» »

Vlada hoče vedeti, kdo nosi hlače v vaši družini

1 2
3
4 5

Janez-22 ::

zztop je izjavil:

Janez-22 je izjavil:

Nimam dokončnega mnenja glede omenjenega zbiranja podatkov, ampak to jemljem kot vodenje statistike, ki jo država mora imeti.
Nimamo nobenih informacij, da državi primanjkujejo ti podatki. Dokler ne bo vlada dala argumente in obrazložitev za vse te dodatne podatke, nesmejo imeti nobene podpore pri predlogu.

Veš kaj mene jezi. To da gre opozicija čisto za vsak drek rušit vlado in delat interpelacije.

Ja, želim si boljše in bolj spretne vlade. Samo si jo moramo najprej zaslužit.

Kumbaja ::

sebno menim, da so se lotili zadeve na zelo neroden način. Strinjam se, da nekatere od teh podatkov lahko koristno uporabimo za boljšo demografsko / migracijsko strategijo.

težava je v tem, da to pač ni način, da se te podatke pridobi ali ažurira. As simple as that. Če se hočemo it vladavino prava tega ne moremo počet po Madžarskem uzoru (takrat ko nam paše) ampak se je treba držat veljavnih pravnih okvirov. In GDPR je jasen, da je pri zbiranju podatkov treba sledit namenu in če govorimo o spremembi stalnega bivačišča potem ti podatki tam nimajo kaj delat. Zbiranje podatkov tako malo na lager, ker lahko kdaj pride je eksplicitno prepovedano.

Če se jim gre za demografske in ne vem kakšne podoatke, super, imamo metode in zakonske osnove, da to lahko ustrezno uredimo. Ampak spet, zakon o prijavi stalnega bivališča to ni.

Okapi ::

V resnici bi morali v ustavo zapisati, da so podatki o narodnosti, maternem jeziku in veroizpovedi.. zasebne narave in jih nikomur ni treba razkriti.

Barakuda1 ::

Okapi je izjavil:

V resnici bi morali v ustavo zapisati, da so podatki o narodnosti, maternem jeziku in veroizpovedi.. zasebne narave in jih nikomur ni treba razkriti.


Se popolnoma strinjam.
Bojim pa se, da predlog ne bo naletel ravno na oddobravanje. Ko sem v neki temi opozarjal, da je samo še vprašanje časa, kdaj se bomo morali boriti za pravico do molka (kar je na nek način tudi konkreten predlog), sem bil popljuvan kot nekdo, ki menda pojma nimam, kaj govorim:(
Upam, da bo pričujoč predlog doživel več simpatij, predvsem pa se zasidral v ljudeh, kot pravica, ki si je ne smemo pustiti odvzeti.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Kumbaja ::

Okapi je izjavil:

V resnici bi morali v ustavo zapisati, da so podatki o narodnosti, maternem jeziku in veroizpovedi.. zasebne narave in jih nikomur ni treba razkriti.

Se podpišem. Ti podatki nimajo nikakšrne praktične vrednosti za državo (ki bi bili dejeansko v dobrobit državljanom). As simple as that. Razumem da so lahko (četudi brez neke bistvene dodane vrednosti) del popisa prebivalstva na prostovoljni in anomimizirani bazi, ampak karkoli več od tega je grob in povsem nepotreben poseg v pravice posameznika.

Pa saj vidimo tudi v tej temi. Niti enega argumenta še ni bilo predstalvjenga zakaj bi bilo konkretni osebi potrebno navest veroizpoved, materin jezik ali narodnost zato, da spremeni stalno bivališče. Nič od naštetega nima popolnoma nobene povezave z spremembo stalnega bivališča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

bbf ::

Če bi že hotl kakšno resno demografsko statistiko delat, bi to lahko delal sočasno z volitvami, en inkognito flayer, pa je. Zraven obrazca za prijavo spremembe stalnega oziroma začasnega prebivališča pa to ni reprezentativen vzorec za demografsko načrtovanje politike, ampak ciljno zbiranje podatkov za analize na nivoju Požarja.

AmokRun ::

Okapi je izjavil:

V resnici bi morali v ustavo zapisati, da so podatki o narodnosti, maternem jeziku in veroizpovedi.. zasebne narave in jih nikomur ni treba razkriti.

Pa zraven še ukinemo narodne manjšine in pripadajoče poslance?
Pa zasebna narava ne pomeni, da podatkov ni treba nikomur razkriti. EMŠO je zasebne narave pa jo je treba v določenih primerih razkriti.

