» »

12th Gen Intel Core - Alder Lake

12th Gen Intel Core - Alder Lake

««
20 / 35
»»

Meizu ::

Kaj boš z vsemi temi NVMEji bog te mazo :))

KTr1sk ::

Meizu je izjavil:

Kaj boš z vsemi temi NVMEji bog te mazo :))

Uh ejga NVMEje bi jaz takoj imel,


drugače pa sem na youtube gledal, kdor rabi veliko prostora, da tale zunanje ohišje do max 50TB dela brez problemov
https://www.mimovrste.com/dodatki-za-di...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Meizu ::

Pa to nabiješ več štroma, kot če kupiš en 4tb disk in nadomestiš 3/4 tistih 500gb diskov, ki jih imaš noter :D

KTr1sk ::

Je že kdo probal, pozna kdo program Process Lasso intel
12th Gen Intel Core - Alder Lake boost with Process Lasso intel
The E-Cores were not meant to be used This Way... but it's Amazing!


p.s. @Meizu: imaš prav...to sem se mal hecal..sicer imam te diske, ampak te majhni so portable in niso vedno vključeni
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Mr.B ::

Meizu je izjavil:

Kaj boš z vsemi temi NVMEji bog te mazo :))

Počakaj da se zasekira ko cez tri teden, ko pride ven i9 12900KS
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Skyman ::

mirancar je izjavil:

Skyman je izjavil:


@mirancar
Kaj imas še ostale komponente oz kaj imas v nacrtu vzeti? ce ni skrivnost?

doma mam že vse:
-12700k
-aorus master z690
-noctua nh-d15 black
-2x 2tb samsung 980 pro
-2x 2tb samsung 970 evo
-1x 2tb ws black sn850
-1x 4tb samsung qvo (sata)
-silent base 802 ohišje z pleksi
-seasonic tx-1000w napajalnik
-grafična bo iz starega računalnika 1080ti, kasneje kupim rtx 4080/90, mogoče radeon, bomo vidl kaj bo na voljo

upgrejdal bom pa iz 4790k/24gb ram/asus hero z97


Potem pa bos mel oz imas imas podobno konfiguracijo,kot jaz.Tudi sam imam 4gen sedaj in grem na 12700k,plata bo vrjetno asus strix/hero mogoce unify msi.Edino toliko diskov ne rabim bom vrjetno enga corsairja pro xt verzijo vzel,ter seasonic tx 850w mi je dovolj.Samo cakam rame in vodno od ekwb AIO tanovo edicijo jo zamikajo iz meseca v mesec ;((.Bi vzel samo kaj mi bo doma na omarici sistem ko pa ni ramov garancija pa tika taka :) pa vrednost pada.Maticne plosce so lepo padle prav tako procesor medtem ko cakam na rame.

WizzardOfOZ ::

A so intelovi nuci z 12. generacijo že zunaj? Bi rad svojo 10. generacijo zamenjal za 12..
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

FlyingBee ::

5.1. izidejo 12th gen med 100 in 250 usd.
https://www.techpowerup.com/290116/inte...
We can see three mid-range Core i5 products listed with the i5-12600 for 239.99 USD, i5-12500 for 219.99 USD, and the i5-12400 at 209.99 USD. The entry-level segment includes the i3-12100 listed at 139.99 USD and the Pentium G7400/G6900 for 79.99 USD and 59.99 USD respectively.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

mtosev ::

Pentiumi so še vedno dual core cpuji?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FlyingBee ::

2/4, i3 je 4/8, i5 6/12
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Horas ::

Core i5-12400F - $179.99 USD
Core i7-12700F - $329.99 USD

čemu taka razlika? če bi intel bil pametn bi dal 12700f pod 300$. že vejo...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

mirancar ::

Skyman je izjavil:


Potem pa bos mel oz imas imas podobno konfiguracijo,kot jaz.Tudi sam imam 4gen sedaj in grem na 12700k,plata bo vrjetno asus strix/hero mogoce unify msi.Edino toliko diskov ne rabim bom vrjetno enga corsairja pro xt verzijo vzel,ter seasonic tx 850w mi je dovolj.Samo cakam rame in vodno od ekwb AIO tanovo edicijo jo zamikajo iz meseca v mesec ;((.Bi vzel samo kaj mi bo doma na omarici sistem ko pa ni ramov garancija pa tika taka :) pa vrednost pada.Maticne plosce so lepo padle prav tako procesor medtem ko cakam na rame.

