» »

12th Gen Intel Core - Alder Lake

12th Gen Intel Core - Alder Lake

««
17 / 35
»»

Mr.B ::

Nikonja je izjavil:

Če sem prav razumel E-core bodo poganjali večino nezahtevnih procesov v ozadju, P-core pa tiste bolj zahtevne stvari, tko da TDP če ne delaš nič kaj posebnega zna bit kar precej nizek. A ni ista logika tudi pri ARM kje na npr. moj Samsung S10 ima Exynos chip (2 + 2 + 4 cores (2.73 GHz Exynos M5 "Lion" + 2.5 GHz Cortex-A76 + 2.0 GHz Cortex-A55)) in po meni glih to Intel kopira, kaj samo po sebi ni slaba ideja.

Fak me mika kupit enega ker že dolgo časa ni bilo kaj res novega ne pri Intelu in ne pri AMD-u

Da ampak OEM ne bo kupoval K verzij procesorjev. Vse kar, kakor je meni znano, brez končnega prefixa K, pa NE BO imelo E jeder.
Zato so E jedra zgolj marketiška megla, da so v CB, ki po intlovo sploh ni real test, prišli v okvir kar zmorejo AMD R9.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ParaEagle ::

Vse kar je pomembno je, da je že po enem letu in pol 12600K prehitel 10900K tako v single kot v multicore, Geekbench in Cinebench, you name it, to je danes vse kar šteje.

Mr.B ::

Tako je.
Intel tekmuje sam sabo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mirancar ::

mormo pa dat intelu en plus, procesorji so od 4-ega novembra normalno dobavljivi
sem ob izidu zen 3 več kot pol leta čakal da bi dobil 5900x za MSRP in na koncu obupal

zdaj mamo kar mamo, konkurenca končno je. vsaj 1 leto bo za čakat kej novga (zen 4...), pa še to lahko napovem da zen4 z 5nm nebo dobavljiv v 2022, ker bo apple mel zakupljen celo 5nm

FlyingBee ::

Mogoče jim ravno pri proizvodnji uspe, kar amdju zaradi third third partyja ne more.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

korenje3 ::

Kaj je s tem DDR5 ramom. nikjer za dobit...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Skyman ::

To bo sele enega lepega januarja dobavljivo.

Plate so kar lepe izbira,sicer sem pricakoval kak ASUS HERO vmes,unify je pa huda plata za ta denar da se zastopi.Edin minus je ker nima DP zadaj,v teh casih ko lovis GPU je potem PC neuporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

tikitoki ::

korenje3 je izjavil:

Kaj je s tem DDR5 ramom. nikjer za dobit...


Ne izmed razlogov za dobro dobavljivost CPUjev, k folk k hoce DDR5 zak ne more sestavt sistema:).

DarwiN ::

Mr.B je izjavil:

Z690 Motherboard round up

Očitno boš moral ti Buildzoidu očitat eno hudo lekcijo. Tip namreč pravi, da je že vstopni MSI Z690 model polna kapa za 12900K in še prek teče.. Medtem pa ti strokovnjak trdiš, da potrebuješ VRM z gaziljon fazami, vodnim hlajenjem in da so plošče pod 500€ ološ, ki bo doživel spontani samovžig pod bremenom požrešnega procesorja. Parafraziram, seveda. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mirancar ::

jaz sem kar naročil i7 12700k in aorus master, ker špekuliram da bo ob normalni dobavi DDR5 potencialno kar na enkrat zmankal vsega

ddr5 bom pa vzel iz cyberport.de, piše "available from 28.11". Mal je bedno ker kupujem bolj basic rame (5200 cl40), nikjer ni videt kaki dominator, trident-z, etc varjante

LeQuack ::

"The White House has ardently denied Intel's plan to boost semiconductor manufacturing in China as it may be detrimental to national security. Intel wishes to help resolve the chip supply problems that are affecting the US. However, the Biden administration aims to revitalise local manufacturing."

https://www.notebookcheck.net/US-govern...
Quack !

DarwiN ::

Miran, mogoče počakaj z rami par tednov.. Bodo skoraj zagotovo zunaj 6000-6400Mhz palčke.. So napovedane za november. In takoj prednaročiš, ko je to mogoče v kakšni trgovini. Edino če bo cena preveč zverinska.. Tu se lahk vedno zatakne.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Z690 Motherboard round up

Očitno boš moral ti Buildzoidu očitat eno hudo lekcijo. Tip namreč pravi, da je že vstopni MSI Z690 model polna kapa za 12900K in še prek teče.. Medtem pa ti strokovnjak trdiš, da potrebuješ VRM z gaziljon fazami, vodnim hlajenjem in da so plošče pod 500€ ološ, ki bo doživel spontani samovžig pod bremenom požrešnega procesorja. Parafraziram, seveda. 8-)

Zanimiv kako si uzaljen. Hm le zakaj. No neskrbi, pri splosnem pomanjkanju komponent mas osnovne plate z overkil komponentami. verjetno bo neg gen zelo potraten, no vsaj soket zdrzi konkretno...
Pa pustimo de smo se ze razjasnili zakaj K serije imajo E jeko jedra non K variante pa nimajo...