Kumbaja ::

Pa zasebna narava ne pomeni, da podatkov ni treba nikomur razkriti.

Zasebna narava osebnih podatkov določa, da je za njihovo razkrivanje, zbiranje in obdelovanje potreben utemeljen razlog. Kako točno je v primeru prijave stalnega bivališča podatek o narodnosti, veroizpovedi ali materinem jeziku to utemeljeno?

Pa zraven še ukinemo narodne manjšine in pripadajoče poslance?

Zakaj? Kaj imajo zakonsko priznane narodne manjšine skupnega s prijavo stalnega bivališča? Podatek o tem ali je nekdo del uradno priznane narodne manjšine postane relavanten samo in le, ko vpliva na pravice ali dolžnosti posameznika. Kako točno je to pomembno v primeru prijave stalnega bivališča?

Pa saj zadeva je preprosta. Posameznik lahko sam svobodno in prosto odloča o tem koga, kdaj in pod kakšnimi pogoji bo seznanil s svojimi osebnimi podatki. Država ima ta privilegij, da to pravico posameznika lahko omeji vendar zgolj v obsegu, ki je nujen za izvrševanje pravic in dolžnosti. Noben podatek, ki ga želijo uvesti nazaj v zakon na noben način ne izpolnjuje tega pogoja. Ergo ima vsak posameznik pravico zavrnit podat te informacije oziroma zahtevat sodno varstvo v kolikor bi se mu zaradi tega omejila pravica do prijave stalnega bivališča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

poweroff ::

Janez-22 je izjavil:

Ne metat vseh, ki podpirajo (podpiramo) trenutno vlado, v isti koš.

Ne vseh, ki so kritični do trenutne vlade označevati za levičarje.

Da smo si na jasnem. Jaz ne pravim, da je trenutna vlada vse naredila zanič. Z določenimi njenimi ukrepi glede korone se zelo strinjam. Tudi glede marsikaj drugega. ampak če se strinjam z določenimi ukrepi, nimam nobenega problema povedati, da so pa pri določenih drugih zadevah čisto zanič.

Problem je pa, da čim si (pa čeprav upravičeno) vsaj minimalno kritičen do te vlade, si takoj označen za levičarja. To pa ne gre. To je primitivizem.

Me pa moti splošen antiintelektualizem desničarjev, histerični zapisi v desnih medijih, nižanje nivoja javne komunikacije,... iz teh razlogov nikoli ne bom mogel biti desničar, ker se enostavno ne vidim med ljudmi, ki pišejo tako primitivne članke, kot so objavljeni na Nova24, ker se ne morem poistovetit z ljudmi, ki dobesedno sovražijo karkoli intelektualnega in svetovljanskega, itd. Čeprav so tudi meni določene tradicionalne vrednote blizu. Pač, ne morem se poistovetiti s skupino primitivcev.

Samo ko mi pa potem ljudje začnejo celo govoriti, da sem levičar in celo še komunist (pri čemer mi gre tranzicijska kleptomanska levica pa še bolj na jetra!), pa desnice pač ne morem podpreti na nikakršen način. Če me delajo za sovražnika, bom pač sovražnik, ne?

Okapi je izjavil:

Kako je v 15. stoletju uspelo oblastem iz Španije učinkovito izgnati Jude, brez osebnih izkaznic in informacijske tehnologije?

Facial recognition. ;)

V glavnem, tukaj so usekali totalno mimo.

Največji hec je pa, da je predlog podal Zmago Jelinćić, častilec lika in dela Josipa Broza Titeja. Ampak to desnice očitno ne moti. :))
sudo poweroff

Okapi ::

AmokRun je izjavil:

Okapi je izjavil:

V resnici bi morali v ustavo zapisati, da so podatki o narodnosti, maternem jeziku in veroizpovedi.. zasebne narave in jih nikomur ni treba razkriti.

Pa zraven še ukinemo narodne manjšine in pripadajoče poslance?
Pa zasebna narava ne pomeni, da podatkov ni treba nikomur razkriti. EMŠO je zasebne narave pa jo je treba v določenih primerih razkriti.

A sem mogoče rekel, da ne smeš povedati, katere narodnosti si? Veliko Italijanov in Madžarov (in Srbov in Bosancev in Albancev in vseh ostalih) bo še vedno ponosno povedalo, katere narodnosti so. In če jih je dovolj, jim pripadajo določene pravice. Tudi mnogi kristjani in muslimani in judje in budisti... bodo še vedno izpričevali svojo veroizpoved. Ampak prisilit, da pove, pa ne bi smel nikogar. In seveda, nikogar - tistega, ki pove, in tistega, ki ne pove - ne smeš zaradi tega kakorkoli diskriminirati.

