» »

Poli vs Ptujska posebna

Poli vs Ptujska posebna

«
1
2

giovanni_ ::

Zdravo
Rad bi prišel do informacij, kakšna je razlika med Poli in Ptujsko posebno. Edina razlika, ki sem jih uspel ugotoviti je:

    Poli je dražja
    Ptujska ima več mesa

Vse ostalo je identično na prvi pogled. V Perutnini Ptuj mi ne odgovarjajo na maile :). Sumim da je Poli dražja, ker je brand ampak me zanima če je temu tako.
Merkator1
in vrednosti - iz Merkator webshop.
vrednosti

showsover ::

👍 Čakamo rezultate analize 😉

Ales ::

Že dolgo nisem konzumiral ne ene ne druge, tako da vprašanje: se razlikujeta po okusu?

Ker če se, je poleg male razlike v vsebnosti piščančjega mesa, najbrž razlika le v recepturi. Malo drugačne začimbe, drug okus, drug brand in druga cena.

Ni kaj dosti tu za razglabljat. Cene izdelkov tako ali tako niso neposredno povezane le s stroški, odvisne so še od drugih svari. Trgovci pravzaprav zaračunajo toliko, kot mislijo, da bo še šlo čez pri kupcih.

Invictus ::

Saj je isto. Dostikrat je Merkatorjev izdelek še boljši.

Je pa to subjektiven test.

Fora nižje cene je prdvsem v tem, da nekdo kot Merkator, naroči lot in ga plača takoj. Denar proizvajalec ne dobi šele ko se izdelek proda. Zato pač cenejši..
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

drvo ::

Poli je boljšega okusa. Sploh ni debate.

giovanni_ ::

Invictus je izjavil:

Saj je isto. Dostikrat je Merkatorjev izdelek še boljši.

Je pa to subjektiven test.

Fora nižje cene je prdvsem v tem, da nekdo kot Merkator, naroči lot in ga plača takoj. Denar proizvajalec ne dobi šele ko se izdelek proda. Zato pač cenejši..


Tukaj ni debata Merkator in originalni produkt - to je jasno.
Ampak Poli in Ptujska = isti proizvajalec :) Mogoče kdo iz IT iz Perutnine Ptuj bere.

starfotr ::

Vem, da je imel diskontni trgovec v svoji ponudbi izdelek, sladoled. Ki je bil zelo podoben (vonj, tekstura, pakiranje) kot zelo znana blagovna znamka sladoleda oz. mlekarn.

Diskontni je bil cenejši, vendar ogabno sladek. Prav očitna razlika v okusu je bila. Tako, da se ne bi zanašal na to, da je izdelek trgovske blagovne znamke enak, kot tisti, ki ima zadaj neko drugo prodajno znamko.

Ravno tako izdelek lahko ni enak izdelku, četudi sta obe blagovni znamki istega proizvajalca. Če ne drugega imajo normalno in nizkocenovno različico, kar vidimo tudi pri blagovnih znamkah mobilnih operaterjev ipd.

Lahko pa je isto sranje, drugo pakovanje. Kdo bi vedel.

no comment ::

Slotek in nakupovanje "specifikacij".

Kupiš tisto, ki je TEBI boljša. Obični špeh, torej...

IL_DIAVOLO ::

Jem samo slimfit, ker ne smrdi, ni mastna in se ne reze ko zolca :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

m0LN4r ::

Po cem pa ma to sploh okus?

Jaz sem pa pred kratkim za poskus nabavil "dimljen" poli, svetovna leta boljsi zmah, kot navadni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kuall ::

Ales je izjavil:

Cene izdelkov tako ali tako niso neposredno povezane le s stroški, odvisne so še od drugih svari. Trgovci pravzaprav zaračunajo toliko, kot mislijo, da bo še šlo čez pri kupcih.


Ne sklepat, da drugi delajo tako kot ti.
Dražje meso pri poštenih ljudeh, kar večina je, pomeni, da je bolj zdravo in da so živali bolj uživale.

PacificBlue ::

kuall je izjavil:

Ales je izjavil:

Cene izdelkov tako ali tako niso neposredno povezane le s stroški, odvisne so še od drugih svari. Trgovci pravzaprav zaračunajo toliko, kot mislijo, da bo še šlo čez pri kupcih.


Ne sklepat, da drugi delajo tako kot ti.
Dražje meso pri poštenih ljudeh, kar večina je, pomeni, da je bolj zdravo in da so živali bolj uživale.


Sigurno. Še posebej zadnje sekunde

kuall ::

Redim živli in vem o čem govorim. Ceneje je, če živali strpaš na majhen prostor in jim daješ poceni hrano.
Drago pa jim je odmerit velik kos pašnika in če skrbno pripravljaš hrano.

