» »

12th Gen Intel Core - Alder Lake

12th Gen Intel Core - Alder Lake

««
32 / 35
»»

meho7 ::

tikitoki je izjavil:

Meizu je izjavil:

Point je da večina gejma na 1440p in je CPU performance praktično zanemarljivo majhen v primerjavi z ostalimi top end CPUji trenutno na trgu. Kar pomeni, da je vse to mlatenje številk brezvezno okrog gaminga. Bolj je pomembna opravilnost CPUja za tiste, ki to opravilnost potrebujejo.


Sem videl test, kjer je bilo jasno, da AMD nudi bistveno bolj enakomeren FSP brez dopov, ki so verjetno posledica nove BIG.small arhitekture.

A spet s to pravljico kako je AMD bolj smooth? :))

Mr.B ::

meho7 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Meizu je izjavil:

Point je da večina gejma na 1440p in je CPU performance praktično zanemarljivo majhen v primerjavi z ostalimi top end CPUji trenutno na trgu. Kar pomeni, da je vse to mlatenje številk brezvezno okrog gaminga. Bolj je pomembna opravilnost CPUja za tiste, ki to opravilnost potrebujejo.


Sem videl test, kjer je bilo jasno, da AMD nudi bistveno bolj enakomeren FSP brez dopov, ki so verjetno posledica nove BIG.small arhitekture.

A spet s to pravljico kako je AMD bolj smooth? :))

Samo e core moras isclopit.
Zakaj so tam ?
Zgolj zato da se je priblizal 5900x/5950x in ni sel nad 300w, zato da je naj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

če jaz razumem bo Raptor lake samo poosodobitev Alder Lake-a ?

Yes. Nižja poraba in precej večji cache. Pa vse do 24 jeder (8+16).

Če uspejo dodati ~10% boosta, ZEN4 pa 20-25%, bo zmogljivost spet podobna oziroma ZEN4 v rahli prednosti. Ki jo kasneje lahko še poveča z ZEN4 X3D modeli.

Zato se tudi Intelu mudi s "4nm" Meteor Lake cpuji, ki so agresivno napovedani že za Q2/Q3 2023.

It is also said that the V-Cache stacks will reside on top of the backup cores and the first iteration of this design would only be limited to L3 sharing across the priority cores. The rumors also allege that all 32 core AMD Ryzen 7000 'Raphael' CPUs will feature a 170W TDP and as for the performance, a single 8 'LTDP' Zen 4 core stack with 30W TDP will offer faster performance than the AMD Ryzen 7 5800X (105W TD]
https://wccftech.com/amd-ryzen-7000-rap...
Od tu dalje pa so vse spekulacije
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

meho7 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Meizu je izjavil:

Point je da večina gejma na 1440p in je CPU performance praktično zanemarljivo majhen v primerjavi z ostalimi top end CPUji trenutno na trgu. Kar pomeni, da je vse to mlatenje številk brezvezno okrog gaminga. Bolj je pomembna opravilnost CPUja za tiste, ki to opravilnost potrebujejo.


Sem videl test, kjer je bilo jasno, da AMD nudi bistveno bolj enakomeren FSP brez dopov, ki so verjetno posledica nove BIG.small arhitekture.

A spet s to pravljico kako je AMD bolj smooth? :))


Ne moorem pomagati, ce nisi na tekocem in imas nato polno glavo bedarij, namesto faktov:)

FlyingBee ::

Za igre je za 190eur 12400f vrh glave, manko e-cores je prednost.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

meho7 ::

tikitoki je izjavil:

meho7 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Meizu je izjavil:

Point je da večina gejma na 1440p in je CPU performance praktično zanemarljivo majhen v primerjavi z ostalimi top end CPUji trenutno na trgu. Kar pomeni, da je vse to mlatenje številk brezvezno okrog gaminga. Bolj je pomembna opravilnost CPUja za tiste, ki to opravilnost potrebujejo.


Sem videl test, kjer je bilo jasno, da AMD nudi bistveno bolj enakomeren FSP brez dopov, ki so verjetno posledica nove BIG.small arhitekture.