Moj predlagan dodatek k ustavi je zgolj varovalka, ki bi vnaprej preprečila poskuse, kot je ta zdaj.

Mimogrede, EMŠO ni zasebne narave, ker ti ga dodeli država. Podobno kot številka bančnega računa. Če hočeš dvignit denar, moraš banki povedati, katero številko ti je dodelila. Če hočeš kakšno storitev od države, moraš povedati EMŠO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Kumbaja ::

V bistvu je škoda govorit o zasebnih podaktih. Gre za osebne podatke, še več gre za zakonsko definirane občutljive osebne podatke. Kar pomeni da je treba bit še toliko bolj defenziven pri njihovem zbiranju in obdelovanju.

AmokRun je izjavil:

EMŠO je zasebne narave pa jo je treba v določenih primerih razkriti.

Če dlakopecimo, ne EMŠO v praksi ni potrebno nikomur razkrivat. To je potredila tudi IP, kjer je konkretno za EMŠO navedeno, da ga je dovoljeno zahtevat samo v izjemnih primerih, ko razkritje EMŠO res terja potreba po višji stopnji pravne varnosti in tega ni mogoče zagotoviti drugače. Osebno v zadnji 20, če ne še kaj več, letih niti enkrat nisem bil v situaciji, kjer bi lahko kdo upravičeno zahteval moj EMŠO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Barakuda1 ::

Manjka samo še to, da bodo zahteveli podatek o spolni orjentaciji, ter kolikokrat na teden/mesec imate spolne odnose (nezaščitene);(

Mislim, a nekaterti res ne razumete, ali nočete razumeti, da nekaterih podatkov država, za svoje funkcioniranje, preprosto ne potrebuje. Še najmanj pa, če gre za prijavo stalnega ali začasnega bivališča
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

one too many ::

Da nadaljujemo z norostjo: ti podatki se zahtevajo tudi za nekoga, ki prijavi stalni naslov v tujini. Kako podatek o veroizpovedi ali vodji gospodinjstva nekoga, ki ne živi v Sloveniji, vpliva na kakršnokoli odločanje in življenju v Sloveniji?

bpolonca ::

zavajon je izjavil:

Super, se bom lahko zopet izrekel za Pingvina po narodnosti, kot sem se enkrat v 80-ih :D

Hahah to si bom pa sposodil

Hypathia ::

Informacijska pooblaščenka going full retard:

Na predlagane spremembe so se medtem ostro odzvali v uradu informacijske pooblaščenke Mojce Prelesnik. Ob tem so spomnili, da gre za podatke, ki se do zdaj ob prijavi prebivališča niso zbirali, saj z njimi "nimajo neposredne povezave". "Zbiranje omenjenih podatkov pomeni hud poseg v zasebnost posameznikov, prinaša pa tudi nevarnost tveganja za diskriminacijo posameznikov – tujcev, manjšin, ranljivih skupin – v smeri policijske države," meni Prelesnikova.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

zmaugy ::

Hypathia je izjavil:

Hipatija going full retard:

Na predlagane spremembe so se medtem ostro odzvali v uradu informacijske pooblaščenke Mojce Prelesnik. Ob tem so spomnili, da gre za podatke, ki se do zdaj ob prijavi prebivališča niso zbirali, saj z njimi "nimajo neposredne povezave". "Zbiranje omenjenih podatkov pomeni hud poseg v zasebnost posameznikov, prinaša pa tudi nevarnost tveganja za diskriminacijo posameznikov – tujcev, manjšin, ranljivih skupin – v smeri policijske države," meni Prelesnikova.


Fixed that for you.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Hypathia ::

Nobene potrebe, da še ti slediš Prelesnikovi.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

St235 ::

Kaj točno je tukaj ful retard, no razen tebe kot ponavadi?

Gre za povsem legitimne pomisleke organa, ki je zdolžen za varovanje osebnih podatkov v katere zakon povsem neupravičeno in brez razloga posega. Ne vem zakaj ne dodajo še spolne usmeritve zraven. Ob izbiri napačne opcije, pa brezplačno dobiš še prevzgojo.

A to te pa ne moti, da bo treba navest posamezbniKA, ki vodi gospodinjstvo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

zmaugy ::

St235 je izjavil:

Kaj točno je tukaj ful retard, no razen tebe kot ponavadi?

