» »

Perspektivna področja računalništva

Perspektivna področja računalništva

«
1
2

i33a ::

Pozdravljeni, sem študent 2. letnika računalništva na FRI. Poleg stvari, ki jih imamo na faksu bi se rad naučil še česa, da bi npr. do poletja začel delati v kakšnem podjetju in tako dobil tudi kakšne praktične izkušnje. Katera področja so trenutno "vroča" oz. katera priporočate?

hojnikb ::

app dev.
#brezpodpisa

Smurf ::

Nekaj kar povezuje vec podrocij Racunalnistvo + se eno podrocje (elektrotehnika, strojnistvo, matematika, fizika, kemija, ...)

jype ::

i33a> Katera področja so trenutno "vroča" oz. katera priporočate?

Če hočeš samo IT, potem distribuirani sistemi. Ves software, ki je med fizičnimi računalniki in aplikacijami, ki jih imenujejo "Cloud".

i33a ::

Aha, hvala za odgovore.
Pač ni pogoj samo IT, ampak bi pa rad, da bi bilo nekaj, kar se da naučiti v parih mesecih(seveda z določeno mero predznanja iz programiranja ipd.). Pač nek cilj je, da bi do poletja/poleti delal nekaj povezanega z smerjo študija. Da dobim neke izkušnje in reference že tekom študija, ker opažam da so le te praktično nujne ob iskanju kasnejše zaposlitve.
Je tudi kak bolj konkreten predlog/tehnologija, ki jo priporočate?

guess_who ::

Machine learning (še posebej deep learning), AI in orodja oz. platforme, ki omogočajo čimbolj učinkovito implementacijo le tega (CUDA, OpenCL). Glede na ves "fuss" okrog IoT velja omeniti še vgrajene sisteme (embedded systems) pa še kaj bi se našlo.

Smurf ::

guess_who je izjavil:

Machine learning (še posebej deep learning), AI in orodja oz. platforme, ki omogočajo čimbolj učinkovito implementacijo le tega (CUDA, OpenCL). Glede na ves "fuss" okrog IoT velja omeniti še vgrajene sisteme (embedded systems) pa še kaj bi se našlo.

Machine learning (ali pa vision, ceprav bi lahko rekli da vision spada pod to kategorijo) se mi zdi neko podrocje, v katero nekako zaide vecina FRIjevcev, pa ne vem cisto zakaj.

jype ::

Ker je za CS ljudi to edino vidno področje, kjer se reči premikajo, IMO.

Je pa to v veliki meri znanost in manj tehnika, v primerjavi z ostalimi področji v IT.

HotBurek ::

Medicina oz. naprave v medicini (razvoj vmesnikov, servis, ...)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Invictus ::

Če si dober je na svojem področju, potem ni panike za perspektivo ... Seveda je super če te zadeva zanima ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sc0ut ::

SAP
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

harvey ::

HotBurek je izjavil:

Medicina oz. naprave v medicini (razvoj vmesnikov, servis, ...)

Ja sploh v povezavi s storitvami e-zdravja pri nas, je tole trenutno perspektivno področje, vendar se jih tu trenutno že kar nekaj gnete za vse nacionalni projekt e-zdrav. E-karton, e-naročanje, e-recept je že, samo portala še ni (od decembra 2015, je napoved prestavljena na pomlad 2016) na katerem bi vpogledal v zapisane podatke kot je obljubljeno z vzpostavitvijo enotne točke e-zdravje.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Invictus ::

Sc0ut je izjavil:

SAP

Če imaš 3000 EUR da greš delat certifikat ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blinder ::

nobena firma te ne bo uzela 'da si nabiras izkusnje'. Ne bodo te uzeli po studiju ko bos imel diplomo v roki, se toliko manj te bodo uzeli ko se studiras. Poglej si zaposlitvene oglase kjer dajejo sanse tudi tistim ko nimajo se 5+ let izkusenj in igraj svojo stavo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

HotBurek ::

@harvey bolj sem imel v mislih na primer roche.com ali hocoma.com

Te lokalne burleske bi jst vzel bolj za zabavo ob jutranji kavi :)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

harvey ::

HotBurek je izjavil:

@harvey bolj sem imel v mislih na primer roche.com ali hocoma.com

Te lokalne burleske bi jst vzel bolj za zabavo ob jutranji kavi :)

To pa itak, vse postaja res bolj smešno....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Sc0ut ::

Invictus je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

SAP

Če imaš 3000 EUR da greš delat certifikat ...