Npr jajca je nujno kupovat samo od pašnih kokoši!

m0LN4r ::

Da bodo keksi bolj rumeni!!!
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kvinta ::

Kak lahko jete te klobase sploh ;((
A.C.A.B

bambam20 ::

A to pa nikogar ne moti, da pri POLI klobasi na mesu občutek kosmatosti?

c3p0 ::

Oboje so mesni odpadki, razlika je le v dodatkih. Pa mogoče vprašaj v ruščini, niet razumiet.

bambam20 ::

Meljejo zraven perje? Tako se že okuša,kot da bi meso imelo perje zraven.

z3ro ::

Okus je pa seveda takšen kot ga v Etolu naredijo..

Matevz96 ::

m0LN4r je izjavil:

Da bodo keksi bolj rumeni!!!


Ne znam razložiti kaj je razlika ampak če si spečeš eno jajce klasične hlevske reje in eno iz pašne reje (če je le možno direktno od kmeta) boš videl razliko v okusu.
#hooldthedoor

bambam20 ::

Matevz96 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Da bodo keksi bolj rumeni!!!


Ne znam razložiti kaj je razlika ampak če si spečeš eno jajce klasične hlevske reje in eno iz pašne reje (če je le možno direktno od kmeta) boš videl razliko v okusu.



Mora biti razlika, če so iz hlevske reje hranjene zgolj s krmilno moko.

m0LN4r ::

Meni domaca jajca po okusu sploh niso dobra, prevec mocn rumenjak, premal beljaka. Kure kljucajo svoj drek cel dan, eh. pa crve, pa gliste, vse kar leze.

Kura rabi tudi optimum nutrition za optimalno jajce.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Goran's Blog ::

m0LN4r je izjavil:

Meni domaca jajca po okusu sploh niso dobra, prevec mocn rumenjak, premal beljaka. Kure kljucajo svoj drek cel dan, eh.


Seveda, da ti niso dobre ker si navajen tistega kupljenega sranja ;)

bambam20 ::

Od kdaj pa kure kluvajo svoj drek?

Aston_11 ::

bambam20 je izjavil:

Od kdaj pa kure kluvajo svoj drek?

Samo nemške kure

IL_DIAVOLO ::

Glede na količino jajc ki jih pojem, ni kmeta ki bi mi dobavljal jajca :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

WizzardOfOZ ::

bambam20 je izjavil:

Od kdaj pa kure kluvajo svoj drek?


Če ga posušiš in zmelješ pa daš med drugo hrano, ga vsega pojedo.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Glede na količino jajc ki jih pojem, ni kmeta ki bi mi dobavljal jajca :))

Ne poznaš tapravih kmetov.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Kripto mesi ::

Sej bi ga ti tudi požrl, pa še hvalil, kak je dobro.

bambam20 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Od kdaj pa kure kluvajo svoj drek?


Če ga posušiš in zmelješ pa daš med drugo hrano, ga vsega pojedo.



Ne poznam nobenga, ki bi kurji drek sušil in ga dal kuram jest. LOL.

m0LN4r ::

Goran's Blog je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Meni domaca jajca po okusu sploh niso dobra, prevec mocn rumenjak, premal beljaka. Kure kljucajo svoj drek cel dan, eh.


Seveda, da ti niso dobre ker si navajen tistega kupljenega sranja ;)
Sploh ni res, domaca jajca sem konzumiral do konca studentskih let. Presaltal sem pred kratkim 3-4 leta komaj.

To je spet una debata, k so domace klobase najboljse. Eh. Prevec subjektivna tema.

Tut ocvirki so nekaterim super, pa niso nic drugega kot 99,9% nezdrava segrevana mascoba tle je ze res debata, ce ni poli bolj zdrav od ocvirkov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

hahahaha lol!
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

WizzardOfOZ ::

bambam20 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Od kdaj pa kure kluvajo svoj drek?


Če ga posušiš in zmelješ pa daš med drugo hrano, ga vsega pojedo.



Ne poznam nobenga, ki bi kurji drek sušil in ga dal kuram jest. LOL.

Sej tega ne delajo majhni kmetje, bolj se je za vprašat, kako to zgleda v kaki jati, pivki,.... Če daš 20% dreka in 80% žita, si prišparal 20% žita. Na jajcih se pa definitvno še ne bo poznalo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

bambam20 ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Sej tega ne delajo majhni kmetje, bolj se je za vprašat, kako to zgleda v kaki jati, pivki,.... Če daš 20% dreka in 80% žita, si prišparal 20% žita. Na jajcih se pa definitvno še ne bo poznalo.


