» »

ktere rame naj kupim

ktere rame naj kupim

mihec87 ::

Izbiram med corsair in twinmos in sicer 2x512 in sicer uparjene za v dual nacin.Ktere se mi bolj splaca kupit aja pa kaksne so kj cene k sm gledu pr jae pa nic ne najdem za corsaira.

boštjan ::

V taipanu poglej za corsair uperjene, pa saj jih JAE tudi ma,le da ne piše da so uperjeni,samo pokliči prej

mihec87 ::

aha torej bolje da uzamem corsaira

mihec87 ::

No zdj pa vprasanje na kaj morm bit previden pri nakupu corsair rama vzel bi 2x256 uparjenega.Na kaksne oznake al pa kj takiga k nekje sm neki baru da ma corsair neke low latency rame al ka ze.Tk da djte mi povedat na kaj morm bit previdn pr nakupu.

mihec87 ::

a noben nic ne ve al kaj

BaRtMaN ::

Ah, ti se samo prepričaj, da so PC3200 (200MHz). Sicer mi pa tudi PC2700 (333MHz) tečejo na prvotno omenjeni frekvenci pri timingih 2,2,2,5. Kupil sem pri JAE, ker so bili pred 3emi meseci le par jurjev dražji od TwinMOSa. Imam 2 palčki po 512MB v dual channel, sploh ni nujno, da sta uparjena.

A mi lahko kdo pove razliko med uparjenimi in navadnimi rami v dual channelu?

mihec87 ::

aha ql a velajo tut pc3700

BaRtMaN ::

Pomoje ni potrebe po tem. Če kupiš PC3200 orsair, boš več kot zadovoljen.

monster-x ::

BaRtMaN: Mislim, da so uparjeni (TwinX) stestirani, da delajo hitreje v dual channel.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

TribesMan ::

Uparjeni so samo zato da ne bi bilo slučajno kakih problemov z "neujemanjem" dveh ploščic... K hitrosti pa uparjeni RAMi ne prinesejo ama ništa... Uparjeni al ne Corsairi ti bodo definitivno dobr delal... Twinmosi so pa bolj igra na srečo... Sam z mal znanja in truda lahko vsake RAMe daleč priteraš.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mare87 ::

Jaz se tudi ne morem odločit katere naj kupim. Mislil sem, da bi kupo TwinMOS (ch 5) al pa Corsair PC 3200. Imam Abit NF7(S) V 2.0 matično in se bolj nagibam k TwinMOSu, ker sem nekje prebral, da so imeli Corsairi neke probleme s to plato? In še cenejši so TwinMOSi. Kaj zdaj vzeti, da pridem do 220+ Fsb? Če ne pa L12 mod pa Apic disabled, Interface disabled.

Ps: Ve kdo mogoče če so na tistih TwinMOSi, ki jih Mlacom prodaja za 12.500 sit (256 mb) Winbond CH 5 čipi?

TribesMan ::

Z Twisterji 3700 (okoli 21kSIT) boš definitivno prišel čez 220MHz z to plato. 233 tud ni tak problem, kej več pa z veliko sreče in dobrim napajalnikom.

LP

TribeMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

twinmos/winbond 256MB nimajo več v mlacomu in ne v eventusu.

DjTonic ::

Zanima me kaj se bolj splača. Recimo Twisterji 256MB PC3700 stanejo 21k Sit se pravi da 2 kosa prideta 42kSIT za ta denar pa pri taipanu že prodajajo Corsairje PC 3700 (42.620 SIT), ki imajo gor čipe Samsung TCCC in so po nekaterih mnenjih boši od Windondowih BH-5. Corsairjevi PC3500 so še pa za približno par k SIT dražji. Kakšne čipe pa imajo ti gor? (Baje so bolši) Kaj pa Twisterji, HyperX-i? Kaj se bolj splača?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

mare87 ::

Mam Chiefteca 420w, ki mislim, da bi mogo zadostovat:)). Kaj pa Twisterji PC 3500 niso dobri? Pa kje bi še lahko nabavo Twisterje, razen v Mlacomu?

boštjan ::

eventus

DjTonic ::

Dobim lahko tudi pomnilnik proizvajalca OCZ Technologies, ki velja tudi za sam vrh. Pomnilnik je čisto enak kot na spodnji povezavi. Samo moti me to, da je ful dragi;(( EL DDR PC-3500 256MB CL2 (2.5V na 2-3-3 2T) z bakrenimi hladilniki in 4,5n rami jih dobim za 27k z pošiljanjem vred. Bom raje kr v slo kupil. Test na Guru3D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

TribesMan ::

OCZ je sicer po testih zelo dober (baje pošiljajo na teste "boljše" RAMe), ampak v real life se pa ponavadi ne obnesejo. Ubistvi so neki tazga kot Twinmos, Geil, ipd... Elita je še vedno Mushkin, Corsair, Kingston. Definitivno so predragi za tako velikost.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere rame kupt???

Oddelek: Kaj kupiti
251960 (1296) TommyLee
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382670 (1606) DimmniBurek
»

Nakup pomnilnika za 40k

Oddelek: Kaj kupiti
241879 (1520) mloncar
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308750 (6478) WhiteWolf
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077080 (5212) mare87

Več podobnih tem