A spet s to pravljico kako je AMD bolj smooth? :))


Ne moorem pomagati, ce nisi na tekocem in imas nato polno glavo bedarij, namesto faktov:)

Poglej si se enkrat od TPUja Frametime analizo - 5800x3d ima boljsi frametime samo v 2 igrah - lahko ugibas katerih

tikitoki ::

A tistih, ki jih je nVIdija sponzorirala, al pa k vsebujejo njehove zascitene resitve?

Nikonja ::

Evo za primerjavo, meni v RDR2 na 12700K in 1060 6GB na 1440, se CPU vrti med 7-12%, GPU na 100% da dobijem bogih 50-60fps, pred zamenjavo CPU sem imel Xeona E3-1231V3 iz 2014, in sem v isti igri imel cca 2-3fps manj.
Zame je največa debilnost kupovat najdražji CPU za igre, ker se milijonkrat bolj splača dat ta denar v boljšo grafično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

scipascapa ::

CPU ni tok pomemben kot GPU. To bi folk moral že vedet no.

FireSnake ::

Nikonja je izjavil:


1)da dobijem bogih 50-60fps

2) Zame je največa debilnost kupovat najdražji CPU za igre, ker se milijonkrat bolj splača dat ta denar v boljšo grafično.


1) Aha :))

2) To vemo že dooolgo. Nič novega.
Treba je pa vedetio eno: eni nimajo/nimamo računalnika (le) za igranje iger.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mtosev ::

https://www.techpowerup.com/293779/inte...
Alder Lake X
Vidim, da nihče še ni postal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hujsk1999 ::

Mi ki igramo predvsem na tekmovalnem nivoju imamo povečini še vedno CPU bottleneck.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

hujsk1999 ::

Imaš pa seveda vse polno nekih lepih iger s slabo gaming izkušnjo za igrat na 40 FPS. Ampak zakaj bi sam sebe mučil s tem?
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hujsk1999 ()

Meizu ::

hujsk1999 je izjavil:

Mi ki igramo predvsem na tekmovalnem nivoju imamo povečini še vedno CPU bottleneck.


Takih vas je vse skupaj 5.

yayo ::

:)) hujsk igra na tekmovalnem nivoju v disciplini trolanja drugače.

meho7 ::

Furbo ::

Rad bi zamenjal plato+proc+ram in gledam gen12 intel, pa me vedno odvrnejo cene ddr5, ker geekasto težim k hitrejšim verzijam.

Čez vikend sem pa malo premislil zadeve.

A se kaj motim, če rečem da je najpočasnejši oziroma osnovni DDR5 itak hitrejši od najhitrejšega DDR4 in je čisto ok, če zaenkrat vzamem najbolj navadnega (in najcenejšega)?

2x16gb je v planu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mirancar ::

default 4800 C40 se obnese precej bedno
ena varjanta je da kupiš osnovnega samsung 4800 in poskusiš srečo z overclockom

recmo tle: https://www.tomshardware.com/reviews/sa... so ga spravl na 5800 C36 na 1.4V
na MF je 16gb dilca samsunga 105€, torej 2 za 210€

druga varjanta je da spremlaš mindstar akcijo na MF, tam je precej redno g.skill trident-z 6000 CL36 v akciji za 300-350€ - najnižje sem videl 299€ za non-RGB. torej tle doplačaš 90€. Men osebno je vredno dat 90€ in kliknt XMP profil kot se ure zajebavat če je stvar stabilna al ne. No, mogoče ga lahk straight up nastaviš na 5600 CL36 in upaš da s prve dela brez težav forever
Trident-z 6400 pa mislim da nisem videl pod 430€

MrStein ::

Furbo je izjavil:


A se kaj motim, če rečem da je najpočasnejši oziroma osnovni DDR5 itak hitrejši od najhitrejšega DDR4 in je čisto ok, če zaenkrat vzamem najbolj navadnega (in najcenejšega)?

Motiš se.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

DDR5 ni toliko drazji kot hiter DDR4

Pride novi chipset (Z790) Bord partnerji naj nebi/no itel priporoča NE promoviranje DDR4 podpore za svoje produkte....