Gre za povsem legitimne pomisleke organa, ki je zdolžen za varovanje osebnih podatkov v katere zakon povsem neupravičeno in brez razloga posega. Ne vem zakaj ne dodajo še spolne usmeritve zraven. Ob izbiri napačne opcije, pa brezplačno dobiš še prevzgojo.

A to te pa ne moti, da bo treba navest posamezbniKA, ki vodi gospodinjstvo?

Dejstvo, da se je treba o tem prerekat z nekom, kot je Hipatija, je popolnoma neverjetno. Da lahko nekdo za takšno brezsramno poseganje v zasebnost posameznikov išče izgovore, je osupljivo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Hypathia ::

St235 je izjavil:

Kaj točno je tukaj ful retard, no razen tebe kot ponavadi?

Gre za povsem legitimne pomisleke organa, ki je zdolžen za varovanje osebnih podatkov v katere zakon povsem neupravičeno in brez razloga posega. Ne vem zakaj ne dodajo še spolne usmeritve zraven. Ob izbiri napačne opcije, pa brezplačno dobiš še prevzgojo.

A to te pa ne moti, da bo treba navest posamezbniKA, ki vodi gospodinjstvo?

Ne, gre za očitno pretiravanje. In to, da naj bi bila človekova narodnost in veroizpoved, strogo zaupna, v času, ko folk veliko bolj občutljive podatke vsak dan pušča na netu, je čisti BS.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

zmaugy ::

Zakaj si torej ti imela meltdowne zaradi objav, ki so bile na temo tvoje zasebnosti na ST? A tvoje pizdenje je bil tudi čisti BS?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

AmokRun ::

Kumbaja je izjavil:

Kako točno je v primeru prijave stalnega bivališča podatek o narodnosti, veroizpovedi ali materinem jeziku to utemeljeno?

Me ne briga, saj nisem tega komentiral.

Okapi je izjavil:

AmokRun je izjavil:

Okapi je izjavil:

V resnici bi morali v ustavo zapisati, da so podatki o narodnosti, maternem jeziku in veroizpovedi.. zasebne narave in jih nikomur ni treba razkriti.

Pa zraven še ukinemo narodne manjšine in pripadajoče poslance?
Pa zasebna narava ne pomeni, da podatkov ni treba nikomur razkriti. EMŠO je zasebne narave pa jo je treba v določenih primerih razkriti.

A sem mogoče rekel, da ne smeš povedati, katere narodnosti si? Veliko Italijanov in Madžarov (in Srbov in Bosancev in Albancev in vseh ostalih) bo še vedno ponosno povedalo, katere narodnosti so. In če jih je dovolj, jim pripadajo določene pravice. Tudi mnogi kristjani in muslimani in judje in budisti... bodo še vedno izpričevali svojo veroizpoved. Ampak prisilit, da pove, pa ne bi smel nikogar. In seveda, nikogar - tistega, ki pove, in tistega, ki ne pove - ne smeš zaradi tega kakorkoli diskriminirati.

Moj predlagan dodatek k ustavi je zgolj varovalka, ki bi vnaprej preprečila poskuse, kot je ta zdaj.

Mimogrede, EMŠO ni zasebne narave, ker ti ga dodeli država. Podobno kot številka bančnega računa. Če hočeš dvignit denar, moraš banki povedati, katero številko ti je dodelila. Če hočeš kakšno storitev od države, moraš povedati EMŠO.

Nisi rekel, niti nisem trdil, da si.
Pravice imamo vsi enake in niso odvisne od števila prebivalcev. Narodna manjšina pa ni pravica, ampak privilegij. Privilegiji pa so po definiciji diskriminatorni. Torej, ali boš pustil, da je v Sloveniji slo narod posebej zaščiten (privilegiran), za kar je potrebno zbirati tudi demografske podatke, ali pa ukinimo narodno diskriminacijo skupaj z narodnimi manjšinami in še čem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

Hypathia ::

zmaugy je izjavil:

Zakaj si torej ti imela meltdowne zaradi objav, ki so bile na temo tvoje zasebnosti na ST? A tvoje pizdenje je bil tudi čisti BS?

Ker so bile lažnive in jih nisem posredovala jaz ampak ljudje, ki mi želijo škoditi. Pa to, da ne ločiš med podatki, ki jih zbira država ali pa nek zasebni forum, je tudi katastrofalno.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

poweroff ::

Hypathia je izjavil:

Informacijska pooblaščenka going full retard:

SDS going full retard, ko je podprla predlog častilca Josipa Broza Tita. :))
sudo poweroff

solatko ::

Janez-22 - Če se ti zdi delovanje te vlade normalno, potem se ne hvali, da razmišljaš s svojo glavo.

