» »

12th Gen Intel Core - Alder Lake

12th Gen Intel Core - Alder Lake

««
30 / 35
»»

John Doe 71 ::

Kuler se v vsakem primeru splača kupit kak bequiet Shadow Rock 3 za 50EUR. Stock je bil dober za E4300, ko so bile frekvence še 1.8 GHz, se ne spomnim več kakšna je bila glasnost pri 3 GHz, ker sem ga hitro zamenjal za Scythe Mugen.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Intelov ventilator ni tako zelo glasben na i5-6500 niti pri višji obremenitvi. Res pa je, da je to samo navadni štirijedrnik.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Nikonja ::

RedDrake je izjavil:

meho7 je izjavil:


Jao jao LGA1700 platforma je nepredvidljiva kot ne vem kaj.
Sestavil sem že dve mašini, eno i5 12400 in eno i3 12100.
Plate so bile kupljene glede na potrebe po razširitvah in ceni. Tako je 12400 dobila ravno to, sedaj slavno, Asrock B660M-HDV (zaradi 2x M.2 in DP/HDMI kombota)
Sicer mašina ni mišljena za kakšne hude all-core loade, bolj je bistven single core load, ki pa na srečo deluje b.p.
Na i3 mašini je pa Gigabyte H610M S2H (potrebovalo se je VGA, DVI in DP/HDMI output). Cooling je stock intel na obeh mašinah.
Ampak, pri i3 je ta cooler dobesedno reaktivec, in kljub "silent" krivulji na plati je zadeva ob vsakem win update-u na jet-engine glasnosti.

Đižs krajst.
Pred tem sem za podobne budgete sestavil okoli 10 AM4 mašin, z 3200G, 3400G, 3100, 4300G, 4350G, 4300GE, 5600G. Plate Asrock, Gigabyte, Asus, ni da ni. Cooling stock. Vse mašine tihe še danes, nekatere so stare že skoraj 3 leta.
Upam da se to izboljša. Ker perf Alder Lake je zelo soliden. Ampak mora biti solid (in tih).
Ne da je treba za normalen perf dat 180 EUR za plato potem pa še 40 EUR za cooler. Potem raje kupim AMD-ja višjega ranga in bo isti efekt ...


A ni enak stock cooler na i3 in i5?

RedDrake ::

Mašina ki jo je menjala i5 12400 je bila i5 3570k s stock hladnilnikom. Tudi pod max load zadeva ni bila ravno glasna. Tisti novi i3 je velikostne razrede hujši ...

@John Doe 71

Jaz sestavljam mašine za SOHO, in moj budget je tipično zelo omejen. Če ne bi bil bi se kupovale ready-made mašine a-la HP/Lenovo/Fujitsu.
Tako pa stranka pravi, da ima max 550 EUR (kar vključuje še 110/140 EUR za W10/11 licenco). Ni budgeta za 50 EUR kuler. Za doma mi ni problema skeširati 400 EUR za 8 jedrni 35W CPU in potem dati še 50 EUR za proper noctua hladilnik. Ko pa so EUR omejeni je pa drugače.

@Nikonja
Hladilnika sta identična. Očitno se i3 toliko bolj pregreva (slab sample, slab stik kulerja in CPU-ja, uporabil sem že nanešeno pasto, mogoče bo treba zamenjati, slab mount?, slab ...). Bom raziskal. Ampak kot rečeno out-of-box experience je zaenkrat precej slab.

Nikonja ::

Zanimivo ker sm slišal da niso tolk slabi ti stock coolerji za i3 in i5 mašine če jih ne navijaš. Javi kaj si ugotovil ker me zanima!

Sam imam i7 12700k in se Noctua NH U12S kar matra, pri kakšnih avx testih, držat temp pod 90C. Seveda so to samo sintetični testi ampak je TDP kar visok, in če nebi omejil PL1 in 2 bi letel kar čez 240W in zračno hlajenje tam nima kaj iskat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

meho7 ::

RedDrake je izjavil:

meho7 je izjavil:


Jao jao LGA1700 platforma je nepredvidljiva kot ne vem kaj.
Sestavil sem že dve mašini, eno i5 12400 in eno i3 12100.
Plate so bile kupljene glede na potrebe po razširitvah in ceni. Tako je 12400 dobila ravno to, sedaj slavno, Asrock B660M-HDV (zaradi 2x M.2 in DP/HDMI kombota)
Sicer mašina ni mišljena za kakšne hude all-core loade, bolj je bistven single core load, ki pa na srečo deluje b.p.
Na i3 mašini je pa Gigabyte H610M S2H (potrebovalo se je VGA, DVI in DP/HDMI output). Cooling je stock intel na obeh mašinah.
Ampak, pri i3 je ta cooler dobesedno reaktivec, in kljub "silent" krivulji na plati je zadeva ob vsakem win update-u na jet-engine glasnosti.