Zanivimo je brati seveda : Intel Raptor Lake Desktop CPUs Power Ratings , zao imajo plate z B660 chipsetom tezave, ce ima 35W part PL4 171W

Tako da DDR5 32GB 5200 s CL36-36-36-76 te bo stal tam 270€ To je cena DDR4 3600 CL16-16-16-36. Ostale hitrosti ? Vprašanje je, kaj bo matična podpirala...
Lahko greš tudi na DDR6000 samo CL40 kit te pride 300€ cle 36 pa 400€. Počasneje od DDR 5200 CL36 pa nebi šel...

Ter seveda ne pozabi bore malo je poceni B660 plat ki podpirajo polno hitrost K procesorjev, tako da moraš dolgoročno kar razmisliti o Z690 chispetu. Medtem ko dobiš recimo uATX plato ki bo furala tudi navitega 5950X za 117€ GIGABYTE B550M AORUS Pro-P
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Meizu ::

A se kaj motim, če rečem da je najpočasnejši oziroma osnovni DDR5 itak hitrejši od najhitrejšega DDR4 in je čisto ok, če zaenkrat vzamem najbolj navadnega (in najcenejšega)?


Ma ni teorije.

Je treba gledat "neto" output nekega rama, v povezavi ne samo s frekvenco, ampak tudi timingi, pač cikel traja toliko in toliko časa, koliko ciklov rabimo za dostop, rezultat je nek čas. Precej enostavna formula, ki ti takoj pove, koliko boš dejansko pridobil z nekim ramom. Razlike niso tolike kot izgleda, sploh s temi nekimi divjimi cl40 timingi in podobno.

Bo treba še počakat na DDR5 rame, ki bodo dejansko prinesli kaj konkretnega na mizo.

Mr.B ::

DDR5 bo aktualen tam Avgust/Septembra (öe ne bo izogvor problemi z dostavo), ko izide Gen13 in AM5. Dane pa dati manj za DDR5 kot pride dober DDR4 ? V igrah ne pridobiš kaj dosti nič, razen da boš čez 2 leti prodajal komplet in lahko napisal DDR5.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Nikonja ::

Kratko:

In our overall performance measurement, DDR5-4800 C40 was 19% and 14% faster than DDR4-2133 C15 and DDR4-3200 C22, respectively. However, the performance delta decreased when we compared it to performance DDR4. DDR5-4800 C40 was only 9% faster than DDR4-3200 C15. When we went up to DDR4-4000 C16, DDR5-4800 C40's advantage dropped to 5%.

The performance difference in gaming between the two extremes (DDR4-2133 C15 and DDR5-6400 C36) was only around 8%. However, once we stepped up to something better, like DDR4-3200 C15, DDR5-6400 C36 was only 2% faster.

https://www.tomshardware.com/features/d...

A se splača, definitivno ne, a bo kdo sploh vidil razliko, skoraj ziher ne. Jaz bi rajš teh 200 eur razlike vložil v boljšo grafično ali boljši CPU, razen če dnar ni problem, potem pa nimaš kaj razmišljat.

Čez kakšno leto DDR5 bo bolj zrel, cene bodo padle, platforme bodo bolj stabilne, ker trenutno vsi plačujejo "early adopter" davek in je na vseh forumih od MSI, Asus, Gigabyte.. ogrooomno jamranja in težav glih z DDR5 moduli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

Furbo ::

Presneto, očitno bom moral še malo počakati, zgleda lahko kupim le kmalu zastarel amd socket (čeprav tudi intlov zih ne bo dolgo) ali kmalu zastarel ram :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Meizu ::

Saj ni tako hudo, kot izgleda.

Sedaj imaš možnost nabavit top line DDR4 platformo recimo z zelo solidnim procesorjem, plaformni upgradeability je pa itak od nekdaj bil bolj meh... A bi šel res stavit recimo AMD 5xxx serijo na X300 čipset? Kaj pa vem, jaz bi najmanj plato menjal na nekaj novejšega.

DDR4 lahko danes nakupiš v poljubnih kapacitetah za ugodne denarje, preden bo pa DDR5 postal cenovno zanimiv in predvsem dominanten boš pa itak že kupoval novejši sistem. Če boš zdaj čakal na ugoden DDR5 se boš žal načakal. Je bilo z novimi DDR platformami že od nekdaj tako, pa tudi zdaj ne bo dosti drugače. Spomnimo se pregrešnih cen takrat šele prihajajoče DDR4 platforme. Pa prej DDR3. In še prej...