Okapi - Meni se pa zdi, da so ravno podatki o materinem jeziku, nacionalnosti in veroizpovedi, še kako vežen podatek za državo (ne politiko). Kako usmerjat šolstvo, če ne veš kakšen jezik govorijo šolarji, kako boš sofinanciral verske dejavnosti, če ne veš kakšen vere je prebivalstvo?
Kako boš postavljal sistem obrambe države?

Matthai - Tudi jaz sem njegov častilec in kaj sedaj?
Delo krepa človeka

Telbanc ::

zmaugy je izjavil:

Zakaj si torej ti imela meltdowne zaradi objav, ki so bile na temo tvoje zasebnosti na ST? A tvoje pizdenje je bil tudi čisti BS?


Odkrivanje indentite na SLo techu je že znan šport. :))

Vsakemu otroku je jasno kak to gre. Ane, je treba še kaj napisat.?:D

No sicer krožijo neke pravljice o velikem hekerju...LOL.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Kumbaja ::

solatko je izjavil:


Okapi - Meni se pa zdi, da so ravno podatki o materinem jeziku, nacionalnosti in veroizpovedi, še kako vežen podatek za državo (ne politiko). Kako usmerjat šolstvo, če ne veš kakšen jezik govorijo šolarji, kako boš sofinanciral verske dejavnosti, če ne veš kakšen vere je prebivalstvo?
Kako boš postavljal sistem obrambe države?


In še vedno čakamo , da bo nekdo utemeljil zakaj je to kakorkoli povezano s spremembo stalnega prebivališča.
Ravno tako država vse to lahko dela na podlagi povsem anonimiziranih statističnih podaktov in niti pod razno ni osnove ali potrebe po povezovanju občutljivih osebnih podatkov z dejanskimi osebami

Hypathia je izjavil:


Ne, gre za očitno pretiravanje. In to, da naj bi bila človekova narodnost in veroizpoved, strogo zaupna, v času, ko folk veliko bolj občutljive podatke vsak dan pušča na netu, je čisti BS.


Predlagam v branje kaj so občutljivi osebni podatki. Boš širila precej manj neresnic in zavajanj, če se boš potrudila vsaj malo prebrat stvari preden slepo ponavljaš kar ti serevirajo.

AmokRun je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

Kako točno je v primeru prijave stalnega bivališča podatek o narodnosti, veroizpovedi ali materinem jeziku to utemeljeno?

Me ne briga, saj nisem tega komentiral.


Potem si očitno falil temo. Brezvezen rant je par klikov stran na med.over.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Hypathia ::

Kumbaja je izjavil:


Predlagam v branje kaj so občutljivi osebni podatki. Boš širila precej manj neresnic in zavajanj, če se boš potrudila vsaj malo prebrat stvari preden slepo ponavljaš kar ti serevirajo.

Rasno poreklo je občutljiv osebni podatek, čeprav ga daješ v vsakem trenutku vsem na vpogled, pričakujem, da bo v prihodnje tudi spol občutljiv osebni podatek, in te ne bo smel nihče spraševati po njem sicer bo obtožen diskriminacije.... to so norosti v katere nas peljejo postmodernistični libtardi, ki so ugrabili vse glavne mednarodne inštitucije in nam prodajajo to sranje kot čisto zlato.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Janez-22 ::

poweroff je izjavil:

Me pa moti splošen antiintelektualizem desničarjev, histerični zapisi v desnih medijih, nižanje nivoja javne komunikacije,... iz teh razlogov nikoli ne bom mogel biti desničar, ker se enostavno ne vidim med ljudmi, ki pišejo tako primitivne članke, kot so objavljeni na Nova24, ker se ne morem poistovetit z ljudmi, ki dobesedno sovražijo karkoli intelektualnega in svetovljanskega, itd. Čeprav so tudi meni določene tradicionalne vrednote blizu. Pač, ne morem se poistovetiti s skupino primitivcev.

Glej, saj ti isto očitaš meni, kot jaz tebi. Čeprav, ne verjamem, da imamo drug o drugem v resnici tako slabo mnenje.

Meni je smešno - če se ne postavljam na nobeno stran - kako recimo eni ne morejo enih medijev, drugi pa ne drugih. Nekdo z desne, na podobnem intelektualnem nivoju kot ti, bi identično zapisal za za drugo stran, kot ti pišeš za Nova24.

Kumbaja ::

Hypathia je izjavil:

Kumbaja je izjavil:


Predlagam v branje kaj so občutljivi osebni podatki. Boš širila precej manj neresnic in zavajanj, če se boš potrudila vsaj malo prebrat stvari preden slepo ponavljaš kar ti serevirajo.

