» »

Zavod in njihova glupa predavanja, tokrat covid 19 naravnana

Zavod in njihova glupa predavanja, tokrat covid 19 naravnana

1
2
»

nekikr ::

Služb je več kot dovolj, problem pa je, da imamo Slovenci hud problem z razumevanjem Gaussove krivulje. Čisto vsaka ekonomija namreč potrebuje en kup slabo plačanih garačev, en kup pisarniških garačev in nekaj garačev na vodilnih mestih. Ker smo egalitarni smo temu prilagodili vpise na šole in zahtevamo, da je vsak vsaj dipl. nečesa, če hoče obrniti pleskavico ali skopirati 3 liste nekje na javni upravi. Posledično ima tak človek ambicije in pričakovanja, da bo nekaj več, čeprav sistem ne pije tega. Potem pa dopovej obramboslovcu ali doktorju primerjalne književnosti, da ju je zajeb*l sistem (ki ju je v te študije porival, da imajo šolniki službe) in da jima sicer "pripada" zgolj mesto slabo plačanega garača, morda garača v pisarni. Ni služb, praviš? 100% odrasle populacije nikjer v nobeni državi ni zaposlenih kot manager.

Scaramouche1 ::

nekikr je izjavil:

Služb je več kot dovolj, problem pa je, da imamo Slovenci hud problem z razumevanjem Gaussove krivulje. Čisto vsaka ekonomija namreč potrebuje en kup slabo plačanih garačev, en kup pisarniških garačev in nekaj garačev na vodilnih mestih. Ker smo egalitarni smo temu prilagodili vpise na šole in zahtevamo, da je vsak vsaj dipl. nečesa, če hoče obrniti pleskavico ali skopirati 3 liste nekje na javni upravi. Posledično ima tak človek ambicije in pričakovanja, da bo nekaj več, čeprav sistem ne pije tega. Potem pa dopovej obramboslovcu ali doktorju primerjalne književnosti, da ju je zajeb*l sistem (ki ju je v te študije porival, da imajo šolniki službe) in da jima sicer "pripada" zgolj mesto slabo plačanega garača, morda garača v pisarni. Ni služb, praviš? 100% odrasle populacije nikjer v nobeni državi ni zaposlenih kot manager.


Ne, tisti na vrhu pričakujejo EU plače, medtem bodo pa tisti na dnu imeli plače iz nerazvitih držav....

Isti problem opažajo v Ameriki..
Razlike se večajo, ampak samo za koristi tistih na vrhu...

nekikr ::

Isti problem so opazili povsod po svetu v zadnjih 5000 letih. Zakaj pa misliš, da so imeli sužnje? Ker so bili cenejši kot lokalci.
The Gini coefficient scales from 0 to 1, where 0 means each portion of the population gathers an equal amount of income and 1 means a single person collects everything. Schiedel and Friesen calculated a Gini coefficient of 0.42-0.44 for Rome. By comparison, the Gini coefficient in the U.S. in 2007 was 0.45.

IL_DIAVOLO ::

Snowpiercer se vedno bolj kaze v realnosti.

Blinder ::

Jaz sem bil stiri leta na zavodu, in od njih dobil 0.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Vice ::

Gagatronix je izjavil:

Vice je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Necak mi je pravil, da so mu z zavoda posiljali vabila za razgovore za delovna mesta, za katera sploh ni bil kvalificiran ampak udeleziti se jih je moral, drugace bi ga brisali iz evidence.

To se meni slisi kot navadna mafija.


In kaj je s tem narobe? To da plača ni bila točno toliko kot si je zamislil, pisalna miza ni bila rdeča, delat bi moral z wordom namesto z lopato...? kaj točno?


Graficnega inzenirja so posiljali na razgovore za tehnika v farmaciji. Se ti to zdi logicno ?


Zakaj ne? V bistvu je delo lahko dokaj podobno grafičnemu inžinirju samo druga orodja / materiali se uporabljajo. Zakaj neka nova izkušnja ni dovolj dobra za predhodno obdobje? V tujini je najbolj cenjen tisti kader, ki je v življenju poizkusil več popolnoma različnih stvari. Tako vidijo koliko zna ta oseba v svojo profesijo vpeljati nove poglede iz drugih strok, do izraza pride inovativnost... Pri nas pa... se vsi čudijo zakaj jih svet prehiteva po levi in desni...