Razlika v CPUjih pa spet ni takšna, da bi se ustrelil v koleno, če sedaj kupiš recimo temu "outdated" AMD ali Intel CPU. Na statistični podlagi si upam stavit visoke denarje z zajamčenim profitom, da vas/nas velika večina ne bo opazile razlike v performansu v praksi. CPUji so v zadnjem času toliko poskočili v zmogljivosti, da tudi budget variante CPUjev z lahkoto poganjajo 99% današnjih opravil in bodo to lahko počeli še lep čas. Vse ostalo je pa marketing za konzumerje, pa za tisto peščico ljudi, ki tak performance res in zares potrebuje.

MetalLord ::

mirancar je izjavil:

Men osebno je vredno dat 90EUR in kliknt XMP profil kot se ure zajebavat če je stvar stabilna al ne. No, mogoče ga lahk straight up nastaviš na 5600 CL36 in upaš da s prve dela brez težav forever

Drugače če bi kdo naštudiral kateri kit je dober in na kolk delajo vsi enaki kiti, bi prišparal precej denarja veliko ljudem.
Sicer pa povsem možno da je tale Samsung B-Die najboljši overclocker, ker so bli že pri DDR4. Verjetno gredo vsi na 5600 CL36 z default voltažo 1.35V (max kar sem zdaj na hitro preveril je 1.40V, max max pa 1.50V, kakšen ventilator itd.):
https://www.mindfactory.de/product_info...
G.Skill 5600 CL36 je trenutno 340-370EUR. 2 palčki Samsung pa 210EUR.
No ja, jaz sem se tudi že naveličal navijat rame in se strinjam s tabo. Čeprav samo primarne 4 latence in voltaža ne bi smele zahtevati toliko časa, ampak kaj pa veš. 100% siguren si lahko edino, da XMP zahteva točno 0s. Tako da bom jaz kupil 6000 CL36 kit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

Mr.B ::

MetalLord je izjavil:

mirancar je izjavil:

Men osebno je vredno dat 90EUR in kliknt XMP profil kot se ure zajebavat če je stvar stabilna al ne. No, mogoče ga lahk straight up nastaviš na 5600 CL36 in upaš da s prve dela brez težav forever

Drugače če bi kdo naštudiral kateri kit je dober in na kolk delajo vsi enaki kiti, bi prišparal precej denarja veliko ljudem.
Sicer pa povsem možno da je tale Samsung B-Die najboljši overclocker, ker so bli že pri DDR4. Verjetno gredo vsi na 5600 CL36 z default voltažo 1.35V (max kar sem zdaj na hitro preveril je 1.40V, max max pa 1.50V, kakšen ventilator itd.):
https://www.mindfactory.de/product_info...
G.Skill 5600 CL36 je trenutno 340-370EUR. 2 palčki Samsung pa 210EUR.
No ja, jaz sem se tudi že naveličal navijat rame in se strinjam s tabo. Čeprav samo primarne 4 latence in voltaža ne bi smele zahtevati toliko časa, ampak kaj pa veš. 100% siguren si lahko edino, da XMP zahteva točno 0s. Tako da bom jaz kupil 6000 CL36 kit.

Ti pomagam iz druge teme,....

Med najslabšim 4800 CL40 DDR 32GB kitom in 6400 kitom je slabih 6% razlike oziroma Darvinovih 7% pri 720p. S tem da je 4800 kit 200€
 6%

6%



Pri 4k gamingu je pa ta procent irelevanten
 1.2%

1.2%

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MetalLord ::

Ni mi všeč da bi šel na slabše kot je že DDR4, pa če je samo 0.1% razlike. Do takrat se bo 6000 CL36 verjetno že pocenil.
Kot kaže je bil največji preskok med DDR3 in DDR4. 1600 CL9 in 3200 CL16-18-18, latenca še malo boljša zaradi nižjega CL, hitrost 2x višja. DDR5 je zaenkrat precejšnja žalost. Če smo imeli prej 3600 CL16, bi moralo biti sedaj 7200 CL32.