Rasno poreklo je občutljiv osebni podatek, čeprav ga daješ v vsakem trenutku vsem na vpogled, pričakujem, da bo v prihodnje tudi spol občutljiv osebni podatek, in te ne bo smel nihče spraševati po njem sicer bo obtožen diskriminacije.... to so norosti v katere nas peljejo postmodernistični libtardi, ki so ugrabili vse glavne mednarodne inštitucije in nam prodajajo to sranje kot čisto zlato.

In zato ker je rasa vidna s prostim ocesom to daje pravico drzavi, da v nasprotju z veljavno zakonodajono o varstvu osebnih podatkov, neupraviceno zahteva cel kup nepotrebnih osebnih podatkov?

Brilijantna logika, ni kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

ajdov2 ::

vsak bi moral vpisat fake podatke

Hypathia ::

Kumbaja je izjavil:


In zato ker je rasa vidna s prostim ocesom to daje pravico drzavi, da v nasprotju z veljavno zakonodajono o varstvu osebnih podatkov, neupraviceno zahteva cel kup nepotrebnih osebnih podatkov?

Brilijantna logika, ni kaj.

Če misliš, da se zakonodaje ne da spremeniti tako, da bi bilo zbiranje takšnih podatkov zakonito, in da je to namen vlade, potem si ti tisti, ki mu manjka logike.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

zmaugy ::

Hypathia je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Zakaj si torej ti imela meltdowne zaradi objav, ki so bile na temo tvoje zasebnosti na ST? A tvoje pizdenje je bil tudi čisti BS?

Ker so bile lažnive in jih nisem posredovala jaz ampak ljudje, ki mi želijo škoditi. Pa to, da ne ločiš med podatki, ki jih zbira država ali pa nek zasebni forum, je tudi katastrofalno.

Vlada SDS&Co krjavljev ni nič bolj kredibilna od “zasebnega foruma”. Kar se tiče resničnosti objav ne morem soditi, ane? Kot če bi nekdo iz vlade po popisu objavil, da si določene veroizpovedi in narodnosti in bi ti trdila, da to ni res...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Kumbaja ::

Hypathia je izjavil:

Kumbaja je izjavil:


In zato ker je rasa vidna s prostim ocesom to daje pravico drzavi, da v nasprotju z veljavno zakonodajono o varstvu osebnih podatkov, neupraviceno zahteva cel kup nepotrebnih osebnih podatkov?

Brilijantna logika, ni kaj.

Če misliš, da se zakonodaje ne da spremeniti tako, da bi bilo zbiranje takšnih podatkov zakonito, in da je to namen vlade, potem si ti tisti, ki mu manjka logike.


Ne, ce se hoces it vladavino prava. Proti ustavni zakoni pac nimajo mesta v demokraciji.

Predvsem pa ke ocitno ta vlada prevec nesposobna da bi znala to naredit. Videno ze parkrat v tem mandatu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Vlayke ::

Janez-22 je izjavil:

Te občutljive podatke, ki so predmet članka, bolj ali manj že zbirajo velika tehnološka podjetja, ki za razliko od vlad, niso voljena.

Hruške in tovornjaki.
Velikim tehnološkim podjetjem ni nujno dati nobenega osebnega podatka, ki ga ne želiš. Poleg tega pa imaš, zaradi obstoja GDPR-ja, možnost zahtevati izbris kakršnegakoli osebnega podatka, ki si ga od sebe dal. Tu bodo določeni nerelavatni osebni podatki zahtevani, če ne ti bo država nekaj zavrnila.

Janez-22 je izjavil:

Pomembno je npr. približno vedeti, kdo se naseljuje v izpraznjene hiše v podeželju.

Aha? Zakaj? Ker če ne, bodo prišli "uni"?
Pa da ne bo napake. Ob tej spremembi bodo "uni" še vedno lahko lastniki vseh hiš okoli tebe. In bodo notri lahko naselili kogarkoli bodo želeli. Samo nekdo se bo lahko pohujšal ob tem, ker bo vedel, da so tudi tisti, ki so jih naselili "uni".

Utk ::

Obrazec izpolneš po svoje, s tem obvestiš državo kje živiš. Če tega ne sprejme, je to njen problem. Če ti je v interesu, pa napišeš vesoljec, klingonščina in podobno.