Tolko potem v 1 mescu zasluzis.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Smurf ::

@jype
Se strinjam bolj ali manj.

@OP Ce razmislas v smeri programiranja, ti pomoje trenutno niti ni treba izbirati podrocja. Po mojem mnenju ti bi najbolje koristilo, da se pridruzis nekemu projektu, kjer probas dodati se svoj del. Pri tem se bos naucil sodelovati, brati tujo kodo, version control, izboljsal bos svojo kodo, dobil bos izkusnje z delanjem na vecjih projektih.

A je to open source projekt, random firma ali pa razvojni projekt na faksu, pa je pomoje dokaj vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

2f4u ::

Dobro vprašanje in podobno sem iskal tržno nišo in nove tehnologije, ki prihajajo... "nisem še našel".

@SAP, /15let uporabljam SAP/.
moram rečt, da sem razočaran nad administratorji in strokovnjaki v SAPu; prodajajo concept in rešitve, ne slišijo pa potrebo uporabnika ali pa organizacije same zaklenejo, nimaš avtorizacije. Maš ferarija, pa ključ, ne pustijo pa ti vseh prestav uporabljat. V 3h firmah so iste transakcije in vsem prodajajo enak SW - vse firme pa mislijo, da je samo njihov takšen.. poseben...

@Medicina /delal 8 let v razvoju medicinske opreme 3kategorije/,
FDA, ISO predpisujejo hudićevo visoke standarde za SW naprave. "Change controling" & Scripte so noro zahtevene. Poveži se s kom v UK. So link med Eu in USA. Rusije ne poznam.

@Kontinenti
Oziraj se na področje Rusije, Indije in Azije. So daleč bolj moćni kot populacija in je IT uff na visokem nivoju.

Alternative:
Preglej / spremljaj patente, ki prihajajo, ti izdelki bodo zanimivi v 3+letih. To kar vidiš tam danes bo na trgu nekje čez 2 leti.


Še Moj osebni Nasvet:
In, če si študent - potem LETI PTICO, ne delaj, prvoš si žuriranje pa "spoznavaj naravo" :)

jype ::

2f4u> In, če si študent - potem LETI PTICO, ne delaj, prvoš si žuriranje pa "spoznavaj naravo" :)

Meni so tudi to svetovali, pa k sreči nisem poslušal.

technolog ::

Oracle BPM. Baje primanjkuje ljudi, ki to znajo.

http://www.oracle.com/us/technologies/b...

Jerry000 ::

jype je izjavil:

2f4u> In, če si študent - potem LETI PTICO, ne delaj, prvoš si žuriranje pa "spoznavaj naravo" :)

Meni so tudi to svetovali, pa k sreči nisem poslušal.

No, v meji normale lahko :)

Invictus ::

Sc0ut je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

SAP

Če imaš 3000 EUR da greš delat certifikat ...

Tolko potem v 1 mescu zasluzis.

Potem si se pa slabo prodal ;). Noben SAP svetovalec ne bo delal za 3000 EUR/mesec :D.

Problem je, ker en certifikat ni dovolj. Narediti moraš pravi skupek certifikatov za področje, ki ga znaš. To pa je lahko tudi 3-5 certifikatov.

BTW, SAP freelancerji še vedno dobijo tam cirka 800-900 na dan. Tako da 3000 EUR je nekako 3-4 dnevna tarifa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Damiani ::

Perspektivno je področje ki te najbolj veseli. Ne glede na to če jo programiranje za mobile, web, mikrokontrolerji, umetna inteligenca, igre, omrežja, administracija,...

Poskusi sam ugotoviti kaj te najbolj veseli in raziskuj v omenjeni smeri.

bajsibajsi ::

2f4u je izjavil:

@SAP, /15let uporabljam SAP/.
moram rečt, da sem razočaran nad administratorji in strokovnjaki v SAPu; prodajajo concept in rešitve, ne slišijo pa potrebo uporabnika ali pa organizacije same zaklenejo, nimaš avtorizacije. Maš ferarija, pa ključ, ne pustijo pa ti vseh prestav uporabljat. V 3h firmah so iste transakcije in vsem prodajajo enak SW - vse firme pa mislijo, da je samo njihov takšen.. poseben...