Skyman ::

Na mf pocakaj kak dobr deal jaz sem jih dobil za 320€ 6000 cl 36

Mr.B ::

MetalLord je izjavil:

Ni mi všeč da bi šel na slabše kot je že DDR4, pa če je samo 0.1% razlike. Do takrat se bo 6000 CL36 verjetno že pocenil.
Kot kaže je bil največji preskok med DDR3 in DDR4. 1600 CL9 in 3200 CL16-18-18, latenca še malo boljša zaradi nižjega CL, hitrost 2x višja. DDR5 je zaenkrat precejšnja žalost. Če smo imeli prej 3600 CL16, bi moralo biti sedaj 7200 CL32.

Dobro ti to 6000 CL36 se bodo pocenili za več kot polovico do kdaj ? 2025 ? Potem še teh filozofskih 0.1% dodaš kot merilo:))

Dej ne seri..
Tole je test DDR4 3600 CL14 vs DDR5 4800 CL40
274€ G.Skill RipJaws V schwarz DIMM Kit 32GB, DDR4-3600, CL14-15-15-35
199€ Kingston ValueRAM DIMM Kit 32GB, DDR5-4800, CL40-39-39, on-die ECC
 DDR4

DDR4


 DDR5

DDR5

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mirancar ::

samsungova osnovna palčka 16GB je ta trenutek v mindstar akciji za 89€ (prej: 105€)
pa kot že omenjeno, trident-z 6000 cl36 je bil že 299€, akcije so kr redne

Meizu ::

16gb 300eur? To je divje.

MetalLord ::

To je 2x16GB kit.

opeter ::

Da citiram sebe:

opeter je izjavil:

DDR5 bo zanimiv takrat, ko bodo hitrosti blizu 10 GHz ter seveda, ko se bo dalo dobiti večje module za zmerno ceno.
Predstavljam si, da se bo dalo v drugi polovici tega desetletja kupiti 128 GB ali še večje module tudi navadnim smrtnikom. Tudi 1+ TB ni izključen ... Mogoče pa je to res bolj aktualno za naslednje desetletje (od 2030 naprej). Odvisno, v katero smer se bodo zadeve razvijale in kakšne bodo potrebe.

Lahko se zgodi tudi kaj zelo hudega in se bomo spet znašli v jamah. :P


MetalLord je izjavil:

To je 2x16GB kit.


Medtem pa 2x16 GB DDR4 3200 CL16 dobiš za 133 EUR ...
 CL16

CL16



Če se nekaterim že gre za te latence, ki so pri vsakodnevni uporabi popolnoma nepomembne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

scipascapa ::

opeter: BL2K16G32C16U4B ?

dobiš tudi pri nam že za podobno ceno :)

https://www.pcplus.si/racunalnistvo/kom...

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Saj. Če bi si vzel čas in se potrudil, bi verjetno našel še nižjo ceno drugih modulov/porizvajalcev. Obenem sem vmes ugotovil, da sem zgoraj prilepil napačno sliko, ta kaže skoraj 139 evrov. Sicer pa je vseeno ...

Gre samo za princip, da je trenutno premajhna razlika med DDR4 in DDR5 v smislu zmogljivosti, ki bi upravičila nakup DDR5. To je vse.
Morda čez kakšno leto ali dve.

Saj se verjetno spomnite prvih DDR4 modulov, kjer, bodimo realni, med DDR3 1600 in DDR4 2133/2400 ni bilo v resnici nobene razlike ... imeli smo celo DDR3 1866 Mhz module.

Ta test je zanimiv, saj kaže, da je v resnici še kako pomemben osrednji srček (CPU) in grafična, če že govorimo od igrah:


RAM je predvsem za to, da imaš lahko odprto več programov hkrati, obdeluješ večjo količino podatkov, imaš odprte velik(ansk)e slike ipd. Ne pa zaradi hitrosti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Že konec leta lahko pričakujemo Raptor lake cpuje? Tole leto bo še zanimivo zaradi intelovih 13th gen cpujev in AMD ZEN 4.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dolenc ::

Imamo tud ddr3 2400 module, mislem da so cl10 :p

Razlika je pač kjer dejansko rabiš "bandwidth", drugače itak ne more bit, kr neke random teste dajat, ti nič ne pove, ala Civ4.

opeter ::

@dolenc: je, s tem se strinjam. Malo je tisto zgoraj neumnoe, a vseeno kaže bistvo, da za povprečnega uporabnika ni razlike med DDR3 1600 in DDR4 3200.

mtosev je izjavil:

Že konec leta lahko pričakujemo Raptor lake cpuje? Tole leto bo še zanimivo zaradi intelovih 13th gen cpujev in AMD ZEN 4.