Đižs krajst.
Pred tem sem za podobne budgete sestavil okoli 10 AM4 mašin, z 3200G, 3400G, 3100, 4300G, 4350G, 4300GE, 5600G. Plate Asrock, Gigabyte, Asus, ni da ni. Cooling stock. Vse mašine tihe še danes, nekatere so stare že skoraj 3 leta.
Upam da se to izboljša. Ker perf Alder Lake je zelo soliden. Ampak mora biti solid (in tih).
Ne da je treba za normalen perf dat 180 EUR za plato potem pa še 40 EUR za cooler. Potem raje kupim AMD-ja višjega ranga in bo isti efekt ...

A si pogledu v biosu, da ni slucajn cooling options/power limit off?? Sam sem imel taq problem pri MSI Tomahawk je po defaulti nastiman na Watercooling torej power limit off se je cooler obnasu kot reaktivc :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

opeter ::

Glejte, kaj sem našel:


Intel naj bi odprl x86 ukaze in tehnologijo izdelavo čipov za licenciranje drugim podjetjem (poleg AMD, VIA in Kitajcem). 8-O:O
Izgleda, da se bojijo prodornosti ARM-a.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

John Doe 71 ::

Zanimivo, da mi je be quiet poslal zastonj LGA 1700 kit, čeprav je zdaj še 5600X sistem in se samo pripravljam na Raptor Lake, da se ne bi potem čakalo še 10 dni. Torej nič računa, na spletni strani sem izbral tisto opcijo da sam plačam 5,46EUR + poštnino.
Je pa očitno še prezgodaj, da bi dobil kar zraven hladilnika, čeprav je Anni zatrjeval da je že.

Zgodovina sprememb…

mirancar ::

na mind factory imate ddr5 2x16gb Trident Z5 6000 CL36 brez RGB za 299 eur preko mindstar
še kak mesec nazaj se je to prodajalo za okol 400

Meizu ::

To je še vedno predrago. Tale ram je kvečjemu nekje na nivoju DDR4 3600 cl14.

opeter ::

mirancar je izjavil:

na mind factory imate ddr5 2x16gb Trident Z5 6000 CL36 brez RGB za 299 eur preko mindstar
še kak mesec nazaj se je to prodajalo za okol 400


To se ne splača.

DDR5 bo zanimiv nad 10000 MT/s.

https://www.tomshardware.com/news/overc...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

FireSnake ::

Meizu je izjavil:

To je še vedno predrago. Tale ram je kvečjemu nekje na nivoju DDR4 3600 cl14.


Kar, seveda, ne drži.
Večkrat opažam, da se objavlja to zmotno mnenje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mirancar ::

jasno se ne splača kupovat nove high end robe, ampak to je najboljša cena tega rama do zdaj

mirancar ::

pa da nebo pomote, tudi na ddr4 ko si želiš best of the best, rami niso vedno tolk poceni
https://www.mindfactory.de/product_info...

MrStein ::

ddr5 2x16gb Trident Z5 6000 CL36

FireSnake je izjavil:

Meizu je izjavil:

To je še vedno predrago. Tale ram je kvečjemu nekje na nivoju DDR4 3600 cl14.


Kar, seveda, ne drži.

TLDR:

Bandwidth:
DDR5 6000-CL36 .... 68.9 GB/s
DDR4 3600-CL16 .... 43.2 GB/s

Latency:
DDR5 6000-CL36 .... 28.5 ns
DDR4 3600-CL16 .... 24.7 ns

CPU perf (aplikacije):
DDR5 6000-CL36 .... 2443
DDR4 3600-CL16 .... 2223

Gaming Performance:
DDR5 6000-CL36 .... 133.44
DDR4 3600-CL16 .... 130.85

Our Key Takeaways

- DDR5 is fast, but only in some workloads.
- Don't buy DDR5 for gaming.
- For now, DDR4 offers more bang for your buck because DDR5 is either out of stock or extremely expensive.
- DDR5 has more future-proofing value.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Meizu ::

FireSnake je izjavil:

Meizu je izjavil:

To je še vedno predrago. Tale ram je kvečjemu nekje na nivoju DDR4 3600 cl14.