jaz sem napačno špekuliral da bo intel out of stock tako kot AMD, k ga ni blo ene pol leta za dobit
tle sem zgubil zaenkrat nekih ~40 eur za preplačilo i7 in matične
asus hero sem tudi hotel, sam 650€, kompromis strix 500€ .... so mi vseen šli overboard z cenami. gigabyte je 440€ oz. zdej še enepar eur manj, že to je preveč
tx 850w je sigurno precej boljši p/p kot 1000w, sem isto gledal pa sem vseen reku jebeš teh 80 eur, sej ma 12 let garancije, nekej se govori da bodo next gen gpu-ji šli preko 500W (lol)
glede nvme-jev: black friday je mel samsunge 980 pro za 270€, 970 evo za 190€, pa en chia miner je tle prodajal SN850 za 200€ (nov, neodprt)
zakaj jih rabim? seveda ne rabim, sam trenutno mam za 5TB diskov, pa morm kdaj tud kej zbrisat.... vsi so 80% zafilani

DarwiN ::

Ampak s tem, ko se hitrosti interneta višajo in vse več streamamo, potreba po diskih pada.. Če pa že res nucaš prostor za shrambo, imaš pa 14-16Tb HDDje za dobrih 200€. Tko da ga IMO malo biksaš. Oziroma si pač izbral YOLO pot.

Lahk pa sam postaneš chia rudar v upanju, da chia coin nekoč ponovno zraste. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

Horas je izjavil:

Core i5-12400F - $179.99 USD
Core i7-12700F - $329.99 USD

čemu taka razlika? če bi intel bil pametn bi dal 12700f pod 300$. že vejo...

Wafer Yield ? Kateri pač ne dosegajo frekvenc, ergo porabe.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mirancar ::

DarwiN je izjavil:

Ampak s tem, ko se hitrosti interneta višajo in vse več streamamo, potreba po diskih pada.. Če pa že res nucaš prostor za shrambo, imaš pa 14-16Tb HDDje za dobrih 200€. Tko da ga IMO malo biksaš. Oziroma si pač izbral YOLO pot.

Lahk pa sam postaneš chia rudar v upanju, da chia coin nekoč ponovno zraste. :P

hitrost interneta je zame nespremenjena že dolgo
streaming je zame edino res za netflix in za muzko (youtube)
iger se ne streama, pa ene so res grdo velke (druga debata je pol kolko dejansko tega odigram...)
zame ena velka prednost SSD-jev je da so vedno tihi
go pro dela ogromne videje

drgač biksamo ga vsi, noben nebi bil bistveno na slabšem z AM4 matično ploščo za 20€ (ja, to res obstaja na MF, ASRock A320M-HDV) in 5600x

Skyman ::

mirancar je izjavil:

jaz sem napačno špekuliral da bo intel out of stock tako kot AMD, k ga ni blo ene pol leta za dobit
tle sem zgubil zaenkrat nekih ~40 eur za preplačilo i7 in matične
asus hero sem tudi hotel, sam 650EUR, kompromis strix 500EUR .... so mi vseen šli overboard z cenami. gigabyte je 440EUR oz. zdej še enepar eur manj, že to je preveč
tx 850w je sigurno precej boljši p/p kot 1000w, sem isto gledal pa sem vseen reku jebeš teh 80 eur, sej ma 12 let garancije, nekej se govori da bodo next gen gpu-ji šli preko 500W (lol)
glede nvme-jev: black friday je mel samsunge 980 pro za 270EUR, 970 evo za 190EUR, pa en chia miner je tle prodajal SN850 za 200EUR (nov, neodprt)
zakaj jih rabim? seveda ne rabim, sam trenutno mam za 5TB diskov, pa morm kdaj tud kej zbrisat.... vsi so 80% zafilani


Plate so res prevec "preplacane" VSE od prve do zadnje še recimo prejsna GEN unify je bila max 350 400EUR sedaj je 600EUR oz v samem štartu je bila 650EUR sedaj je mislim da 590EUR vseeno.Hero je sedaj ze okol 600EUR.Je pa res da je Strix dost povprecna plosca za ta denar recimo 500-550EUR nic posebnega ne ponuja.Hero je pa en razred ze vecji za 50EUR razlike.Pri Unify me moti da nima HDMI/DP priklopa,glede na situacjo GPU vcasih paše iGPU za ostalo delo.Glede procesorjev sem vedel da ne bo pomankanja kajti intel sam izdeluje svoje čipe,medtem ko amd NE!.Diski m2 so bili pa vecina kar lepo znizani na BF dnevih.Samo kaj čem nimam ga nikamor za vtaknit razn v vitrino.