To pa možno. Nisem pomislil na to opcijo.

starfotr ::

Ha, če mi daš na izbiro poli ali pa ocvirke z mastjo, bi se zlahka odpovedal poli. Da me omenjam, da so mast in ocvirki svetlobna leta bolj zdravi, kot poli.

Pravzaprav se sploh ne spomnim kdaj sem nazadnje jedel tako močno procesirano hrano, kot je poli.

m0LN4r ::

bambam20 je izjavil:

Od kdaj pa kure kluvajo svoj drek?
Ze odkar obstajajo kmecke kure, katerim kmeti ne dodajo vitaminov vprehrano in so podhranjene, ker so prepuscene samemu sebi.





Dobro glej, da kaj ne spregledas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Meni domaca jajca po okusu sploh niso dobra, prevec mocn rumenjak, premal beljaka. Kure kljucajo svoj drek cel dan, eh.


Seveda, da ti niso dobre ker si navajen tistega kupljenega sranja ;)
Sploh ni res, domaca jajca sem konzumiral do konca studentskih let. Presaltal sem pred kratkim 3-4 leta komaj.


Jaz pa poleg domačih jajc, ne morem jest tudi domačih piščancev. Okus mi ne potegne. Pa majo tastari doma farmo piščancev, ampak če je res tak praznik, da si zaželim piščanca (mogoče 2 do 3x na leto), si grem "industrijskega" iskat v štacuno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Gagatronix ::

c3p0 je izjavil:

Oboje so mesni odpadki, razlika je le v dodatkih. Pa mogoče vprašaj v ruščini, niet razumiet.


Si spet malo prevec sosedovo Micko poslusal ?

m0LN4r ::

starfotr je izjavil:

Ha, če mi daš na izbiro poli ali pa ocvirke z mastjo, bi se zlahka odpovedal poli. Da me omenjam, da so mast in ocvirki svetlobna leta bolj zdravi, kot poli.

Pravzaprav se sploh ne spomnim kdaj sem nazadnje jedel tako močno procesirano hrano, kot je poli.
Ocvirki pa niso predelani sploh, zacne se pa z domaco svinjo, ki je to kar ti vec ne pojes, prave pomije in ostanke iz trgovine med drugim.
Dvomim, da nekdo mece hrano v bioloske odpake, ce ima svinje, ki to vse pozrejo :(
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Horas ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Glede na količino jajc ki jih pojem, ni kmeta ki bi mi dobavljal jajca :))


ne bi rajši potem samo beljake nabavljal? v šparu jih majo 0.5L.

starfotr je izjavil:

Ha, če mi daš na izbiro poli ali pa ocvirke z mastjo, bi se zlahka odpovedal poli. Da me omenjam, da so mast in ocvirki svetlobna leta bolj zdravi, kot poli.

Pravzaprav se sploh ne spomnim kdaj sem nazadnje jedel tako močno procesirano hrano, kot je poli.



8-O:O;((:))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

zobnik ::

nič predelanega ne jem, sploh pa ne poli in ptujske al kaj je že to zaena kemija, 20 let nazaj vem da so ble vrhunske

flyby ::

meh

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: flyby ()

Ppiisek ::

giovanni_ je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj je isto. Dostikrat je Merkatorjev izdelek še boljši.

Je pa to subjektiven test.

Fora nižje cene je prdvsem v tem, da nekdo kot Merkator, naroči lot in ga plača takoj. Denar proizvajalec ne dobi šele ko se izdelek proda. Zato pač cenejši..


Tukaj ni debata Merkator in originalni produkt - to je jasno.
Ampak Poli in Ptujska = isti proizvajalec :) Mogoče kdo iz IT iz Perutnine Ptuj bere.

Nisem IT in dvomim, da poznajo recepturo, ki je načeloma prosto dostopna vsakemu zaposlenemu z izjemo mešanice začimb.

Razlike?
-Manj maščob to je kožic
-Druge začimbe
-Drugo razmerje izkoščenega mesa in drugače izkoščeno
(Poli ima fino izkoščene hrbte, belo meso in ali bedra) Ostali ne PP brandi imajo bolj grobo izkoščevanje, kjer osnova ni samo hrbet, ampak tudi vratovina in še po možnosti poprej že mehanski odrez oz. Kar ostane od hrbta/prsnega koša - mali delež hrustanca, ter tudi prisoten večji del maščevja.

bambam20 je izjavil:

Matevz96 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Da bodo keksi bolj rumeni!!!


Ne znam razložiti kaj je razlika ampak če si spečeš eno jajce klasične hlevske reje in eno iz pašne reje (če je le možno direktno od kmeta) boš videl razliko v okusu.