Se strinjam z napisanim, ampak so (vsaj) delno za to krivi uporabniki oz. naročniki sami. Obstajajo tudi drugi ERP sistemi kot SAP, kjer interakcija med uporabniki, njihovimi zeljami in izvajalcem, poteka na nekem razumljivem in upostevanem nivoju; pogosto na zeljo narocnika (nenazadnje se to tudi placuje). Imamo pri nas nekaj taksnih ponudnikov celovitih resitev, ki skrbijo in informacijsko podpirajo vecje slovenske firme in zavode ter ti ne vsiljujejo svojih organizacijskih in delovnih procesov glede na - ze prej - sprogramirane module, ki jih pred tabo uporablja 4985734578 firm.

Invictus ::

2f4u je izjavil:


@SAP, /15let uporabljam SAP/.
moram rečt, da sem razočaran nad administratorji in strokovnjaki v SAPu; prodajajo concept in rešitve, ne slišijo pa potrebo uporabnika ali pa organizacije same zaklenejo, nimaš avtorizacije. Maš ferarija, pa ključ, ne pustijo pa ti vseh prestav uporabljat. V 3h firmah so iste transakcije in vsem prodajajo enak SW - vse firme pa mislijo, da je samo njihov takšen.. poseben...

SAP ni software, ki bi se prilagajal butastim zahtevam uporabnikom. Ponavadi firme spremenijo poslovne procese, da se lažje prilagodijo SAPu.

A se tebi sploh sanja kako kompleksna zadeva je to?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jerry000 ::

Zdej bom pa vseku...kaj sploh je SAP :)?

i33a ::

-SAP vsaj zaenkrat zaradi tega, ker nimam par tisoč evrov za te certifikate, pa tudi zaradi kompleksnosti odpade. Morda se lotim tega kasneje.
-Tudi strojno učenje/umetno inteligenco bom bolje spoznal v tretjem letniku in načrtujem, da tudi na magisteriju.
-Medicina me zanima, a niti ne vem kje in kako bi se lotil kakšne takšne zadeve.

Po ogledu nekaj oglasov, sem videl da se kar nekaj išče JavaScript.
Je realno, da bi se v pol leta naučil(poleg faksa seveda) dovolj, da začnem delati nekaj uporabnega. Mogoče bi se lahko pridružil še kakšnemu projektu na faksu. Kakšna se vam zdi da ideja?

Invictus ::

SAP se ne moreš lotiti. Moraš iti nekam delat. Software je težko dobiti, dokumentacijo isto ...

Ti se kar nauči javascripta. Še bolje pa bo če se boš naučil programiranja. Potem bo vsak nov jezik mala šala ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

i33a ::

@Invictus
Aha, no super. Naučil programiranja? Misliš reševanje nalog na Project Euler itd. ali kaj drugega?

harvey ::

Jerry000 je izjavil:

Zdej bom pa vseku...kaj sploh je SAP :)?

SAP wiki. Če boš v kakšen večjem podjetju ali multinacionalki se boš gotovo srečal s tem, ali kot uporabnik ali pa kot administrator.:D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Invictus ::

i33a je izjavil:

@Invictus
Aha, no super. Naučil programiranja? Misliš reševanje nalog na Project Euler itd. ali kaj drugega?

Uporabi Google in knjižnico, pa boš našel dovolj materiala ...

Drugače pa Donald Knuth ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bajsibajsi ::

Invictus je izjavil:

Ponavadi firme spremenijo poslovne procese, da se lažje prilagodijo SAPu.


Kar samo po sebi ni nujno a priori prednost.

Zgodovina sprememb…

jype ::

i33a> -Medicina me zanima, a niti ne vem kje in kako bi se lotil kakšne takšne zadeve.

