Microsoft's program and houses the three basic Microsoft Office counterparts for Word, Excel, and PowerPoint (aptly dubbed Writer, Spreadsheets, and Presentation). Although its features and three attractive interface options almost seem to directly reflect Microsoft Office at times, there are enough variations and customization options for it to stand on its own. Furthermore, the software is quick, compact, and compatible with a laundry list of file formats including DOC and XLS. Aside from the basic features and phenomenal support for first-time users, Kingsoft Office Free also includes the ability to create multi-page ebooks, convert PDF files, add watermarks, and manage tabs among a bevy of other notable tasks. Plus, few other freemium office suits provide integrated file backups and complimentary mobile apps for Android and iOS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

borča ::

Hčera ima originalen Sims 4 DVD. Ko zaženem setup.exe prične z namestitvijo, do prvega zaslona s predstavitvijo in gumbom nadajluj vendar, ko le tega pritisnem se ne dogaja nič več!? Na Ubuntu forumih sem dobil neka uber zakomplicirana navodila, ki so preveč zame saj mi ne dela nič kakor tam piše!?

https://appdb.winehq.org/objectManager....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 16.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5412637 (9999) Ozric
»

Tu je Ubuntu 15.10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4918511 (13031) Ozric
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13820861 (13861) Apache90
»

Izšel Ubuntu Linux 14.04 LTS (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5721412 (16732) driver_x

Več podobnih tem