Barakuda1 ::

Mene pa, ob branju nekaterih tukajšnjih komentarjev, zmer bolj zanima, če bo validen vpis pod veroispoved, naprimer SDS-vec >:D
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

zmaugy ::

Barakuda1 je izjavil:

Mene pa, ob branju nekaterih tukajšnjih komentarjev, zmer bolj zanima, če bo validen vpis pod veroispoved, naprimer SDS-vec >:D

To bo zaželjena izbira.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Miha 333 ::

Okapi je izjavil:

V resnici bi morali v ustavo zapisati, da so podatki o narodnosti, maternem jeziku in veroizpovedi.. zasebne narave in jih nikomur ni treba razkriti.

Saj to že piše! 41. člen.

Piše pa tudi, da vsak lahko svobodno izraža narodno pripadnost (61. člen).

Ustava je čisto OK, saj pravi, da kdor noče, se mu ni treba izpovedati, kdor pa želi, pa mu mora država to na nek način omogočiti. Naj naredijo te podatke neobvezne in stvar rešena.

AmokRun ::

Vlayke je izjavil:

Hruške in tovornjaki.
Velikim tehnološkim podjetjem ni nujno dati nobenega osebnega podatka, ki ga ne želiš. Poleg tega pa imaš, zaradi obstoja GDPR-ja, možnost zahtevati izbris kakršnegakoli osebnega podatka, ki si ga od sebe dal. Tu bodo določeni nerelavatni osebni podatki zahtevani, če ne ti bo država nekaj zavrnila.

Saj pri državi je isto, če ne želiš povedati narodnosti pri prijavi stalnega prebivališča se pač prijavi v državo, ki teh podatkov ne zbira. :D

Okapi ::

Miha 333 je izjavil:

Okapi je izjavil:

V resnici bi morali v ustavo zapisati, da so podatki o narodnosti, maternem jeziku in veroizpovedi.. zasebne narave in jih nikomur ni treba razkriti.

Saj to že piše! 41. člen.

Piše pa tudi, da vsak lahko svobodno izraža narodno pripadnost (61. člen).

Ustava je čisto OK, saj pravi, da kdor noče, se mu ni treba izpovedati, kdor pa želi, pa mu mora država to na nek način omogočiti. Naj naredijo te podatke neobvezne in stvar rešena.
sam za veroizpoved piše, ne za narodnost, materin jezik in še kaj.

Kumbaja ::

AmokRun je izjavil:

Vlayke je izjavil:

Hruške in tovornjaki.
Velikim tehnološkim podjetjem ni nujno dati nobenega osebnega podatka, ki ga ne želiš. Poleg tega pa imaš, zaradi obstoja GDPR-ja, možnost zahtevati izbris kakršnegakoli osebnega podatka, ki si ga od sebe dal. Tu bodo določeni nerelavatni osebni podatki zahtevani, če ne ti bo država nekaj zavrnila.

Saj pri državi je isto, če ne želiš povedati narodnosti pri prijavi stalnega prebivališča se pač prijavi v državo, ki teh podatkov ne zbira. :D


Državljansto in vse kar iz tega izhaja je moja pravica, ki mi jo wanna be diktatorčki s svojimi blodnjami v demokratični državi ne boste omejevali, samo zato ker se vam to zdi zanimivo. Bo treba imet bolj tehtne argumente zakaj bi to delali, drugače zadeva pač nima pravne podlage. S takimi blodsnjami se bo pač število klingonov v Sloveniji drastično povečalo, vsaj dokler ustavno sodišče te nebuloze (če bo sploh sprejeta) ne odpravi.

Okapi je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Okapi je izjavil:

V resnici bi morali v ustavo zapisati, da so podatki o narodnosti, maternem jeziku in veroizpovedi.. zasebne narave in jih nikomur ni treba razkriti.

Saj to že piše! 41. člen.

Piše pa tudi, da vsak lahko svobodno izraža narodno pripadnost (61. člen).

Ustava je čisto OK, saj pravi, da kdor noče, se mu ni treba izpovedati, kdor pa želi, pa mu mora država to na nek način omogočiti. Naj naredijo te podatke neobvezne in stvar rešena.
sam za veroizpoved piše, ne za narodnost, materin jezik in še kaj.


Mislim, da druge opredelitve zajamejo tudi to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

AmokRun ::

Kumbaja je izjavil:

Državljansto in vse kar iz tega izhaja je moja pravica, ki mi jo wanna be diktatorčki s svojimi blodnjami v demokratični državi ne boste omejevali, samo zato ker se vam to zdi zanimivo. Bo treba imet bolj tehtne argumente zakaj bi to delali, drugače zadeva pač nima pravne podlage. S takimi blodsnjami se bo pač število klingonov v Sloveniji drastično povečalo, vsaj dokler ustavno sodišče te nebuloze (če bo sploh sprejeta) ne odpravi.