Kar, seveda, ne drži.
Večkrat opažam, da se objavlja to zmotno mnenje.


Kakšno zmotno mnenje? V 90% testih je trenutna razlika max cca. 10%, v povprečju pa dosti manj. 300eur za 32gb kit pa ni 10% dražje od 3600 kita npr. Je kar dosti več. Ergo se trenutno ne splača, se bo pa splačal čez kakšno leto, dve. Takrat boste tudi trenutne ddr5 kite pometali v smeti in kupili dosti hitrejše za isto oziroma dosti manjšo ceno.

Meizu ::

mirancar je izjavil:

pa da nebo pomote, tudi na ddr4 ko si želiš best of the best, rami niso vedno tolk poceni
https://www.mindfactory.de/product_info...


Ja, s to razliko, da DDR4 best of the best je praktično dosegel performance ceiling arhitekture (ko kupuješ takšne module vsaj veš, da si ddr4 platformo nadgradil dokončno), ddr5 best of the best pa so trenutno bolj meh of the rest. Čez nekaj let se bo šele začel DDR5 konsolidirati v nek konkreten performance paket. Zelo težko bi rekel, da se danes splača šaltat na DDR5, precej podobno, kot se meni pred leti ni splačalo šaltat na DDR4, ki je bil nesramno drag, za ceno 16gb kita (pa še čez) sem takrat komajda kupil en 8GB stick najbolj poceni DDR4 rama, ki je v primerjavi z današnjimi DDR4 moduli absoluten poden. Še danes mi tista mašina lavfa sicer, ampak se nuca bolj za multimedijo. Pa je bilo vredno dajat takšen denar samo zato, da sem se hvalil, da imam DDR4? Po mojem ne.

Se da opazit danes v praksi razliko med DDR4 ter DDR5 platformo? Absolutno ne. Edino če delaš neko opravilo, ki je dolgotrajno in traja tedne da zaključi, kjer bi na račun tistih potencialnih 10% performance increasa pomenilo prišparanih nekaj ur ali dan. Koliko pa nas je takšnih, ki to delajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Furbo ::

No ja izbiro imamo med: "kmalu bo zastarel DDR4" in "kmalu bo zastarel zgodnji buggy DDR5" :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Meizu ::

Stvar je pač enostavna. Če glih nujno rabiš kupit mašino požreš denar in greš na DDR5 platformo, mogoče s kakšno konzervativno kapaciteto (razen če ne gre drugače) in kasneje kupiš konkretnejši modul za normalen denar, ali pa pač enostavno počakaš na boljše čase in uživaš na svoji obstoječi AMD/Intel platformi.:)

Tile DDR switchi so od nekdaj bili bolj migrenske narave...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

tikitoki ::

Meizu je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Meizu je izjavil:

To je še vedno predrago. Tale ram je kvečjemu nekje na nivoju DDR4 3600 cl14.


Kar, seveda, ne drži.
Večkrat opažam, da se objavlja to zmotno mnenje.


Kakšno zmotno mnenje? V 90% testih je trenutna razlika max cca. 10%, v povprečju pa dosti manj. 300eur za 32gb kit pa ni 10% dražje od 3600 kita npr. Je kar dosti več. Ergo se trenutno ne splača, se bo pa splačal čez kakšno leto, dve. Takrat boste tudi trenutne ddr5 kite pometali v smeti in kupili dosti hitrejše za isto oziroma dosti manjšo ceno.


Govoris pajacu, ki je trdil, da je smisleno placati veckratnik cene za DD4 3200 CL14 RAM Samsung b-die, ki je pri vecini opravil prinesel zanemarljivo prednosti.

Meizu ::

Aja to so tisti potem, katerim 0.5% performance increase povsem upraviči jurja višjo ceno... Poznamo take ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

FireSnake ::

tikitoki je izjavil:

Meizu je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Meizu je izjavil:

To je še vedno predrago. Tale ram je kvečjemu nekje na nivoju DDR4 3600 cl14.


