» »

Flash - kako dosečti izginitev objekta s klikom na njega?

Flash - kako dosečti izginitev objekta s klikom na njega?

pirx ::

Problem je sledeč: na layerih imam narisane kvadratke, ki so spremenjeni v Sybols, Behavior je pa določen na Graphic. Zanima me, kako narediti to, da ko klikneš na enega izmed kvadratkov, da bi ta izginil. Se to dela z ActionScriptom ali kako drugače? Tenks! :)

Tody ::

Am on click daš action script pa daš na efekt k ima alpha 100 %

pirx ::

To OnClick funkcijo sem že iskal vendar je nisem našel. Mogoče veš, kje se skriva? Ali jo pa ročno vpišem?

Tody ::

Ubistvu je bl jeba k z flashem ne delam že dolg (swish rox ! >:D ) Tko da se niti menijev ne spomnm več. Zadnji flash je bil 3.0 k je bil v mojih rokah tko da...

pivmik ::

Določen more bit kot Movie clip ali pa button, instance name pa dej naprimer okrogliKvadratek.
Nato pod ActionScript tega objekta napiši nekaj takega:

on(release) {
setProperty(_root.okrogliKvadratek, _visibility, false);
}

to pomeni v slovenščini:

ko(spustiš_miškin_gumb_iz_tega_objekta) {
nastaviLastnost(_root.okrogliKvadratek, _vidljivost, onemogoceno);
}

Ppovej če je v redu to.
LP, Gregor GRE^

pirx ::

Tenks za razlago!

Sem poskusil, ampak mi ob označbi kvadratka (ki je zdaj Movie Clip) v ActionScript oknu izpiše: Current selection cannot have actions applied to it.

Zadeva pa bi naj služila eni "igrici". Slika, npr. neke znane osebnosti, je prekrita s štirimi kvadratki, ki so s številkami po vrsti označeni. Oseba, ki igra to igro, se npr. odloči, da klikne na kvadrat št. 3. Četrtina slike se odkrije in ugiba, kdo ali kaj se skriva za za tem. Če mu ni jasno, klikne na drugi kvadrat po izbiri itd. Če pa ugane, pa bi še bil en gumbek, ki bi razkril vse kvadratke in sliko pod njimi.

Tazadnje ni tako važno, samo da se nekako ugotovi, kako s klikom "odstraniti" kvadrat :)

Lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

Tody ::

Probi SWISH če ti bo lažje oziroma bolj priročen ker ti ni treba vse na roke pa maš ful boljši. Seveda če si mazohist in pišeš html na beležnic to ni zate.:D

pirx ::

Hvala Tody, page sem na hitro presurfal, izgleda res dobro :) Jutri bolj podrobno. HTML že pišem ročno, o ActionScriptu pa pojma nimam ;) Lp!

pivmik ::

To sem napisal in ti verjetno nisi upošteval/sopregledal:
Določen more bit kot Movie clip ali pa button
V Properties kjer tebi verjetno pise Graphic spremenni na Movie Clip.
Potem ti ne bo vec pisalo "Current selection cannot have actions applied to it."

instance name pa dej naprimer okrogliKvadratek.
V Properties kjer pise instance name vpisi okrogliKvadratek


Sicer pa ti priporocam kak pripomocek ko je ta swish ki ga je omenil Tody.
LP, Gregor GRE^

pirx ::

Sorry, res je bla moja napaka :) Sem pol skužil, a pozabil napisati. Tako da dela. Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ECMAScript Harmony

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
83566 (2952) frudi
»

Odkrita ranljivost v Flashu omogoča pridobitev sistemskih privilegijev

Oddelek: Novice / Varnost
355626 (3526) fiction
»

interaktiven zemljevid v Flashu

Oddelek: Izdelava spletišč
61444 (1187) Dr X
»

Flash (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
754188 (3347) kleDo
»

flash

Oddelek: Omrežja in internet
9968 (902) Lunik

Več podobnih tem