Blinder je izjavil:

Jaz sem bil stiri leta na zavodu, in od njih dobil 0.

In kaj bi moral dobiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Blinder ::

Dobiti, denar, izobrazevanja, obetavne razgovore za delo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mato989 ::

Vice je izjavil:

hipertija je izjavil:

Vice je izjavil:

hipertija je izjavil:

Se spomnim, ko je dipl. ekonomistka učila (k sreči prijazna ženska) človeka z doktoratom (ker je pač iskal zaposlitev), kako pisati prošnjo. Mi smo crkoval od smeha tam, ker smo bili dejansko 80%-85% mlad izobražen kader (zaradi iskanja prve zaposlitve ali prehodno, ker iščeš kako boljšo službo) in smo verjetno danes vsi uspešno zaposleni. Dejansko je tisto izobraževanje potrebovala samo ena gospa, ki je 35 let delala v eni firmi in dejansko ni vedela, kako se piše prošnjo, kako se pristopi k delodajalcu...
mi je pa jasno, da fasaderjev, asfalterjev in ostalih tukaj ni (kot se eni sprašujejo), ker verjetno na vlko fušajo.


Če ste bili vsi tako dobri čemu ste potem viseli na zavodu?


in točno tako neumno razmišljanje imajo nekateri na zavodu - če si brez službe si pa kr nesposoben in "viška" - zato pa smo kjer smo. Mentaliteta na podnu.

Dam ti odgovor: zato ker vsakega ne čaka služba, ali pa ker nima vez in poznanstev ali pa izhaja iz branže/poklica, ki je suficitaren. Če tega nimaš, se moraš potruditi in vsaj po mojih izkušnjah lahko rečem, da je trajalo - pošiljaš prijave in po tednih dobiš odgovor o neizbiri, pri nekaterih te povabijo na razgovor in morda ne uspe... 3 meseci so na koncu zelo hitro mimo. Osebno sem bil tri mesece in našel službo kmalu za tem. Še vedno sem mnenja, da sem za prvo zaposlitev iz področja ekonomije (takrat key account) dobil relativno hitro, brez vez/poznanstev. Če ravno ne padeš na dno in se greš putzfrau, potem pač moraš potrpeti in iskati službo, ki ti bo ustrezala in ti bo vsaj neka osnova za nadaljnjo poklicno pot.

Ampak očitno ste na tem forumu sami sposobneži in vas službe čakajo in seveda lahko vi postavljate že pri prvi zaposlitvi pogoje, delodajalci pa kimajo. Sem vesel, če je tako in vesel, da ste se odločili za takšno branžo, ker v vseh vsekakor ni tako. Ampak če ste tako sposobni, čemu potem takšno natolcevanje?

Ko se govori o sposobnosti in plači na tem forumu, potem sploh ne vem več kje je fora? U preseravanju, u tem kdo je jači, bolj sposoben?


Ne vem zakaj te čevelj žuli pri navadnem vprašanju. Nikjer ne trdim, da so metode dela zavoda učinkovite, ali da je oseba, ki je na zavodu nesposobna... samo zanimalo me je zakaj tako visoko izobraženi se nekomu posmehujejo, njegovemu načinu dela, se z njim merijo kdo je jači.... če pa so sami prisesani na njihove storitve zaradi svoje "učinkovitosti".

Prvi problem je, da folk, ki pride na zavod od zavoda pričakuje, da bo zavod namesto njih poiskal službo... Drugi problem je, da ko je enkrat folk prisesan na njihovo udobje, zavrača kakršnokoli usmeritev, ki bi mu lahko dala idejo do rešitve ali celo rešitev...

