» »

pc - to slow

pc - to slow

icecube ::

Fantje in dekleta ali mi lahko pojasnite tole:

Imam racunalnik amd xp1700+, 256DDR Ram 333mhz, hdd maxtor 80GB 5200rpm.

Imam obcutek da mi dela prepocasi, od cajta do cajta kar neki melje za brezveze itd. Sistem je nenavit, operacijski sistem je win2k(prej je bil winxp), programi pa niso lih omembe vredni.
Pri kolegu, ki ima podobno konfiguracijo, racunalnik deluje veliko bolje in ne vidim logike v cem je point. Nova instalacija nic ne pomaga, software pa tudi ni kriv, saj kot sem rekel ni gor nic posebnega, se najmanj pa spyware programckov. Gonilniki so vsi zadnji, a mi tudi kontroler za disk ne dela kot bi mogel(epox-8rda). 700 MB file mi kopira cca 5minut, ceprav mi je ze enkrat ratalo nastavit in je snemalo 2-3minute (DMA imam vklopljen, prav tako so gor zadnji driverji)

hvala

flipflop ::

Zakaj imaš dva nicka,pa še dve isti temi si postavil?:|

ERGY ::

Kot prvo se 'prevec' po englesko napise 'too', predsatvi nam bolj podrobno svoj sistem!!!

icecube ::

2 temi in dva nicka imam zato ker mi prvic ni hotel sprejeti sporocila (saj tako mi je napisalo), zato sem probal z drugim. 2 nicka imam zato, ker sem geslo nekoc pozabil in sem si odprl nov account - o tem ne mislim zdej.

Za to ali too se ne mislim zdej pregovarjat, saj je vazno da razumete kaj sem hotel povedat, in mislim da se marsikdo zatipka ali pa ima druge pisne ali govorne napake.

Sistem bolj na drobno:
Amd T-Bred 1700+ JIUHB
Epox - 8 RDA
256 DDR 333MHZ RAM
HDD 80GB Maxtor 5400rpm
350W Chiftec napajalnik
Zvocna integrirana
GeForce 3 TI500
CD + CD-RW
Windows 2000 in sp4 pred tem sp3

Bo to dovolj natancno ali....?

hvala

MOJNET.net ::

Očisti disk, optimatiziraj register, defrag , pa bo. Nič pa ne bi bilo narobe če bi kakšen scan naredil z protivirusnim programom.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

ERGY ::

Upam d mas DMA ukloplen na max, potem nardi defrag z norton system works (2002/2003 bodo u redu), ce ne pa si nabavi DISKKEEPER 7 recimo poglej, tudi da je temp uredu. Drugace ce pa to ne pomaga mas pa morda ksn virus al pa spyware in si ga v slucaju z AD-AWARE 6 zbrisi doli( glej, da bos definicije updateu). To bo to!
LP:)

icecube ::

Virusa 110% ni, saj je antivirus redno updatean, poleg tega sem tudi poskeniru disk.
Glede defraga bi pa mogu probat oziroma spustit do konca. Probal sem v disk managerju in je pravil da kao ni potrebno, zato sem defragal samo sistemski disk.
Dma je vklopljen na maximum.

Torej defrag? Morda se kaj drugega?

hvala

madmitch ::

...o tem ne mislim zdej...
...Za to ali too se ne mislim zdej pregovarjat...

Če se nočeš o ničemer pogovarjat in samo čakaš na odgovore strogo namenjene tvojemu problemu, raje razmisli ali smo sploh vredni dovolj, da bi ti pomagali.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

icecube ::

Madmitch: dobro ves kaj sem mislil. Ali ti mogoce mislis da si dovolj vreden da lahko kritiziras nekoga drugega?
Jaz nisem mislil nic slabega nobenemu, in sem hvalezen za pomoc. Ne maram pa se pogovarjat in pregovarjat o stvareh kot so npr. govorne napake, saj bi za to odprl novo temo ce bi hotel. Point je v tem da skusam izvedeti kaj za v**** je narobe z mojo masino in ne kako naj pisem angleske besede, ker bi v tem primeru vprasal za to pomoc.

Pa brez zamere

hvala

kuglvinkl ::

pobje: chill.

Hja, če imaš štanco, naredi backup, potem format in postavi sistem na novo. + !! defrag. Priporočam OO defrag (uhebli u Googla za dl).


Lahko tudi potweakaš sistem, ugasneš pa nepotrebnih servicev v win2k. Hitreje sicer ne bo delalo, se pa da ušparat ene 20 MB RAMa.
Your focus determines your reallity

icecube ::

Hvala vsem. Bom probal vse od nastetega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716208 (8247) Vlad Tepeš
»

PC Mark 2002 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20612496 (8909) DjTonic
»

Kdo rad sestavlja računalnike :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1296239 (4298) kloshar
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534287 (3641) Boky
»

Pomoc pri Konfiguraciji za vsesplosno mletje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
573996 (3258) Zheegec

Več podobnih tem