Drugace si ze probal kako se seasonic obnese? je tih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

mirancar ::

Skyman je izjavil:


Drugace si ze probal kako se seasonic obnese? je tih?

trenutno mam corsair ax760 (ki je tudi seasonic) in se pač ventilator ne vrti skoraj nikol in vedno je hladen na otip
isto pričakujem od tx-1000, en gumb je za "hybrid fan mode", tam do ene 300W se nebo niti vklopil ventilator = dead silent
če bo kaj piskal ga bom reklamiral

Skyman ::

Glih zato sem prašal,ker sem bral da nekaterim je zacel piskati ali vsake 5s se vklapla oz izklapla ta hybrid mode.Ampak vsi ko so potem dobili novega je bil brezhiben

FlyingBee ::

LeadexIII je tudi dobra alternativa, ima 3 modes, tako da lahko si brez srednje možnosti hybrid mode, če ti ne paše.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

yayo ::

jaz imam že drugi Seasonic Focus gold pa sem zadovoljen. Tudi Hybid mode na gumb, sedem ali deste let garanicjie, se ne spomnem. Ko so popusti se najbolj splača kupiti na Amazon.de ki ima 8 evrov poštnine.

dnsd ::

A je še kdo včeraj opazil nenaden padec cene tele plošče: https://geizhals.de/asrock-z690m-phanto...
Sledi presenečenje, da sploh ni imela PCIe 5.0 vodila in je bila v prodaji že od oktobra po visoki ceni.
Sedaj pa nenaden spust cene, kar naznanjuje skorajšnji prihod B660 plošč.

Wrop ::

CPU-Z 12400F v ST in v MT. Če jim uspe ceno držati pod 200 € bo to dober naslednik R5 3600.

Mr.B ::

Pa ne pozabite intel odgovor na 3D je KS.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Wrop je izjavil:

CPU-Z 12400F v ST in v MT. Če jim uspe ceno držati pod 200 € bo to dober naslednik R5 3600.

Verjetno bo amd 5600x znižal za kontra, novi 3d pa bodo dražji.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Wrop ::

12400F naj bi imel malo boljšo zmogljivost kot 5600X. 5600X bi moral biti v resnici po isti ceni ali celo cenejši. 5600X z V-Cache, če ga bodo sploh izdali, pa tudi ne bo mogel biti bistveno dražji, ker če pridobi 15 %, potem bo sicer bil boljši, ampak ne tako spet boljši, da bi AMD lahko računal po 300 € za njega. Za 10 % večjo zmogljivost bi verjetno večina bila pripravljena plačati cca 10-15 % več, kar pri 200 € pomeni 20-30 €. Ko od tega odšteješ davke, maržo trgovca, stroški tranporta in lastno ceno, je vprašanje koliko AMDju sploh ostane. Sicer se lahko AMD zaradi preteklih 4 letnih zaslug, ki si jih je zaslužil, še kako leto ali dve šlepa na precej boljšo percepcijo med kupci napram Intelu, ampak stvari se lahko hitro obrnejo in bo sam postal tisti, katerega se bodo kupci izogibali, če ne bo ponujal konkurenčnih cen.

tikitoki ::

AMD mora sam ponuditi superioren izdelek z novim cache in je to to. Pa seveda obcutno znizati ceno obsojecim produktom. GLede na to da tolcejo rekordne dobicke, sem preprican, da si lahko privoscijo malce spustiti cene. Cez eno leto pa pride ZEN 4 in trenutna INTEL ponudba bo mimogrede povozena. Seveda INTEL tudi dela na nasledniku. Vsaj malo konkurence je. Ko je ni bilo, se spomnimo kako nas je INTEL lupil in ponujal minimalen napredek, visoki pribiti za dodatno funkcionalnost,...

FlyingBee ::

Ja, Intel si mogoče zrihta v kombinaciji s svojo in tsmc proizvodnjo spet kakšnih 10 let vodstva.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Bojda bodo izdali novo revizijo ZEN3 z B2 steppingom. Domnevno cenejša proizvodnja, torej nižje cene. Namreč, da bi lahko vertikalno namestili cache, so morali CPUje najprej narediti čim tanjše. In od tod prihranki. Tanjši procesorji, manj silicija. Posledično pa bi naj bili še odtenek hladnejši, varčnejši in imeli boljšo RAM podporo.

Bo zanimivo videt, kako bo AMD to izpeljal. Skoraj zagotovo govorimo o 6000 seriji. Ena opcija je, da so refreshani (tanjši z B2 steppingom) cpuji 6000X serija, tisti z dodanim 3D cachom pa 6000XT, mogoče XD ali XV.