Tiste, ki jih poznam in so brez zavoda, poznanstev itd... dobili službo, so jo dobili predvsem zaradi svoje inovativnosti pri iskanju, tudi težko zaposljiv kader... Namen zavoda ni, da bo delal namesto tebe, namen zavoda ni bo namesto tebe reševal problem, pisal prošnje in iskal delodajalce... To je vsa znanost.


Prvi problem je to, da na Zavodu delajo ljudje ki niso pretirano sposobni OCENJEVAT ljudi in jih pošiljajo nekam PAVŠALNO... to je težava, ker prideš na razgovor s svetovalko in si prevečkrat ti bolj sposoben od nje, samo ona ima tam šiht v državni službi ti pa pač ne...

To kar zavod počne je potrata davkoplačevalskega denarja, še huje je to, ker ni nobene javno dostopne statistike ki bi merila UČINKE teh delavnic in vseh neumnosti!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Telbanc ::

nergac je izjavil:

MIG-A51 je izjavil:

nekikr je izjavil:

Poleg tega do diplome lahko prileze čisto vsak.


Ja, na račun davkoplačevalskega denarja se šolajo. Potem pa na sociali, ker so prefini za pobirat smeti.

Tako pač je v svobodi.


A ti res misliš, da je enostavno dobiti delo smetarja, poštarja?
Če imaš 6. stopnjo ali več, ni šans da dobiš to delo.
Dosti lažje dobiš delo 7. stopnje, čeprav nisi kvalificiran.

Zakaj je temu tako, ne vem.
Saj je smetar lahko tudi intelektualec.

A si si mogoče ti osebno šolanje plačal sam?


Se strinjam sem prej dobu pred leti za 7 stopnjo kot nižje. Sploh te sumnjičavo gledajo, če hočeš sam "delat".

O zavodu ne gre izgubljati besed, sam lah dam nasvet, če so pritiiski prehudi in zgleda da te hočejo "spedenat", se lepo odjaviš za en mesec, in nato spet prijaviš. Navadno to pomaga, če pa ti dopizdijo do amena, pol se enostavno prijaviš v drugo upravno enoto. Sicer gre zamera z moje strani, in mislim da tle nekej neštima, ker so na zavodu v glavnem zaposlene ženske. Zakaj je temu tako, ne vem, no vem, sam ne smem napisat.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Gagatronix ::

Blinder je izjavil:

Jaz sem bil stiri leta na zavodu, in od njih dobil 0.


Zavod ni tam zato da bos ti sedel na guzici in cakal da ti na pladnju karkoli prinesejo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Telbanc ()

Telbanc ::

Gagatronix je izjavil:

Blinder je izjavil:

Jaz sem bil stiri leta na zavodu, in od njih dobil 0.


Zavod ni tam zato da bos ti sedel na guzici in cakal da ti na pladnju karkoli prinesejo.


Sej ravno zato je pa bil na zavodu 4 leta. Če maš zagnano svtovalko, si ga najebal, lah dobiš dost prej službo.

Sicer sem pred leti , na izobražavanju v okviru zavoda spoznal osebo, ki je bla na zavodu prijavljena 20 let. Majke mi.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Blinder ::

Gagatronix je izjavil:

Blinder je izjavil:

Jaz sem bil stiri leta na zavodu, in od njih dobil 0.


Zavod ni tam zato da bos ti sedel na guzici in cakal da ti na pladnju karkoli prinesejo.


Zakaj je zavod po tvoje?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Gagatronix ::

ZRSZ je predvsem sam sebi namen in zato da daje delo tzv. "svetovalcem".

boldleaf ::

Gagatronix je izjavil:

ZRSZ je predvsem sam sebi namen in zato da daje delo tzv. "svetovalcem".


No vsaj tem je priskrbel delo :))

kuall ::

Scaramouche1 je izjavil:

kuall je izjavil:

kva se pa pizdekaš?
predavanja za nezaposlene so namenjena temu, da gre človek malo med ljudi in da mogoče dobi kaj nove energije iz tega.


In kaj ti bo spoznavanje med ljudmi ki nimajo vez in zaposlitve?