Kar, seveda, ne drži.
Večkrat opažam, da se objavlja to zmotno mnenje.


Kakšno zmotno mnenje? V 90% testih je trenutna razlika max cca. 10%, v povprečju pa dosti manj. 300eur za 32gb kit pa ni 10% dražje od 3600 kita npr. Je kar dosti več. Ergo se trenutno ne splača, se bo pa splačal čez kakšno leto, dve. Takrat boste tudi trenutne ddr5 kite pometali v smeti in kupili dosti hitrejše za isto oziroma dosti manjšo ceno.


Govoris pajacu, ki je trdil, da je smisleno placati veckratnik cene za DD4 3200 CL14 RAM Samsung b-die, ki je pri vecini opravil prinesel zanemarljivo prednosti.


Ad hominem. Spet?
Resno, al kaj? Ti si obseden z mano, pajac.

Zdaj ti bom pa nekaj napisal in, ko boš tole prebral se boš počutil še bolj neumnega, kot zdaj.

Ni prvič, da me napadaš.

Za tole:
https://geizhals.eu/g-skill-ripjaws-v-r...
Sem jaz dal 170EUR!
Na Amazonu sem zasledil smešno nizko ceno in takoj naročil 2 paketa.
Prepričan sem bil, da bodo zadevo stornirali. Ampak ne, zadeva je bila poslana. V tistem času, če se prav spominjam, se je to prodajalo po 400EUR +. Še DANES se prodajajo za več, kot sem jaz dal.
Module sem dobil. Ko sem jih držal v rokah sem gledal latence in nisem mogel verjeti svojim očem.

En modul sem takoj prodal. In se znašel v temi o predragih, smešnih oglasih. Hitro je pa postalo jasno, da zadeva ni predraga in je šla za med (370, če se ne motim).

Glede na dana dejsta sem jaz RAM, ki je še danes vgrajen dobil zastonj. Pa še ostalo mi je.

Zdaj pa jaz tebe, pajac, vprašam:
- o kakem večkratniku ti blodiš?
- podaj citat, kjer sem napisal o smiselnosti takega nakupa?

Ti bom malo pomagal: jaz sem napisal, da sem pač tak, da kupim najboljše, kar se da. Ker sem pač tak. Računalnik mi je malo hobija, hkrati mi pa nosi dodaten denar.
Ampak ti DOKAZANO ne razumeš prebranega in potem napadaš brez osnove. Ne preneseš, da ti vsakič nastavim ogledalo in te peljem scat.

Nikoli, ampak NIKOLI jaz nisem napisal, da je smiselno kupiti tak pomnilnik. To je zraslo NA TVOJEM zeljniku!
Zato prosim, da zapres lažnivo gofljo ali dokažeš nasprotno (spomnimo: objave so javne).

Prav tako imam v temi, kjer svetujemo kateri računalnik kupiti nebroj objav (želiš citate?), kjer sem se VEDNO trudil, da je uporabnik za svoj denar dobil kar največ.
Želiš še povezave do zahval?

Kdo je zdaj pajac in kako neumnega se zdaj počutiš?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

tikitoki ::

ROLF:)

FlyingBee ::

Mislim, da oba premalo interaktirata z ženskama.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tikitoki ::

BTW. TI ne razumes linkov, ki jih lepis. Npr. Kot podpora trditve, da imamo premalo obdelovalnih povrsin zaradi gradnje in nato ARSO (v objavi na katero si se zgovarjal) zakljuci, da se obdelovalna povrsina ni bistveno spremenila, ker jo dobro ohranjamo. :)

Tak, da tvoje trenutne trditve ne bom resno jemal, ker se stalno sirokoustis glede nepomembnosti visokih cen, ker se ti racunalnik sam poplaca in konstantno zagovarjas nesmiselno drago preplacevanje funkcionalnosti, ki niso upravicene.

FireSnake ::

Nisi mi odgovoril na vprašanja.
Zakaj se zdaj izmotavaš? ARSI zdaj sem vlačiš. Resno? Lahko še bolj toneš?

Ti si govoril, da sem jaz DRUGIM govoril, da naj kupujejo takšne komponente. Kar je čista laž!
Pajac, zdaj pa govoriš drugače.