Moje skromno mnenje je, da bo v trgovinah na voljo šele v začetku leta 2023.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

MetalLord ::

Raptor Lake bo EOL že ob izidu, se splača počakat na Meteor Lake ali pa zamenjati tabor na AM5.

ziga1990 ::

MetalLord je izjavil:

Raptor Lake bo EOL že ob izidu, se splača počakat na Meteor Lake ali pa zamenjati tabor na AM5.


niti ne jaz sem tudi mislil, da bom kasneje nadgradil mojega ryzen 1700 ali pa vsaj navil ga ampak ga nisem tako da za nekatere bo Raptor lake čist vredu
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

keba ::

To itak kupiš malo boljši procesor pa imaš potem za 5 let mir in to je to. Nadgrajuje samo par procentov ljudi.

FlyingBee ::

Je bil pa to glavni argument pri AM4, ampak smo vedeli, so nekateri pretiravali glede tega.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

ziga1990 ::

saj še vedno nekateri če gledaš tuje forume ko menjajo procesor vsako leto. Bil je tudi argument da Ryzeni nebojo nevarni intelu in kje smo sedaj?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Meizu ::

ziga1990 je izjavil:

saj še vedno nekateri če gledaš tuje forume ko menjajo procesor vsako leto. Bil je tudi argument da Ryzeni nebojo nevarni intelu in kje smo sedaj?


Sedaj smo tam, da lahko kupiš nekajkrat boljši procesor kot si to lahko nabavil pred nekaj leti in to za 1/3 cene.

A si upa kdo od vas pomislit koliko bi Intel računal za tele procesorje, če se AMD ne bi zbudil? To bi bilo prodajano ziher kot nekaj tisočakov vreden čip.

FlyingBee ::

Res je, itak pri dveh konkurentih sploh ni vprašanja ali izmenična uspešnost enega ni zaželjena, ampak takrat je bila ravno možnost nadgradnje na am4 še vsaj 3 generacije toliko bolj izpostavljena, ker je Intel samo še 1 generacijo podpiral.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

opeter ::

Meizu je izjavil:

Sedaj smo tam, da lahko kupiš nekajkrat boljši procesor kot si to lahko nabavil pred nekaj leti in to za 1/3 cene.
A si upa kdo od vas pomislit koliko bi Intel računal za tele procesorje, če se AMD ne bi zbudil? To bi bilo prodajano ziher kot nekaj tisočakov vreden čip.


Hehe, si predstavljam, da bi Intel še vedno prodajal pet let star 4-jedrni procesor za pol tisočaka evrov ali več.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FlyingBee ::

In krivili bi šibak AMD.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

blackbfm ::

a vseeno kaže bistvo, da za povprečnega uporabnika ni razlike med DDR3 1600 in DDR4 3200.


ni res, vedno več uporabnikov danes ostaja na igpu, tako da višjo prepustnost lahko lepo koristiš

meho7 ::

opeter je izjavil:

Meizu je izjavil:

Sedaj smo tam, da lahko kupiš nekajkrat boljši procesor kot si to lahko nabavil pred nekaj leti in to za 1/3 cene.
A si upa kdo od vas pomislit koliko bi Intel računal za tele procesorje, če se AMD ne bi zbudil? To bi bilo prodajano ziher kot nekaj tisočakov vreden čip.


Hehe, si predstavljam, da bi Intel še vedno prodajal pet let star 4-jedrni procesor za pol tisočaka evrov ali več.

Se vedno s tem nekateri bluzite? Intel je najavil mainstream 6 core cpu se pred izzidom Ryzena. Poglej si roadmap od 2016
««
32 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil procesorje Ryzen 7000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
10916856 (262) D3m
»

Procesorji Alder Lake prispejo 4. novembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9212710 (7744) FireSnack
»

11th Gen Intel Core (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
78784985 (42164) mtosev

Več podobnih tem