No, nisem mislil v tem smislu, ampak ko si že omenil imam eno zgodbico. Jaz sem bil včasih brezposeln in sem bil na teh predvanjih za brezposelne. Tam me je en soudeleženc nekaj ogovoril, ker sva bila oba brezposelna programerja. Jaz sem mu nazaj dal slab odziv, ker se mi ni dalo. Sva se zmenila, da se pogovoriva bolj detajlno kaj delava "jutri". Ta jutri ni nikoli prišel. Če bi on ostal v stikih z menoj bi mu koristilo, ker meni gre zdaj precej dobro in bi mu lahko zrihtal kakšen posel, če bi bila prijatelja npr.
Drgač pa sem jaz na teh predavanjih izkoristil čas, da sem gledal tutoriale o programiranju, sem že takrat vedel, da je to dober znak.

Drgač pa sem jaz hotel povedat to, da je veliko brezposelnih ljudi ohromljenih zaradi pomanjkanje družbe in zgubijo voljo za življenje in za iskat službo. Takoj pa ko prideš v vrvež ljudi dobiš nazaj motivacijo za življenje. Zato tudi ni priporočljivo delo od doma, ker človek doma zgubi voljo za življenje, pač smo socialna bitja, samo neumni se tega ne zavedajo.

So pa meni tista predavanja oziroma delavnice za brezposelne takrat zelo pašale. Ene prijazne mlade lepe socialne delavke so bile, kar je bil plus. Če bi bil kakšen star moški bi bilo bolj za en kurac. Stari moški so najmanj zaželjena kategorija. Prav smolo imam, da počasi lezem v to kategorijo. No če bi bil stara ženska bi bilo pa še slabše. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

gruntfürmich ::

kuall je izjavil:

No, nisem mislil v tem smislu, ampak ko si že omenil imam eno zgodbico. Jaz sem bil včasih brezposeln in sem bil na teh predvanjih za brezposelne. Tam me je en soudeleženc nekaj ogovoril, ker sva bila oba brezposelna programerja. Jaz sem mu nazaj dal slab odziv, ker se mi ni dalo. Sva se zmenila, da se pogovoriva bolj detajlno kaj delava "jutri". Ta jutri ni nikoli prišel. Če bi on ostal v stikih z menoj bi mu koristilo, ker meni gre zdaj precej dobro in bi mu lahko zrihtal kakšen posel, če bi bila prijatelja npr.
Drgač pa sem jaz na teh predavanjih izkoristil čas, da sem gledal tutoriale o programiranju, sem že takrat vedel, da je to dober znak.

Drgač pa sem jaz hotel povedat to, da je veliko brezposelnih ljudi ohromljenih zaradi pomanjkanje družbe in zgubijo voljo za življenje in za iskat službo. Takoj pa ko prideš v vrvež ljudi dobiš nazaj motivacijo za življenje. Zato tudi ni priporočljivo delo od doma, ker človek doma zgubi voljo za življenje, pač smo socialna bitja, samo neumni se tega ne zavedajo.

So pa meni tista predavanja oziroma delavnice za brezposelne takrat zelo pašale. Ene prijazne mlade lepe socialne delavke so bile, kar je bil plus. Če bi bil kakšen star moški bi bilo bolj za en kurac. Stari moški so najmanj zaželjena kategorija. Prav smolo imam, da počasi lezem v to kategorijo. No če bi bil stara ženska bi bilo pa še slabše. :)


ja, se kr strinjam s tem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

No, nisem mislil v tem smislu, ampak ko si že omenil imam eno zgodbico. Jaz sem bil včasih brezposeln in sem bil na teh predvanjih za brezposelne. Tam me je en soudeleženc nekaj ogovoril, ker sva bila oba brezposelna programerja. Jaz sem mu nazaj dal slab odziv, ker se mi ni dalo. Sva se zmenila, da se pogovoriva bolj detajlno kaj delava "jutri". Ta jutri ni nikoli prišel. Če bi on ostal v stikih z menoj bi mu koristilo, ker meni gre zdaj precej dobro in bi mu lahko zrihtal kakšen posel, če bi bila prijatelja npr.
Drgač pa sem jaz na teh predavanjih izkoristil čas, da sem gledal tutoriale o programiranju, sem že takrat vedel, da je to dober znak.