Sam si dokazal, da si lagal. Vsaj to!

Seveda se zdaj poskušaš izvleči ven z nekim popolnim offtopicom.
A pri meni to ne vžge.

Pajac, nesramni lažnivi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Na tvoj Ad hominem in laži imaš za povedati:

tikitoki je izjavil:

ROLF:)


Tudi prav!
Samo, da vem koliko tvoja beseda velja in kašno težo ima.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

dolenc ::

Pa kako teb zmer uspe v hardware temi ustvarit Esmeraldo.

Same neke laži, ogledala, novo dno... Sej če bi še snemal serijo, bi komot šel za pisca.

hujsk1999 ::

Vidimo, da ima tip resne psihične težave. Na forumu samo zliva ven gnojnico, ki se mu nabira že vrsto let. Pajac.

opeter ::

@dolenc:

Ja, ampak bi bilo razvlečeno v tri krasne kot to počnejo s serijami tipa V imenu ljudstva. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

Nisi mi odgovoril na vprašanja.
Zakaj se zdaj izmotavaš? ARSI zdaj sem vlačiš. Resno? Lahko še bolj toneš?

Ti si govoril, da sem jaz DRUGIM govoril, da naj kupujejo takšne komponente. Kar je čista laž!
Pajac, zdaj pa govoriš drugače.

Sam si dokazal, da si lagal. Vsaj to!

Seveda se zdaj poskušaš izvleči ven z nekim popolnim offtopicom.
A pri meni to ne vžge.

Pajac, nesramni lažnivi.


Dokazal nisi popolnoma nicesar! Meni pa ni vredno porabiti ur gledanja tvojih preteklih izjav, ker nima smisla.

tikitoki ::

BTW. Sem sam izpostavil zadnji primer, k si limal link, kjer so prisli do diametralno nasprotne trditve. Pol si pa to dejstvo ignoriral in razglasil zmago:). Podobno trenutni situaciji.

FlyingBee ::

Kača je zvita kot kača, ampak Tiki je pa below waist puncher.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

Gremo počasi, ker si trd in težko razumeš:

Trditev:

tikitoki je izjavil:

do diametralno nasprotne trditve


Najprej:

tikitoki je izjavil:


je trdil, da je smisleno placati veckratnik cene


Nakar te postavim na laž dodaš Ad hominem (sem skrajšal):

tikitoki je izjavil:

glede nepomembnosti visokih cen, ker se ti racunalnik sam poplaca in konstantno zagovarjas nesmiselno drago preplacevanje funkcionalnosti, ki niso upravicene.


Na kratko: iz trditve, da to svetujem uporabnikom prešel na moj specifični primer (in se s tem hotel izmuzniti. A, a, pri meni to ne gre).

In spet pridemo do tvoje trditve (si bom izposodil):

tikitoki je izjavil:

do diametralno nasprotne trditve


Najprej potegni glavi iz riti in si v glavi razpucaj kaj bi sploh rad povedal. ;((

Nadalje: ko te na večih nivojih postavim na laž in rečem, da to ne drži je tvoj izgovor, da se ti ne da iskati.
Ne samo, da si nepismen, tudi internetno nepismen si.
Tuje ti je preprosto iskanje na Googlu: da, zdaj sem ti pojasnil zakaj jaz tebe takoj razgalim (ko ti pod nos pomolim tvoje lastne izjave).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

tikitoki ::

S cem si me ze postavil na laz? S tem, da si to izjavil in razglasil zmago:)? Pojdi za svetovalca Putinu, lahko razglasite zmago in imete vojasko parado na rdecem trgu ze danes.

Mislim, da imas resne tezave. Poisci si strokovno pomoc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

FireSnake ::

tikitoki je izjavil:

BTW. TI ne razumes linkov, ki jih lepis. Npr. Kot podpora trditve, da imamo premalo obdelovalnih povrsin zaradi gradnje in nato ARSO (v objavi na katero si se zgovarjal) zakljuci, da se obdelovalna povrsina ni bistveno spremenila, ker jo dobro ohranjamo. :)


Da ti, dokončno, še na to temo zavežemo lažnivo gofljo:
https://repozitorij.uni-lj.si/Dokument....
(moja "napaka" prej je bila, da nisem dodobra preveril ustreznosti vira).