Državljanstvo ni tvoja pravica. Je privilegij, ki ga lahko dobiš, če izpolnjuješ pogoje, ki jih določa država.
Sicer pa sploh nisem govoril o državljanstvu.;((

Kumbaja ::

Sicer pa sploh nisem govoril o državljanstvu.;((

državljanstvo mi daje pravico do bivanja matični državi, ki mi jo je dopustno omejit samo z zakonitimi srtedstvi.

Državljanstvo ni tvoja pravica.

ja, verjamem, da bi si slaboumni diktatorčki radi to tako predstavljali. Ampak dejsto je, da je državljanstvo pravica, ki mi dana na podlagi moji staršev. Predvsem pa nima ničesar s tem kaj si jaz domšljam, da je moja narodnost, veroizpoved ali materni jezik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

D3m ::

Kdaj bo sprejeto?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Barakuda1 ::

Ker nekateri navajate, da že trenutno besedilo Ustave RS, omogoča zavrnitev dajanja "zahtevanih" podatkov, sklicujoč se pri tem na določbo 41. člena ustave, predvsem na 1. in 2. alinejo

Izpovedovanje vere in drugih opredelitev v zasebnem in javnem življenju je svobodno.

Nihče se ni dolžan opredeliti glede svojega verskega ali drugega prepričanja


velja vendarle pojasniti, da moramo biti natačni pri tolmačenju teh pojmov s posebnim poudarkom na "druga prepričanja"

Tako je naprimer varovana pravica svobdnega opredeljevanja glede političnih usmeritev in podobno

Ustava tako nudi varstvo "prepričanj", ne pa tudi nekih družbeno-socijalnih dejstev.

Če je naprimer politično prepričanje varovano kot opredelitev, pa to ne veljas za materin jezik, ali okoliščino, vezano naprimer za spolno usmeritev.

Široko tolmačenje Ustavnih določb, pa ni ravno najbolj priporočljivo. Dokaj hitro lahko zaidemo v njihov nasprotje.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Kumbaja ::

Saj je tukaj še Zakon o varstvu osebnih podatkov, ki jasno omejuje obseg zbiranja občutljivih podatkov. In drugo kot drugo opredelitev materinega jezika, narodnosti in veroizpovedi stvar svobodne interpretacije posameznika. Vsaj toliko časa, da to neumnost odpravi ustavno sodišče, če ne bo že koga v DZ srečala pamet.

Barakuda1 ::

Kumbaja je izjavil:

Saj je tukaj še Zakon o varstvu osebnih podatkov, ki jasno omejuje obseg zbiranja občutljivih podatkov. In drugo kot drugo opredelitev materinega jezika, narodnosti in veroizpovedi stvar svobodne interpretacije posameznika. Vsaj toliko časa, da to neumnost odpravi ustavno sodišče, če ne bo že koga v DZ srečala pamet.



Med pojmi, materin jezik, narodnost, veroizpoved, spolna usmeritev, ni enačaj.
Enim se nudi ustavna zaščita že sedaj (gre za opredelitve), drugim ne (gre za družbeno-socialna dejsrtva)

Zanašati se pa na Ustavno sodišče, ki bo zadevo rešilo kadar pač bo, ti pa se moraš prijavit še ta tden in na podlagi te prijave pridobit dokumente, je pa bolj slaba tolažba.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Kumbaja ::

gre za družbeno-socialna dejsrtva

tukaj se ne moreva strinjat materin jezik in narodnost niso dejstva ampak so prav tako prepuščena prosti presoji kaj si posameznik pod tem domišlja.

Barakuda1 ::

Kumbaja je izjavil:

gre za družbeno-socialna dejsrtva

tukaj se ne moreva strinjat materin jezik in narodnost niso dejstva ampak so prav tako prepuščena prosti presoji kaj si posameznik pod tem domišlja.



...če si ti nekaj domišljaš, to še ne pomeni, da je to tudi res ;)
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UNPIS: Ni časti med tatovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6226598 (23945) poweroff
»

Ustavnost referenduma (o izbrisanih, džamiji ...)

Oddelek: Problemi človeštva
357905 (7455) Poldi112
»

Delodajalec zbira podatke o svojih zaposlenih. Katere lahko ?

Oddelek: Problemi človeštva
356664 (5006) BlueRunner
»

Kaj vse zbira policija

Oddelek: Loža
332943 (2066) bastadu

Več podobnih tem