Bo več jasno čez ~14 dni.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Ja, Intel si mogoče zrihta v kombinaciji s svojo in tsmc proizvodnjo spet kakšnih 10 let vodstva.


BOg ne dej, k ne rabimo ponovne stagnacije.

Skyman ::

Intel Core i3-12100/12300 and i5-12400 Alder Lake-S CPUs have been tested ahead of launch
https://videocardz.com/newz/intel-core-...

Nikonja ::

i7-12700K je padel tko da zdaj imam mir spet naslednjih vsaj 5 let... Sej je Xeon e3 1231 v3 bil še kar ok ampak tole pa kar leti.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Sreča, da večina "nas" ne kupuje v tem cenovnem razredu My thoughts on the ASUS Maximus Z690 Hero failures
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hujsk1999 ::

Nikonja je izjavil:

i7-12700K je padel tko da zdaj imam mir spet naslednjih vsaj 5 let... Sej je Xeon e3 1231 v3 bil še kar ok ampak tole pa kar leti.

Res epic proc za 400€. Precej boljši od dražjega 5900x.

Skyman ::

Mr.B je izjavil:

Sreča, da večina "nas" ne kupuje v tem cenovnem razredu My thoughts on the ASUS Maximus Z690 Hero failures


Jaz sem jo pa glih gledal:| sej zamenjas briga te je v garanciji,sem ze eno rog menjal bp.

Reaper85 ::

Ta coil whine me bo spravil ob živce. MSI Z590 Gaming Carbon in Gigabyte 3070 Gaming OC. Slednjo bom poslal nazaj, na poti je že Aorus Master 3070.
Zdaj že toliko komponent piska, da bi počasi lahko ustvarili temo kjer je seznam komponent, ki se jih je treba izogibat.
Jutri zamenjam za GTX 970, da vidim če slučajno vpliva na to grafična. Čeprav sem zdaj kar dobro lociral in je ravno pri CPU backplatu (piska drugače itak po celi sobi, tako glasno je), pa lepo poje v skladu s spreminanjem frekvence CPU-ja. Če dam Ultimate Performance power plan kjer je konstantno na 5 GHz, pa konstantno enako piska.
Edino kar je, da pred menjavo grafične se pa ne spomnim da bi takole piskalo, čeprav nekaj je, ampak zdaj poslušam tole piskanje že od 18-tih do 22-tih.

V planu imam pa menjat na ASUS TUF Z690-Plus D4. Ima enega najhladnejših VRM, potem po možnosti tudi piska najmanj. No upam da mi ne bo treba čez 10 grafičnih in čez 10 plošč. V vsakem primeru pa ko najdem obe dobri, sta obe keeper za vedno, to ne bo noben videl v oglasih.

No vsaj RAM-ov mi ne bo treba menjat, imam še dobre 4000 CL16, še verjetno lahko furam 1:1. DDR5 6000 CL36 so še po 600EUR, pa po testih povsem enako hitri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper85 ()

yayo ::

na koncu bo pomagala zamenjava napajalnika. ;)

Reaper85 ::

Sem dal nazaj GTX 970 in je tudi nekaj coil whina, prej sploh nisem vedel za to. Pri tistih 165W pač enako kot 3070 pri 140-160W.
Najverjetneje zato, ker sem se šele junija losal še zadnjih HDD-jev. Pa vmes sem zamenjal vse vente za Noctuo, zdaj so pa najglasnejše tuljave na matični in grafični.
Menjava 10900K na 12600K bi bila precej bedna, ker gre za praktično isti CPU. Napajalnika tudi še nisem mislil menjati, bo najboljši čas z ohišjem in novim sistemom, najraje Meteor Lake. Drugače AX760, vidim da imam celo pod zaznamki nekaj od coil whina, ampak pri mojem ga ni.
Takole kot sem včeraj itak ni običajno, da bi bil 4 ure za računalnikom brez slušalk, samo zato ker sem začel gledati za Alder Lake, nisem si pa prej naštimal glasbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper85 ()

hujsk1999 ::

yayo je izjavil:

na koncu bo pomagala zamenjava napajalnika. ;)

Obisk psihiatra morda ali nevrologa. Lahko gre namreč za nevrološko motnjo kjer te zvoki določenega spektra nenormalno živcirajo oz. motijo. Lahko gre tudi za klasični OCD ki je zelo pogost pri računalnikarjih.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Ma ne, se ga da razumet. Coil whine je lahko hud problem, če kaj v sami opremi ne štima. Moji trenutni kompjuterji so k sreči nekako pozloženi tako, da coil whine ni občuten oz. zaznaven, je pa res, da je to v večini odvisno tudi od samega GPUja, ni da lahko z menjavo ostale opreme bistveno pripomoreš k izboljšavi.