Lepa zgodbica, samo realnost je, da je zelo malo "programerjev" na zavodu =) Ko sem jaz bil na zavodu in sem bil v tej skupini 20tih, na delavnicah, sem ugotovil da je večina popolnih luzerjev ki mi v življenju ne bodo mogli pomagat na tak način kot bi ti pomagal temu "prijatelju"... od 20tih je bil samo 1 višje izobražen (UNI DIPL) od mene, ki sem imel sicer samo 6/1 stopnjo (strokovno) vse ostalo je bilo neke brezvezne šole itd... Na koncu se je po skoraj 10 letih izkazalo, da sem imel prav ko se nisem ukvarjal z njimi, ene 5/20tih imam na FB, in samo tale UNI DIPL ima boljšo karierno pot od moje, pa še ta tip je v strojništvu ki se ga probam izogibat... ostalim je domet kelnarija in trgovina =)

Drgač pa sem jaz hotel povedat to, da je veliko brezposelnih ljudi ohromljenih zaradi pomanjkanje družbe in zgubijo voljo za življenje in za iskat službo. Takoj pa ko prideš v vrvež ljudi dobiš nazaj motivacijo za življenje. Zato tudi ni priporočljivo delo od doma, ker človek doma zgubi voljo za življenje, pač smo socialna bitja, samo neumni se tega ne zavedajo.


To se strinjam, AMPAK, za to imaš prijatelje in znance, ne pa potrato davkoplačevalskega denarja za popolnoma nekoristne delavnice.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ziga1990 ::

Moje izkušnje so bile pa take pošiljali so me na razgovore za službe za katere imam potrebno izobrazbo ampak se je ustavilo, ker so delodajalci hotli delovne izkušnje katerih pa nekdo ravno iz šole nima in tudi tisto sem se pripravljen naučiti in se tudi hitro naučim ni pomagalo, ker delodajalci so hotli nekoga ki že več let dela to.
Svetovalki sem to povedal ampak ni poslušala tako da sem obupal in šel na stari način iskati službo: od vrat do vrat in sem jo dobil celo zelo blizu doma
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Scaramouche1 ::

ziga1990 je izjavil:

Moje izkušnje so bile pa take pošiljali so me na razgovore za službe za katere imam potrebno izobrazbo ampak se je ustavilo, ker so delodajalci hotli delovne izkušnje katerih pa nekdo ravno iz šole nima in tudi tisto sem se pripravljen naučiti in se tudi hitro naučim ni pomagalo, ker delodajalci so hotli nekoga ki že več let dela to.
Svetovalki sem to povedal ampak ni poslušala tako da sem obupal in šel na stari način iskati službo: od vrat do vrat in sem jo dobil celo zelo blizu doma


To je največji problem in se strinjam,enostavno obstaja STIGMA o človeku ki par let ni imel službe, in je težko dobiti solidno, seveda potem rečejo pojdi stopnico dol, kar za srednje šolce pomeni, delavec,smetar ali kaj drugega kar večinoma vzemajo dol z juga, ker jih lahko nategujejo z poceni plačo..

Za fakulteto pomeni srednjo ali tudi nižje dol, kar pomeni da delodajalec misli da že itak ko dobi prvo priliko ga ne bo(in to je tudi res), zakaj torej vlagati celo leto v njega in ga priučiti, ko bo pobegnil..

zobnik ::

Moraš it na predavanje, ker drugače zavod lahko sproži postopek, da se take ne vodi več v evidenci, posledično manjše nadomestilo ali brez socialne pomoči.

Tam preko zavoda bi se moral najt ene par šefov k bi ponujal 1100 neto plače in brezposelne napotit, sem prepričan, da bi se za delo stepli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZRSZ dilema (Zavod za zaposlovanje) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519123 (5765) djabi

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32270322 (61270) dzinks63
»

Je kdo bil prijavljen na ZRSZ in CSD?

Oddelek: Loža
369687 (8620) jalovec09
»

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6723596 (21106) Invictus

Več podobnih tem