Pojdi na medicinsko fakulteto in vprašaj, če rabijo koga, ki zna programirat za kakšen projekt.

garamond ::

i33a je izjavil:

-Medicina me zanima, a niti ne vem kje in kako bi se lotil kakšne takšne zadeve.
Strojno učenje + umetni vid + medicina -> https://www.kaggle.com/c/second-annual-... Za lastno veselje lahko kaj začneš, zraven so tudi skoraj osnovni tutoriali za začetek.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Sc0ut ::

Invictus je izjavil:

2f4u je izjavil:


@SAP, /15let uporabljam SAP/.
moram rečt, da sem razočaran nad administratorji in strokovnjaki v SAPu; prodajajo concept in rešitve, ne slišijo pa potrebo uporabnika ali pa organizacije same zaklenejo, nimaš avtorizacije. Maš ferarija, pa ključ, ne pustijo pa ti vseh prestav uporabljat. V 3h firmah so iste transakcije in vsem prodajajo enak SW - vse firme pa mislijo, da je samo njihov takšen.. poseben...

SAP ni software, ki bi se prilagajal butastim zahtevam uporabnikom. Ponavadi firme spremenijo poslovne procese, da se lažje prilagodijo SAPu.

A se tebi sploh sanja kako kompleksna zadeva je to?


Zahteve niso butaste, zahteve samo optimizirajo default funkcije ki jih daje SAP. Glede plače sem mislil na zaposlene programerje/konzultante, ne freelancerje
Poleg tega se da v SAP-u doprogramirat svašta, navsezadnje ABAP uporablja vse funkcije ki so tudi v drugih jezikih. Pa še gui za enduserja se zdaj lahko poenostavi preko webforme.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

sisemen ::

jype je izjavil:

i33a> Katera področja so trenutno "vroča" oz. katera priporočate?

Če hočeš samo IT, potem distribuirani sistemi. Ves software, ki je med fizičnimi računalniki in aplikacijami, ki jih imenujejo "Cloud".


"Cloud" je samo se en prenapihnjen balonček, ki se bo vsak čas razpočil. Load balancing (razno razni) je znan ze od nekdaj, kar pa jype propagira, je samo še en buzzword, na katerega se je prijelo kupe neukih, da ne rečem cepcev, ker ima zadeva REST (tm) interface. Če nočeš biti muha enodnevnica, beži stran od tega. Enako kot "elastic search", razne "nosql" baze itd, kot tehnologije, ki se jih zaradi neznanja tako uporabnikov kot propagatorjev, nekriticni vsi uporabljajo, brez razmisleka, ker hocejo biti v korak s časom. In potem preskakujejo iz zadnjega buzzworda v naslednjega, upajoč, da se v množici nakladačev, tudi za njih najdejo drobtine. Ne torta. Drobtine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

jype ::

sisemen> balonček, ki se bo vsak čas razpočil.

Če se naslednjič oglasiš, ko bo balonček počen, bo kar dobro.

sisemen ::

jype je izjavil:

sisemen> balonček, ki se bo vsak čas razpočil.

Če se naslednjič oglasiš, ko bo balonček počen, bo kar dobro.


Heh, jype, saj poznas osnove ekonomije, ne? Ce tam kjer je en plačljivi sekret, postavis se enega in potem se tretjega, kmalu vse trije crknejo, ker ni dovolj "sralcev". In mislim, da področja clouda ne bi mogel bolje opisati, meglo prodajajo in eni in drugi, ter se trapljajo po ramenih kako cool so. Aja pa imajo REST (tm) interface, pa stojijo na vseh "shoulders of giants" (ki stojijo na trhlih tleh), kar se jih najde na OSS sceni... :)) Pa saj zate se ne bojim, verjetno imas dovolj znanja, da bos nasel naslednjega idiota, ki propagira buzzworde, in ga molzel, po parazitsko, dokler ne crkne, potem se bos pa premaknil naprej, OPu pa to ne bo uspelo, je še preveč zelen. Tako, da, usmili se ga in mu ne dajaj butastih predlogov. Je pribljizno tako, kot da bi mu pred kaksnim letom rekel, naj gre bitcoine (tm) minat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

sisemen ::

Invictus je izjavil:

Ti se kar nauči javascripta.


Še en, ki propagira četrti sekret. Ker je ful profitabilno, ce si eden od tistih, ki padejo ven iz vsake kante v katero brcnes.

sisemen ::

i33a je izjavil:

Kakšna se vam zdi da ideja?