Mora biti razlika, če so iz hlevske reje hranjene zgolj s krmilno moko.

Kurkuma je rešitev za bolj rumeno pecivo ;)

PS PP je istočasno z Revozem fasal kriptomalware - tako, da se jaz na IT glede karkoli v PP ne bi zanašal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ppiisek ()

Ppiisek ::

starfotr je izjavil:

Vem, da je imel diskontni trgovec v svoji ponudbi izdelek, sladoled. Ki je bil zelo podoben (vonj, tekstura, pakiranje) kot zelo znana blagovna znamka sladoleda oz. mlekarn.

Diskontni je bil cenejši, vendar ogabno sladek. Prav očitna razlika v okusu je bila. Tako, da se ne bi zanašal na to, da je izdelek trgovske blagovne znamke enak, kot tisti, ki ima zadaj neko drugo prodajno znamko.

Ravno tako izdelek lahko ni enak izdelku, četudi sta obe blagovni znamki istega proizvajalca. Če ne drugega imajo normalno in nizkocenovno različico, kar vidimo tudi pri blagovnih znamkah mobilnih operaterjev ipd.

Lahko pa je isto sranje, drugo pakovanje. Kdo bi vedel.

Poli nekaj časa nazaj za jugo po recepturi ni bil enak za zahod, sedaj je.

Mimogrede je pa PP pašteta in Hofer pašteta od PP po recepturi ista.

SuperKripto ::

priporocam ti, da se pozanimas za kemijsko sestavo izdelka in se pozanimas kaksen vpliv imajo. Vprasanje koliko bos potem bil navdusen nad izdelkom.

Kvinta ::

SuperKripto je izjavil:

priporocam ti, da se pozanimas za kemijsko sestavo izdelka in se pozanimas kaksen vpliv imajo. Vprasanje koliko bos potem bil navdusen nad izdelkom.


Me res zanima kaj ti ješ ,če preverjaš kemijske sestave prehrambenih izdelkov LOL
A.C.A.B

mr_chai ::

A v poli salami sploh je kaj mesa? Sm mislu da so not sam zmlete lesene gajbe, nekaj kurjega dreka, možganov, perja ter kljunov.

Gagatronix ::

zobnik je izjavil:

nič predelanega ne jem, sploh pa ne poli in ptujske al kaj je že to zaena kemija, 20 let nazaj vem da so ble vrhunske


Aha, zivis torej od lufta in dobre volje ? :)) Aja, ne, sej res, luft je kemija! /s

mr_chai je izjavil:

A v poli salami sploh je kaj mesa? Sm mislu da so not sam zmlete lesene gajbe, nekaj kurjega dreka, možganov, perja ter kljunov.


:)):)):))

starfotr ::

m0LN4r je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ha, če mi daš na izbiro poli ali pa ocvirke z mastjo, bi se zlahka odpovedal poli. Da me omenjam, da so mast in ocvirki svetlobna leta bolj zdravi, kot poli.

Pravzaprav se sploh ne spomnim kdaj sem nazadnje jedel tako močno procesirano hrano, kot je poli.
Ocvirki pa niso predelani sploh, zacne se pa z domaco svinjo, ki je to kar ti vec ne pojes, prave pomije in ostanke iz trgovine med drugim.
Dvomim, da nekdo mece hrano v bioloske odpake, ce ima svinje, ki to vse pozrejo :(


Kaj pa je pri domači masti procesirano? Maščoba je obdelana na toploti in to je to. Ničesar drugega. Hja, če kupuješ kupljeno mast v trgovini, tam je pa druga pesem, ker lahko dodajajo še kaj drugega ali kako drugače obdelajo.

Svinjska mast je vrhunska maščoba. Mnogo bolje, kot rafinirano sončnično olje.

r3dkv1c4 ::

m0LN4r je izjavil:

Meni domaca jajca po okusu sploh niso dobra, prevec mocn rumenjak, premal beljaka. Kure kljucajo svoj drek cel dan, eh. pa crve, pa gliste, vse kar leze.

Kura rabi tudi optimum nutrition za optimalno jajce.

Nimaš pojma.
Si sploh kdaj videl kokoš v živo?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

starfotr ::

V najbližje jo je videl samo na etiketi za jušno kocko.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Investicija v kmetijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
798091 (5579) GupeM
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20338885 (31678) nobodyelse
»

Slovenska tradicionalna hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8721449 (19798) ales85
»

Hrenovke - škodljive? Da ali Ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10228615 (25300) mojsterleo
»

Prehrana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20648185 (44519) Matev

Več podobnih tem