PS msi plata se zacne pri 220 €.
Za primerjavo Am4 zen3 plata je 150€ , overkil za 180€ dobis ze asus strix plate.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MihaK3 ()

FlyingBee ::

Začnejo se malo pod 200eur z ddr4 podporo, kar ni tako hudo. Jako pomanjkanje čipov, 50+ novih modelov matičnih z690 serije.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Začnejo se malo pod 200eur z ddr4 podporo, kar ni tako hudo. Jako pomanjkanje čipov, 50+ novih modelov matičnih z690 serije.

Najcenejša AM4 B550 plata se začne pri 60€. Torej kaj hočeš sedaj povedat.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MihaK3 ()

Wrop ::

Kot sem že povedal glede power delivery za Z690. "Massive overkill" za vse kar je nad 300 €. Še najcenejša za cca 200 € je dobra za 12900K.

Mr.B ::

Wrop je izjavil:

Kot sem že povedal glede power delivery za Z690. "Massive overkill" za vse kar je nad 300 €. Še najcenejša za cca 200 € je dobra za 12900K.

Sej pravi, pri takem pomanjkanju elektronike so šli proizvajalci z690 plat v owerkill. Seveda lahko poiščemo tehnično specifikacijo socketa.. Verjetno so proizvajalci delali VRM-je na peak tok.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Wrop ::

Seveda. Bolje prodati 100 plat za 500 €, kot 200 plat za 200 €.
In če kupci padajo na število faz in lepo plastiko ter barvo, bodo to tudi dobili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wrop ()

Mr.B ::

Wrop je izjavil:

Seveda. Bolje prodati 100 plat za 500 €, kot 200 plat za 200 €.
In če kupci padajo na število faz in lepo plastiko ter barvo, bodo to tudi dobili.

Zagotovo hočeš nekaj povedat, samo sem prepričan da nebi nikoli kupil najcenejše z590 plate verjetno tudi ne H ali B variante. Sedaj je to popularno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MihaK3 ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DarwiN ::

DarwiN je izjavil:

Plot twist! 8-)

Evo, zaključek te raziskave.

Če prav razumem ugotovitve, ko greš iz RX6900X na RTX3090 pri gamingu, se zgodi nekaj izredno zanimivega. Alder Lake izgubi ~10% učinkovitosti, ZEN3 pa relativno izgubi ~5% zmogljivosti (fps-je namreč izgubita oba, ampak ZEN3 jih izgubi več).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Plot twist! 8-)

Evo, zaključek te raziskave.

Če prav razumem ugotovitve, ko greš iz RX6900X na RTX3090 pri gamingu, se zgodi nekaj izredno zanimivega. Alder Lake izgubi ~10% učinkovitosti, ZEN3 pa relativno izgubi ~5% zmogljivosti (fps-je namreč izgubita oba, ampak ZEN3 jih izgubi več).



And yes, it shows once again why I preferred the Radeon RX 6900XT over the GeForce RTX 3090,
*
I really don’t want to over-stress it, but the Radeon RX 6900XT really beats the GeForce RTX 3090 in 720p by a significant margin.
*
With that said, we can also draw the final conclusion that the Ryzen 9 5950X de facto doesn’t care which graphics card is in the system, while the Intel CPU is a bit more fond of Lisa’s Radeon in this regard than Jensen’s green uber-bomber.

Ok pustimpoo 720p gamin z 2k€ grafično in se posvetimo...
RTX 3090 se začne tam 2600€ ter Amd 6900XT pa pri 1500€. Pustimo zaloge...

Glede na to da so igre single core, potem ne vem kaj je bil točno twist. Ker po grafih je 5600X boljši od i5 12600K
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MihaK3 ()

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Lol, kolk je luštno spremljati kako Intel fanboyi prodajajo stare cpu+mb+ram combote, vse od sandy bridge do skylake, zdaj ko je Alder Lake dostojen in seveda za Intelaša nič predrag combo z z690 in ddr5.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Mr.B ::

Sej ima potencial....
Samo men se danes še vedno za 360€ bolj splača nadgraditi na 5800X kot pa preiti na itel platformo.. Verjetno bo to tudi z izidom karkoli bo pač AMD dal ven še za AM4. Potem se bo pa pisalo skoraj November 2022, takrat pa pride AM5.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Skyman ::

DDR5 Memory Are Out of Stock Everywhere Due To Shortage of PMIC Chips

https://wccftech.com/ddr5-memory-are-ou...