Uh, ideja je katastrofa. Slovenski faksi vzgajajo znanstvenike, z redkimi izjemami, brez kakrsnekoli podlage na dejanskih potrebah trga, prfoksi pa bi na komercialnem trgu umrli od lakote (vsa čast izjemam, nekaj jih je). Najdi si delo, v firmi, ki se ukvarja s čimbolj raznovrstnimi zadevami, da si napolnis CV. Najdi si, kaj te zanima, hoby projekti doma, če tega ne najdeš, si najdi drug faks, IT je tako prenasičen z raznimi povprečneži, da pozabi na kaksne moznosti, ce si eden od njih. Koplji po cudnih zadevah, ki ti jih bodo danes vsi odsvetovali (c, c++), majhna verjetnost, da boš dovolj dober, da se boš s tem zaposlil, si se ze prepozno lotil, ti bo pa v drugih jezikih jasno zakaj so napisani kot so, kaj se dogaja zadaj in tukaj bos dobil "edge". Ne pa sanjat, da bo preprosto, dejansko se boš odpovedal dobremu delu normalnega lifa in moral biti hudo delaven (ti takole povem, če boš imel toliko dela z ostalim, da faksa ne boš MOGEL (!) končati, si na dobri poti), če pogledam zase, koliko sem imel v tvojih letih izkusenj, se mi zdis izgubljen primer. Samo ne si jemati, k srcu, večino tvojih "sošolcev" je enakih, na generacijo FRI sproducira dva ali tri dobre, ostali pa se petelinijo kaj znajo, so pa v večini neuporabni in kidajo gnoj po raznih firmah, ki so se jih upale zaposliti. Čeprav bodo tule vehementno zatrjevali, da jim je faks dal "širino" (tm).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

HotBurek ::

Čeprav bodo tule vehementno zatrjevali, da jim je faks dal "širino" (tm).

Na diplomo si pozabil. Diplomo!!

Pa dvomim, da bo množici po godu kaj/kar pišeš... Čeprav je nekaj resnice na tem "oblaku", ki je predvsem odraz tega, da je toliko ljudi v ITju, ki ni sposobnih vzdrževat 10 strežnikov on-site. In kot posledica postane "oblak" izgovor, da "tam bo pa vse avtomatsko boljše in lažje".

Če nimaš osnov pošlihtanih, lahko greš tudi v obljubljeno kul "Ameriko". Verjetno pristaneš še na slabšen.

i33a; (na)uči se nekaj, kar te zanima. (Čisto random na pamet) Razvij sistem elektronskega cestninjenja, pa dobiš na vsakega, ki gre čez "gate" 1 cent. Ali pa mobilni telefon ki bo imel tri funkcije (call, on, off) za starejše ljudi.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

jype ::

sisemen> In mislim, da področja clouda ne bi mogel bolje opisati, meglo prodajajo in eni in drugi, ter se trapljajo po ramenih kako cool so.

Če ne veš kaj je cloud, potem ni čudno, da gojiš take zablode. Cloud je elastična in programabilna infrastruktura, ki močno poveča učinkovitost ITja in omogoča bistveno večjo fleksibilnost, kar izrazito olajša hitro rast podjetij, ki jo izkusijo.

čuhalev ::

Dosedaj sem moral sistem še vedno zaustaviti preden sem uporabil omenjeno elastičnost, ali pa je elastičnost skrito v stranki. Torej mi neke učinkovitosti, olajšanja.

jype ::

jaakaa> Dosedaj sem moral sistem še vedno zaustaviti preden sem uporabil omenjeno elastičnost, ali pa je elastičnost skrito v stranki. Torej mi neke učinkovitosti, olajšanja.

Čudno, meni pa tega ni bilo treba že zelo dolgo. V resnici se sistemi bolj ali manj avtomatično prilagajajo obremenitvi (z zakupovanjem zahtevanih ali sproščanju nezasedenih kapacitet) že nekaj let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

čuhalev ::

Dobro zate, moj GNU/Linux 4.2.0 tega žal ne podpira.

jype ::

Seveda podpira.

Invictus ::

jype je izjavil:


Če ne veš kaj je cloud, potem ni čudno, da gojiš take zablode. Cloud je elastična in programabilna infrastruktura, ki močno poveča učinkovitost ITja in omogoča bistveno večjo fleksibilnost, kar izrazito olajša hitro rast podjetij, ki jo izkusijo.