pegasus ::

Pri meni je "coil whine" v radiatorjih centralnega ogrevanja. Kaj mi svetujete? ;)

yayo ::

hujsk1999 je izjavil:

yayo je izjavil:

na koncu bo pomagala zamenjava napajalnika. ;)

Obisk psihiatra morda ali nevrologa. Lahko gre namreč za nevrološko motnjo kjer te zvoki določenega spektra nenormalno živcirajo oz. motijo. Lahko gre tudi za klasični OCD ki je zelo pogost pri računalnikarjih.

sem že napisal ravno to v svoj odgovor pa sem raje brisal, ker nimam navade začenjati neprijetnosti. (Povrhu sem pomislil, da gre za še en tvoj account in se po novem pogovarjaš sam s seboj - torej še razdvojena osebnost kot motnja. Upam, da se motim, ker je drugače tukaj že prebizarno zame)

yayo ::

glej, se opravičujem. Tale tema je tako zasmetena s pripovedkami ene osebe s pol ducata različnih nickov, da mi ni jasno kje najde energijo in kaj je sploh tu zabavnega. Mislim, morda edini tak forum pri nas in se dela na temu, da se ga še tistih par uporabnikov, ki ga sploh pogledajo odvrne od tega. Tako, da za vsako novo temo takoj posumim, da gre spet za neko trolanje. Drugače jaz imam 5800x in Suprim X 3080 plus Seasonic Focus Gold 850W. Nobenega coil whinea, nobenega.

Skyman ::

Mr.B je izjavil:

Sreča, da večina "nas" ne kupuje v tem cenovnem razredu My thoughts on the ASUS Maximus Z690 Hero failures


Te plate naj bi bile defektne samo v USA oz prodajal jih je microcenter oz newegg.V EU so drugacne plosce drugacen prevodnik oznaka 157,te defektne imajo obrnen 150.Uporabniki iz EU na redditu porocajo da delajo vredu in da umajo drugacen cip.

Nikonja ::

Fak imam obučtek da eni koooomaj čakajo da se najde neka napaka (kaj je normalna pojav če delaš na milijone enakih izdelkov) in si potem nabijajo like na youbitubu in podobnim. Vse danes mora bit senzacija...

Sm pogledal par filmčkov tega jutuberja in je naporen kot drek, še vedno mi je Linus bolj zanimiv.

m0LN4r ::

Jayz je res naporen kot drek, ampak njegov kontent cilja seveda na pubertetnike in frocovje, ki so totalno brez zdrave kmecke logike.
Spomnim se enga videa, ko je bilo notr 99% teksta izkljucno samoumevnih stvari, kotizumljanje tople vode. Te razne fore z termalno pasto, poliranjem heatsinka, pa to smo ze obdelali 20 let nazaj ko smo OCjali Durone pa Athlone.
Recikliran garbage, spekucalije in povzetek prebranega na redditu. Clovek ima definitivno prevec casa za te otrocjarije in nic casa za zeno in otroke.

Se jebeni Igors Lab ima tehnicno bolj zanimive videje, ne pa ta senzacionalisticni BS.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

korenje3 ::

A kdo ve če je sploh možno imeti 128GB konfiguracijo?
Že pri 64GB naj bi RAM lahko delal na max 4800MHz.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Skyman ::

ASUS to recall ROG Z690 Hero motherboards affected by reversed memory capacitor issue
https://videocardz.com/newz/asus-to-rec...

Minfactory ima zalogo GSKILL tridentZ 6000mhz 479EUR
https://www.mindfactory.de/product_info...

Ce zelite LUCKE LUCKE 539EUR
https://www.mindfactory.de/product_info...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

mirancar ::

korenje3 je izjavil:

A kdo ve če je sploh možno imeti 128GB konfiguracijo?
Že pri 64GB naj bi RAM lahko delal na max 4800MHz.

tle pravi da čim maš 4 slote, je stvar barely functional in stvar komaj da dela na jedec 4800, kaj več pozabi:


tko da kr depresivno ...., kje je bottleneck? matična ? procesor ?

scipascapa ::

lol 500-600€ za ram hahahaaaaaaaaaaaaaaaa
««
20 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil procesorje Ryzen 7000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
10917113 (519) D3m
»

Procesorji Alder Lake prispejo 4. novembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9212920 (7954) FireSnack
»

11th Gen Intel Core (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
78786083 (43262) mtosev

Več podobnih tem