Tukaj lahko začneš.
V teku pa je tudi pridobitev več podatkov iz SURS-a.
Ti jih plasiram naslednjič, ko sikneš.

Pa samo povzetek ne bo dovolj prebrati, ker so vmes tudi drugi podatki tipa:
Ob seštevanju površine pozidanih zemljišč v vmesnih obdobjih namreč
ugotovimo, da te presegajo površino pozidanih zemljišč v celotnem obdobju za skoraj 120
hektarjev.


Glede na tvoj primitivizem bom pa povsem razumel, če si znanstvenega dela, preprosto, ne znaš interpretirati.

O vsem, čemer si blodil nisi NIKOLI dal nobenega vira. Baba rekla baba kazala, to je tvoj "dokaz". Resno?

Tako, na tej točki s tabo zaključujem.
Da se lažeš ne rabim tebe prepričati! Niti nočem, ker si popolnoma nepomemben faktor.
Želim le, da ostali to vidijo (in sami presodijo). In vsem ostalim se tudi iskreno opravičujem za off-topic, ampak sem bil izzvan.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

tikitoki ::

Sam mal. Linkal si porocilo ARSO - Agencija republike slovenije za okolje, kjer pravijo obratno, kot sam trdis. Te dobim na lazi. Nato pa linkas neko diplomsko nalogo, ki naj bi trdila, kar sam trdis. Nope, ne bom sel brati diplomske naloge. V vsakem primeru pa so ugotovistve ARSO nad neko diplomsko nalogo sumljevi kvalitete, ce sploh zakljuci tebi povsecne zakljucke.

Tvoja odgovor je "(moja "napaka" prej je bila, da nisem dodobra preveril ustreznosti vira).".

Kako nizko se lahko pades:)?

Ja, verjame, da imas probleme z dojemanjem stvari znanstvene narave, ce ne razumes, da je relevantnost vira informacije izredno pomembnega pomebna. Sej ves, impact factor,... oz. v znanosti diplomske naloge ne citira nihce, nikoli:).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Meizu ::

FlyingBee je izjavil:

Mislim, da oba premalo interaktirata z ženskama.


Ja na, pa sem glihkar na frišno iz seksa. Častna taborniška.

FlyingBee ::

Vem, imaš smisel za humor.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tikitoki ::

Se posebaj, k imas doma kita, je seks prioriteta:)

hujsk1999 ::

Spet si jih merite v soboto zvečer na forumu?

opeter ::

Zanimiv test novih Intelovih hladilnikov:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hujsk1999 ::

Cooler je kar cool in Intel je tu naredil korak v pravo smer. Za high end pa itak vodno obvezno. Morda kakšna Noctua, v kolikor ni denarja za vodo.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

mirancar ::

ne razumem kako se power consumption zmanjša za 12W če zamenjaš stock cooler za nek basic crap cooler ?
a se procesor odloč da bo še mal zveču voltažo ko so temperature visoke ?

meho7 ::

mirancar je izjavil:

ne razumem kako se power consumption zmanjša za 12W če zamenjaš stock cooler za nek basic crap cooler ?
a se procesor odloč da bo še mal zveču voltažo ko so temperature visoke ?

V biosi nastavis. MSI plate imajo opcijo kaksen cooler imas Stock/Aftermarket/Watercooling.
Watercooling je power limits off

mirancar ::

tega v videu ni omenil, poglej video in probaj razumet

MrStein ::

Verjetno ker crap manj hladi, cpu se bolj preveva in zato zmanjša moč.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mirancar ::

podatki v videu kažejo obratno ...
aftermarket hladi cpu na bolj normalne vrednosti in poraba je hkrati za 9-12W manjša
stock cooler je z temperaturami na meji

hujsk1999 ::

Aftermarket velikokrat hladi preveč in potem je jok zakaj škatla tako ruži. Treba je razumet da večina ne poganja stres testov za hobi, pač pa raje igrajo igre. Da bi metal 120€ za zrak, ni glih neka razumska poteza. Če imaš preveč denarja in želiš da zadeva nekako zgleda pa itak EKWB voda voda voda likvid.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
30 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil procesorje Ryzen 7000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
10916860 (266) D3m
»

Procesorji Alder Lake prispejo 4. novembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9212721 (7755) FireSnack
»

11th Gen Intel Core (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
78785038 (42217) mtosev

Več podobnih tem