Kot bi bral reklamo IBMa ;).

Dejstvo je da je oblak tukaj. Bil je že tudi prej, samo temu se ni tako reklo.

Prej je bil cloud na terminalih, zdaj pa so čez dali lep web vmesnik. V bankah to deluje od pamtiveka. Pa še kje.

Največja prednost clouda je, da se bodo firme znebile aplikacij na osebnih računalnikih, ki jih je lahko sesul vsak nov update OSa. In ker ne bodo rabile celega kupa ljudi, ki bodo hodili okoli s CDji, USBji, in včasih disketami ter inštalirali nove verzije. Pač manj dela za opice. Ja, da se vse updatat z remote strežnika, ampak koliko firm to ima? Bolj malo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

2f4u ::

Sc0ut je izjavil:

Invictus je izjavil:

2f4u je izjavil:


@SAP, /15let uporabljam SAP/.
moram rečt, da sem razočaran nad administratorji in strokovnjaki v SAPu; prodajajo concept in rešitve, ne slišijo pa potrebo uporabnika ali pa organizacije same zaklenejo, nimaš avtorizacije. Maš ferarija, pa ključ, ne pustijo pa ti vseh prestav uporabljat. V 3h firmah so iste transakcije in vsem prodajajo enak SW - vse firme pa mislijo, da je samo njihov takšen.. poseben...

SAP ni software, ki bi se prilagajal butastim zahtevam uporabnikom. Ponavadi firme spremenijo poslovne procese, da se lažje prilagodijo SAPu.

A se tebi sploh sanja kako kompleksna zadeva je to?


Zahteve niso butaste, zahteve samo optimizirajo default funkcije ki jih daje SAP. Glede plače sem mislil na zaposlene programerje/konzultante, ne freelancerje
Poleg tega se da v SAP-u doprogramirat svašta, navsezadnje ABAP uporablja vse funkcije ki so tudi v drugih jezikih. Pa še gui za enduserja se zdaj lahko poenostavi preko webforme.


Torej, ja, poznam zadevo žal tako kompleksno, da bom počas začel nazaj ponujat rešitve v SAP. Bom kuril čas za nekaj kar mam pun k. Potrebujemo koncepte za lažji pretok CAD podatkov. ERP je eno. Nisem aktiven v slo; podporo naj bi imel preko matične firme, ki me je popokala. Kdo je kontakt v SLO na SAP konceptenm nivoju?

Torej, ZAKONODAJA in finančni procesi po državah je ena stvar, logistika podobna med vsemi, potem pa smo tukaj tehniki... CAD/CAM/CAQ, .... v pravem pomenu. Od kosovnic do target systemov. Reuporaba CAD podatkov. Tu SAP pogrne na celi črti. Al pa kvaliteten iskalnik (moja specialiteta), v vsej množici klasifikacij, long textov, change management, WF.... kako najti pravi podatek. Ej, govorimo o 10k+ zaposlenih. Pa govorim o resničnih SAP gui uporabnikih, ne NetWeaver!

Kaj je merilo plačila? Certifikati? Boga mi, upam da se ne srečava.
Moje mnenje, en "SAPovec" naj bo toliko plačan, kolikor prihrani delo uporabnikom SAPa! Tistim, ki kot primarna operativa prinese dobićek podjetju.

thramos ::

Invictus je izjavil:


Največja prednost clouda je, da se bodo firme znebile aplikacij na osebnih računalnikih, ki jih je lahko sesul vsak nov update OSa.


Zdaj jih pa usuje vsak update brskalnika. ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ekonomija ali finančna matematika in nato možnost za tujino

Oddelek: Šola
344011 (3152) blackbfm
»

Pricakovano placilo - delo v tujini (NEM)

Oddelek: Loža
183836 (2841) harmony
»

SAP svetovalec - delo

Oddelek: Loža
53360 (2853) Yohan del Sud
»

ERP (SAP) in optmizacija poslovnih procesov

Oddelek: Programiranje
366388 (6388) Mavrik
»

Višina plače? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5015609 (11832) kulSMS

Več podobnih tem