Wrop ::

Ker so DDR5 ravno pred enim mesecem izumili, pa niso še vedeli, da bodo potrebovali PMICe. ;((

Skyman ::

Ja pa ko so videli da bo 12 gen rabila ddr5 so se spomnil... da jih bodo zacel delati :))

korenje3 ::

zato cene osnovnim ploščam in procesorjem padajo :))
GIGABYTE Z690 UD je stala že 270EUR pred kakim tednom, danes samo še 190EUR.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Skyman ::

Pac gigabyte.. vedno in povsod najcenejsi med hardware selekcijo,tako kot napajalniki samo boom naredi.

Rajse malo vec dej za plato,ce bo ze 12900k gor.To 8+4 power je bolj zalost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

korenje3 ::

Meni se gre za stabilnost sistema in do sedaj me gigabyte še ni razočaral. Sem imel vmes še asus ipd ampak sistem ni bil stabilen in je povzročala zmrzovanje računalnika.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Han ::

FireSnake ::

To je vse lepo in prav.
Kako bo pa s hlajenjem?
To bo še treba videti.

Če bo vse vredu potem je to čista zmaga.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Throttlal bo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MihaK3 ()

mtosev ::

Sn razmišljal. 7let je že odkar so prišli prvi cpuji, ki so podpirali DDR4. Predvidevam, da bo DDR4 aktualen še nekje dva leta pol pa bo počasi konec.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr.B ::

Han je izjavil:

Intel Core i7-12700H Beats Ryzen 9 5900HX by 47% In Leaked Cinebench Scores

i7-12700H ima 6P coreov in 8 E corov, skupaj jih ima 20.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Horas ::

.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Mr.B ::

Horas je izjavil:

hočeš rečt 8p in 6e coreov?

Ok AMD 8 jeder proti 8P+6E. Bo sedaj ok.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Horas ::

ne saj maš prav pri laptopih ma 12700 6p 8e
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

MrStein ::

hecno črkovanje stavka "Intel mid-range leaves AMD high-range behind in dust"

PS: Počakajmo na uradne oziroma preverjene številke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FireSnake ::

D3m je izjavil:

Throttlal bo.


To tudi mene skrbi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

E-cores only
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Mr.B ::

Kot sem že enkrat nekako trdil..., E-core so v K seriji zgolj zaradi psihologije premagana AMD-ja v MT...., Če bi zamenjali E core jedra z dvema P core jedra, bi sicer premagali konkurenco v vseh pogledih. Samo hladiti bi bilo potrebno s Intels Thermoelectric Cooling. Verjetno so zato VRM-ji tako predimenzionirani.

 Poraba ko se neič ne dogaja

Poraba ko se neič ne dogaja

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

12400 zna biti zanimiv CPU, ker ne bo tako nasponan, bo poraba bistveno bolj sprejemljiva, se vedno pa bos delezen dobre ST zmogljivosti. DA ne govorimo o ceni. AMD bo moral prilagoditi cene.

Mr.B je izjavil:

Kot sem že enkrat nekako trdil..., E-core so v K seriji zgolj zaradi psihologije premagana AMD-ja v MT...., Če bi zamenjali E core jedra z dvema P core jedra, bi sicer premagali konkurenco v vseh pogledih. Samo hladiti bi bilo potrebno s Intels Thermoelectric Cooling. Verjetno so zato VRM-ji tako predimenzionirani.

 Poraba ko se neič ne dogaja

Poraba ko se neič ne dogaja



Heh, CPU z vklopljenimi zgolj varcnimi jedri pokuri vec, k CPU z vklopljenimi vsemi jedri. Makes sense in TPU world.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Mr.B ::

tikitoki,
ne vem... v Battlefield 2042, CPU Benchmark With 128-Player Multiplayer, je nekako nakazano kam gre svet... Tako da dogoročno... i5 12600K je krepko priporočen..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

Meh, tistih max 10% razlike ni bas veliko. Sploh, k upostevas ceno, porabo,... 12400 zna biti super nakup. Lahko pa cakomo ZEN4:) oz., upam, da bo 3D V cache nasel pot tudi v CPUje tega ranga.

FlyingBee ::

Tiki, v Conclusion je razlaga glede porabe.
Our processor with P-cores completely disabled ends up drawing the same idle power as the stock i9-12900K. This is because the processor's internal power-management is good enough to put the E-Cores and P-cores to sleep when not needed. Our idle results also suggest that there is a certain level of "base activity" even if the system sits idle at the desktop. Considering the P-cores-only configuration consumes a few watts more while sitting at the desktop probably means this activity gets sent to the E-Cores, where things operate more efficiently.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dnsd ::

12400F 200€
««
17 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil procesorje Ryzen 7000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
10916856 (262) D3m
»

Procesorji Alder Lake prispejo 4. novembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9212710 (7744) FireSnack
»

11th Gen Intel Core (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
78784983 (42162) mtosev

Več podobnih tem